View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 20.00%
  • egal

    3 60.00%
  • victorie Norvegia

    1 20.00%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 172

Thread: Preliminarii CE: Romania – Norvegia 1-1

  1. #43
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bre, vorbeam cu oamenii mari. De ce te bagi?
    Zicea lumea mai sus ca Stanciu la anu' revine in Liga 1, ca a fost teapa, etc.

    Si nu ma contrazici cu nimic. Am spus ca probabil il doare-n **** de nationala si de-aia nu joaca nimic acolo.

    De ce ar duce la presiune in CL contra Interului si nu intr-un meci cu amaratii de Feroe?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Intreaba-ma sa te-ntreb! Chiar eu ziceam ca p-astia ii batem si-n ciuda lui Stanciu (cu handicapul in teren), desi culmea, a fost nevoie de singurul lui moment lucid din meci sa se deschida scorul! Insa cu Norvegia si Suedia ma tem ca un singur moment nu e suficient, pe care ma-ndoiesc ca-l va avea, cum nu l-a avut absolut niciodata in meciurile cruciale cu echipe de nivelul nostru, putin peste sau putin sub daca au fost decisive.

    La Slavia nu e presiune ca nu sunt atintiti toti ochii romanilor pe el, poftim raspuns. Indiferent cu cine joaca! Dar nu e important raspunsul la intrebarea de ce, important e faptul cert ca e pilaf la nationala in meciurile importante, cu miza, asta e tot ce trebuie sa stii sa-i dai sut in fund si la revedere. Sau sa stai sa te-ngroape ca si Contra, am mai zis, eu cred ca el vrea sa ne-ngroape altfel nu se explica.
    Last edited by Johnny D; 13th October 2019 at 17:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Bre, vorbeam cu oamenii mari. De ce te bagi?
    Zicea lumea mai sus ca Stanciu la anu' revine in Liga 1, ca a fost teapa, etc.

    Si nu ma contrazici cu nimic. Am spus ca probabil il doare-n **** de nationala si de-aia nu joaca nimic acolo.

    De ce ar duce la presiune in CL contra Interului si nu intr-un meci cu amaratii de Feroe?
    Cate goluri si asisturi are in Champions League Stanciu?

    Ai vazut Anderlecht:MU in semifinale 2017 cu Stanciu ultimele 20 de minute? Slavia este echipa care sta in vreun jucator ?

    Nu are nici o durere de **** nu poate, crezi ca el nu vrea sa dribleze un jucator in viteza?
    Last edited by iulian_1976; 13th October 2019 at 20:42.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    7 goluri si doua assisturi in 33 de meciuri in CL. In 27% dintre meciuri a dat gol sau pasa de gol.

    In toate competitiile are 60 de goluri si 58 de assisturi in 313 meciuri. Deci in 37% dintre meciuri a marcat sau a dat pasa de gol.

    In grupe, atat cu Steaua cat si cu Anderlecht, a terminat pe locul 4. Nu a avut echipe competitive si e nedrept sa-l judecam pentru asta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  5. #47
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Discutam de prezent la Slavia cate goluri si asisturi are in Champions League ?

    Acum sa vedem statistica

    Sa va scutesc de cautari asisturi in Ch.Leag.- 0 si goluri -0 asta este daca discutam de ce joaca fara presiune cu Inter si nici nu sunt pretentii la Slavia, nu l-au cumparat pe 10 milioane ca Anderlecht...
    Last edited by iulian_1976; 13th October 2019 at 22:24.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Corect ce spune acest om mare! Sau nici el nu mai e mare, Sevilliculus?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Parca vad 2-1 la pauza Sueda - Spania si 0-0 la Romania - Norvegia! Atunci sa vezi disperare si pe Romania, si pe Norvegia pe care egalul le scoate in afara calculelor pe ambele in caz ca Suedia se impune!


    Desi daca Suedia bate, ne-au culcat si pe noi si pe Norvegia, insa nu total, teoretic am mai avea sanse cu o victorie doar. Si apoi sa batem Suedia si Spania la ea acasa, normal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Cred ca Contra o sa joace la victorie asa cum poate el, la nivelul lui de antrenorat cel putin la cat se zbate de pe banca are tot respectul meu

    Mi-ar fi parut rau sa-l curete Feroe, l-am vazut in minutul 75 era livid la fata, bine ca nu ne-a scos Feroe are 2 meciuri de gradul 0 si cu Spania cred ca o scoate la capat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #51
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Discutam de prezent la Slavia cate goluri si asisturi are in Champions League ?
    Nu ai mentionat de la inceput ca ne referim strict la Slavia.
    Are un assist impotriva CFR. Faptul ca a fost probabil cel mai bun om de pe teren si a parcurs cei mai multi km impotriva Interului nu apare la statisticile meciului si nu o sa tina nimeni minte.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sa va scutesc de cautari asisturi in Ch.Leag.- 0 si goluri -0
    Urmeaza sa-mi spui ca vrei sa ne referim doar la meciurile din grupe, nu si la tururi preliminare sau play-off?
    Sunt prea putine meciuri, oricum. La Slavia are doua meciuri in play-off si doua in grupe.

    Sa tragem linie dupa urmatoarele 4 meciuri si sa vedem ce a reusit.
    Au o grupa infernala si o sa le fie greu cehilor sa se remarce, dar sa asteptam totusi. E prea devreme sa discuti statistica pentru doar doua meciuri. Credeam ca ma intrebi despre toate meciurile lui in Champions League de pana acum.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Voi pe tema Stanciu dezbateti asa nervos?
    Hai mai bine sa vedem de ce Nistor nu joaca in locul lui. E mai conjunctural
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nistor era bine de incercat in Norvegia, in Suedia, are tupeul Contra sa joace cu Nistor ?

    In zona inchizatorilor va fi ceva nou si fundasii centrali noi, deja discutam de cel putin 3 jucatori care nu au jucat impreuna
    Last edited by iulian_1976; 14th October 2019 at 00:49.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #54
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Stanciu e un subiect separat. Eu n-am nimic nici pro, nici contra lui. E un jucator putin peste medie si proabil intr-un alt angrenaj ar merge mult mai bine. Problema e ca noi la nationala nu avem nici atacant de top, cum i-a avut Hagi pe Raducioiu sau Moldovan, nici pe cineva in spate care sa care pianul, cum au fost Popescu, D. Munteanu sau Galca. Stanciu e genul de baiat care joaca la alibi si se da dupa grupul din care face parte, iar cum valoarea grupului este slab spre mediu, cam astea sunt si evolutiile lui Stanciu.
    Revenind la meciul cu Norvegia, pot spune ca ei vor veni la Bucuresti doar cu victoria in cap. Unu la unu, sunt peste noi si va trebui sa jucam nemuritoarea carte a contraatacului. Din pacate, in afara de Mitrita si Nistor nu prea avem jucatori rapizi care sa faca diferenta.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nistor era bine de incercat in Norvegia, in Suedia, are tupeul Contra sa joace cu Nistor ?
    E un chilotzar morcovist nu vezi? N-are tupeu sa joace nici macar cu Radu in poarta cu Malta! Si-si bate joc de bietul copil, lider al nationalei U21 si titular in Serie A, aducandu-l degeaba la nationala! Da-l in plm de fricos...

    Se faceau echipele ieri, si intrebarile erau cum sa joace Hagi titular! De Stanciu nici nu s-a discutat sa nu intre-n echipa, si-l miscau aia ba pe dreapta in locul lui Deac, ba pe stanga in locul lui Mitrita! Iar in aparare apareau Marin si Bordeanu, insa s-a adus si vorba de Nistor! D.p. meu d.v. daca dispare Stanciu din schema, Nistor poate aparea oricand! Ori sa-l dai afara ba pe Marin, ba pe Bordeanu si sa-l retragi pe Stanciu in locul unuia din ei. La cat de fricos e Contra, Bordeanu va juca sigur, si sincer mie mi se pare cel mai bun mijlocas box-to-box ce-l are Romania in acest moment, deoarece Marin nu prea e in forma. Eu pe Bordeanu nu l-as scoate din echipa.

    Insa se pune o alta intrebare ca cica mucialaul de Kesheru nu s-a rupt (cum dealtfel stiam, mi s-a parut si mie c-a fost doar o contractura musculara care doare pe moment si intr-o ora maxim trece), de derbedeul asta nici nu s-a discutat in studio! Pe asta unde dracu-l mai pui? Evident ca n-are loc titular nici de-i faci loc cu bicamerul!

    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Stanciu e genul de baiat care joaca la alibi si se da dupa grupul din care face parte, iar cum valoarea grupului este slab spre mediu, cam astea sunt si evolutiile lui Stanciu.
    Perfect punctat! La Slavia are grup bun, la nationala este asteptat sa faca el diferenta = pwla! Hagi insa e din alt material, el nu asteapta dupa nimeni sa intre la creatie, el nu cauta alibi-uri ci cauta sa faca diferenta! De aia e nr. 10, de aia trebuie sa joace-n centru mereu!

    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Din pacate, in afara de Mitrita si Nistor nu prea avem jucatori rapizi care sa faca diferenta.
    Nistor ar putea fi elementul surpriza! Astia habar n-au cine e si vorba ta: vor veni la victorie! Trebuie surprinsi!
    Sunt tentat sa zic ca Nistor in meciul asta ar trebui sa joace si-n fata lui Stanciu, si a lui Hagi pe undeva.
    In fata lui Stanciu sigur, pe ala eu nu-l suport cu alibi-urile sale revoltatoare!

    Daca ar fi dupa mine, echipa de start ar fi, de la stanga la dreapta de pe linia de fund, in sistem 4-2-3-1: Tatarusanu, Bancu, Cristea, Burca, Benzar, Nistor, Bordeanu, Mitrita, Hagi, Deac, Puscas!

    Dar cum discutam aici de un chilotzar morcovist, ma astept aproape sigur Nistor sa nu fie, poate chiar nici Hagi.
    Si sa nu uitam ca avem si un Kesheru, deci putem oricand sa ne asteptam la stupize neplacute de la chilotzarul selectioner!
    Last edited by Johnny D; 14th October 2019 at 08:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    e greu vin cu moral bun dupa meciul cu spania.. o sa fie greu tare zic eu!
    Libera La LAZIO !

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Greu, negreu, tre sa-i batem. Altfel ramanem cu sanse teoretice... daca nu pierdem, caz in care le pierdem si p-alea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Greu, negreu, tre sa-i batem. Altfel ramanem cu sanse teoretice... daca nu pierdem, caz in care le pierdem si p-alea.
    tre sa putem!
    Libera La LAZIO !

  17. #59
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nistor era bine de incercat in Norvegia, in Suedia, are tupeul Contra sa joace cu Nistor ?
    Nistor era bun de incercat si cu Malta acasa sau cu Feroe.
    In felul asta puteam vedea in meciuri usoare si cu risc redus daca Nistor merge la nationala.
    In principiu ar trebui sa fie ca untul pe paine intr-o nationala in care constructia lasa mult de dorit.

    Nici Hagi jr si nici Stanciu nu au atributele de nr 10 clasic ale lui Nistor, ei nu pot juca cu success pozitia de mijlocas de creatie ci merg mai degraba pe flancuri.
    Nistor e cam singurul jucator activ roman care vede si poate sa lege jocul si sa accelereze jocul cu pase filtrante pe atacanti.


    Dar e foarte posibil ca Nistor sa nu mearga la nationala in contextul dorit de Contra.
    Mai ales ca selectionerul e un tip ranchiunos care e in stare sa selectioneze un jucator la presiunile publicului si ale presei pentru a-l juca mai apoi pe pozitii si cu sarcini de joc diferite de profilul acestuia.
    Sa-ti arate ca ai gresit cand te-ai bagat peste el.

    De fapt nationala Romaniei nu are un sistem de joc clar si joaca la ce-o iesi (vezi ultimele meciuri cu Malta si cu Feroe) sau la alibi (vezi meciul cu Spania).
    Iar cu Norvegia cred ca o sa avem o echipa cu fundu-n poarta, mai ales ca suferim la fundasi centrali iar norvegienii sunt echipa atletica si inalta.
    Guritza joaca ori cu 5 fundasi ori mai degraba cu doi inchizatori in fata a patru fundasi.
    Iar in contextul asta nu mai e loc de Nistor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #60
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    dintro data... Norvegia favorita ..
    Libera La LAZIO !

  19. #61
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Pentru unii care s-au trezit acum

    Contra in fata ar avea ceva arme in spate este jale nu a jucat cu nici unul, m-as mira sa iasa bine, cred ca daca bate Norvegia bate si Suedia

    Genul asta de meciuri le castiga Sumudica, Petrescu cand ai multe slabiciuni, totusi gasese ceva si intoarce rezultatul, sunt facuti pentru presiune.

    Nu stiu ce sa spun decat ca are examen greu Contra si pentru el ca antrenor ar fi prima realizare din cariera sa castige...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #62
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    3-0 pt Romania
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #63
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    M-as bucura pentru el numai pentru stresul din Feroe si acel plans din Danemarca, o mica observatie presa nu a observat:

    Contra nu a vrut sa dea noroc cu antrenorul lui Feroe la sfarsit, ce este drept feroezii au tras pentru Norvegia...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •