View Poll Results: Viitorul - CFR Cluj

Voters
3. You may not vote on this poll
  • 1

    2 66.67%
  • X

    0 0%
  • 2

    1 33.33%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 53

Thread: Etapa 12: Viitorul - CFR Cluj 3-1

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Etapa 12: Viitorul - CFR Cluj 3-1

    Duminica, 6 octombrie, ora 20.30.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Mda, iar Vinicius titular in echipa de rezerve, yoc in Europa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    goooooooooooooool!
    peteleu!!!!!!!!!!!!!!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  4. #4
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    ce unguri prosti!!!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Perataleu!


    A trimis o comicarie de echipa de la mijloc in sus Petrescu, parca joaca cu Clinceni si are meci greu la mijlocul saptamanii urmatoare!


    Cand joaca Hol-ban ala, e clar ca echipa joaca la shto. Mai slab mijlocas ca ala nu exista in primele 2 ligi in Romania!


    Cu exceptia lui Oaida de la FC FCSB, evident!
    Last edited by Johnny D; 6th October 2019 at 21:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Saracu Costache ala... e doar un incurca lume de travaliu... fuge, fuge, fuge pana da cu capu-n zid! Dar macar inainte nu reusea sa-si incurce si coechipierii care sutau, ei bine acuma a reusit-o si p-asta, si de-acolo in loc sa fie faza periculoasa pt 1-1, se face 0-2 imediat!


    Asta e un meci sacrificat, ca cel de la Glasgow. In afara de Cestor, restul sunt in afara de fotbal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    De ce pocesti numele jucatorilor?

    Ce gol a dat Matei!

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Pai nu pocesc nimic, daca nu-l cheama asa pur si simplu n-am chef sa caut numele real. Scriu cum imi suna. Mai ales ca doar negroteiul din aparare, poftim sa nu gresesc, e singurul ce joaca fotbal la CFR in aceasta prima jumatate de meci. Ce treaba sa am fix cu el!?



    Itu ala e aut-ist total. La pauza nu mai iese.
    Last edited by Johnny D; 6th October 2019 at 21:17.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    rar vezi un asemenea exterior prins de copilul ala de la viitorul. super gol, de pus in rama.

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Si e meritat scorul, noroc cu de 9ier, ca altfel era game over de la pauza!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Usor, usor dam ungurii afara din tara!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Tiganii, nu ungurii! Tinem departe WCSB de primele 3 locuri, planul lu Petrescu prinde contur!

    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Ce gol a dat Matei!
    Pfwoaa! Nu-l vazusem in direct, cel mai misto semi-luft ever, cam la 40 de grade unghiul diferenta fata de unde s-a dus piciorul si mingea cu exteriorul! Dupa cel a lui Banelinho evident, ala a fost cel mai tare din istoria fotbalului, luft cvasi-total si mingea sare la 100 de grade unghi diferenta fata de picior hapt in vinclu... propriei porti! Ala a fost din cu totul alt film, daca ce-a facut Matei mai este posibil, ce-a facut Banelinho se numeste efect extrem, vrajitorie a mingii! Nici macar autorul n-a stiut unde s-a dus mingea!
    Last edited by Johnny D; 6th October 2019 at 21:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Cosmin Matei nu e chiar copil. Cand juca la Dinamo nu avea asa executii.

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Semi-lufturi? Avea probabil, insa mai greu sa-ti intre acolo.


    Zicea cineva, de golul lui Omrani cu Lazio cu bara inainte ca daca incearca 2 saptamani nu-i mai iese asa ceva la antrenamente. Cam asa si lu asta. Cred c-a vrut sa dea pe coltul lung si i-a iesit vinclu pe scurt. Asa ceva-ti iese o data-n viata, intr-o viata... majoritatea vietilor nici n-au cum sa se-atinga de-asa ceva, e ceva-n gen lovitura scorpionului. Dai in ea ca poate-o intra. Nici macar centrarile bulanoase cu efect de-ajung in poarta sau golurile direct din corner nu-s atat de bulanoase, ca macar alea ajung in zona portii unde executantul a vrut sa dea. Asta a ajuns exact pe partea opusa!


    Partea tare e ca daca o lovea-n plin, se ducea-n cosmos, atat de gresit a lovit.
    Poate c-a vrut s-o dea cu exteriorul, dar niciodata n-a vrut s-o prinda chiar asa de in exterior.
    Daca nu cumva Matei reinventeaza fotbalul deoarece in CL de exemplu sau in Anglia, Spania n-am vazut in viata mea jucator care sa vrea sa dea in asa hal cu exteriorul. Doar mai in plin.
    Last edited by Johnny D; 6th October 2019 at 21:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    ... noroc cu de 9ier, ca altfel era game over de la pauza!
    Aceea a fost faina faza a lui de 9ier, pasa printrea picioare a brazilianului, frumos gol daca intra sutul lui de 9ier.

    CFR-ul nu joaca chiar cu rezervele si joaca la fel de slab ca in Scotia, Celtic a jucat cu mult mai slab decat in primele 2 meciuri si a castigat,
    CFR-ul a mers sa piarda acolo si aici la Ovidiu...

    Poate loviturile libere, cornerele sa-i scoata pe CFR?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Nu joaca chiar cu rezervele insa jucatorii astia azi au mentalitate de rezerve.
    Cel putin in prima repriza, 0-2 nu e scor la care meciul sa fie jucat.

    Uite, cat pe ce sa fie 2-1 pe inceput!

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca nu cumva Matei reinventeaza fotbalul deoarece in CL de exemplu sau in Anglia, Spania n-am vazut in viata mea jucator care sa vrea sa dea in asa hal cu exteriorul. Doar mai in plin.
    Insa pe maidan am vazut, asa ceva nu se incearca in mod normal daca esti profesionist!


    Sestor asta-mi place maxim! Mi se pare fundas de primele 3-4 campionate din lume, titular.
    Cei mai buni fundasi ii vezi cand echipa joaca prost pe atac, nu cand joaca bine!!
    Last edited by Johnny D; 6th October 2019 at 21:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    3-0 gata, Camora jalon, dribling din preluare gresita!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Ceferistii sunt KO. 3-0 scor de neprezentare.

  19. #19
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Trilula romaneasca!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Slabist Petrescu intr-un astfel de scenariu, se vede ca nu e obisnuit sa fie condus cu 2 goluri la pauza. Intr-adevar l-a scos pe Itu cum toata lumea stia, dar in loc sa-i bage pe unu dintre Deac, Pereira sau Golofca, mijlocasi ofensivi sau atacanti, l-a bagat pe Bordeianu, mijlocas defensiv! Ce rost isi are sa bagi alt mijlocas defensiv catre ce mai ai in echipa din aia la 0-2!? Slabist rau. Acum nu mai poate sa-i bage pe cei 3, doar pe 2 dintre ei si oricum prea tarziu, la 0-3. Refuz sa cred ca e atat de slab, chiar si doar pentru un meci, aproape c-ai zice c-a vrut sa le dea 3p astora azi!


    Costache, saracule! Baiat serios, rapid, dar nu-l duce capul, mi-e mila sincer de el.
    Last edited by Johnny D; 6th October 2019 at 21:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tiganii, nu ungurii! Tinem departe WCSB de primele 3 locuri, planul lu Petrescu prinde contur!
    .....Pfwoaa! Nu-l vazusem in direct, cel mai misto semi-luft ever, cam la 40 de grade unghiul diferenta fata de unde s-a dus piciorul si mingea cu exteriorul! Dupa
    Acolo a vrut sa dea, a fost rist exterior daca iti vine mingea din stanga in dreapta si "topaita" prinzi un pic siretul si exteriorul.

    Daca mingea este desumflata sau dai prea tare, fie ai picior de lemn in fine una dintre variante o dai in autostrada cum am dat-o eu, bine in Romania nu sunt autostrazi
    Mda peste stadion
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •