View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 20.00%
  • egal

    3 60.00%
  • victorie Norvegia

    1 20.00%
Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 172

Thread: Preliminarii CE: Romania – Norvegia 1-1

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1

    Preliminarii CE: Romania – Norvegia 1-1

    15 octombrie 2019 (ora 21:45)
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Pana la urma se joaca cu spectatori sau nu ?

    Nu vad nici un bilet pus pe frf.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #3
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ar fi bine sa nu ne suspende, altfel ar oferi un alibi in plus pt ratarea calificarii. Abia asteapta slughițã-pippi, vochinii, coardele ferefiste, sa arunce vina pe suporteri. Presimt ca de data asta va cãdea mãgãreața pe teren. Pîrțiºorul Ianis si Rãzvan fãrã vidrã se vor jura pe nasul bãºicat al regelui ca ei asa gazon prost n-au mai vazut de cand sunt. Cã alea 8 minute in care joacã pentru echipele de club se picteaza, nu altceva. La sfarsit, la interviuri, se va auzi un fâlfâit, lumea crezand ca e Batman, venir sa ne califice la masa verde. Nu, era selectionerul, vorbea pt tvr 4koae. Spunea ca intr-o asa tara de cãcat n-a antrenat niciodata. Si ca la el in Bundesliga bãnãțanã sunt foarte evoluați. Dau cep podgoriei de Recaº 1907 îen pe monumentalul Paltinisanu, o ingheața la eolianã si seara joacã pe gheața nou-nouțã, cu pucul sârbesc.

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Multi au o apetenta pentru statistici, cand am batut noi Norvegia, Suedia sau Danemarca cu exceptia unui meci cu Danemarca in 1989 si vezi ce lot aveam si desfasurarea meciului ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Deci fãrã spectatori. Bine bã! La ce fotbal jucãm, meritãm sã jucãm meci de meci fãrã spectatori.

  6. #6
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Romania va juca fara spectatori in meciul cu Norvegia.
    FRF incearca sa obtina permisiunea de a permite macar accesul copiilor ca la meciul Craiova - AEK.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #7
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Mare surpriza a selectionerului a fost convocat Hanca, toata lumea astepta nu nerabdare aceasta selectie, imi scot palaria in fata selectionerului.

    Grigore ne sfatuieste sa inchidem gura si ca suntem nesimtiti, se spune ca Burca si Sapunaru nu ar avea sanse reale in fata acestui mare jucator, nu avem alternative
    asa cum spune multa lume, eu sunt in spatele unei tastaturi totusi as avea tupeul oricand ,sa joc macar un tenis de picior, pe diurna primita de la nationala sa vad ce pot baietii astia cu adevarat.
    Last edited by iulian_1976; 20th September 2019 at 20:45.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Nu mai am ce comenta, oricum va fi dat afara dupa acest meci in care Norvegia joaca pe teren neutru!


    Iar aud de KaKasheru si idiotii din studiouri care nu-si explica de ce nu da goluri la nationala ca la echipa de club! Pai bai handicapatilor, voi l-ati vazut dand vreodata gol cand echipa are nevoie? Si ieri a dat gol la 2-1, la 3-1 si la 4-1! Cand scorul fu 0-0 si echipa avea nevoie? MORT! Cand scorul fu 0-1 si echipa avea MARE nevoie? MAI MORT! Cand scorul era 1-1 si echipa avea nevoie? MORT! Cand scorul era deja 2-1 si echipa avea moral fantastic, conducand? MARE EROU!


    Imposibil de retardati sunt toti astia de nu-s instare sa distinga un jucator care joaca cand ai nevoie de el ca si Budescu sau Puscas, fata de unul care cand ai nevoie face kk pe el cu stropi ca si Stanciu care e inegalabil la acest capitol si dupa el imediat Kakasheru, care dau goluri sau joaca bine doar atunci cand meciul oricum era castigat, ori in meciuri fara presiune: amicale! Contra AFARA! Ce-i drept, toti sunt idioti ca si el si nu-si dau seama de acest simplu adevar: puterea mentala a unui om pe care-l analizezi cand iei decizii.
    Last edited by Johnny D; 20th September 2019 at 20:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Eu l-as intreba pe Dan Petrescu care in opinia mea e cel mai bun, de departe, in a certifica puterea mentala a unui jucator cand il aduce la echipa. Sunt convins ca s-ar pisha pe panaramele astea retardate in momente de presiune de Stanciu si Kakasheru, si-ar zice "Nu i-as lua nici la CFR 2 in Liga a 3-a." Dar nu-l intreaba nimeni.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    bah si chiar voiam sa merg la meci

    aia e...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #11
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nici in staff nu au capacitate de analiza, nu au oameni isteti daca au prins junioratul plus 10 ani de fotbal pe un post cred ca stiu fotbal, cati au facut acolo o scoala pe bune ?

    Cultura fotbalistica slaba in general, sunt cativa care sunt nativi care stiu fotbal fara multa scoala gen Sumudica, Dan Petrescu si ceilalti care au trebuit sa mai praseasca in stanga in dreapta Teja, Iordanescu jr, Isaila, Hagi este un caz aparte invata pe banii lui, in rest foarte slabi fac sisteme de joc parca ar juca table.

    La cat am jucat fotbal in sensul ca dupa 18 ani facultate, o data pe saptamana deci foarte putin, de doi ani astia de la Steaua de la plecarea lui Reghe intrau pe teren fara tonus fizic se observa de la o posta ca erau rupti, deci nu este nevoie sa stai acolo jos langa teren, unde nu este capacitate de analiza si pasiune nu ai ce sa ceri, de la nimic primesti nimic.
    Last edited by iulian_1976; 20th September 2019 at 21:11.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #12
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    nu-i bai daca jucam fara spectatori , in general ne-am descurcat mai bine fara ! cu Spania cu spectatori am pierdut , pe Norvegia fara putem sa o batem !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    De putut mereu se poate orice, inclusiv echipa mai slaba sa castige.
    Norvegienii insa nu au uitat ce s-a intamplat in tur, cum le-am furat 2p cu bulan extraterestru. Iar acum, fara ajutorul publicului sangele cerut de ei va fi mai usor sa curga. Fara spectatori, sansele au scazut fara doar si poate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Romania va bate recordul de asistenta la un meci fara spectatori

    https://www.onlinesport.ro/fotbal/ec...gia-nid-136437
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    La recorduri dupa gafe suntem buni!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Romania va bate recordul de asistenta la un meci fara spectatori

    https://www.onlinesport.ro/fotbal/ec...gia-nid-136437
    ... esti maestru la jocuri de cuvinte, as fi spus ca esti jurnalist daca nu te-as cunoaste un pic

    Hai sa nu analizam nimic, statistica spune ca nu am catigat niciodata preliminarii fie europene fie mondiale cu cele 3: Suedia, Norvegia, Danemarca luate cate 2 in grupa si permutate cum vreti voi.

    O singura data cu multa sansa in ultimul meci si era doar Danemarca in grupa 1989 nu cred ca este nevoie sa spun ce echipa era atunci, statistica nu ne ajuta.

    Ne ajuta Contra...?
    Last edited by iulian_1976; 12th October 2019 at 00:28.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Contra "suje pwla"! Daca n-ar suge-o, i-ar baga pe Nistor si pe Hagi titulari si cu Feroe si cu Norvegia.
    Dar e un sugaci fricos, cu tzurtzuri la tzur, cum zicea cineva. I se potriveste perfect aceasta descriere.

    Avem nevoie de mijloasi ofensivi de cea mai inalta factura disponibila in acest moment, nu de retardati imputiti ce-au jucat titulari vreo 30 de meciuri la nationala si din 10 meciuri cruciale, in 10 s-au kkt pe ei si pe noi iar in celelalte 20 care nu contau au excelat sau au fost mediocrii!

    Urmeaza 3 meciuri cruciale cu Feroe, Norvegia si Suedia! De carpe ca Stanciu nu mai avem nevoie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Desi daca ar fi sa-l bage intr-un meci, sa-l bage in cel mai putin crucial: azi cu Feroe! Pe astia am putea sa-i batem chiar si cu handicapul Stanciu pe teren! Sper, dar nu sunt deloc sigur.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tu sigur nu ai gresit thread-ul?
    Ala cu Feroe e in alta parte
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Nu, aici e important de zis ce trebuie!
    Daca nici pe Feroe nu bati, ce mai cautam sa discutam p-aici?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Mirita este in forma, cat a jucat Stanciu nici o pasa la Coman toate s-au dus la Benzar.

    M-am saturat sa vad mingi in lateral la Benzar si centrari, cam asta a fost tactica si la Radoi.

    Echipa nelucrata si aici si dincolo...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •