View Poll Results: pronostic

Voters
10. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    4 40.00%
  • egal

    2 20.00%
  • victorie Suedia

    4 40.00%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 155

Thread: Preliminarii CE: Romania – Suedia 0-2

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Andone
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nu cred ca ar fi contat Andone in meciul asta.

    Meciul ar fi de 1X2, cu multe avantaje de partea suedezilor inteligenta, sunt foarte omogeni, stiu sa scoata egaluri in deplasare.
    Dincolo sunt multe sperante, nu avem nici o ceritudine.

    Bancu a jucat execrabil cu Chindia chiar a dat o centrare in propriul careu, mai deosebiti ca este depasit usor in Liga1 de jucatori de nivel mediu.

    O sa luam multe ?
    Last edited by iulian_1976; 10th November 2019 at 01:27.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Nu cred. Pierdem 0-2
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Pierdem daca nu joaca miracolele ambulante titulari, cum trebuia sa fie si cu Danemarca: Alu-bec si Budi-Beckham!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    a venit vremea sa batem si noi pe cineva ! Vezi melodia "Vine o zi cand soarele va rasari " !!! La lupta romani !! Pe ei , pe mama lor !!! Cu Budescu putem sa-i batem !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #27
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,371
    Reputatie
    1
    Bine lordule!!!

  7. #28
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pierdem daca nu joaca miracolele ambulante titulari, cum trebuia sa fie si cu Danemarca: Alu-bec si Budi-Beckham!
    Cu aia doi am castiga sigur.

    Un concurs de mancat mici.

  8. #29
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,371
    Reputatie
    1
    Apropo in era politically correct Contra a fost amendat pt ca l-a injurat pe Puscas.

    Ciudata e lumea din ziua de azi.

  9. #30
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    cica e amenda , nu e amenda ))
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #31
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Cum am zis in topicul precedentului meci, singura sansa sa obtinem maxim din aceste meciuri adica un 1 acasa si un X in deplasare era sa convoace jucatori de inspiratie. Daca ne-o dam parte in parte cu Suedia la dueluri si “cine isi doreste mai mult”, nu avem nici o sansa. Daca la Budescu/ Alibec e pur game day decision, folosirea lui Nistor se impune. Remarc deasemenea neinspirata decizie a lui Contra de a nu-l convoca, sau macar mentiona in lotul largit pe Sorescu, un jucator de travaliu care stie cu mingea si care poate face faza defensiva la fel cum o face pe cea ofensiva. Mi-ar placea sa vad vineri ( din tribune &#128515 o echipa de genul: Tata - Benzar, Nede, Rus, Bancu - Stanciu, Marin, Nistor - Mitrita, Alibec, Budescu

  11. #32
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,371
    Reputatie
    1
    Bancu fundas?

    Omul nu poate juca acolo. A fost catastrofa de fiecare data.

  12. #33
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Chiar nimeni nu îl vrea pe bãiatul ala de la CFR în apãrare? De Burca zic. Mi se pare cel mai bun fundaș român din perioada asta, a fãcut Petrescu treabã bunã din el.
    Batem vineri, sunt încrezãtor de data asta.

  13. #34
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nici macar orice victorie nu este sufcienta 2:1, 3:2 este inutila ori 1:0 sau la mai mult de 2 goluri, cam greu de obtinut

    Acum sa o scot din palarie
    Inceputul lui septembrie ar fi trebuit ceva de genul:Tatarusanu-Sapunaru-Burca-Nedelcearu-Chindris-Deac-Cicaldau-Baluta-Mitrita(Coman)-Ianis(Budescu)-Puscas(Alibec)

    Contra poate gasi si in lotul facut de el o formula catigatoare, nu sunt sigur ca o sa o nimereasca, nu ar fi un capat de tara daca rateaza calificarea, va juca cu o formula noua neincercata.

    Intr-un fel imi pare bine ca nu poate juca la alibi Contra, fie merge pe un 1:0 riscant sau sa faca ceva electrizant sa dam 2-3 goluri.

    Nici generatia de aur nu cred ca batea sigur echipa asta a Suediei, doar niste faze extraordinare sa schimbe rezultatul meciului.

    Macar sa pierdem frumos daca tot o sa pierdem.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Chiar nimeni nu îl vrea pe bãiatul ala de la CFR în apãrare? De Burca zic. Mi se pare cel mai bun fundaÈ™ român din perioada asta, a fãcut Petrescu treabã bunã din el.Batem vineri, sunt încrezãtor de data asta.
    Foarte rar un selectioner s-a bazat pe un jucator in forma care joaca in cupele europene.

    Chindris de departe este cel mai bun fundas stanga roman, Baluta chiar nejucat este peste orice inchizator la ora actuala, cel mai bun fundas dreapta ramane Sapunaru,
    Burca dupa Celtic trebuia convocat si titularizat.

    Posibil viitorul fundas dreapta a nationalei sa fie Vladoiu de la Craiova.

    Ultimul meci al lui Contra ?
    Last edited by iulian_1976; 13th November 2019 at 22:24.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    La un moment dat l-am vazut pe Chipciu la nationala fundas dreapta. Nu mai stiu la ce meci dar era cu Contra in campania asta parca. S-a descurcat bine desi eu il stiam de ceva vreme mai degraba pe un rol ofensiv. Ce mai face baiatul asta?

    Nu e ultimul meci a lui Contra. Avem sanse sa batem Spania
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Aici faci o eroare care am facut-o si eu initial victorie+egal != egal+victorie.

    Ai nevoie de victorie in meci direct sa treci in fata Suediei si o victorie consistenta nu cred in 1:0.
    Last edited by iulian_1976; 14th November 2019 at 00:04.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu e ultimul meci a lui Contra. Avem sanse sa batem Spania
    0,000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000001%!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nu incerc sa fac specula aici, dar e cineva interesat de un bilet la meci la tribuna 1, inel 3, mai pe centrul terenului? Trebuia sa plecam 6 din Oradea si pana la urma suntem doar 3. Ma puteti contacta pe privat.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Daca nu ti-ai cumparat insigna de teleportare...

    Eu nu ma mai duc sa vad rusinile cum isi bat joc de cei mai buni jucatori. Mi-a ajuns la Danemarca sa-l vad pe cretin cum il baga pe hapciupaliticul de Kakasheru sa ne tuta toate sansele de gol si apoi pe Alibec il baga cand deja danezii erau toti cu tzuru-n poarta si nu mai putea face nimic. Cat despre Budi, retardatul ala nici nu l-a bagat nici macar de pe banca!!! Sincer nu vrea sa-l vad pe retardatul asta sa-mi injur viata ca am dat banii pe bilet sa mai vad alt retardat care-si bate joc de echipa cum si-a batut joc de si Radu. In loc sa-l convoace si sa-si ceara scuze ca nu l-a bagat macar cu Malta de morcovist imputit ce e, nu l-a convocat deloc! Caracter infect de retardat, cu dovezi pe fata!

    Pentru aceasta necalificare o sa fiu trist pentru toti romanii, mai ales pentru mine si pentru potentialul care-l au rezervele Romaniei ignorate mereu de retardati in meciurile importante, dar o sa ma bucur inmiit pentru ca retardatul va fi dat afara! IN SUTURI!

    Abia astept sa-l vad cum moare cu Stanciu lui de gat cu tot, ca toti retardatii care n-au treaba cu fenomenul asta de-au antrenat la nationala de 20 de ani!
    Cu exceptia lui Pitiurca, el n-a avut la dispozitie nestemate ca Alibec si Budescu, sau Hagi Jr. pe care sa le slefuiasca.
    Nici Lucescu Jr. n-a avut, a bagat cam tot ce-a fost mai bun cu exceptia rahatului ala de Florescu de la ora asta se bucura de obscuritate in Liga a 2-a de bun ce e! De aia nu-l absolv nici pe Lucescu Jr. de vina. Singurul selectioner adevarat in ultimii 20 de ani a fost Piturca. ATAT!

    Restul gunoaie, alese de alte gunoaie de la federatie! Afara cu toti acesti hoti si habarnisti!


    Sa dam un pronostic pentru meciul asta.... io zic... 2-3! Cu 0-0 la pauza, deci o a 2-a repriza de sa te pazesti!
    Last edited by Johnny D; 14th November 2019 at 22:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Chipciu a uitat și el de când nu a mai prins un meci oficial la club. Prin mai a jucat ultima datã.

  20. #41
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Piturca, da, a fost cel mai bun selectioner. A avut scaparea cu Cocis, dar chiar si asa faceam fata Olandei, Cehiei la vremea aia, Italiei, Frantei. Si la CSU, cred ca va avea succes cu tinerii care-i are.
    Cat despre un pronostic, as zice un 1-1 daca e sa joace la sigur. Daca ii arunca din primul minut pe Budescu, Alibec, Nistor, putem si bate lejer, dar o putem si lua. Daca ar fi sa pun la pariuri as miza pe 2 goluri sau mai mult. Diferenta, daca va fi, o va face inspiratia jucatorilor.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    E meci de vazut in orice caz, se va juca cu garda jos din partea noastra, nu vad altfel.
    De ce, intrebi? E simplu, 1-0 e scor de calificare... pt ei. Noi trebuie sa dam minim 2 goluri!


    Mai e ceva, noi n-avem executant de faze fixe, cu o exceptie: Budescu!
    Last edited by Johnny D; 14th November 2019 at 18:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •