Page 25 of 30 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast
Results 505 to 525 of 612

Thread: Banat pe dovezi circumstantiele III - Covid season

  1. #505
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    62 de puncte,pilot la volan!
    normal, masina pe care o am este o placere sa o conduc,si o conduc eu,nu ma conduce ea, ca pe altii care se fac ca_conduc o tara!

    nu merci,nu vreau un job
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    cum ziceam,am sofer.nu stiu sa conduc!
    ----------------------------------------------

    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    ps3 aparu si dogioiu! sa mi-o sugi clona sekurista!
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Din ce vad eu pe modcp Dogioiu e clona lui Tim
    Am dat din greseala peste perlele astea si am zis sa le impartasesc cu voi, sa nu ma amuz doar eu

  2. #506
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Din ciclul "ce-a mai adunat Piranda de pe forum!"



    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #507
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    https://liga2.prosport.ro/seria-1/pr...-nu-a-19152630

    Gata, incepe sa se prabuseasca palatul cu turnulete din nisip.
    Goncea cu 48% din club este dat disparut, nu mai da nici un semn de viata, prosport are informatii cum ca Angelescu ar intentiona sa vanda pachetul de actiuni si ca unii dintre sponsorii adusi de Tudorache au parasit deja clona. "Sponsorii" finantau clubul doar pentru ca primeau contracte avantajoase de la Tudorache. Faceai milioane de euro pe sectorul 1 si decartai 100,000 de euro la club, asta era intelegerea.

    Ioane, pentru a cata oara intrati in faliment? Mai stii sau ai pierdut numaratoarea?

  4. #508
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Imi explica si mie cineva care-i diferenta intre Nuevo Dinamo si New Dinamo?
    Io nu-mi prea dau seama, parca sunt la fel

  5. #509
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cifre peste cifre. Da, ziceam. Acum presa zice ca se testeaza cam 1 milion pe saptamana. Nu prea cred dar sa zicem ca ritmul testelor a crescut sensibil.
    Vezi ca presa aia care o tot citezi exagereaza cumplit. Nu sunt 40000 cazuri pe zi in Franta ci intre 25000 si 30000
    Franta a raportat 162,060 cazuri noi in utimele 7 zile, in intervalul 12-18 octombrie.
    Daca la 1 mil teste se depisteaza 162,000 de cazuri, aveti o rata de incidenta 16%.

    Astea sunt numere groaznice.

    Bre, americanii la 50,000 de cazuri zilnice raporteaza 900 de morti pe zi. Voi la 30,000 aveti 80? Las-o ca macane. Ceva nu se leaga.
    E adevarat ca numarul cazurilor a crescut destul de abrupt iar mortalitatea in randul cazurilor noi intervine la aproximativ 3-4 saptamani dupa imbolnavire. Simptomele apar dupa vreo 10 zile de la infectare iar pana la deces mai dureaza. E posibil sa vedem si numarul deceselor crescand la fel de repede dar cu efect intarziat.

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    offtopic nitzel ca tot v-am gasit adunati acilisa, cum e cu catalogarea lui Alex-Sevilla ca si <<Piranda>>, jignitor au ba?
    Nici nu m-am obosit sa caut Piranda pe google sa vad ce e. M-am gandit ca sunt tiganisme de-ale lui si daca nu ma uit la emisiuni mondene nici nu am de unde sa stiu.

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    am vazut un reportaj la Digi ca'n tara lui Duerte (Philippines) traficantii sunt vanati si ucisi fara proces de catre militiile civile. asta in anul de gratie 2020
    L-am vazut acum vreo patru ani il dadea la CNN. Povestea cum omora si el traficanti pe strada cand era primar.
    Stirea e veche. E o practica destul de comuna iar autoritatile permit asta. Nu ajunge nimeni la inchisoare pentru asa ceva.

    https://www.youtube.com/watch?v=H3O9...ab_channel=CNN

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Si o cifra interesanta. Gripa sezoniera incepe sa-si faca de cap. Se stie ca incepe in noiembrie si se termina in ianuarie, apoi face cam 12000 de morti pe an in Franta. Daca facem un calcul precis, in perioada asta ucide mai mult decat covid. In plus avem vaccin.
    Cand te aud ca faci calcule precise...
    Am ajuns deja in noiembrie de facem comparatii?

    Hai sa fac eu un calcul simplu. Noiembrie-ianuarie, 3 luni, 92 de zile, 12,000 de morti, rezulta 130 decese pe zi.
    Covidu' omora si peste 1400 pe zi in aprilie. Franta a ajuns de la 10,000 de cazuri pe zi la 30,000 in mai putin de o luna si creste in continuare foarte repede. In noiembrie o sa se reflecte numarul cazurilor si la mortalitate. Covid o sa omoare in noiembrie mai multi francezi decat gripa intr-un an intreg.

    Apropo, pe 16 octombrie, Franta a raportat 178 de decese covid.
    In perioada asta, covid ucide mai multi decat gripa. Nu cred ca gripa ucide o medie de 100 pe zi in octombrie.
    Last edited by Alex1986; 19th October 2020 at 13:16.

  6. #510
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Franta a raportat cui 178 de morti pe 16? Tie?

    Uiite aici cifrele exacte
    https://www.santepubliquefrance.fr/d...-dans-le-monde
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #511
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0

  8. #512
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Ti-am dat un site acolo cu cifre oficiale daca vrei sa urmaresti in fiecare zi. Nu-mi mai inventa intentii doar sa te hlizezi de unu' singur.

    Apoi ce ziceai? Franta a raportat nu stiu ce...?
    Franta nu a raportat nimic. Infodujour si actu17 au raportat. Cine sunt astia?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #513
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Mi-ai dat un site care arata doar datele pentru ziua in curs. Arata-mi unde scrie cifra exacta pentru data de 16 octombrie.

    https://www.worldometers.info/corona...ountry/france/

    Vezi aici, du-te in subsolul paginii si vezi detaliile pentru data de 16 octombrie. Sursa citata acolo cu 178 de decese este https://www.santepubliquefrance.fr/
    Si daca tot crezi ca nu au fost 178, arata-mi unde scrie cati au fost.

  10. #514
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Iar cifrele pentru ultimele 24 de ore arata ca sunt cel putin 146 de decese. Asta acum.

    https://www.santepubliquefrance.fr/d...I#block-266157

  11. #515
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Vai ce ma plictisesti

    Bine, fie ca tine, pe 16 au fost 178 morti. Probabil un atac terosrist. Esti multumit? Poti sa sari coarda.

    Si ce se schimba fata de ce vorbim aici? In Franta nr mortilor este intre 80 si 85 pe zi in perioada asta. In vara era si mai putin. Deocamdata e pe medie gripa sezoniera dar daca creste atunci devine preocupant. Sa vedem daca masurile izolare de noapte marca Macron vor avea rezultate.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #516
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    E pe medie gripa sezoniera, dar in afara sezonului propice gripei. Asta e detaliul important.
    Daca acum si in primavara era asa, cum o sa fie pe perioada septembrie-ianuarie?

    In 1918 valul doi a fost mai mare decat primul. La asta trebuie sa ne asteptam si acum.

    Ti-am spus, poti sa-mi inchizi gura foarte simplu, arata-mi tu unde scrie cati au fost pe 16 octombrie.

  13. #517
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Vai ce ma plictisesti
    Si pe mine. Tot sta p-aici cu nume taiat de parca intereseaza pe cineva in afara de tine, ce-are de zis p-aici.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #518
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Nu s-ar zice de vreme ce aveti, cumulat, aproape jumatate din postarile de pe thread-ul asta.

  15. #519
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Nu stiu Delapul ca mi-a fost lene sa citesc, dar in cazul meu cred c-ai observat c-am raspuns cel mult persiflator. N-am raspuns la multe lucruri pe care le-ai solicitat sau dedus. Si nici n-o sa raspund decat tot asa, ca nu ma intereseaza acest loc decat sa te salut din cand in cand si cam atat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #520
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Parise, site-ul asta guvernamental francez e de incredere sau e cancan?
    Cica ieri s-au raportat 262 decese covid in Franta, iar daca te duci pe data de 16 octombrie scrie ca ar fi fost 178.

    https://dashboard.covid19.data.gouv....e?location=FRA

  17. #521
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Parise, site-ul asta guvernamental francez
    Ai mai vazut tu site-uri guvernamentale franceze care sa contina in URL termeni in engleza? Dashboard
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #522
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #523
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    sunt mai putin de 600000 pe an.
    Nu stiu de ce nu merge link acolo

    Dar sa revenim la covid si "criza asta". Mor 35000 in 9 luni si gata, tara e paralizata Criza bre ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #524
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Vezi ca incepi sa pari inteligent
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #525
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Irlanda e o insula. Mentalatea insularilor este diferita de cea de pe continent. Pop.pu.latia cere masuri de urgenta imediat deci guvernul actioneaza conform.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •