Results 1 to 8 of 8

Thread: Ce mai poti cumpara cu 1 LEU?

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Ce mai poti cumpara cu 1 LEU?

    Decizia mea este ca pachetul de 51 la suta sa-l vand pe un leu.
    https://www.onlinesport.ro/fotbal/li...-00-nid-136676
    Last edited by Hingherul; 30th October 2019 at 20:09.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Leo, te vad in bara, te rog schimba titlul in "Ce mai poti cumpara cu 1LEU".

    edit.
    La final de an, daca da cel de sus mai repejor , facem un poll.
    Last edited by delaoltenia; 30th October 2019 at 20:06.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ionut si Viorel sunt prieteni la catarama
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cu 1 leu cumperi milionul de euro. Datorie.
    Asa ca ala care cumpara cu 1 leu 51% din actiuni trebuie sa fie bogat. Leul saracului nu valoreaza mare lucru.

    Tiriac in anii '90 spunea ca trebuie sa dam fabricile comuniste cu 1 marca oricui vine cu promisiunea sa continue activitatea si cu investitii pe masura. In RDG cam asa s-a intamplat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Aici e exemplul prin care UEFA distruge tot ce se poate ca investitie eventuala in fotbalul sarac. Nu e mult sa bagi cateva milioane apoi sa joci an de an in EL ca sa iti scoti investitia si apoi sa iesi pe castig.
    Dar asa cu perspectiva competitiei de mana a treia unde pana si deplasarile te vor costa mai mult decat drepturile tv nu se baga nimeni. Sa investesti pt ce? Sa joci Europa din Kazahstan si Armenia? Mai spectaculos e campionatul regional de popice.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    "Ce mai poti cumpara pe un leu?"

    Dinamo! Painea e mai scumpa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eh, noi am fost in faliment. Adica n-am facut nici un leu, ci eram pe minus! Dinamo n-a fost.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si cu ce-am gresit eu? N-am zis cand am intrat in faliment! Am zis doar ca am valorat si sub 0 lei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •