Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 27

Thread: Guvernul LUI....Sica Mandolina!

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1

    Guvernul LUI....Sica Mandolina!

    Sa nu va mai prind in piata!

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    se fac si astia de kkt cum s a facut si p$d ul. trist si tragic in acelasi timp.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    app, am o invitatie la prietenii lui ludovic orban. ghici timache cine?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    allin?


  5. #5
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    adicacum guvernul lui Sica?
    Deschidem threaduri de atentie si la nominalizari?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #6
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Omu ii la fel de prost ca Dancila. Eu nu inteleg care ii ideea.
    Gluma ii gluma, dar pe cine dracu votam la toamna si apoi la anu ?

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    In Timis vor sa-l puna Prefect pe Alin Popoviciu!! Intelegeti???

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    allin?


  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    dat dreaq si sica, urla ca la rectificarea bugetara nu sunt bani pt agricultura si educatie dar suplimenteaza bugetele spp, sie, sri, esp, asr s.a.
    greaua mostenire, baaaa...a dat romanu vrabia din mana pe cioara de pe gard (sa ma scuze ionelu, am vrut sa scriu porumbelul de pe gard ).
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #10
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    dat dreaq si sica, urla ca la rectificarea bugetara nu sunt bani pt agricultura si educatie dar suplimenteaza bugetele spp, sie, sri, esp, asr s.a.
    greaua mostenire, baaaa...a dat romanu vrabia din mana pe cioara de pe gard (sa ma scuze ionelu, am vrut sa scriu porumbelul de pe gard ).
    Unde ai gasit stirea? Pai au primit de la Dancila mult si bine in August? Iar vor?
    Also, vad ca Orban a dat afara pe astia din ANAF, macar atata. Acolo sunt niste oameni...te lovesti de ei, nu iti vine sa crezi ce se intampla.

  11. #11

  12. #12
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Cel de la ziare.com e modificarea facuta de Dancila, in august.

    Iar primele sunt singurele care le-am gasit si eu care raporteaza asa ceva. Nu imi inspira incredere. Nu exista nimic oficial unde putem sa ne uitam si noi? Sau macar ceva site mai de incredere ?

  13. #13
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Uite aici proiectul de OUG cu rectificarea bugetara pe 2019.
    https://www.mediafax.ro/economic/guv...ument-18617300

    propunerea e sa mergem pe deficit 4.3%, bugetele la servicii cresc cu 25 milioane, bugetele pentru educatie, agricultura, transporturi scad.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #14
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Uite aici proiectul de OUG cu rectificarea bugetara pe 2019.
    https://www.mediafax.ro/economic/guv...ument-18617300

    propunerea e sa mergem pe deficit 4.3%, bugetele la servicii cresc cu 25 milioane, bugetele pentru educatie, agricultura, transporturi scad.

    Mersi. Sa inteleg, in vara SRI de exemplu a primit 396 de milioane extra, acum iar 20 milioane. Why?

  15. #15
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    pentru ca merita. si pentru ca SRI e acum parte integranta din aparatul administrativ al tarii si nu mai fac fata numeroaselor cereri de dosare.

    serios vorbind, habar n-am.
    SRI are prin statut atributii de "cunoaștere, prevenire și contracare a activităților de spionaj și culegere de informații" venite din exteriorul tarii.
    Dar dupa stim cu totii, si-au extins atributiile in ultimii ani, vezi protocolul cu DNA.
    Or nu stiu ce face sri pe atributiile statutare, e secret dar cred ca mai degraba cooperaza si se coordoneaza cu alte servicii "prietene", se bat cu trolli samd.

    Dar in plus e destul de clar ca au un volum de munca in crestere pentru deservirea cerintelor dna.
    In contextul asta e normal sa ceara bani si e la fel de normal ca politicul sa le dea, probabil si cu speranta ca vor fi mai putin vizati.

    Acum ramane deschisa discutia despre ce ar fi necesar pentru dezvoltarea tarii, care ar fi proiectele sectoriale pentru asta si ce bugete ar trebui alocate.
    Si e destul de clar ca de ani de zile educatia, transporturile si industria nu sunt domenii considerate prioritare de administratiile tarii. Asta nu e o noutate.
    E cam ca in orice alta tara "in curs de dezvoltare" unde aparatul politienesc este prioritar pentru a-i apara pe privilegiati de restul tarii nemultumit de nivelul de trai si de faptul ca politica de dezvoltare este in subsidiar.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #16
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Mersi. Sa inteleg, in vara SRI de exemplu a primit 396 de milioane extra. Why?
    Sa ne raspunda Timace sau doamna Dancila, desi uneori am impresia ca e acelasi lucru

    De ce plangi, Timace, ca s-au dat 20 de milioane sri-ului, in vreme ce voi ati dat 400, in august? Tipic Timace, frace, pune link-ul si ăsta se intoarce impotriva lui

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Cine plinge? Timace nu plinge! Sa plinga supusii sekuritatii!

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Catzu bahhhh???

  19. #19
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    adevarul e ca a ridicat atat de sus stacheta Orlando , incat pana si oaia Dolly poate fi un ministru de finante mai priceput.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    continuam cu guvernul lui sica_mandolina 2 (sau 3, plm ), ci(r)tu a dezertat pur si simplu, pres. joiannis are durere la bascheti de romani, p$d ul bate din palme fericit ca joiannis si gasca si au luat o alta (noua) mwie, pandemie coronavirus, criza economica ne bate la c.ur si alte alea care pur si simplu vor sterge romania de pe harta europei. uitai cel mai important eveniment in desfasurare, sute de mii de diasporezi si au amintit subit de patria mama, se calca n picioare la punctele de trecere a frontierei. multumim frumos dar mai bine faceti cale intoarsa.

    unde esti, timache, multumit??!!
    unde esti, domnul allin, multumit!!??
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #21
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Era chestie de zile lână sa se gaseasca droguri si la peneleu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •