Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 52

Thread: Grand Prix 2019

  1. #1
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1

    Grand Prix 2019

    Cele 6 etape ale seriei Grand Prix se desfasoara in urmatoarele 6 saptamani consecutive si culmineaza cu Finala Grand Prix de la inceputul lunii decembrie.

    1. SKATE AMERICA (Las Vegas, USA)
    Oct. 18-20

    2. SKATE CANADA INTERNATIONAL (Kelowna, Canada)
    Oct. 25-27

    3. INTERNATIONAUX DE FRANCE (Grenoble, France)
    Nov. 1-3

    4. CUP OF CHINA (Chongqing, China)
    Nov. 8-10

    5. ROSTELECOM CUP (Moscow, Russia)
    Nov. 15-17

    6. NHK TROPHY (Sapporo, Japan)
    Nov. 22-24



    GRAND PRIX FINAL (Torino, Italy)
    Dec. 5-8

    Participantii la cele 6 etape si clasamentul curent la fiecare disciplina se gasesc pe pagina ISU:
    https://www.isu.org/figure-skating/e...figure-skating
    Last edited by Tracoromana; 22nd October 2019 at 16:01.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    ISU a anuntat ca, din acest sezon, va transmite Grand Prix-urile de seniori in live streaming, asa cum procedeaza si cu cele de juniori. Se vor aplica totusi restrictii de tara acolo unde exista deja drepturi de transmisie TV. Probabil ca Romania va fi geoblocata din moment ce noi receptionam Eurosport, iar postul european transmite GP-urile. Poate ca renunta Eurosport sa mai transmita patinaj artistic.

    ISU ne va spune in curand ce zone geografice sunt blocate si in ce zone este accesibil live streamingul.

  3. #3
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    1. Skate America 2019
    Las Vegas / USA
    18-20.10.2019
    website

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111918.htm

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania se adauga +10 ore)

    Vineri 18/10
    Pairs SP 13:00;
    Men SP 14:26
    Ice Dance RD 19:05
    Ladies SP 21:00

    Sambata 19/10
    Pairs FS 13:09
    Men FS 15:00
    Ice Dance FD 18:52
    Ladies FS 21:01

    Duminica 20/10
    Gala 14:00

    Live:
    QQlive: http://live.qq.com/10012776
    Channel One Russia: stream1, stream2
    (Nou) Canal ISU: https://www.youtube.com/SkatingISU

    Vedem noi daca suntem geoblocati la Canalul ISU; sper ca nu, caci n-am vazut transmisii Eurosport; imi va fi dor in schimb de Nicky Slater si Chris Howarth de la British Eurosport. Poate aici comenteaza tot Ted Burton ....
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Pai daca Eurosport nu mai transmite, ar trebui sa avem acces la streaming-ul ISU pentru ca la noi nu mai exista vreun alt post care sa transmita patinaj. Televiziunea Nationala nu a mai transmis nici macar Mondialele, pare-mi-se.
    Apropo, ISU va transmite in live streaming si competitiile cu statut de campionat pe care le organizeaza, am uitat sa adaug lucrul asta mai devreme. Adica Europene, 4CC si Mondiale.

    Iar Eurosport...presimt ca acest post va disparea nu peste mult timp.

  5. #5
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  6. 21st October 2019, 00:30

  7. #6
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Canalul asta e mana cereasca. Chiar daca ratezi live stream-ul, poti sa urmaresti competitia in continuitate fiindca gasesti toate evolutiile de la fiecare disciplina in acelasi videoclip (calitate extra a imaginii). Si poti sa contezi pe faptul ca transmisia incepe la ora la care este programata sa inceapa. Poate ca vor angaja si un comentator la un moment dat.

    Pe unii ii nemultumeste ca ISU a blocat sectiunea de comentarii, dar am vazut ca la seniori functioneaza. Am impresia insa ca aceste comentarii sunt monitorizate si inteleg asta. ISU nu poate accepta avalanse de trolli pe canalul sau.

  8. #7
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Cred ca este primul sezon in care pot sa spun ca mi-a placut FD-ul lui Stepanova/Bukin. Pana acum mereu mi s-au parut demodati. De data asta au nimerit-o cu mine, de la muzica aleasa pana la coregrafie, costume si look-ul ei. Este unul din FD-urile mele favorite anul asta. RD-ul insa mi s-a parut slabut, am avut impresia ca au fost momente cand Ivan a tras-o pe Alexandra dupa el - el avand SS evident mai bune decat ea. Si n-a reusit sa-i mascheze lipsa de flexibilitate a spatelui. Plus ca e imbracata si coafata cam incarcat. La care se adauga captuseala rosie de la fracul lui Bukin. Un pic cam mult.

    Zic unii conspirationisti ca S/B au avut o tactica in minte cand au ales Moulin/Rouge (filmul din care s-au inspirat Virtue/Moir pentru sezonul olimpic) si ca la FD incearca sa-i copieze pe Papadakis/Cizeron. Pana si rochia neagra transparenta e versiunea rochei albastre purtate de Gabriella. Nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva, n-am avut sentimentul ca cei doi imita, dar daca conspirationistii au dreptate...pai daca nu te inspira campionii, cine sa te inspire?

    Poate ca nu sunt intr-o dispositie critica la proba de dans, dar mie nu mi-a displacut FD-ul lui Hubbell/Donohue, chiar daca mi-as fi dorit ca muzica lor sa-mi gadile urechile in mod mai placut. Doar ca Madison a abordat tema mult prea agresiv, a supralicitat interpretarea. Look reusit in schimb, parul ei blond in contrast cu rochia neagra frumoasa si bine accesorizata i-au dat glamourul necesar rolului.

  9. #8
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Poate ca nu sunt intr-o dispositie critica la proba de dans, dar mie nu mi-a displacut FD-ul lui Hubbell/Donohue, chiar daca mi-as fi dorit ca muzica lor sa-mi gadile urechile in mod mai placut. Doar ca Madison a abordat tema mult prea agresiv, a supralicitat interpretarea. Look re.sit in schimb, parul ei blond in contrast cu rochia neagra frumoasa si bine accesorizata i-au dat glamourul necesar rolului.
    Eu n-am fost pe de-antregul incantata de Hubbell/Donahue. Muzica buna, elemente bine executate, look reusit si totusi deocamdata toate astea inca nu s-au legat in mintea mea.
    Stepanova/Bukin in schimb mi-au placut. M-am mai uitat odata la FD dupa ce am citit observatia cu copiatul stilului de la campioni si parca e cam asemanator. Dar nu le sta rau deloc. Zhulin anul trecut a declarat ca intentioneaza sa foloseasca acelasi stil pentru Victoria/Nikita, si uite ca anul trecut au avut succes. Poate ca Stepanova /Bukin sunt in faza in care incearca mai multe stiluri ca sa vada care li se potriveste. Sau poate ca stilul campionilor e stilul care se poarta.

    In rest:
    La baieti, il admir pe Nathan Chen pentru siguranta si constanta la elementele grele. Il simpatizez pe Keekan Messing si mi-a parut rau sa aud ca fratele lui mai mic, tata a 2 copii, a pierit intr-un accident de motocicleta. De altfel la Gala i-a adus un emotionant omagiu https://www.dailymail.co.uk/news/art...ter_mailonline
    Dar cel mai mult mi-a placut FS-ul lui Jason Brown.

    La fete Anna Sherbakova a facut o demonstratie de program FS, de neconstentat. Mi-a placut! (minus triumful retinut al alui Eteri) Imi place si cat de muncitoare si ambitioasa este Bradie Tennel si cat de deschisa e bucuria antrenoarei ei. Locul 2 ii aduce 13 puncte, asa ca cine stie, pate ajunge in finala.

    La perechi pacat de ratarea perechii Cain/LeDuc; antrenamentele perechii Denney/Frazier cu Zimerman/Fontana incep sa-si arate roadele; si in fine ma bucur pentru victoria si cele 15 puncte ale chinezilor cu care eu tin intotdeauna.
    Last edited by Tracoromana; 22nd October 2019 at 15:10.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #9
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Eu n-am fost pe de-antregul incantata de Hubbell/Donahue. Muzica buna, elemente bine executate, look reusit si totusi deocamdata toate astea inca nu s-au legat in mintea mea.
    Oricum, a fost o surpriza pentru toata lumea ca S/B au castigat FD-ul pe terenul lui H/D, chiar daca la o diferenta minima.

    Am observat de-a lungul timpului ca filozofia ISU este de a rasplati cat mai multi patinatori cu medalii, mai importante sau mai putin importante, dupa valoare, si ca vine un moment in care arbitrii ii cam abandoneaza pe cei deja rasplatiti si incep sa-i promoveze pe cei nerasplatiti inca, daca bineinteles gasesc argumente pentru asta. Poate ca Weaver/Poje au inteles mesajul si de-aia s-au retras. Mi se pare ca Chock/Bates ar fi cam in aceeasi situatie. Cu Hubbell/Donohue lucrurile sunt inca neclare.

    Eu una am sentimentul ca pana la JO Sinitsina/Katsalapov se vor apropia din ce in ce mai mult cu notele de Papadakis/Cizeron si se vor indeparta de restul plutonului (doar daca Nikita nu va face boroboata dupa boroboata) si ca la Olimpiada lupta pentru aur se va da strict intre aceste doua cupluri. Asa au procedat arbitrii si in cazul Virtue/Moir - Davis/White si Virtue/Moir - Papadakis/Cizeron. Se mai putea apropia vreun alt cuplu de notele lor in perioadele respective?

  11. #10
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Parca nu putem spune ca cei care acuza copierea sunt total deplasati, nu?

    https://www.instagram.com/p/B31s6ClIcCC/

    Si mie mi-a placut programul liber lui Jason Brown. As fi vrut doar sa vad niste motive mai pregnant evreiesti la secventele de pasi ca sa am intr-adevar impresia ca urmaresc Lista lui Schindler si nu altceva. Bine ca a scapat de coada. Mi-a placut secventa de pasi a lui Nathan Chen de la liber si cea a japonezului Tomono.

    Bietul Messing, o medalie ar fi fost o mare mangaiere pentru el, dar a spus la sfasit ca nu s-a putut concentra. E de inteles.

    Pentru mine, Scherbakova nu e de top 5 fara cvadruple, dar cvadruplele fac parte din joc.

    Mai multi patinatori au fost bolnavi la Skate America. Bychenko avea rana la nas de atata sters, iar Donohue a suferit de bronsita si a avut si stomacul deranjat. Mi s-a parut ca nici Stepanova nu s-a simtit bine, parea epuizata la sfarsit si prost dispusa. Poate ca asta nu i-a impiedicat totusi sa faca un tur al orasului, dar fara sa intre in cazinouri. Cum a spus Olivia Smart la un moment dat "We are in Vegas, baby".

  12. #11
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    2. Skate Canada International
    Kelowna, BC / CAN
    25 - 27.10.2019
    website

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111922.htm

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania se adauga +10 ore)

    Vineri 25/10
    Ice Dance RD 11:00
    Ladies SP 12:40
    Pairs SP 16:15
    Men SP 17:40

    Sambata 26/10
    Ice Dance FD 11:10
    Ladies FS 13:00
    Pairs FS 16:55
    Men FS 18:30

    Duminica 27/10
    Gala 14:00

    Live:
    (Nou) Canal ISU: https://www.youtube.com/SkatingISU
    QQlive: http://live.qq.com/10012776
    Channel One Russia: stream1, stream2
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #12
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Nu m-am așteptat ca Gilles/Poirier sa castige Skate Canada chiar dacă erau pe teren propriu. Dar dupa ce mi-am revenit din surpriza, mi-am dat seama ca pierdusem din vedere doua lucruri:

    1. CM va avea loc la Montreal in acest sezon. Ghicește cineva unde se află acest oras? Exact, in Canada. Ori dansul este singura probă la care Canada se situează relativ aproape de podium, cu un mic impuls poate urca pe ultima treapta. Ar mai fi perechile, dar la o probă cu sarituri nu se stie niciodată, asa ca e mai sigur sa pariem pe dans.

    2. Gilles/Poirier este singura echipă nord-americană dintre cele veterane încă nerasplatita cu o medalie la Mondiale. Pai n-aŕ merita si ei un bronz după atâția ani de serviciu devotat dansului? Si odata aceasta obligatie morală îndeplinită, în sezonul următor arbitrii îi vor lasa din brate si pe ei.

    Acum sunt tentată să cred că Weaver/Poje s-au retras strategic.

    Atentie insa ca aceste aranjamente de culise nu functioneaza întotdeauna. Gheața e alunecoase chiar si la dans.

  14. #13
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Mi-au placut mereu competitiile din Canada! Inca din 2010 de la Olimpiada ma entuziasmez mereu.
    Mi-au placut foarte, foarte mult Pipper/Paul. Sunt entuziasmata de cum au evoluat si ca au castigat. Programul lor liber e interesant, sofisticat, l-au prezentat flowless , au avut toate datele ca sa castige. Iar Madison/Zachary ar trebui sa fie atenti, e a 2-a oara cand programul lor liber este depasit. Fear/Gibson au crescut foarte mult in punctaje. Programele lor sunt foarte antrenante, si au abilitati foarte potrivite pentru genul asta de programe, dar e a 4-a oara cand vad acelasi lucru intr-o jumate de luna, la toate RD-urile si la toate FD-urile ....am inceput sa ma plictisesc.
    Si mai sunt entuziasmata ca la perechi au castigat Boikova/Kozlovski. Bravo! Au fost fara greseala iar ceilalti au cam gresit.
    La fete paradoxal, e prima oara cand mi-a placut Medvedeva, bineinteles la FS ca la SP nu era cazul. A fost prima oara cand n-a mai parut greoaie. Pacat ca a gresit la SP. Trusova are punctajul astronomic, dar e cel mai fara sare si piper program FS pe care l-am vazut in ultimul timp. Sariturile sunt spectaculoase si ce sa facem? fac parte din joc. Chiar si publicul n-a prea aplaudat frenetic decat la sarituri. La ce altceva? Pacat, nu vad un compromis rezonabil intr-o asemenea situatie.

    Pipper/Paul FD: https://www.youtube.com/watch?v=McXFNcpCrj8
    Last edited by Tracoromana; 27th October 2019 at 21:08.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #14
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Încă nu i-am văzut pe băieți, abia am terminat cu perechile si am simtit nevoia sa fac o pauză. Dar judecând după note, Yuzuru a câștigat în stil de mare maestru. Chiar dacă spune că nu mai concurează decât pentru a ateriza un 4A la un moment dat, sunt convinsă că dorește sa-si ia revanșa asupra lui Nathan. Anul trecut a plâns în culise când a pierdut titlul. Sa vedem acum care va fi replica lui Nathan.

    Coreea are o generație de fete foarte bune saritoare. Se distinge Young You al cărei nume cred ca suna foarte amuzant in urechile nativilor de engleza, un fel de "Tinerico".
    De la Medvedeva una calda, una rece. În cazul asta una rece, una calda. Am început să am emotii când iese pe gheață.
    Trusova intr-adevar are genul de LP pe care îl urmărești doar pentru cvadruple pentru ca in rest n-ai ce sa vezi. Dar deocamdata abilitatile ei la sarituri sunt uluitoare si cand o vezi încercând 4 cvadruple, nu-i mai poti cere sa-si dezvolte patinajul.

    Mi-e teama ca federația va renunța sa-i susțină pe Tarasova/Morozov si se va îndrepta către Boikova/Kozlovski. T/M cu elementele lor atât de frumoase sa fie bătuți mai intai de Cain/Le Duc si apoi de Moore-Towers/Marinaro din cauza greselilor...da-o-ncolo de treaba. La perechi până acum singurele programe pe care as dori sa le revăd sunt LP-ul lui Cheng/Jin si SP-ul soților Knierim. Mi-a placut foarte mult si LP-ul lui Liubov/Charlie când l-am văzut prima oară la Finlandia, dar aici la SC n-a mai avut acelasi efect.

    Fear/Gibson cred ca trebuie sa meargă pe stilul disco/rock fiindca Lilah nu mi se pare capabilă de altceva. Clasic, liric in nici un caz. Am inteles acum ce ma deranjează la ea, nu are un corp dansant, nu are unduiri, e dreapta ca o scandura. Si cand Lewis o apleacă pe spate, nu-si arcuieste spatele.

    Ii vad pe Green/Parsons avansind în clasament si depasindu-i de exemplu pe Lajoie/Lagha. Caroline e incredibil de dezinvoltă si sigura pe ea pentru vârsta de 16 ani. Trebuie să lucreze la look.

  16. #15
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    3. Internationaux de France 2019
    Grenoble / FRANTA
    01 - 03.11.2019
    website

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111926.htm

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania +1 ora)

    Vineri 1/11
    Men SP 14:40
    Ice Dance RD 16:30
    Ladies SP 18:15
    Pairs SP 20:10

    Sambata 2/11
    Men FS 13:20
    Ice Dance FD 15:30
    Ladies FS 19:00
    Pairs FS 21:10
    Nov. 3: Gala 14:30

    Duminica 3/11
    Gala 14:30


    Live:
    (Nou) Canal ISU: https://www.youtube.com/SkatingISU
    QQlive: http://live.qq.com/10012776
    Channel One Russia: stream1, stream2
    Last edited by Tracoromana; 31st October 2019 at 14:59.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  17. #16
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    N-as putea spune ca ma omor dupa programul de aerobica al lui P/C, dar nu e o alegere nepotrivita pentru ei, iar Gabriella stie sa se vanda. Spectaculos costum si adorabile combinatii de culori. In plus, ei isi mentin nivelul tehnic foarte ridicat.

    Dupa vreun minut de RD Guignard/Fabbri, mi-am spus ca daca cei doi merg asa pana la capat ii vor depasi pe Chock/Bates. G/F au atacat din primul moment si secventa de pasi a fost impresionanta prin acoperirea ghetii si precizie. Si nu spun acest lucru in calitate de fana pentru ca nu sunt. Apoi insa Marco s-a dezechilibrat la twizzles, dupa care Charlene s-a dezechilibrat la pattern si fiind greseli facute pe elemente, i-au costat. Chiar si asa insa TES-ul lor a fost foarte mare, iar la niveluri i-au depasit chiar si pe P/C.

    Nu-i inteleg pe cei care se mira ca Chock/Bates au luat PCS mai mare decat G/F. Dupa atatia ani de urmarit patinajul chiar nu s-au obisnuit cu practica arbitrilor de a da puncte in plus pentru reputatie? Cu un aur si un bronz la Mondiale, C/B au reputatie, G/F nu.

    Exact situatia de la feminin Kostornaia versus Zagitova. Kostornaia este patinatoarea mai buna, Zagitova este campioana olimpica si mondiala. Deci cine are PCS mai mare?

  18. #17
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Rectific: argint și bronz la Mondiale pentru C/B, nu aur (ar fi vrut ei) si bronz.

  19. #18
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Servus fetelor.... pe mine m-a luat putin prin surprindere sezonul... de abia acum m-am prins ca a incpeut!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  20. #19
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Servus fetelor.... pe mine m-a luat putin prin surprindere sezonul... de abia acum m-am prins ca a incpeut!!
    Servus Irina; banuiesc ca esti foarte ocupata, altfel nu-mi explic; dar vezi sa nu te ia prin surprindere si Craciunul .

    Cromatic
    N-as putea spune ca ma omor dupa programul de aerobica al lui P/C, dar nu e o alegere nepotrivita pentru ei, iar Gabriella stie sa se vanda. Spectaculos costum si adorabile combinatii de culori. In plus, ei isi mentin nivelul tehnic foarte ridicat.
    Dupa vreun minut de RD Guignard/Fabbri, mi-am spus ca daca cei doi merg asa pana la capat ii vor depasi pe Chock/Bates. G/F au atacat din primul moment si secventa de pasi a fost impresionanta prin acoperirea ghetii si precizie. Si nu spun acest lucru in calitate de fana pentru ca nu sunt. Apoi insa Marco s-a dezechilibrat la twizzles, dupa care Charlene s-a dezechilibrat la pattern si fiind greseli facute pe elemente, i-au costat. Chiar si asa insa TES-ul lor a fost foarte mare, iar la niveluri i-au depasit chiar si pe P/C.
    Indiferent ce program au, Papadakis/Cizeron castiga pentru ca elementelele facute de ei sunt foarte apreciate, au grad de executie aproape de maxim, mai ales +4 sau+5, mai rar +3, chiar daca punctajul de baza nu e cel mai mare. Cu asta i-au invins si pe Tessa/Scott in tot anul olimpic. Punctajul de baza cel mai mare din competitia de-acuma l-au avut Guignard/Fabbri si la RD si la FD , dar cu un grad de executie mai mic.


    Sa vedem cum stam la jumatatea concursului.
    - Exista deja finalisti:
    La baieti: Nathan Chen (30p);
    La perechi: Pavliuchenko/Khodykin (26p);
    La dansuri: Hubbell/Donahue (28p).

    - Au fost doborate cateva recorduri mondiale:
    Alexandra Trusova FS (166.62p). Precedentul record ii apartinea de asemenea.
    Alexandra Trusova Total (241.02p). Precedentul record ii apartinea de asemenea.
    Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON RD (88.69p). Precedentul record le apartinea de asemenea.

    https://isu.org/figure-skating/entri...lts/statistics
    Last edited by Tracoromana; 6th November 2019 at 11:56.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  21. #20
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Cu asta i-au invins si pe Tessa/Scott in tot anul olimpic.
    Da, imi aduc aminte. A fost o revansa a lui P/C pentru sezonul precedent in care V/M au luat GOE cele mai mari la ambele programe la fiecare confruntare exceptand FD-ul de la Mondiale unde impiedicarea lui Scott a costat. V/M au si pierdut FD-ul de altfel. Eu nu pun prea multa baza pe scoruri fiindca am observat cat de "capriciosi" sunt arbitrii si cum se pot schimba lucrurile de la un sezon la altul.

    Acum e randul lui Sinitsina/Katsalapov sa ne arate ce pot la Cup of China.

  22. #21
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    4. SHISEIDO - Cup of China
    Chongqing / CHN
    08 - 10.11.2019
    pagina ISU

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111930.htm

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (in Romania -6 ore)
    Vineri, 8/11
    Ice Dance RD 15:30
    Ladies SP 17:10
    Men SP 19:00
    Pairs SP 21:00

    Sambata, 9/11
    Ice Dance FD 14:30
    Ladies FS 16:30
    Men FS 18:45
    Pairs FS 21:00

    Duminica, 10/11
    Gala 14:30

    Live:
    (Nou) Canal ISU: https://www.youtube.com/SkatingISU
    QQlive: http://live.qq.com/10012776
    Channel One Russia: stream1, stream2
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •