Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 295 to 315 of 323

Thread: Campionatul Mondial de Handbal Feminin - 2019

  1. #295
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Germania a ratat olimpiada. Ce meci între Rusia Č™i Olanda, ce ritm, ce viteză, alea noastre zici că joacă în slow-motion. Olanda cea mai constantă echipă din handbal în ultimii ani, al 6-lea turneu consecutiv în care prinde semifinalele.
    si anul asta fara vedeta Groot.

    Super prima repriza.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #296
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Olanda - Russia a fost meciul anului.
    Cat sa mai duca si Vyakhireva, aproape singura azi

    Si o vad pe Olanda cu sanse in finala (Si nu neaparat ca au batut in grupe Norvegia)
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #297
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Superb meci. Încă o finală mondială pentru Olanda. S-ar putea sa joace din nou cu Norvegia. Ambros dezamăgitor, avea echipă mai bună ca Olanda, nu avea voie să rateze finala.

  4. #298
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Rusia si Norvegia aveau cote incredibile de mici: ambele in jur de 1.20 Atat de favorite erau.

    Avem o finala ultra surpriza intre locul 2 vs locul 2: Olanda - Spania...

    si marele meci: Norvegia - Rusia va fi finala mica...wow

    later edit:

    Olanda pierde cu Slovenia, Germania si Danemarca
    Spania pierde clar cu Rusia si face egal cu Suedia

    Ambele fac finala...

    Sanse 50-50 cred
    Last edited by YoNuTzz; 13th December 2019 at 15:04.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #299
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    Acum doi ani priveam Olanda, era singura echipa care mi-a atras atentia, prin stilul de joc care iesea din tipar.

    O echipa reconstruita pe anumite principii, stilul este ceva nou cu multa imaginatie, ce imi place este dinamica si asezarea.

    Fara sa stiu prea mult handbal cred ca in viitor Olanda va fi in top doar prin sistemul folosit si noutatea stilului, propune altceva.

    Olanda ca jucatoare nu sunt mai valoroase decat romancele insa stilul nou si rapiditatea face diferenta.

    Bafta, ramane un mister cum Franta a cazut asa de jos.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #300
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Acum doi ani priveam Olanda, era singura echipa care mi-a atras atentia, prin stilul de joc care iesea din tipar.

    O echipa reconstruita pe anumite principii, stilul este ceva nou cu multa imaginatie, ce imi place este dinamica si asezarea.

    Fara sa stiu prea mult handbal cred ca in viitor Olanda va fi in top doar prin sistemul folosit si noutatea stilului, propune altceva.

    Olanda ca jucatoare nu sunt mai valoroase decat romancele insa stilul nou si rapiditatea face diferenta.

    Bafta, ramane un mister cum Franta a cazut asa de jos.
    Si Norvegia a decazut...S-a vazut si la Euro si acum...

    iar Spania, ma uitam pe lot...singurele jucatoare ce joaca in CL de la Spania sunt cele de la Valcea
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #301
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Norvegia a avut câteva absențe de marcă la turneul ăsta. Nici ele nu cred că se așteptau să câștige turneul. Spania e o echipă, nu excelează prin individualități. E șansa Olandei sa câștige un trofeu.

  8. #302
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Doamne te fereste si apara, finala intre Norvegia si Rusia? Da, finala mica!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #303
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Am si zis de multa vreme ca Olanda are sansa de finala. Dar nu credeam ca Rusia nu trece de ea azi, totusi. Spania geniala echipa.
    Mai rau e ca noi la preolimpic vom avea cu Muntenegru, Corea si Rusia/Norvegia

  10. #304
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Norvegia a avut câteva absenČ›e de marcă la turneul ăsta. Nici ele nu cred că se aČ™teptau să câČ™tige turneul. Spania e o echipă, nu excelează prin individualităČ›i. E Č™ansa Olandei sa câČ™tige un trofeu.
    Nu stiu cat conteaza daca castiga sau nu turneul asta, acum 2 ani din amintiri parca au pierdut cu Franta nu mai stiu, este fain stilul, jucand curajos si dinamic ai sanse sa te duci tot sus.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #305
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Mork si Kurtovici conteaza ca absente, dar totusi nu scuza prestatia Norvegiei din aceasta semifinala.
    Spania ne arata ca se poate si cu lot fara nume mari...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #306
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Germania a ratat olimpiada. Ce meci între Rusia și Olanda, ce ritm, ce viteză, alea noastre zici că joacă în slow-motion. Olanda cea mai constantă echipă din handbal în ultimii ani, al 6-lea turneu consecutiv în care prinde semifinalele.
    Si ce goala sala.

    Favoritele au luato in bot in semis

  13. #307
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Si Norvegia a decazut...S-a vazut si la Euro si acum...

    iar Spania, ma uitam pe lot...singurele jucatoare ce joaca in CL de la Spania sunt cele de la Valcea
    Norvegia a avut vro sase neagu accidentate

  14. #308
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ce finală frumoasă! Olanda campioană mondială la ultima fază. Spania a ratat ultimul atac, a avut meciul în mână la faza aia.

  15. #309
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Rusia - locul 3, destul de lejer. Pacat ca nu au facut finala.

    Si Spania...doamne fereste...Sa ai atac la ultima faza, in finala de Mondial. Lasa ca il ratezi, ca asta i se poata intampla oricui, dar apoi sa faci ce a facut acel pivot al lor si 7 m ptr Olanda.
    Halucinant !

    Ai asa: Ori bati, ori faci egal ! Si cumva pierzi !
    Doar in vestiarul lor sa nu fii dupa meci !

    Meanwhile, Olanda bate si pe Norvegia si pe Russia la acest turneu ! Victorie meritata !
    Last edited by YoNuTzz; 15th December 2019 at 15:20.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #310
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Eu n-am vazut in viata mea 7m dat pt oprire de contraatac langa poarta adversa...
    Na, chestii noi!


    Perdanta mondialului: Ungaria care-si da pumni in tzoaie ca a pierdut cu singura echipa ce si-a luat golaveraj de la toata lumea, cum trebuia sa fie si de la Ungaria, si a si fost la +7 Ungaria, dar ea fu singura care a clacat si a fost trimisa acasa de panarama turneului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #311
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Panarama turneului primeste un bonus extrem: are de infruntat Coreea de Sud, Muntenegru si Norvegia pentru un loc la olimpiada! Macar Ungaria nu va fi umilita si acolo!

    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Norvegia a avut vro sase neagu accidentate
    This! Altfel n-ai cum sa le bati. Si am profitat si noi de forma slaba a Norvegiei la CM 2019, fiind praf si pulbere!

    Las' ca le prindem in turneul preolimpic, sa vezi numa ce le prindem!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #312
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    Olanda campioana mondiala imi pare bine, n-am urmarit nici un meci din cauza fusului orar.

    Olanda este singura echipa care vine cu un stil nou, cu o alta dinamica s-ar parea ca se poate cand esti inventiv.
    De felicitat cei care au construit sistemul, acum 2 ani cred jucau in acelasi sistem era o noutate cel putin pentu mine.

    Franta cred ca o sa revina cat de curand, vreau sa cred ca nu iau anabolizante seamana mult la stil cu jocul facut de barbati.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #313
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    O felicit pe Alina care a dovedit inca o data ca e toba de handbal feminin!

    Eu la Olanda nu i-as fi dat nici o sansa, si in mod normal n-ar avea daca fortele lumii erau cat de cat pe-aproape de valoarea lor. Sa te bata Slovenia si Germania si sa iei CM-ul! Un fel de Leicester, Olanda asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #314
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Doar mie mi se pare tampita regula aia cu 7m?
    Nu trebuia aia din Spania sa fie in semicerc cand a blocat sau cum.
    Stupid oricum sa pierzi o finala asa ptr Spania,nu cred ca mai ajungea Olanda sa dea gol...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  21. #315
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Olandezele au fost acolo în ultimii ani, locurile 2-4, meritau în sfârČ™it un trofeu. Abbingh golghetera turneului, ce jucătoare a avut Baia Mare. Polman fantastică Č™i ea. Cred că îi pare rău lui Groot acum că s-a retras. Spania a fost aproape să dea lovitura, poate dacă o aveau Č™i pe Martin era altceva. Barbosa mi s-a părut slabă, total indecisa în multe momente.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •