Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 24

Thread: Seria Challenger 2019

  1. #1
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1

    Seria Challenger 2019

    Acesta este al 6-lea sezon de cand a fost introdusa aceasta serie, care reuneste mai multe competitii cunoscute (Nebelhorn, Nepela, Lombardia, Finlandia...) . Competitiile din aceasta serie sunt din ce in ce mai cautate din mai multe motive:
    - se castiga puncte in clasamentul mondial;
    - patinatorii de top folosesc competitiile Challenger pentru a se încalzi inaintea etapelor de Grand Prix;
    - rezultatele conteaza si se inregistreaza la cel mai bun scor al sezonului, respectiv cel mai bun scor personal (season best / personal best);
    - castigarea seriei este recompensata cu bani;

    In pagina ISU apar toate detaliile inclusiv clasamentele la fiecare disciplina.
    In acest sezon sunt 10 competitii: 6 inaintea Seriei Grand Prix si 4 in timpul Seriei Grand Prix.

    1. AUTUMN CLASSIC INTERNATIONAL (Oakville, ON, Canada)
    Sept. 12-14

    2. LOMBARDIA TROPHY (Bergamo, Italy)
    Sept. 13-15

    3. US INTERNATIONAL SKATING CLASSIC (Salt Lake City, UT, USA)
    Sept. 17-22

    4. 27th NEPELA MEMORIAL (Bratislava, Slovakia)
    Sept. 19-21

    5. NEBELHORN TROPHY (Oberstdorf, Germany)
    Sept. 25-28

    6. FINLANDIA TROPHY (Espoo, Finland)
    Oct. 11-13

    7. MINSK ARENA ICE STAR (Minsk, Belarus)
    Oct. 18-20

    8. ASIAN OPEN FIGURE SKATING TROPHY (Dongguan City, China)
    Oct. 30 - Nov. 3

    9. WARSAW CUP (Warsaw, Poland)
    Nov. 14-17

    10. GOLDEN SPIN OF ZAGREB (Zagreb, Croatia)
    Dec. 4-7
    Last edited by Tracoromana; 10th September 2019 at 18:11.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    1. Autumn Classic International 2019
    Oakville, ON / CAN
    11 - 14.09.2019
    website
    pagina ISU

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111900.htm
    Printre participanti: Yuzuru Hanyu, Keegan Messing, Junhwan Cha, Rika Kihira, Eunsoo Lim, Evgenia Medvedeva, Karen Chen, Piper Gilles/Paul Poirier.

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania se adauga 7 ore)
    joi 12/9
    Ladies SP 14:55

    vineri 13/9
    Ice Dance RD 12:35
    Men SP 13:50
    Ladies FS 15:35

    sambata 14/9
    Ice Dance FD 11:00
    Men FS 12:45

    Live: https://skatecanada.ca/2019-autumn-c...international/




    2. Lombardia Trophy 2019
    Bergamo / ITA
    13 - 15.09.2019
    website
    pagina ISU

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111902.htm
    Printre participanti: Boyang Jin, Matteo Rizzo, Dmitri Aliev, Wakaba Higuchi, Yelim Kim, Young You, Sofia Samodurova, Anna Shcherbakova, Elizaveta Tuktamysheva, Laurence Fournier-Beaudry/Nikolaj Sorensen, Marjorie Lajoie/Zachary Lagha, Charlene Guignard/Marco Fabbri.

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania se adauga 1 ora)
    vineri 13/9
    Ladies SP 14:00
    Men SP 17:00

    sambata 14/9
    Ice Dance RD 14:00
    Ladies FS 16:30

    duminica 15/9
    Men FS 13:00
    Ice Dance FD 16:00

    Live: https://www.youtube.com/user/idealwebtv/
    Last edited by Tracoromana; 13th September 2019 at 08:43.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #3
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    videoclipuri: https://www.youtube.com/channel/UCng...JYVEJZZ9aypTmQ



    Top 3 la Autumn Classic

    Baieti
    1 Yuzuru HANYU JPN 279.05 1 1
    2 Kevin AYMOZ FRA 262.47 2 2
    3 Keegan MESSING CAN 256.02 3 3

    Fete
    1 Rika KIHIRA JPN 224.16 1 1
    2 Evgenia MEDVEDEVA RUS 217.43 2 2
    3 Eunsoo LIM KOR 184.38 5 3

    Dansuri
    1 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 202.49 1 1
    2 Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR 184.09 5 2
    3 Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC FRA 182.91 3 3



    Top 3 la Lombardia Trophy

    Baieti
    1 Boyang JIN CHN 268.31 1 2
    2 Dmitri ALIEV RUS 249.62 2 1
    3 Matteo RIZZO ITA 227.38 5 3

    Fete
    1 Anna SHCHERBAKOVA RUS 218.20 3 1
    2 Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS 214.38 1 2
    3 Young YOU KOR 200.89 2 3

    Dansuri
    1 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA 202.10 1 1
    2 Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN CAN 189.36 2 2
    3 Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN UKR 172.98 4 4
    Last edited by Tracoromana; 23rd September 2019 at 10:33.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Yuzuru pierde nota de la componente in fata unui patinator pe care îl depășește la tehnic cu vreo 13 puncte și care nu are nici reputație...Am trăit s-o vad si pe-asta. Si Messing, un patinator foarte bun, a luat cu circa 7 puncte mai mult decat Aymoz la TES, dar cu circa 6 puncte mai putin la PCS. Aymoz o fi vreun Nureev al ghetii si nu vad eu. Am dat de mai multe ori peste numele lui Conrad Orzel in competiții, dar niciodată nu am avut curiozitatea sa-l urmăresc. Pana acum. Cand am aflat ca Orser mai are totuși un elev canadian. Arbitrii au fost mult prea aspri cu PCS-ul lui. Sub 60 de puncte? Pai si juniorii iau mai mult. Zău că n-a fost chiar atât de rau băiatul.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    De data asta mi-a placut LP-ul Medvedevei, parca l-am vazut in alta lumina. Mi-a placut si SP-ul lui Kihira. Inedita alegerea muzicala marca Shae-Lynn. Dar Rika ar avea nevoie de alt costum pentru acel program.

    La proba de dans, nu ma pot gândi la vreun program care sa fie nereușit. Toate mi-au tinut atenția treaza si toate mi s-au parut complicate. Sper ca Soucisse/Firus sa nu mai cada - a câta oară se întâmpla? - pentru ca altfel federația ii va abandona si ar fi păcat, amândoi având skating skills minunate.

  6. #6
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Nu mi-a placut la Yuzuru ca a venit cu aceleasi programe de anul trecut. Stiu ca nu asta se puncteaza, dar na, vroiam spectacol si n-am mai fost curioasa sa-i vad programele. Dar in ciuda greselilor si aterizarilor salvate la limita, Yuzuru este inca acolo, prezent in lupta.
    Keegan Messing mi-a placut foarte mult la ambele programe; curate, bine interpretate, muzica buna, ma saturasem de Chaplin si cowboy.
    Dar Kevin Aymoz m-a surprins in mod deosebit de placut; a facut 2 programe exceptionale, cel mai mult mi-a placut FS. L-am tot revazut, ca la SP e fara sunet. Tehnic a fost fara greseala, dar muzica aleasa, coregrafia, miscarile care au punctat fiecare accent muzical, interpretarea, alunecarea usoara, faptul ca sariturile veneau de nicaieri - cred ca astea i-au marit considerabil Componentele. Daca Silvia Fontana a facut compozitia asta, bravo ei! Sa fie oare Kevin acelasi tip de talent-bomba aparut brusc ca Papadakis/Cizeron?
    Kevin Aymoz FS: https://www.youtube.com/watch?v=0X8tcJgTQsE

    La fete, preferata mea Evgenia nu se lasa. Mai are de lucru la sarituri, ca nu le roteste complet, dar secventele de pasi sunt superbe si interpretarea e punctul ei forte. Rika a fost foarte buna. Nu pre expresiva insa , iar eu nu reusesc sa ma obisnuiesc inca cu muzica de la SP.

    Uitandu-ma la toate rezultatele fetelor in Canada si in Italia concluzia e clara: cheia succesului sunt sariturile 3A si quadruple, pe langa un program tehnic si artistic bun.
    1. Rika KIHIRA 224.16 (3 saruturi 3A)
    1. Anna SHCHERBAKOVA 218.20 (4Lz)
    2. Elizaveta TUKTAMYSHEVA 214.38 (3 sarituri 3A)
    3. Young YOU 200.89 (2 sarituri 3A)

    Sherbakova si Tuktamysheva se duc impreuna la cele 2 etape de Grand Prix. Deocamdata e 1-0 pentru Sherbakova.

    O mentiune pentru fetele coreence, care au reusit si aici la seniori sa urce pe podim: Eusoon Lim bronz in Canada, iar in Italia Young You bronz si Yelim Kim locul 4 , Si si-au ales si costume foarte frumoase.


    Alte videoclipuri:
    https://www.youtube.com/channel/UCCw...1Nmkv8Q/videos
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Ce am observat la Aymoz este ca a patinat mai tot timpul cand pe un picior, cand pe celalalt, in timp ce Yuzuru a patinat mai tot timpul pe doua picioare si parca a avut picioarele grele. In schimb, Messing mi s-a parut foarte sprintar asa ca tot ma nedumereste diferenta de 6 puncte la a doua nota. Probabil ca arbitrii ii pregatesc lui Kevin o medalie la Europene, daca nu chiar aurul, dar ca sa devina o mare forta pe plan mondial nu stiu. Sunt vreo 5 cel putin in fata lui si el are 22 de ani deja.

    Vorbind despre Medvedeva, sunt convinsa ca Orser are o strategie pentru ea, dar obiectivul pe care si l-a propus, anume sa castige olimpiada, mi se pare misiune imposibila. Poti castiga orice concurs datorita componentelor cu exceptia JO. Acolo trebuie sa castigi tehnicul ca sa fii primul. Nu neaparat la ambele programe, dar neaparat per ansamblu. Ori Medvedeva nu se va infrunta doar cu Rika, ci si cu Alysa Liu si cu fetele lui Eteri care are fabrica de patinatoare.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    L-am urmarit pe Boyang si mi-au placut programele lui, in special cel scurt. La liber mi s-a parut ca s-a luptat din greu cu secventa de pasi si n-am inteles de ce a vrut sa-si smulga bluza de pe el. Oricum ramane un foarte bun saritor. Sper sa nu-l deochi.

    Bietii Lajoie/Lagha, nu asa doreau sa debuteze la seniori. Ce ghinion cu twizzles la liber. RD-ul lor insa e un favorit. Sigur, si acolo mai trebuie sa lucreze. Un cuplul solid, doar ca as fi dorit sa aiba SS ceva mai bune. Nu mi se par de top.

    Una peste alta, dansurile scurte sunt mult mai antrenante pentru mine decat tangoul de anul trecut. Sper ca ISU sa nu aleaga tangoul ca stil obligatoriu pentru Olimpiada.

  9. #9
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    3. U.S. International FS Classic 2019
    Salt Lake City, UT / USA
    17-22.09.2019
    website
    pagina ISU

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111903.htm
    Printre participanti: Keiji Tanaka, Tomoki Hiwatashi, Vincent Zhou, Satoko Miyahara,Young You, Cheng Peng/Yang Jin, Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov, Ashley Cain/Timothy Leduc, Christina Carreira/Anthony Ponomarenko, Madison Chock/Evan Bates.

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania se adauga 9 ore)
    joi 19/9
    Pairs SP 18:30
    Men SP 20:00

    vineri 20/9
    Ice Dance RD 14:30PM
    Ladies SP 16:15
    Pairs FS 18:35
    Men FS 20:30

    sambata 21/9
    Ice Dance FD 16:25
    Ladies FS 18:15

    Live:



    4. Nepela Memorial 2019
    Bratislava / SVK
    19-21.09.2019
    website
    pagina ISU

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111905.htm
    Printre participanii: Matteo Rizzo, Dmitri Aliev, Alexander Samarin, Kaori Sakamoto, Stanislava Konstantinova, Maria Sotskova, Alexandra Trusova, Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov, Lorraine McNamara/Quinn Carpenter.
    .
    Rezultate: aici

    Program la ora locala: (Pentru Romania se adauga 1 ora)
    vineri 20/9
    Ladies SP 14:00
    Ice Dance RD 17:00
    Men SP 19:10

    sambata 21/9
    Ladies FS 11:00
    Ice Dance FD 14:30
    Men FS 17:00

    Livestream:
    https://www.youtube.com/channel/UCO9...YIB6SrFNSxA-Lw
    https://www.youtube.com/watch?v=m2vH...ature=youtu.be
    (21.09) https://www.youtube.com/watch?v=YyYxnntctpw
    Last edited by Tracoromana; 21st September 2019 at 13:54.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #10
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #11
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Top 3 la U.S. International

    Baieti
    1 Keiji TANAKA, JPN 2 1 249.96
    2 Sota YAMAMOTO, JPN 3 2 240.11
    3 Vincent ZHOU, USA 1 4 231.95

    Fete
    1 Satoko MIYAHARA, JPN 1 2 204.30
    2 Young YOU, KOR 4 1 199.29
    3 Amber GLENN, USA 2 3 186.28

    Perechi
    1 Ashley CAIN-GRIBBLE/Timothy LEDUC, USA 1 1 205.58
    2 Evgenia TARASOVA/Vladimir MOROZOV, RUS 2 2 194.69
    3 Cheng PENG/Yang JIN, CHN 3 3 184.04

    Dansuri
    1 Madison CHOCK/Evan BATES, USA 1 1 202.40
    2 Christina CARREIRA/Anthony PONOMARENKO, USA 2 2 188.47
    3 Carolane SOUCISSE/Shane FIRUS, CAN 3 3 181.39



    Top 3 la Nepela Memorial

    Baieti
    1 Dmitri ALIEV RUS 255.32 1 2
    2 Matteo RIZZO ITA 232.70 4 1
    3 Deniss VASILJEVS LAT 229.97 2 3

    Fete
    1 Alexandra TRUSOVA RUS 238.69 1 1
    2 Kaori SAKAMOTO JPN 194.42 4 2
    3 Hanul KIM KOR 182.50 2 4

    Dansuri
    1 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV RUS 198.14 1 1
    2 Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP 188.97 2 2
    3 Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER USA 183.47 3 3
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #12
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    5. NEBELHORN TROPHY (a 51-a editie )
    Oberstdorf, Germania
    Sept. 25-28, 2019
    website
    pagina ISU

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111907.htm
    Printre participanti: Nam Nguyen, Yelim Kim, Mariah Bell, Ekaterina Alexandrovskaya/Harley Windsor, Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro, Alexa Scimeca Knierim/Chris Knierim, Laurence Fournier-Beaudry/Nikolaj Sorensen, Christina Carreira/Anthony Ponomarenko, Kaitlin Hawayek/Jean-Luc Baker

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania se adauga 1 ora)
    joi 26/9
    Men SP 11:00
    Pairs SP 14:45
    Ladies SP 18:30

    vineri 27/9
    Ice Dance RD 11:30
    Men FS 14:15
    Pairs FS 19:30

    sambata 28/9
    Ladies FS 10:00
    Ice Dance FD 14:15
    Gala 20:15

    Live si video: https://www.dailymotion.com/skatingvideos
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #13
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Chock/Bates si Carreira/Ponomarenko folosesc aceeasi piesa la RD. Care era probabilitatea sa se intample asta? Late piesa e atat de po****ra in SUA?

    Smart/Diaz si Hawayek/Baker danseaza pe piese din filme muzicale cu John Travolta. Probabil ca in cazul primilor, alegerea muzicala a fost inspirata de asemanarea de nume si fizica dintre Olivia Smart si Olivia Newton-John. Smart chiar si-a incretit parul ca sa arate cat mai mult ca personajul din film.

    Pana acum am identificat vreo sapte cupluri (juniori si seniori) care au ales "Cantand in ploaie".

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Nu sunt fan Hawayek/Baker, dar trebuie să spun că au un FD extraordinar. Am văzut tone de flamencouri de când am început să urmăresc dansul pe gheață, însă nici unul pus pe Simfonia a 5-a de Beethoven. Asta da imaginatie. Si coregrafie pe masura. Bravo!

    Credeam ca nimeni nu-i va mai împiedica pe Gilles/Poirier sa castige titlul national dupa retragerea lui Virtue/Moir si Weaver/Poje, dar se pare ca Fournier-Beaudry/Sorensen vor sa le dea emotii. FB/S nu doar ca au progresat, au facut chiar un salt fata de anul trecut.

  16. #16
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Smart/Diaz si Hawayek/Baker danseaza pe piese din filme muzicale cu John Travolta. Probabil ca in cazul primilor, alegerea muzicala a fost inspirata de asemanarea de nume si fizica dintre Olivia Smart si Olivia Newton-John. Smart chiar si-a incretit parul ca sa arate cat mai mult ca personajul din film.

    Pana acum am identificat vreo sapte cupluri (juniori si seniori) care au ales "Cantand in ploaie".
    Acuma echipa Dubreuille-Lauzon-Haguenauer mai sunt si ei in pana de idei cu asa de multi elevi si mai repeta muzica. la fel cum unele programe FD de-ale lor sunt reusite (Hawayek/Baker, Fear/Gibson de ex) altele nu prea (Smart/Diaz). Dar oricum cuplurile se prezinta bine, La Nebelhorn 5 din primii 6 erau ai lor, ca nu mai prididea Patrice Lauzon sa-i insoteasca la mantinela. Plus zambetul acela de invingator.... Mi-au placut si programele Papadakis - Cizeron de la Master Patinage, desi cam neslefuite inca. Mi-a placut in special ideea de la RD cu muzica "Fame" si versurile "Remember my name" fiindca li se potriveste mesajul.

    Prefer "Cantand in ploaie" decat tot felul de muzici pe care nu le cunosc, cu conditia sa nu exagereze totusi.

    O proba foarte buna a fost cea de perechi, mai ales la varful clasamentului. Moore-Towers/Marinaro au facut 2 programe excelente; familia Knierim au un nou stil, foarte placut - mi-au placut de asemenea ambele programe, la fel ca si perechea nord-coreeana sau cea germana.
    Last edited by Tracoromana; 30th September 2019 at 11:07.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut si FD-ul lui Carreira/Ponomarenko, mi s-a parut ireprosabil coregrafiat, dar e un flamenco standard in timp ce al lui Hawayek/Baker iese din canoane. Drept sa spun, aproape ca renuntasem sa-i mai urmaresc pe H/B, parca se cantonasera in liric si pe stilul ala nu ma convingeau. Abia cu acest nou FD observ ca au simtul teatrului si ca in special Jean-Luc este un dansator de exceptie.

    Nu stiu ce sa spun despre FD-ul lui Chock/Bates cu serpoaiaca si imblanzitorul, nu stiu cat poate creste un asemenea program. Dar rochia lui Madison face toti banii.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Momentul de inceput din SP-ul lui Moore-Towers/Marinaro cand el ii mangaie piciorul si pe urma ea face niste miscari provocatoare in fata lui mi s-a parut cam deplasat. Nu sunt vreo puritana cu basmaua pe cap, insa scena m-a cam stanjenit. Oricum Michael s-a imbunatatit la ridicari, a avut chiar curajul sa ridice fata si sa o poarte in mijlocul patinoarului. Priceputii spun ca e mai usor sa faci ridicari aproape de mantinela fiindca ai un punct de sprijin vizual. Si viteza lor a crescut.

    Nord-coreeni m-au uimit prin dezinvoltura. Pentru o tara tinuta zeci de ani departe de restul lumii, lipsa lor de inhibitii este de aplaudat. Le trebuie slefuire.

  19. #19
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    6. Finlandia Trophy 2019
    Espoo / Finlanda
    11 - 13.10.2019
    website
    pagina ISU

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111915.htm
    Printre participanti: Shoma UNO, Sergei VORONOV, Alena KOSTORNAIA, Sofia SAMODUROVA, Elizaveta TUKTAMYSHEVA, Stanislava KONSTANTINOVA, Viveca LINDFORS, Liubov ILYUSHECHKINA/Charlie BILODEAU, Anastasia MISHINA/Aleksandr GALLIAMOV, Aleksandra BOIKOVA/Dmitrii KOZLOVSKII, Madison CHOCK/Evan BATES.

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (Romania are aceeasi ora)

    Joi 10/10
    19:00 Special Olympics

    Vineri 11/10
    Special Olympics 11:45
    Pairs SP 13:45
    Opening Ceremony
    Men SP 16:05
    Ladies SP 19:25

    Sambata 12/10
    Ice Dance RD 12.00
    Pairs FS 14:35
    Men FS 17:00
    Syncronized Skating 21:05

    Sunday 13/10
    Ice Dance FD 13.00
    Ladies FS 15.50

    Live: https://www.finlandiatrophy.com/en/info/live-stream/
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  20. #20
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    7. MINSK ARENA ICE STAR
    Minsk, Belarus
    Oct. 18-20
    Pagina ISU

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111919.htm
    Printre participanti: Adam Siao Him Fa, Daniel Grassl, Sergei Voronov, Hanul Kim, Sofia Samodurova, Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev, Sara Hurtado/Kirill Khaliavin.

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (Romania are aceeasi ora)
    vineri 18/10
    Ice Dance RD 13:30
    Ladies SP 15:45

    Sambata 19/10
    Men SP 11:00
    Ladies FS 13:45
    Ice Dance FD 19:15

    Duminica 20/10
    Men FS 12:00

    Livestream: https://www.youtube.com/channel/UCJ4...3Kjp3EfYU5W4ng
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  21. #21
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    8. Asian Open Figure Skating Trophy
    Dongguan / CHINA
    30.10.2019 - 03.11.2019
    website
    Competitia are loc in China, dar este gazduita de Federatia de patinaj Hong Cong. Este o etapa din seria Challenger, dar are si o parte Non-Challenger in care concureaza patinatori mai tineri.

    Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111923.htm
    Printre participanti: Alexei Bychenko, Daniel Grassl, Sihyeong Lee, Hanul Kim, Eunsoo Lim, Maria Kazakova/Georgy Reviya, Christina Carreira/Anthony Ponomarenko.

    Rezultate: http://hksu.org/event/CSHKG2019/index.htm

    Program:
    Sambata 2 Nov
    Men - SP
    Ladies - SP
    Ice Dance - RD

    Duminica 3 Nov
    Ladies - FS
    Men - FS
    Ice Dance - FD

    Livestream:
    Last edited by Tracoromana; 2nd November 2019 at 14:24.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •