View Poll Results: FCSB - CFR Cluj

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    1 25.00%
  • X

    1 25.00%
  • 2

    2 50.00%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 65 of 65

Thread: Etapa 10: FCSB - CFR Cluj 0-0

  1. #64
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ionelule, da-te la o parte, Capitanu' a intrat in atmosfera de derby
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #65
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Prea mult caz ca patronul face echipa, daca sti ce sa spui patronului ce trebuie si ai o strategie il cumperi si pe patron.Sumudica nu cred ca este incalecat pentru ca are argumente, la patron de genul trebuie sa vii cu argumente.

    De ex Dica este un antrenor fara personalitate insa si ranchiunos, nu patronul il scotea pe Budescu la finalul primei reprize desi marcase, la terminat si pe Alibec, apoi dupa plecarea acestora nu mai avea solutii asa ca asculta de patron, nu era capabil sa antreneze Steaua.
    Toti vor sa inventeze un Reghecampf insa acela a vazut anumite lucruri cand a jucat in Germania si are si talent de antrenor, cu ce jucatori a avut la debut Reghe imi vine sa rad eu nu i-am dat nici o sansa la momentul respectiv.
    Fizic facea ceva cu jucatorii, sper ca nu era doping ca alergau prea bine.

    Patronul poate vine cu o propunere, nu cred ca o impune insa cand nu ai argumente esti incalecat, asta este parerea mea legat de interventia patronului.
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    Din proprie experienta foarte putini oameni au atitudine, personalitate si caracter, sa se impuna in fata patronului majoritatea cat va merge salariul totul este ok si capul plecat, de ce in fotbal ar fi la fel?
    Cand scrieti pe forum intai judecati cum procedati voi la locul de munca, in rest este ipocrizie si marsati cu datul cu parerea ca patronul este rau si angajatul saracul este un sfant si un oprimat.
    In realitate, funcționăm pe modelul <<Stai să vedem ce a zis șeful>>. I-am spus și lui Ianis: <<E decizia ta, ia-o pe moment. Dacă te-a deranjat un jucător, ia decizia pe moment. E reponsabilitatea ta>>. Cred că asta ne lipsește: oameni asumați care să ia decizii. Avem nevoie de oameni liberi, independenți. Este nevoie de oameni responsabili și cărora să le dai responsabilitatea", a spus Ciprian Marica, la ProSport Live
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •