View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Spania

    4 100.00%
  • egal

    0 0%
  • victorie Romania

    0 0%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 122 of 122

Thread: Preliminarii CE: Spania - Romania 5-0

  1. #106
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu ti se pare
    Eu zic ca e mai mica presiune in semifinala decat in finala. Si Islanda clar sub Serbia, de la aia ne-am luat-o 0-5! Aia-s de departe cea mai buna echipa de aici si singura cu care n-avem sanse si trebuie evitata. In rest, calculeaza tu cum vrei, o sa-ti dea simplu pe 2.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu cred ca Serbia trece de Norvegia.
    Doar fluierand.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #107
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Serbia, de la aia ne-am luat-o 0-5!
    In ce an?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    In anul cand am fost superiori echipei actuale a Romaniei! Multumesc!


    Serbia nu-s aia de ne-au spart in semiamicalele din Liga Natiunilor?
    Yonutz tot a cotcodacit p-aici, numa n-a zis ca puteam cadea cu sarbii.
    Asta e tot ce trebuia sa spuna, acel traseu trebuie evitat neaparat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #109
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Adevarul e ca m-am inselat cu Slavia Praga anu asta cand am zis c-ar fi sub Celtic.
    Ma-ndoiesc insa ca ma-nsel si-n privinta Serbiei. Vom vedea in martie 2020.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #110
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Orice echipa este periculoasa pentru nationala actuala

    Nu stiu de ce am impresia ca daca nu vine un antrenor cu mare experienta, nu facem mare branza in barajul asta si echipele adverse vor la Euro banuiesc
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #111
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Ce m-a surprins a fost faptul ca cineva chiar s-a gandit suficient de mult la varianta Pitzi incat s-o zica si cu voce tare.
    Iata un motiv pentru care PSD-ul a prins atat de bine in Romania: uitam mai repede decat un caras auriu.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  7. #112
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E clar ca Serbia/Norvegia e nucã tare, de asta trebuie sa ne pregatim sufleteste, cu bucile stranse, sa tragem din urna Islanda. Flacaii astia sunt abordabili si, lasand la o parte hype-ul cã **** mea, ce echipa mare si galactica sunt schiorii astia batuti mar de Albania, avem o sansa reala. Mai departe va fi Ungaria, il incaltam in ghetre pe Hagi si meciul e rezolvat. Cu Serbia avem un matchup groaznic, si-au batut **** de noi si-n sculare, si-n culcare. Am avea sansa porcului de Ignat.
    Si Islanda s-a tras.

  8. #113
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Avem traseul cel mai usor. Daca nici acum, atunci eu zic sa-si dea demisia tot FRF-ul, cum se face-n tarile care au scapat de comunism.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #114
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Avem traseul cel mai usor. Daca nici acum, atunci eu zic sa-si dea demisia tot FRF-ul, cum se face-n tarile care au scapat de comunism.
    nu s-a tras chiar ideal..

    ideal era daca aveai acasa finala cu Ungaria / Bulgaria

    E greu sa bati in deplasare la rand si Islanda, unde nu bate aproape nimeni, si apoi si la unguri de ex.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #115
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De ce sa isi dea demisia? Sa lucreze in continuare, dar intr-un cadru adecvat pregatirii lor. Sa fie incadrati pe santier, cum a patit antrenorul coreean dupa ce a pierdut 8-0 cu Portugalia.

    Reprezentantul Romaniei la forul antrenorilor ne poate califica. Am vazut ca a antrenat gratis fcsb la meciul cu Boleslav, nu va fi o problema sa fie antamat de o federatie atat de imbuibata cu lovele.

  11. #116
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    De ce sa isi dea demisia? Sa lucreze in continuare, dar intr-un cadru adecvat pregatirii lor. Sa fie incadrati pe santier, cum a patit antrenorul coreean dupa ce a pierdut 8-0 cu Portugalia.
    Care santier ca in Romania nu pare sa miste vreunul. Avem numai santiere incepute cu lucrari neterminate.
    La nord-coreeni s-o munci mai cu spor, or mai sparge pietre ceva.
    La noi pe santier ar fi exact ca la fotbal: declaratii pompoase si tinte marete inainte de deschidere si aceleasi neimpliniri cand lucrarile ar fi trebuit sa se incheie si de fapt sunt ca la inceput.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #117
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Avem traseul cel mai usor. Daca nici acum, atunci eu zic sa-si dea demisia tot FRF-ul, cum se face-n tarile care au scapat de comunism.
    Nu chiar sa-si dea demisia dar sa joace cu Budescu si Alibec, ca tre sa dai goluri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #118

  14. #119
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    nu s-a tras chiar ideal..

    ideal era daca aveai acasa finala cu Ungaria / Bulgaria

    E greu sa bati in deplasare la rand si Islanda, unde nu bate aproape nimeni, si apoi si la unguri de ex.
    Pai acasa jucam fara suporteri, deci nu-i mare diferenta.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #120
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    noi deocamdata nu avem selectioner numit la nationala si asta e marea problema cu care ne confruntam.
    In functie de cine vine putem avea ceva sanse de calificare indiferent de faptul ca e greu sa ne imaginam ca nationala ar putea sa lege doua victorii decisive in deplasare.

    Daca FRF ar numi un selectioner cinic care sa-si faca o echipa pe masura, cat mai obiectiv, si sa se bata la calificare atunci putem sa speram la niste meicuri epuizante in care sa ne baricadam cum trebuie si sa castigam cu un gol dintr-un contraatac miraculos sau chiar la penaltyuri.
    Nu mi se pare imposibil sa facem asta nici in Islanda si nici in Ungaria sau Bulgaria.

    Desigur ca antrenamentele de pregatire vor trebui sa includa inclusiv pregatire psihologica cu simulare de conditii reale de meci.
    Adica cu scandari strigate prin megafoane gen faimoasele strigate vikinge pe batai din palme precum va fi in Islanda si "tiganii, tiganii" si altele asemenea de care vom avea parte in Ungaria si Bulgaria.

    Dar FRF probabil ca va numi ca intotdeauna un selectioner pentru viitor, care sa creasca o noua echipa nationala pe fundamentul U21 etc etc.
    Este abordarea tipic romaneasca de a sacrifica mereu prezentul in ideea unui viitor mai bun care are sanse mici de a fi realizat prea curand.
    Si cu siguranta ca nu se poate asa ceva daca tinerii nu cresc langa niste jucatori consacrati cat de cat buni de luat de exemplu.
    Pana si samsarii de jucatori ar trebui sa inteleaga ca vor avea de castigat mai mult daca reusim printr-un miracol sa mergem la Euro2020 decat sa insiste pe eterna spoitorie de jucatori pentru export.

    Pentru victorii avem nevoie de o echipa formata din cei mai buni jucatori disponibili condusa de un antrenor abil iar nu doar de o echipa tanara condusa de un descoperitor de talente.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #121
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se susoteste pe la colturi ca selectionezul va fi Mirel@Ratoi, baiat tanar, de perspectiva, fara patalama, dar unanim acceptat ca bun fin si profesionist. E doar o formalitate sa mai traga o fuga in rp moldoveneasca, sa isi ia diploma, sa intre in randul lumii. Va fi mai mare ca Fane Kovacs daca e lasat sa munceasca, o sa vedeti. In plus, cunoaste la perfectie fotbalul din emisfera nordica. Stiti ca a avut dubla cu Rosenborg unde doar sansa i-a lipsit pt o calificare la debut. Eu cred in Mirel, cred ca o nationala fcsb-slujitorul va rezolva problemele fotbalului romanesc, doar ca avem nevoie de un antrenor cu limba aspra si auzul fin. Si Mirel e alegerea perfecta.

  17. #122
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •