Results 1 to 9 of 9

Thread: Stadionul din sibiu reabilitare totala...

Moderator iulian_1976's Avatar
    Reputatie
    0

Stadionul din sibiu reabilitare totala...

Ce se mai stie despre stadionul din Sibiu, ar fi trebuit gazonul sa fie deja reabilitat....?!

Cam asa ceva o sa arate la final...https://www.digisport.ro/fotbal/liga...a-sibiu-600452
    [B]Gott würfelt nicht! [/B] Einstein.

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Acum am vazut ca ai deschis thread aici promit ca revin cu poze cand o sa fie cazul (asa am inceput cu contul pe OLS, pe timpul constructiei stadioanelor de la Clooji si Bucuresti )

Ideea e asa: acum pe final de octombrie o sa fie gata noul gazon, cu incalzire, drenaj si toate cele care trebuie. Au lungit-o mult cu licitatia si in loc sa inceapa dupa barajul cu "U" au dat startul abia prin august initial nocturna o sa fie pe schelet metalic, cam cum avea si Sepsi in sezonul trecut (celebra tribuna mobila). Echipa se intoarce acasa la meciul cu Viitorul, cam prin 10 noiembrie ar trebui sa fie.
    Despre reconstructia tribunelor demolate am auzit de la niste persoane "mai oficiale" ca o sa se inceapa foarte curand, iar cei care se ocupa vor fi Con-A. Daca e asa atunci o sa mearga bine treaba, sunt cei care au facut si la Cluj Arena si Oblemenco. E firma din oras, au suficienta forta si logistica sa termine in 10-12 luni toata treaba. Urmeaza an cu alegeri iar tanti asta care a ramas in locul lui Klaus a cam frecat menta iar stadionul o sa cam "arda" pentru campanie, deci vor trage tare sa il termine repede.

Mai e nevoie de alte informatii?

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Asta e proiectul final pentru stadion:

http://www.turnulsfatului.ro/2019/10...Lxt4jYYtvAch_o

12000 de locuri e mai mult decat ok pentu Sibiu. Pretul e dubios

sport legend Duba's Avatar
    Reputatie
    1
    Doar 1.700 de locuri sa aiba o tribuna?! Asta inseamna 6, maxim 7 randuri. Cam aiurea. Ceva asemanator are stadionul Dinamo la tribuna II-a, de unde nu vezi mai nimic.
    Last edited by Duba; 25th October 2019 at 10:26.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Da, cam putine. E tribuna oficiala, 1700 de locuri sunt pentru pulime, acolo se mai fac lojele si locurile pentru VIP-uri, care nu sunt luate in calculul asta. Cred ca sunt limitati si de spatiu, au o strada in spatele tribunei si mai e o treaba cu inaltimea maxima pe care o pot ridica datorita caselor din apropiere. Mai sapam dupa detalii dupa ce se trece la treaba.

arogant,de mic cip's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Doar 1.700 de locuri sa aiba o tribuna?! Asta inseamna 6, maxim 7 randuri. Cam aiurea. Ceva asemanator are stadionul Dinamo la tribuna II-a, de unde nu vezi mai nimic.
    de parca ar fi ceva de vazut la Dinamo...
    granita la Orsova!

sport legend Duba's Avatar
    Reputatie
    1
    Da, asa-i, insa la Sibiu vrem sa vedem.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Moderator iulian_1976's Avatar
    Reputatie
    0
    Din macheta pare mai mare si toate tribunele acoperite...
    Pista de atletism o mare tampenie, numai in Romania se poate intampla asa ceva, este de inteles in cazul unui stadion olimpic, in rest sunt pusi pe cheltuit bani.
    Last edited by iulian_1976; 25th October 2019 at 16:09.
    [B]Gott würfelt nicht! [/B] Einstein.

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Tribunele vor fi acoperite integral. De acord cu pista dar aici stadionul se vrea a fi folosit si pentru alte activitati, pentru a mai "goli" Piatza Mare de fel si fel de concerte si cumetrii.
    Chiar suspecta treaba cu pretul ala mare, bate la ochi urat de tot. Sa vedem cum se misca cu licitatia si cine prinde contractul.