View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Spania

    4 100.00%
  • egal

    0 0%
  • victorie Romania

    0 0%
Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 122

Thread: Preliminarii CE: Spania - Romania 5-0

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Dascalescu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    N-ai de unde sa stii, tine cont ca jucatori de genul trebuiau rulati acum 6-7 luni, acum este prea tarziu.

    O sa vezi lucruri si mai neplacute in viitor in cazul ca nu incep de la 0.
    E clasic la noi sa ne ascundem dupa degete. E vina antrenorului cand pierdem logic si se poate mai bine cu altu'.
    Ce vrei sa te compari cu Suedia? Spania?
    Indiferent de antrenor, selectie, jucatori tineri sau batrani, Puscas, Alibec, Budescu etc ... pierdem cu Suedia, pierdem cu Spania si pierdem cu orice echipa din top.
    La tineret? Da, acolo avem sanse deoarece tinerii se bat sa fie vazuti pt a semna primul contract pe bani grei. Adversarii nu se rup deoarece au deja cariera stabilita. Ei asteapta sa fie la nationalele lor A. De aici si rezutatele lui Radoi care a inteles unde poate specula. De altfel nu prea vrea la nationala mare, stie el de ce
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    In sfarsit o veste buna: fostul selectioner Contra a luat decizia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Imi place ca ii citezi pe cei care nu au jucat azi.
    Ma insel sau strigai dupa Hagi, Coman si Nistor?

    Degeaba cautam vinovati azi la 0-5 cu Spania la Madrid. E diferenta mare de fotbal intre noi si tari ca Spania, Franta, Germania si altele de top.
    Budescu si Alibec bateau pe spanioli? Hai sa nu radem de noi
    De ce nu esti corect?

    Dupa Nistor nu am strigat niciodata cauta toate posturile mele.

    Coman, Ianis trebuiau utilizati din toamna, cauta posturile mele apoi discutam.

    Tot timpul am comentat primul 11, unde am spus ca Budescu si Alibec castigau cu Spania?

    Daca erai atent am comentat tot pana inaintea meciului cu Suedia, pana atunci se puteau multe.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    I auzi l pa asta cum dreacu il cheama, stanciu?

    ”Toata lumea zice de noi romanii ca suntem talentati"

    astia sunt trepanati?

  6. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Nu, doar ala titularul incontestabil e trepanat! Pacat ca nu-i rupe nimeni picioru, ne-ar ajuta foarte mult in aceste meciuri de baraj!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #70
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    E clasic la noi sa ne ascundem dupa degete. E vina antrenorului cand pierdem logic si se poate mai bine cu altu'.
    Ce vrei sa te compari cu Suedia? Spania?
    Indiferent de antrenor, selectie, jucatori tineri sau batrani, Puscas, Alibec, Budescu etc ... pierdem cu Suedia, pierdem cu Spania si pierdem cu orice echipa din top.
    La tineret? Da, acolo avem sanse deoarece tinerii se bat sa fie vazuti pt a semna primul contract pe bani grei. Adversarii nu se rup deoarece au deja cariera stabilita. Ei asteapta sa fie la nationalele lor A. De aici si rezutatele lui Radoi care a inteles unde poate specula. De altfel nu prea vrea la nationala mare, stie el de ce
    Ce specula omule?Tu amesteci Suedia cu Spania care nu au nici o legatura ?!

    Daca vrei sa analizezi ceva analizeaza linia de fund si inchizatorii cu Suedia si Noorvegia ? Lasa Alibec si Budescu...

    Doreai sa asiguri dreapta jucai cu Sapunaru, doreai centru dreapta jucai cu Burca.

    Vrei pressing? Selectionezi tot ce are CFR nu stiu daca intelegi nuantele, ca selectioner nu contruiesti insa daca esti inteligent te folosesti de munca altor antrenori.

    Tu incerci sa-mi explici ca nu poti construi la nationala?

    Ca selectioner nu contruiesti insa daca esti inteligent te folosesti de munca altor antrenori, vrei sa fii Dumnezeu ii pui unde vrei tu, insa nu cere rezultate.
    Last edited by iulian_1976; 19th November 2019 at 01:51.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #71
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De ce nu esti corect?

    Dupa Nistor nu am strigat niciodata cauta toate posturile mele.

    Coman, Ianis trebuiau utilizati din toamna, cauta posturile mele apoi discutam.

    Tot timpul am comentat primul 11, unde am spus ca Budescu si Alibec castigau cu Spania?

    Daca erai atent am comentat tot pana inaintea meciului cu Suedia, pana atunci se puteau multe.
    Probabil cu Nistor nu ai insistat dar in rest sunt corect. Tot spui ca se poate mai bine altfel adica cu altii etc ... nu mai dezvolt, intelegi ce vreau sa spun.
    Eu iti raspund doar ca indiferent de cine juca din toamna (a propos, suntem in toamna) tot alea erau rezultatele deci nu e corect sa acuzam un individ singur, Contra. Aici e dezbaterea, nu in detaliile postarilor mele despre postarile tale.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Hai sa votam zic, aici asa:
    Iulian
    Delaparis


    Iohanis
    Dancila
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daca vrei sa analizezi ceva analizeaza linia de fund si inchizatorii cu Suedia si Noorvegia ? Lasa Alibec si Budescu...
    Iti intorc invitatia. Tu i-ai pus in discutie pe grasii astia ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu, doar ala titularul incontestabil e trepanat! Pacat ca nu-i rupe nimeni picioru, ne-ar ajuta foarte mult in aceste meciuri de baraj!
    bre ioane, mai esiti si voi dreq din tara si intrebati si voi in stanga in dreapta: unde-i Romania? cel mult veti primi un ridicat din umeri. in cel mai rau caz un umar in gura.

  12. #75
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Iohanis
    Dancila
    Cu cati "n" se scrie Iohannis?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Eu nu stiu scrie decat pe romaneste, cat de cat. Si pe engleza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Iti intorc invitatia. Tu i-ai pus in discutie pe grasii astia ...
    Jucai cu Budescu si Alibec ultimele 20 de minute cu Norvegia ai idee ce iesea cand se aparau in 2 fundasi norvegienii?

    Incearca sa faci un efort de imaginatie, il aducea Contra pe Sapunaru fundas dreapta cu Norvegia si castiga 1:0 fara sa fi jucat absolut nimic.

    Benzar lua gol asa de la Poli Iasi, Astra si tu imi explici ca asta este spuma fotbalului romanesc ?

    Este cineva de vina ca jucam acum un an si ceva cu Tamas ?

    Pe bune tu l-ai fi adus pe Tamas, ti-ar fi trecut prin cap? Mie nu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    bai oameni, ce dreq aveti in capetele alea?

    ce fac echipele cu romani in Europa? rahat

    ce face nationala? rahat

    ce face sportu romanesc? rahat

    voua chiar nu va cade fisa?

    nu estem giocatorii de nici un fel.

    inchideti dreq sandramaua si luati-va tv 4k

  16. #79
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Jucai cu Budescu si Alibec ultimele 20 de minute cu Norvegia ai idee ce iesea cand se aparau in 2 fundasi norvegienii?

    Incearca sa faci un efort de imaginatie, il aducea Contra pe Sapunaru fundas dreapta cu Norvegia si castiga 1:0 fara sa fi jucat absolut nimic.

    Benzar lua gol asa de la Poli Iasi, Astra si tu imi explici ca asta este spuma fotbalului romanesc ?

    Este cineva de vina ca jucam acum un an si ceva cu Tamas ?

    Pe bune tu l-ai fi adus pe Tamas, ti-ar fi trecut prin cap? Mie nu.
    Tu esti sigur de forma actuala a lui Budescu si Alibec sau te iei dupa ultimul meci din liga 1? Chiar crezi ca daca Contra ii vedea la antrenament in forma maxima nu ii punea sa joace? Sa se salveze...
    Cu Sapunaru nu stiu. Mie imi place, are caracter. De ce nu a fost convocat? Contra stie.
    Cu Benzar si Tamas habar n-am de ce imi vorbesti de aia. Au jucat azi?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #80
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Cititi posturile mele cu atentie, nu am plusat pe Budescu si Alibec ei puteau fi folositi in momente importante, trebuie sa stii cand si cum.

    Contra a mers pe anumiti jucatori cartea lui ar fi fost Stanciu, Grozav si Tucudean, pe fund pe Tamas si Grigore asa a crezut el, castiga era mare, fiecare are viziunea lui.

    Ianis putea fi folosit in spatele varfului din pacate acolo Contra a mers pe Stanciu, eu respect decizia lui, insa trebuie vazute nuante.

    Mitrita pus mijlocas stanga, omul trebuia sa faca dublaj... nu mai continui.

    Inteleg perfect iesirea lui Mitrita, a lui Sapunaru, a lui Radu...

    Contra a facut niste alegeri sa spui ca tot la fel ar fi fost nu sunt de acord.

    Noapte buna
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tu esti sigur de forma actuala a lui Budescu si Alibec sau te iei dupa ultimul meci din liga 1? Chiar crezi ca daca Contra ii vedea la antrenament in forma maxima nu ii punea sa joace? Sa se salveze...
    Cu Sapunaru nu stiu. Mie imi place, are caracter. De ce nu a fost convocat? Contra stie.
    Cu Benzar si Tamas habar n-am de ce imi vorbesti de aia. Au jucat azi?
    Tu acum stai la masa cu Contra? Sa ne intelegem...

    Pai daca nu stii cu ce linie de fund a inceput Contra acum 2 ani, am ce discuta cu tine ?

    Stii cu ce fundas a jucat Contra in Damemarca acum 2 ani?

    Noapte buna , nu conteaza o sa fie mai bine, trebuie sa avem speranta
    Last edited by iulian_1976; 19th November 2019 at 09:52.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Ai zis de 3 ori noapte buna! Asa zic si eu, las-o ca macane, noapte buna Delapule!

    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    ce fac echipele cu romani in Europa? rahat
    Are si CFR ceva romani, doar ca in afara de Deac, nu-s buni de nationala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    si nici deac... la nationala a scartait si el!
    Libera La LAZIO !

  20. #83
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Se trage de la faptul ca, Contra a jucat cu un singur inchizator.

    Deac si Mitrita trebuiau sa coboare prea mult, asta doar ca sa ai un Keseru, Stanciu in spatele varfului.

    Mitrita de asta s-a certat cu Contra...



    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ai zis de 3 ori noapte buna! Asa zic si eu, las-o ca macane, noapte buna Delapule!



    Are si CFR ceva romani, doar ca in afara de Deac, nu-s buni de nationala.
    Ati venit cu posturi peste mine, parca as fi Contra

    Daca gasesti un post in care l-am propus pe Alibec si Budescu titular sa mi-l arati.

    Hint o sa gasiti posturi de pe vremea lui Daum cand ei jucau in Europa League, alta

    conjunctura.

    Asa ca dlp o arunca asa ca sa demonstreze ca , Contra este un antrenor peste medie si ca

    oricine ar veni ar fi fost acelasi rezultat, asta este directia.
    Last edited by iulian_1976; 19th November 2019 at 10:45.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #84
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Contra putea califica nationala a avut 1:0 cu Norvegia, norvegienii au jucat doar cu 2 fundasi pe final.

    Atunci daca jucai ultimele minute cu Budescu si Alibec sunt sigur ca era meci transat.

    La Suedia era meci de asteptare insa cu Sapunaru si macar un inchizator de la CFR.

    Mogos la curatat nu Deac, Mogos nu a facut pressing de intampinare cand Deac a venit din spate, la CFR Petrescu ar fi facut spume la faza aia era nevoie de Susici acolo nu de Mogos.

    Sunt cateva detalii care ne-au scos, indepartarea lui Sapunaru a contat foarte mult.

    Sapunaru putea si fundas dreapta si central, era nevoie de el in ultimele 3 meciuri, golul luat de
    Benzar cu Norvegia acolo s-a jucat calificarea.

    O zi buna.
    Last edited by iulian_1976; 19th November 2019 at 11:00.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •