Page 9 of 16 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 169 to 189 of 323

Thread: Campionatul Mondial de Handbal Feminin - 2019

  1. #169
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bai, care ce tot aveti cu Yonutz? El e unul din putinii oameni de bun simt de pe acest forum, care e respectuos si isi spune parerea cat de bine si de frumos poate! Si tot il luati la avantaj din cauza asta in loc sa-l adorati! Gata cu balacareala ca ma pun singur moderator imediat!

    Pe barosanie, cum imi place mie!
    Nu exagera nici tu, Johnny
    E absolut evident ca am si eu defectele mele. Mai mult de la frustrari...Adica think a bit, tin cu Milan si Man Utd, care au un DECENIU tragic ) Si mai comentez si eu transant si acid de multe ori...

    Dar chiar m-a deranjat...Cu Ungaria mare favorita everywhere...Cuuuum ? Nu am anticipat ca va castiga Romania ? Doamne ce gafa am facut...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #170
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Romania a plecat cu un handicap foarte mare la acest mondial datorita dopajului a patru jucatoare sau cate o fi fost in realitate deci nu ne putem astepta la multe lucruri. Aici nu poate sa faca nimic unul ca Ryde. Eu nu stiu dedesubturile cu mama uneia si alteia si nici pe cine a luat antrenorul la mondiale la hotel dar pot sa zic un singur lucru legat de ultima faza a meciului, Ryde a cerut time out si a dat indicatii foarte bune spre deosebire de danez. Ca a fost noroc sau nu, nu mai conteaza. Nu pe Ryde il apar ci apar principiul de a fi realisti facand diferenta in ceea ce ne dorim noi si ce se poate face in realitate.
    Meciul asta a fost si Ryde mai vioi, e drept, o fi citit criticile de pe aici si a baut un Red Bull ca sa fie mai vioi la meci. Nu numai la ultima faza a meciului dar si dupa pauza a mutat mai inspirat.
    Insa meciul a fost castigat in principal de faptul ca jucatoarele au tras dupa pauza plus un dram de noroc.
    Sigur ca handicapul din start a fost mare, dar chiar si asa se putea mai bine.

    Nu cred ca trecem de faza urmatoare dintr-o grupa cu Rusia, Suedia si Japonia dar speram. Plecam si cu zero puncte zestre.
    Dar e intotdeauna o placere sa elimini Ungaria, cu ungurii avem mereu meciuri pasionale, e si mai si decat la derbiurile cu bulgarii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Nu exagera nici tu, Johnny
    E absolut evident ca am si eu defectele mele. Mai mult de la frustrari...Adica think a bit, tin cu Milan si Man Utd, care au un DECENIU tragic ) Si mai comentez si eu transant si acid de multe ori...

    Dar chiar m-a deranjat...Cu Ungaria mare favorita everywhere...Cuuuum ? Nu am anticipat ca va castiga Romania ? Doamne ce gafa am facut...
    Ce ma mira pe mine in toata chestia asta e ca Dascalescu nu ti-a dat cu firma-n cap!
    Ba mai mult, el e de partea... TAAA!


    Sa fi progresat el intr-atat!? Incredibil... Asta era genu de om care daca dai un pronostic gresit, iti sare la gat mai repede si mai aprig decat Hingherul la Paul!

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ponodont que la France s'avait kakait on elle!
    Up!

    Ca bine zic! Da ce bine suna! Mai ca se poate purta dupa orice!
    Last edited by Johnny D; 6th December 2019 at 16:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #172
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    A fost geniala repriza a doua.. Incredibil cat au luptat. Seraficeanu si Iuganu au aratat a extreme gen Radicevic si Mehmedovic.

  5. #173
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Da da, un mare merit au avut extremele și Pistravita în a doua repriza. Au jucat aproape fără greșeală. Ne-am calificat, suntem în primele 12 echipe, dar suntem departe de obiectiv. Ar fi totuși decent dacă am bate Japonia și Suedia. Cu Rusia nu sunt șanse, asta e clar.

  6. #174
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Da da, un mare merit au avut extremele Č™i Pistravita în a doua repriza. Au jucat aproape fără greČ™eală. Ne-am calificat, suntem în primele 12 echipe, dar suntem departe de obiectiv. Ar fi totuČ™i decent dacă am bate Japonia Č™i Suedia. Cu Rusia nu sunt Č™anse, asta e clar.
    Greu si cu Suedia...Oricum daca batem Japonia si terminam pe 9/10 ar fi f ok, avand in vedere situatia.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #175
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Daca batem tot si Suedia macar plecam linistiti... Sa speram ca raman toate sanatoase. Mai ales sper Cristina sa ramana asa.

  8. #176
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am urmarit putin meciul Frantei si mi-am dat repede seama ca nu avea cum sa se califice. Portar nu, sut slab, combinatii de gradinita etc.
    Eliminare logica
    La ce am vazut acum 2 ani cred, incredibil cum nu mai joaca Franta care este este o forta; ce se intampla cu nationala asta, au si ei un Evra in echipa ca la CM Africa de Sud?

    Sa urmeze si la fotbal acelasi traseu ?

    N-am vazut meciul contra Ungariei de fapt n-am vazut de mult un meci de handbal, fain ca au castigat, ce urmeaza ?
    Last edited by iulian_1976; 6th December 2019 at 23:57.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #177
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Franta pregateste lotul tanar pentru JO
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #178
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    proastele turneului sunt fetele din hexagon.
    remarcabila performanta.
    vive la france.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  11. #179
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    A fost geniala repriza a doua.. Incredibil cat au luptat. Seraficeanu si Iuganu au aratat a extreme gen Radicevic si Mehmedovic.
    Seraficeanu a fost foarte buna si-n prima, deci tot meciul.
    Acuma intrebarea mea e, de ce n-a jucat pana acum?

    Am pastrat arma secreta pana la final! Cat de strategici suntem!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #180
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Am vazut in reluare meciul pe youtube https://www.youtube.com/watch?v=GUtxDuEa3Js

    Mi-au placut extrema dreapta Seraficeanu cred, Neagu ca nu a ratat nici un 7 metri si Kovacsic buna tipa
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #181
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Kovacsic in pwla e maghiara, in veci amin! Daca ala e nume de maghiar, inseamna ca io-s chinez! Ala e nume de ceh/croat/muntenegrean/kosovar/sarb toata ziua!

    Fix acolo am urmarit si eu a 2-a repriza, cum a aparat Dedu repriza aia... fantastic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #182
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    De prenume, ce zici, Aniko? Kovacsics, numele de familie. Eu zic ca e romanca, o cheama Anica Covaci . Strategici am fost si cand am folosit-o pe Neagu numai pe faza de atac. Ma intreb, de ce? Probabil ca asa va fi folosita si in meciul cu Rusia dar nu si in meciul cu Suedia si Japonia, presupun. Singurul obiectiv important este calificarea in primele opt, adica sa jucam finala pentru 7-8 caci nu cred ca se poate mai mult, realistic vorbind.
    Last edited by miril; 7th December 2019 at 10:39.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #183
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar pe Dan Daniel de la Victoria, mai stie cineva cum il chema in realitate?

  16. #184
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ermest sekeli

  17. #185
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ce facem maine? Vreau si sper sa fie un meci echilibrat.

  18. #186
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Ce facem maine? Vreau si sper sa fie un meci echilibrat.
    Ti-a raspuns Miril, nu avem nici o sansa.

    Dar nici o sansa cred ca a fost si cu Ungaria cand eram condusi cu 7 goluri...

    Rusia insa e din alta categorie, e din categoria care se lupta cu Norvegia la trofeu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #187
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Ce facem maine? Vreau si sper sa fie un meci echilibrat.
    Sansele sunt f mici, iar referitor la echilibrat, e greu...acolo majoritatea a facut recent finala de CL...Depinde si ce zi va prinde Vyakhireva
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #188
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    10 egal la pauza. Putea fi mai bine, putea fi mai rau. Hai Romania!

  21. #189
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Rusia joacă modest iar noi pierdem 1000 de mingi în atac aiurea. Egal la pauza, dar la cum a jucat Rusia, trebuia să fie condusă cu vreo 3-4 goluri.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •