View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Spania

    4 100.00%
  • egal

    0 0%
  • victorie Romania

    0 0%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 122

Thread: Preliminarii CE: Spania - Romania 5-0

  1. #85
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,372
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Contra putea califica nationala a avut 1:0 cu Norvegia, norvegienii au jucat doar cu 2 fundasi pe final.

    Atunci daca jucai ultimele minute cu Budescu si Alibec sunt sigur ca era meci transat.

    La Suedia era meci de asteptare insa cu Sapunaru si macar un inchizator de la CFR.

    Mogos la curatat nu Deac, Mogos nu a facut pressing de intampinare cand Deac a venit din spate, la CFR Petrescu ar fi facut spume la faza aia era nevoie de Susici acolo nu de Mogos.

    Sunt cateva detalii care ne-au scos, indepartarea lui Sapunaru a contat foarte mult.

    Sapunaru putea si fundas dreapta si central, era nevoie de el in ultimele 3 meciuri, golul luat de
    Benzar cu Norvegia acolo s-a jucat calificarea.

    O zi buna.
    Si cine a gresit preluarea care l-a pus pe Mogos in postura de salvator sau tap ispasitor?Exact.

    Sapunaru are 75 de ani,s-a retras de la national iar la ultimile meciuri a fost penibil la fel ca Grigore.

  2. #86
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Stiu la ce te referi, a fost preluare gresita sau a vrut sa o amortizeze cu pieptul sa o pasese la Mogos ?

    Faza aceea a fost cheia meciului cu Suedia sunt de acord.

    Cel putin la CFR in cazuri din astea cand se pierde mingea atacantul este pus in cap de fundasul dreapta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #87
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,372
    Reputatie
    1
    Pai aia e,la faza aia s-a jucat meciul iar 80% din vina o are Deac dupa mine.A gresit copilareste.

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ati venit cu posturi peste mine, parca as fi Contra

    Daca gasesti un post in care l-am propus pe Alibec si Budescu titular sa mi-l arati.
    Mania grandorii sau grandomania! De ea nici n-ai observat ca si eu eram de acord cu tine, ii zisesem Delapului noapte buna!

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Contra putea califica nationala a avut 1:0 cu Norvegia, norvegienii au jucat doar cu 2 fundasi pe final.

    Atunci daca jucai ultimele minute cu Budescu si Alibec sunt sigur ca era meci transat.

    La Suedia era meci de asteptare insa cu Sapunaru si macar un inchizator de la CFR.

    Mogos la curatat nu Deac, Mogos nu a facut pressing de intampinare cand Deac a venit din spate, la CFR Petrescu ar fi facut spume la faza aia era nevoie de Susici acolo nu de Mogos.

    Sunt cateva detalii care ne-au scos, indepartarea lui Sapunaru a contat foarte mult.

    Sapunaru putea si fundas dreapta si central, era nevoie de el in ultimele 3 meciuri, golul luat de
    Benzar cu Norvegia acolo s-a jucat calificarea.

    O zi buna.
    This! Inca o noapte buna Delapule, a 5-a!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mania grandorii sau grandomania! De ea nici n-ai observat ca si eu eram de acord cu tine, ii zisesem Delapului noapte buna!
    This! Inca o noapte buna Delapule, a 5-a!
    Am interpretat gresit ok .
    Last edited by iulian_1976; 19th November 2019 at 14:52.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #90
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mania grandorii sau grandomania! De ea nici n-ai observat ca si eu eram de acord cu tine, ii zisesem Delapului noapte buna!



    This! Inca o noapte buna Delapule, a 5-a!
    Esti foarte subtil doar ca nu ai citit bine. Nu eu am zis de trei ori "noapte buna" ci Iulian. De aici si Iulian care a crezut ca te adresezi lui
    Pune si 2 n la Iohannis astfel reusim sa ne intelegem cat de cat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #91
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am avut penalty clar la 1-0, plus ratare singur cu portarul Puscas. Alti antrenori ai secolului aveau Raducioiu, Hagi, Dumitrescu, Mutu, Marica, baieti care marcau, nu jucau cu pantalonii suflecati peste glezne, ca pisdele astea de Puscas si Ianis.

    Contra nu a avut sange sa puna pe foaie echipa asta:

    Radu

    Boboc, Burcã, Nedelcearu,Bancu/Pantiru

    Marin, Baluta/Oaida/Stanciu

    Tiganu', Budescu/Nistor, Mitrita

    Alibec/Puscas

    Si s-a facut de cãcat cu brio, asa cum am prevazut dupa dezertarea mizerabila de la Dinamo. Cale batuta, Costine, sa ne bagam **** in gurita ta de rapãn!

  8. #92
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    O echipa mai aproape de ceea ce trebuie decat a lui Contra

    La fundasul dreapta doar Sapunaru ar fi facut fata Norvegiei si Suediei.

    Fundasul stanga acolo Bancu sare din calcul, poate Pantaru.

    Langa un inchizator ca Baluta ai nevoie de unul cu experienta Bordeanu sau Hoban

    In locul lui Stanciu neaparat Cicaldau.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #93
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Si? Ii bateam pe spanioli cu echipa asta?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #94
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Puteai bate Norvegia si Suedia acasa si poate sperai la un egal cu sansa...

    Spania o bati dupa 4-6 ani daca vine Gica Hagi si este lasat sa faca tot ce vrea el, eu as merge pe varanta asta indrazneata chiar daca pierde tot la inceput.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #95
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Norvegia se poate, nu usor dar se poate.
    Suedia nici vorba. Nu exista nationala in lume care sa pretinda ca poate bate Suedia sigur. Toti ar vrea sa o evite daca ar avea de ales.
    Spania e probabil acum una dintre cele trei mai bune din lume. Noi nici poveste si chiar francezii, campioni mondiali, tremura la ideea ca pot pica cu ei in grupa la anu'.
    Last edited by delaparis; 20th November 2019 at 23:31.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #96
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Spania o bati dupa 4-6 ani daca vine Gica Hagi si este lasat sa faca tot ce vrea el, eu as merge pe varanta asta indrazneata chiar daca pierde tot la inceput.
    Are o echipa de club cu care face tot ce vrea el de vreo cinci ani, si n-a facut absolut nimic in cupele europene. Ba mai mult, nici n-a dat peste echipe extrem de tari, cum a nimerit Craiova in 2017 si 2018 sau Dinamo atunci cu Bilbao.

  13. #97
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    JJ este un risc sunt de acord

    Stiu ca tinerii astia au dominat Apollon si era 0:0 in deplasare in preliminarii de Ch.Leag., doar faptul ca a selectat un fundas aparent de valoare si cu experienta vezi Marius Constantin au dat gres, doua centrari s-a intors scorul...

    MU cu Ferguson nu a riscat? Atunci sa vina Radoi si totul este in grafic.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #98
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Pe langa asta mai e o chestie. Viitorul e creatia lui. Nu cred ca ar fi in stare s-o lase pe mana altui antrenor, si nu cred ca poate obtine o oferta atat de buna incat s-o vanda cu totul.

  15. #99
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Ar fi incompatibil stiu, nu mai am idei, probabil vine Radoi din ce inteleg din media.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #100
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Da, vine Radoi.
    Si va avea ca obiectiv urmatoarele calificari se pare. Barajul nu va conta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #101
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Mondialul e cel mai important. Dar va conta si barajul, chiar daca nu la buzunarul lui.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #102
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E clar ca Serbia/Norvegia e nucã tare, de asta trebuie sa ne pregatim sufleteste, cu bucile stranse, sa tragem din urna Islanda. Flacaii astia sunt abordabili si, lasand la o parte hype-ul cã **** mea, ce echipa mare si galactica sunt schiorii astia batuti mar de Albania, avem o sansa reala. Mai departe va fi Ungaria, il incaltam in ghetre pe Hagi si meciul e rezolvat. Cu Serbia avem un matchup groaznic, si-au batut **** de noi si-n sculare, si-n culcare. Am avea sansa porcului de Ignat.

  19. 21st November 2019, 21:07
    Reason
    incearca varianta fara jigniri

  20. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ia mai ca mai sunt moderatori p-aici!

    Deci, sa repetam... oarecum! Cum naiba poti sa vrei sa joci cu Scotia cand in finala te distruge Serbia? In loc joci cu Islanda unde ai sanse si in finala daca ajungi, esti favorit cu echipele alea mai distruse ca tine, oricare din ele ar fi! Asa e mai bine?

    Pai trebuie sa fii tampit sa nu-ti doresti Islanda, nu sa te feresti de ea!
    N-am cum o spune altfel, ca asta e adevaru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Nu ti se pare ca o cam luam in ultimul timp de la echipe nordice? Sau poate vrei sa ne oprim in semifinale ...
    Serbia nu e Croatia. Se joaca cu ei o finala si cine stie? Ne-au batut acum 10 ani ultima oara iar intre timp am facut 2-2 la ei acasa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  22. #105
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu cred ca Serbia trece de Norvegia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •