Results 1 to 7 of 7

Thread: Grand Prix 2019

DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Reputatie
    1

Grand Prix 2019

Cele 6 etape ale seriei Grand Prix se desfasoara in urmatoarele 6 saptamani consecutive si culmineaza cu Finala Grand Prix de la inceputul lunii decembrie.

1. SKATE AMERICA (Las Vegas, USA)
    Oct. 18-20

2. SKATE CANADA INTERNATIONAL (Kelowna, Canada)
    Oct. 25-27

3. INTERNATIONAUX DE FRANCE (Grenoble, France)
    Nov. 1-3

4. CUP OF CHINA (Chongqing, China)
    Nov. 8-10

5. ROSTELECOM CUP (Moscow, Russia)
    Nov. 15-17

6. NHK TROPHY (Sapporo, Japan)
    Nov. 22-24

GRAND PRIX FINAL (Torino, Italy)
    Dec. 5-8
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

sport legend
    Reputatie
    1
    ISU a anuntat ca, din acest sezon, va transmite Grand Prix-urile de seniori in live streaming, asa cum procedeaza si cu cele de juniori. Se vor aplica totusi restrictii de tara acolo unde exista deja drepturi de transmisie TV. Probabil ca Romania va fi geoblocata din moment ce noi receptionam Eurosport, iar postul european transmite GP-urile. Poate ca renunta Eurosport sa mai transmita patinaj artistic.

ISU ne va spune in curand ce zone geografice sunt blocate si in ce zone este accesibil live streamingul.

Reputatie
    1
    1. Skate America 2019
    Las Vegas / USA
    18-20.10.2019
    website

Participanti: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111918.htm

Rezultate: aici

Program la ora locala (pentru Romania se adauga +10 ore)

Vineri 18/10
    Pairs SP 13:00;
    Men SP 14:26
    Ice Dance RD 19:05
    Ladies SP 21:00

Sambata 19/10
    Pairs FS 13:09
    Men FS 15:00
    Ice Dance FD 18:52
    Ladies FS 21:01

Duminica 20/10
    Gala 14:00

Live:
    QQlive: http://live.qq.com/10012776
    Channel One Russia: stream1, stream2
    (Nou) Canal ISU: https://www.youtube.com/SkatingISU

Vedem noi daca suntem geoblocati la Canalul ISU; sper ca nu, caci n-am vazut transmisii Eurosport; imi va fi dor in schimb de Nicky Slater si Chris Howarth de la British Eurosport. Poate aici comenteaza tot Ted Burton ....

sport legend
    Reputatie
    1
    Pai daca Eurosport nu mai transmite, ar trebui sa avem acces la streaming-ul ISU pentru ca la noi nu mai exista vreun alt post care sa transmita patinaj. Televiziunea Nationala nu a mai transmis nici macar Mondialele, pare-mi-se.
    Apropo, ISU va transmite in live streaming si competitiile cu statut de campionat pe care le organizeaza, am uitat sa adaug lucrul asta mai devreme. Adica Europene, 4CC si Mondiale.

Iar Eurosport...presimt ca acest post va disparea nu peste mult timp.

Reputatie
    1

6. Yesterday, 23:30

sport legend
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Canalul asta e mana cereasca. Chiar daca ratezi live stream-ul, poti sa urmaresti competitia in continuitate fiindca gasesti toate evolutiile de la fiecare disciplina in acelasi videoclip (calitate extra a imaginii). Si poti sa contezi pe faptul ca transmisia incepe la ora la care este programata sa inceapa. Poate ca vor angaja si un comentator la un moment dat.

Pe unii ii nemultumeste ca ISU a blocat sectiunea de comentarii, dar am vazut ca la seniori functioneaza. Am impresia insa ca aceste comentarii sunt monitorizate si inteleg asta. ISU nu poate accepta avalanse de trolli pe canalul sau.

sport legend
    Reputatie
    1
    Cred ca este primul sezon in care pot sa spun ca mi-a placut FD-ul lui Stepanova/Bukin. Pana acum mereu mi s-au parut demodati. De data asta au nimerit-o cu mine, de la muzica aleasa pana la coregrafie, costume si look-ul ei. Este unul din FD-urile mele favorite anul asta. RD-ul insa mi s-a parut slabut, am avut impresia ca au fost momente cand Ivan a tras-o pe Alexandra dupa el - el avand SS evident mai bune decat ea. Si n-a reusit sa-i mascheze lipsa de flexibilitate a spatelui. Plus ca e imbracata si coafata cam incarcat. La care se adauga captuseala rosie de la fracul lui Bukin. Un pic cam mult.

Zic unii conspirationisti ca S/B au avut o tactica in minte cand au ales Moulin/Rouge (filmul din care s-au inspirat Virtue/Moir pentru sezonul olimpic) si ca la FD incearca sa-i copieze pe Papadakis/Cizeron. Pana si rochia neagra transparenta e versiunea rochei albastre purtate de Gabriella. Nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva, n-am avut sentimentul ca cei doi imita, dar daca conspirationistii au dreptate...pai daca nu te inspira campionii, cine sa te inspire?

Poate ca nu sunt intr-o dispositie critica la proba de dans, dar mie nu mi-a displacut FD-ul lui Hubbell/Donohue, chiar daca mi-as fi dorit ca muzica lor sa-mi gadile urechile in mod mai placut. Doar ca Madison a abordat tema mult prea agresiv, a supralicitat interpretarea. Look reusit in schimb, parul ei blond in contrast cu rochia neagra frumoasa si bine accesorizata i-au dat glamourul necesar rolului.