Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 323

Thread: Campionatul Mondial de Handbal Feminin - 2019

  1. #85
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    macar sa mergem cu 0 puncte in grupa a 2-a...dar realist fiind, sanse foarte mari sa facem 0/6 cu spania, muntenegru si ungaria.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #86
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,948
    Reputatie
    0
    De 1-2 ani nu s-a schimbat chiar nimic? ... cam de atunci, n-am mai vazut un meci de handbal.

    Olanda avea echipa faina, Franta rupea si nordicele...
    Last edited by iulian_1976; 4th December 2019 at 02:36.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A fost favorita Ungaria dar a kkt-o pe ea! Trebuie sa batem Muntenegru, sa nu jucam cu cutitu la os cu Ungaria.



    Aberatii draga Dascalescu, cand dai gol pe poarta goala nu repui de dincolo de centru terenului, logic repui de aproape de poarta. Si la fotbal daca arbitrul e mai catolic ca papa te pune sa repui din zona unde a fost faultul, eu am vazut repuneri si cu 15 metri mai in fata si n-a fost nici o problema.



    Revenind la prezent, 16-15 pt Romania, kazacele s-au apropiat f periculos! Greu fara Neagu si cu Kazahstan!



    Japonia saraca a umplut-o de sange, a inceput cu 5-1 si s-a facut 10-18 cu Suedia!
    Pentru ca ce urmeaza dupa 5-1 in handbal? 5-17 normal! Pacat pt gazde ca meciul dureaza mai mult de 5 minute!
    Ba tu nu auzi? Stai dreq in banca ta si nu mai veni cu fotbalisme. Cind esti mort nu mai sapa groapa aia atita.

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai daca-s mort, cum sa mai aud?


    Peste 43 de minute incepe meciul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    15 :d

  6. #90
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    De ce sa o scoti pe Dache?? A fost fff ok pe.dreapta. as juca cu cristina, dache si vizitiu acum.haideee

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    12 - 11 la pauza pt noi. Cota 1.26 pt Muntenegru, suntem pe nicaieri cotati acum si pe buna dreptate, dar cum am zis noi fiind mai odihnite, ele avand acel meci de consum mental f puternic cu Ungaria, si presiune mai mica pe noi decat cu o sa fie cu Ungaria, era mai abordabil acest meci.

    Si trebuie sa-l castigam ca sa avem o sansa cu Ungaria, mai ales ca Muntenegru azi joaca mai prost decat ar fi anticipat oricine. Ungaria ne va spulbera daca pierdem meciul asta, vom fi cu increderea jos, in plus vor fi mai odihnite ca not! Noi trebuie sa batem azi ca sa avem o sansa la egal in ultimul meci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Cel mai dezamagitor meci. Unele nici nu pot.tine.mingea in mana. sunt efectiv trista.

  9. #93
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Cel mai dezamagitor meci. Unele nici nu pot.tine.mingea in mana. sunt efectiv trista.

  10. #94
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Momentul de glorie a fost acel 20-16 la jumatatea reprizei secunde .
    Cam asta a fost la turneul asta, probabil cu Ungaria vor pierde mai clar...
    Ca si fapt divers Spania 43-16 cu kazacele si Ungaria au facut cu ele 39-15!!
    Noi abia am castigat cu 22-20 asta ii valoarea echipei.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Fabulos cum si-au batut joc de cea mai mare sansa a lor la acest turneu final! Ungaria o sa ne sparga in ultimul meci, la 10 diferenta ne bat, de la 5 in sus, sigur!

    Am avut 21-17 in minutu 40, am jucat excelent pana acolo, ele au jucat slab, si am luat 7 bucati la rand, nimeni n-a mai jucat nimic din acel moment, Neagu in acele ultime 20 de minute n-a mai avut nici o aruncare la poarta, pentru c-a fost luata om la om! Cum au luat-o om la om, cum ne-au facut pilaf!

    Sa pierzi un meci, impotriva singurului adversar cu care ai sanse din grupa pentru ca joaca foarte prost 45 de minute, in timp ce tu joci foarte bine 45 de minute, intre minutele 0 si 40, 50 si 55 am jucat foarte bine, ele foarte prost, ei bine, au fost suficiente 15 minute in care am fost pilaf sa pierdem meciul si calificarea.

    Dar totusi surprinde faptul ca doar din minutu 40 cand aveam avantaj clar pe tabela au tinut-o pe Neagu om la om, probabil ne-au luat de sus, s-au gandit ca ne bat chiar si asa, si cand au vazut ca sunt pe cale sa piarda, au abordat cea mai simpla strategie impotriva echipei Romaniei posibila, si le-a iesit pentru ca restul jucatoarelor sunt pilaf, cu exceptia Dumanskai in poarta.

    Am avut un adversar in forma proasta pt c-a fost consumat de meciul cu Ungaria si tot am pierdut, ei bine acuma Ungaria vine dupa relaxare, zile libere si meci relativ usor cu Senegal in timp ce noi am avut azi meci infernal terminat in genunchi, culminat cu acele 7 goluri luate la rand. Ce sansa sa mai ai maine? Maxim 1.12 cota cred c-o sa aiba Ungaria, acest 1.26 de azi al Muntenegrului a fost megacota comparativ cu ce favorite certe vor fi maine unguroaicele!

    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Cel mai dezamagitor meci. Unele nici nu pot.tine.mingea in mana. sunt efectiv trista.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Am vazut prima repriza. Am plecat la munca in min 36 si am vzt pe flashscore ca aveam 4 in fata.
    Apoi vad ca au dat fetele din Muntenegru 7 la rand ?!
    WTF was that ?!

    Cum iei 7 la rand de la Muntenegru...
    Pacat de Cristina...Efectiv nu are cu cine...Sper doar sa nu se accidenteze...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cum sa iei 7 la rand? Simplu: Muntenegru in momentu asta e o echipa cu 2 extreme si in rest, zero. Le dai mingea, fug cele 2 extreme Radicevic si Mehmetovic si iti dau gol rapid, din alea 7, vreo 4 au fost asa. Si pana in acel moment avusera doar un contra-atac tot meciul, in prima repriza, si ala esuat. Asta inseamna sa fie luata Cristina om la om = pilaf restul. Aici s-a vazut lipsa lu Buceschi din echipa cel mai bine, care ia jocul pe cont propriu cand Cristina e luata om la om.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Asteptam tot de la Cristina, care mai nou trebuie sa fie si motivator si antrenor... Si jucator bun cu un genunchi rupt. Bravo Dumanska, bravo si Dache. Nu inteleg de ce nu o baga si pe Vizitiu si linia de 9m ar fi fost mai ok pe final asa: Neagu, Dache si Vizitiu.

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cum o cheama pe caloaca aia cu dribling stil Buceschi? Nu pot sa retin nume, am o problema cu asta.
    A jucat bine in a 2-a repriza, insa a jucat prost in prima, si aici ne-a costat destul cat sa pierdem.
    Cred ca a facut cel mai bun meci al ei dintre toate astea cate le-am jucat pana acum, cu o echipa adversa in forma slaba!
    Si tot am pierdut! Ce sanse sa mai ai maine? Cel mai sigur meci, victorie la handicap Ungaria, parerea mea.

    Si daca nu iese, va veni Dascalescu care n-a dat un pronostic in viata lui pt care sa-si asume ceva, dar in schimb critica o gramada dupa cum il taie capul! Dar doar daca nu ies, daca ies, cum am zis din start ca e pomana cota pe Spania cu Romania, tace moluc! Doamne da sa nu iasa, sa scoatem ceva din meciul ala, dar sincer... nu vad cum, doar un miracol colosal, altfel imposibil.
    Last edited by Johnny D; 4th December 2019 at 10:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #100
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Tocmai ca Dache e genul lui Buceschi, de asta si Cristina la un time out a zis ea pana la urma, Thomas lets play with Dache she is good on 1-1s..

  17. #101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    S-a terminat șmecheria când au luat-o alea om la om pe Neagu. Evident că leguma noastră de pe bancă nu a pregătit nimic pentru aceasta situație. Nu are nici schemă, cere TO și dă indicații Neagu care știe mai mult handbal decât el. Unele fete sunt de maxim Liga Națională și atât. O să ne bată și Ungaria și venim acasă cu coada între picioare, cu victorii la Senegal și Kazahstan, cam ca la fotbal cu Malta și Feroe.

  18. #102
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Dache... Si a jucat bine si in prima, a obtinut si 7m tot pe patrundere si Ryde a insistat cu Perianu si Polocoser. Si la un moment dat o bagase si pe Pristavita (lol). Sa plece de la lot. Doar le baga in ceata. La timeout nu se impune, nu incurajeaza, tor Buceschi si Cristina aduc idei..
    Am si tensiune cred dupa asa meci.

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Io am vazut ultimele 5-6 minute, a dat peste poarta o data, a ramas singura pe semicerc si-a primit o pasa buna de la Cristina dar a scapat mingea, si apoi a fortat grosolan intr-o adversara, 3 greseli enorme = 3 posesii. Apoi a 2-a repriza n-a prea mai facut d-astea.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    O să ne bată Č™i Ungaria Č™i venim acasă cu coada între picioare, cu victorii la Senegal Č™i Kazahstan, cam ca la fotbal cu Malta Č™i Feroe.
    Macar nu facem egal cu Luxemburg ca Franta, noi ne concentram pe meciurile usoare, sa dam 120% apoi mai vedem ce va fi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Cea mai buna mutare am facut azi, AM DORMIT BINEEEE.

    va refer la postul meu de acu vro trei zile. Ati phutut si echipa asta.

    Pa si pu

  21. #105
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Hai sa ne bata si Ungaria, sa terminam odata circul asta...

    Orice meci in plus la acest mondial creste riscul accidentarii Cristinei !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •