View Poll Results: Chindia - FCSB

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 1

    1 20.00%
  • x

    1 20.00%
  • 2

    3 60.00%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 44

Thread: Etapa 13: Chindia - FCSB 1-2

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Etapa 13: Chindia - FCSB 1-2

    Duminica, 20 octombrie, ora 20.30.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Castiga oaspetii.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ei pe dracu, Moldovean e peste ei in clasament si are si echipa mai buna. Cat despre joc, nu poti compara carpele alea fcsbiste cu jocul euforic, bombastic al echipei lui Moldovan! In cel mai nefericit caz, Mondovan scapa victoria printre degete!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhōne-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Moldovan are un joc de calitate este echipa grea, greu de anticipat...au un jucator care imi place mult cum joaca: Negrut.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ca forma, pe clasamentul ultimelor 5 etape, suntem pe primul loc in Liga 1 cu 3 victorii si doua egaluri.
    Asta in conditiile in care am jucat cu Dinamo, Viitorul, CFR si Craiova, toate meciuri grele.

    Chindia a avut meciuri incomparabil mai usoare si sunt sub noi in ultimele 5 etape.

    Este fenomenal ca am jucat cu toate echipele din top 3 si am strans 11 puncte in 5 etape.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    1 solist
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ca forma, aici FC FCSB nu va avea sanse prea multe. Din ceva motive echipele alea bune pe care le-a intalnit in ultimele 5 etape, au jucat de la mediocru in jos comparativ cu forma lor normala (cu exceptia lui Dinamo) si unele au si gafat in minutu 90 punandu-le victoria pe tava fcsbistilor. Ceva-mi spune ca echipa lui Moldovan nu e nici din categoria celora cu joc mediocru sau sub, nici din cea a gafelor in acest moment de forma, pe teren propriu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Chindia este pe locul 2 in clasamentul ultimelor 5 etape. Nu spune nimeni ca sunt slabi, din contra.
    Si ei traverseaza o forma de invidiat.

    Totusi, suntem la alt nivel cu echipa completa. Mai lipsesc doar Nedelcu si Hora, dar avem solutii.
    La ce echipa putem alinia acum, ar trebui sa castigam toate meciurile fara mari probleme.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  9. #9
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Maestre, am citit cu satisfactie ca ai bagat si Dinamo in categoria 'meciuri grele', de unde, la un moment dat, nu se punea decat problema scorului . Mai corect e sa spui ca pt fcsb orice meci neblatuit cu branza si deaconu e greu

  10. #10
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Treceti si voi printr-o perioada relativ buna. Sunteti pe locul 5 in clasamentul ultimelor 5 etape.
    Plus ca orice derby este meci greu indiferent de pozitia din clasament.

    Lasa, orice meci castigat de noi este acuzat de blat. Il mai stii pe Negoita "stiu cine, stiu locul, stiu si despre ce suma e vorba".
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  11. #11
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Negoita a adus vreodata probele alea impotriva lui Barboianu?

    Daca nu cum de nu l-a dat in judecata Barboianu?

  12. #12
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/noi...ul-547629.html
    https://www.sport.ro/liga-1/stiu-cin...r-care-au.html

    Cred ca se judeca in continuare. A ajuns la recurs. Se judeca de cativa ani deja.
    Barboianu a castigat si la FRF si in prima instanta in civil si la Apel. Mai este doar recursul.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  13. #13
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Pai chiar Negoita recunoaste in acel link ca nu are probe.

    Cum zice si el nu avea cum sa aiba probe palpabile asa ca mai bine tacea decat sa faca tot circul ala.

  14. #14
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bine, acum ni se baga pe gat hotararile instantei. Aici e gigea, dar cand aceeasi instanța spune ca olga, fcsb etc nu sunt cine pretind ele ca sunt, atunci e de cćcat Corect, sa ii dea 233 de ani de puscarie mizeriei de la Rin, nu ma deranjeaza. Mai mult ca sigur, informatia lui Negoita venise din interiorul acestei troace numite liga 1. Se vehiculau cateva nume (porumbacul, de ex) insa nu si-a asumat nimeni in fata judecatorului.

    Sa depui marturie impotriva lui Fecali, care impusca lumea pe strada si, milos din fire, isi pune gorilele sa scoata alicele cu furculita, e ca si cum ai depune impotriva lui John Gotti Daca te uiti, au fost doua penalty-uri in aceeasi faza facute de Curvoianu. Initial nu a dat, apoi l-a obligat cu a 2a intrare.

    Nu cred ca domnul Curvoianu a luat banii inainte, probabil a fost o discutie de genul: te ajut daca pot. Si a putut. Nu mai retin ce a jucat Curvoianu atunci, insa si din postura de f dreapta, postul lui natural, poti face ravagii pt ca lateralii dubleaza mereu fundasii centrali la apararea in zona. Poate explica mai bine Iulian, coleg de generatie cu Blanc si Basile Boli

    PS. Stie toata lumea ca fcspreblat are jucatori, dar nu e o echipa. Mai exact, nu e lasata sa fie o echipa, din motive de management pe care, eu unul, le aplaud Deci, nu e problema ca nu pot castiga 40 de meciuri in liga 1, pot castiga si 400. Insa la momentul de care vorbim, Chindia are sanse bune. Adica un 30% asa la ochi , de unde o echipa nou promovata ar trebui sa aiba 0.15% in fata galacticilor de meleoane.

  15. #15
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    I-am raspuns la intrebare Decimalei. Nu am dat hotararile instantei ca dovada a nimic, doar le-am mentionat.

    Chindia a facut 1 punct in primele 5 etape si 10 puncte in ultimele 5 etape. Nu cred ca le-au lipsit 11 titulari cum ne-au lipsit noua ca sa justifice asemenea fluctuatii de forma. Sunt imprevizibili, dar ar trebui sa-i batem si in cea mai buna zi a lor.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  16. #16
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    clasament forma.png

    Putem spune ca asta este derby-ul etapei
    Cele mai in forma echipe ale momentului.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Lasa, orice meci castigat de noi este acuzat de blat.
    Pt ca sunteti cea mai bogata echipa din Liga 1 si acum nici nu faceti furori in afara, de fapt de 3 ani sunteti zero. Cand n-o sa mai fiti cea mai bogata echipa, asa sa ne ajute Dumnezeu, ai sa vezi ca veti fi mult mai simpatici oamenilor de rand, nefecesebisti sau nestelisti.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Putem spune ca asta este derby-ul etapei
    Cele mai in forma echipe ale momentului.
    Partea proasta e c-am pariat pe (v)oi W2. Nici nu stiu cum sa tin la meciul asta... Mai ales dupa ce ieri am pariat 1500 de lei sau iau 4000 pe 9 meciuri, si-am pierdut tot doar pe mwiele retardate de Madrid W2, ultimul meci. Deci azi cam am nevoie sa-mi iasa ceva, cat de cat. Si probabil imi va iesi c-am ramas sarac si-am pus doar 100 de lei. Cand pun mult, parca ultimul meci sunt niste impedicati pe teren. Plus ca FC FCSB nu e ultimul meci.
    Last edited by Johnny D; 20th October 2019 at 21:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Man va lipsi vreo trei saptamani. Sa ma pis pe ea de nationala. Unul dintre motivele pentru care nu mai tin cu nationala de cativa ani buni, nici aia mica nici aia mare. Sa le trag la ****.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Mda, si eu sunt suparat pe asta. De cand a inceput sezonul a fost praf, in atac cred ca doar Hora unirii ala a fost mai penibil decat el. FC FCSB poate face mai multe puncte decat ar fi facut cu el in teren in aceste luni de zile de cand n-a jucat si nu va juca.

    PS: Sa nu uit de polonezul ala cu nume imposibil de memorat pe litere si implicit de tastat pe care l-ati dat afara dupa nici 10 meciuri de bun ce e! Ala a fost parasuta campionatului! Cine l-a adus, super cunoscatorul de fotbal fin, Memel?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ca forma, aici FC FCSB nu va avea sanse prea multe.
    1-0 sprintzerii lui Moldovan, expected!
    Mda, si eu am pus W2. Ar trebui sa ma ascult mai des.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhōne-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Moldovan are un joc de calitate este echipa grea, greu de anticipat...au un jucator care imi place mult cum joaca: Negrut.
    Negut ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •