Page 16 of 30 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 316 to 336 of 612

Thread: Banat pe dovezi circumstantiele III - Covid season

  1. #316
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Asa se credea si el ciumeg, ca Rigaldo in Pieta.
    Si tu esti Claire?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #317
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    O cheama Clare. Bati lumea la cap cu Claymore de ani de zile si nu stii numele personajului principal.

  3. #318
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Si tu pentru un autobanat de pe forum, continui sa tot bati lumea la cap cu detalii irelevante cam des.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #319
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Da' cand spuneam paulica in loc de paul ziceai ca-i neregulamentar si provocator
    E irelevant doar cand iti convine tie

  5. #320
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Pai eu spun ca asa e mai aproape de pronuntia reala, tu spui sa-ti bati joc, ca esti o cucuvea fara inima si principialitate. A bit of a difference.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #321
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Super, venind de la unu' care e cu cipilica in gura toata ziua.
    Claymore e epic in lumea anime. Sa te numesti fan si sa scrii gresit numele MC-ului e profanator.

  7. #322
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nu e, l-am vazut scris si Claire in unele subtitrari.

    Ba chiar si pe IMDB e scris in ambele moduri, uita-te daca nu crezi!

    https://www.imdb.com/title/tt0985344/?ref_=nv_sr_srsg_0

    Series cast summary:
    Todd Haberkorn Todd Haberkorn ... Raki26 episodes, 2007
    Stephanie Young Stephanie Young ... Claire26 episodes, 2007
    Houko Kuwashima Houko Kuwashima ... Clare22 episodes, 2007
    Cherami Leigh Cherami Leigh ... Young Clare / ...15 episodes, 2007
    Motoki Takagi Motoki Takagi ... Raki / ...14 episodes, 2007
    Tôru Nara Tôru Nara ... Bandit / ...12 episodes, 2007
    Caitlin Glass Caitlin Glass ... Deneve12 episodes, 2007

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #323
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Daca in nord nu se relanseaza atunci e clar ca virusul e mort.
    SUA are mai multe cazuri depistate zilnic decat avea in martie si aprilie, au ajuns la peste 60,000 pe zi.
    Eu zic ca s-a relansat si in nord. Europa o sa urmeze aceeasi traiectorie acum ca s-au relaxat masurile.

    SUA o sa revina la 2,000 de decese pe zi in cateva saptamani. Dupa explozia de cazuri urmeaza internarile si mai apoi decesele.

    In ritmul asta ajungem la 600,000 de decese la nivel mondial in 7 zile. Iar pana la 1 octombrie o sa depasim 1,000,000.

  9. #324
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu e, l-am vazut scris si Claire in unele subtitrari.

    Ba chiar si pe IMDB e scris in ambele moduri, uita-te daca nu crezi!


    Ia uita-te cine o interpreteaza pe "Claire"... Stephanie Young in versiunea dublata in engleza.
    Nu o sa vezi Claire in nici o subtitrare de pe planeta Pamant.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu e, l-am vazut scris si Claire in unele subtitrari.
    "Unele subtitrari" inseamna ca sunt mai multe. Arata-mi macar una

  10. #325
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Acuma-ti arat.

    Ia zi, ai vazut "Seven Deadly Sins"?
    E bunicel, dar abridge-ul "Seven Deadly Shmucks" (e si pe youtube) e mortal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #326
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Acuma-ti arat.
    Nu exista.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ia zi, ai vazut "Seven Deadly Sins"?
    Bineinteles, nu locuiesc intr-o pestera.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E bunicel, dar abridge-ul "Seven Deadly Shmucks" (e si pe youtube) e mortal!
    Nu ma intereseaza.

    In ultimele saptamani am vazut doua anime-uri bune:

    - Gleipnir
    - Dorohedoro

    Uita-te si tu daca nu le-ai vazut deja.

  12. #327
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    SUA are mai multe cazuri depistate zilnic decat avea in martie si aprilie, au ajuns la peste 60,000 pe zi.
    Eu zic ca s-a relansat si in nord. Europa o sa urmeze aceeasi traiectorie acum ca s-au relaxat masurile.

    SUA o sa revina la 2,000 de decese pe zi in cateva saptamani. Dupa explozia de cazuri urmeaza internarile si mai apoi decesele.

    In ritmul asta ajungem la 600,000 de decese la nivel mondial in 7 zile. Iar pana la 1 octombrie o sa depasim 1,000,000.
    Am mai spus ca in perioada asta se testeaza mult mai mult fata de martie si aprilie deci mecanic avem mai multe cazuri pe zi. La numarul de morti nu sunt de acord deoarece raportul la milion de locuitori SUA este inca sub Franta, Spania, Italia si UK. Iar daca numeri mortii in total nu trebuie uitat ca SUA este un continent fata de tarile citate mai sus. Deci nu e asa grava situatia la ei.

    Pe de alta parte e adevarat ca semnale de alarma incep sa apara in legatura cu posibilitatea unui nou val. Dar se bazeaza pe modelizare si nu pe cifre actuale. Se anticipeaza tinand cont de curbele observate la inceput de epidemie dar azi situatia a evoluat. Nimeni nu stie exact cum stam cu imunitatea in masa deoarece nu se stie exact cati au fost deja infectati in astea 4-5 luni.
    In orice caz in Franta e liber de 6 saptamani sa zicem iar situatia e la fel de calma ca acum 2 luni. E foarte posibil de ademenea ca Franta sa fi fost atinsa foarte grav inainte de izolare iar po****tia sa fie practic imunizata chiar inainte.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #328
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am mai spus ca in perioada asta se testeaza mult mai mult fata de martie si aprilie deci mecanic avem mai multe cazuri pe zi. La numarul de morti nu sunt de acord deoarece raportul la milion de locuitori SUA este inca sub Franta, Spania, Italia si UK. Iar daca numeri mortii in total nu trebuie uitat ca SUA este un continent fata de tarile citate mai sus. Deci nu e asa grava situatia la ei.
    In ultimele 5 zile, SUA are 4424 decese confirmate covid, o medie de 884 pe zi.
    Franta, Spania si Italia au 201 in total in ultimele 5 zile, adica 40 pe zi.

    SUA are de 22 de ori mai multe decese zilnice decat Franta, Spania si Italia la un loc.

    Cele trei tari au o popullatie de 174 mil in total, iar SUA 328 mil. Chiar si raportat la popullatie, SUA are de 12 ori mai multe decese decat Franta, Italia si Spania.

    Eu zic ca e foarte grava situatia la americani si o sa devina din ce in ce mai grava avand in vedere explozia recenta de noi cazuri si internari.
    O sa fac inca o predictie si cred ca americanii vor avea peste 250,000 decese pana la sfarsitul lui august. E posibil sa depaseasca si 300,000.
    Iar la iarna-primavara va fi masacru. Undeva intre 5,000-10,000 decese zilnic.

  14. #329
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Banatul pe dovezi, cel mai mare sustinator a lui Paul. De suparare ca Paul a fost complet blocat, din acel moment el nu mai vrea sa posteze pe forum, cu exceptia acestui thread. Ce mare om! Jos palaria!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #330
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #331
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Banatul pe dovezi, cel mai mare sustinator a lui Paul. De suparare ca Paul a fost complet blocat, din acel moment el nu mai vrea sa posteze pe forum, cu exceptia acestui thread. Ce mare om! Jos palaria!
    Tantalaule

    L-a cam luat lumea la palme in comentarii
    Eu nu mi-as fi dat seama, citind articolul, ca Vadim a fost vreodata jurnalist. As fi crezut ca e un post de pe facebook sau forum.

    PS: de ce ai pus link-ul aici? Ce incerci sa spui?

  17. #332
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Am pus ca sa citesti si tu. Sa nu spui ca esti victima
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #333
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Tantalaule
    Autobanatule!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #334
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Sarbatoare in Giulesti! Rapid a reusit sa marcheze primul gol al anului intr-un meci oficial dupa o seceta de peste 500 de minute. Jucatorii au fost in extaz la finalul partidei disputate in Regie. Fanii rapidisti au cantat de la balcoane pentru ca la sfarsitul meciului sa se deplaseze in numar mare catre Piata Universitatii unde petrecerea va continua, fara indoiala, pana dimineata.

  20. #335
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Creatie Draghiceanu. Si cu un antrenor retardat care baga jucatori defensivi in loc sa joace cu astia de mai stiu lovi mingea daca are nevoie de victorii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #336
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    tiganu mai intai pe ta su la taiat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •