View Poll Results: pronostic

Voters
6. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    5 83.33%
  • egal

    1 16.67%
  • victorie Malta

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 58 of 58

Thread: Preliminarii CE: Romania - Malta 1-0

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Io am fost pe stadion la KaKasheru vs. Danemarca mah. Si m-am convins ce carpa imputita e. Are poate unu din 7 meciuri exceptie, atat. Cum a fost ala cu Norvegia. Daca jucau titulari Budescu si Alibec in meciu ala, era minim 2-0 la pauza, iar Stanciu ala e CEA MAI MARE TEAPA DIN ISTORIA NATIONALEI, are 10 goluri date, toate in meciuri fara relevanta, amicale ori meciuri cu rosu si penalty din minutu 4, si in oficiale, in meciurile cu miza a dat pe langa minge, a dat eseu, a dat pasele-n plop si-a fugit in adversar in absolut toate meciurile, acel penalty cu Muntenegru fiind cireasa de pe tort.

    Intrebarea mea Iuliane e, stiind toate acestea, tu ai risca cu ei cu Norvegia si Suedia? Daca da, felicitari, esti in asentimentul antrenorilor nationalei, ai tot ce-ti trebuie sa fii selectioner!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    1 - 0 norvegia.. na belea...
    Libera La LAZIO !

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Sa-ti raspund la intrebare intai m-am uita la ce echipa a aliniat.

    Primul 11 nu este rau, eu as merge pe Paun in locul lui Andone, oricum daca Budescu, Alibec si Tucudean ar juca macar la 75% randament as scoate din start 3 jucatori de acolo...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    sau tetminat ma budescu alibec... au avut un an bun atata.. e prea putin ca sa ajungi fotbalist zic eu!
    Libera La LAZIO !

  5. #47
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    s-a mai terminat o tentativa de #doamnemilueste, mestecandu-ne sf treima ortodoxa in propriul scrot, ejaculand fara a avea o erectie in nemarginitul nostru gand: suntem buni in fotbal.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  6. #48
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Radu e baiat simtit, ca si Paun, poate chiar mai simtit, eu de eram in locul lui, dupa meciul asta ziceam clar "Pai d-aia sunt capitanul nationalei U21 si am facut performanta, sa fiu tinut pe banca si cu Malta, ca e nevoie de Tatarusanu sa te scoata si cu astia! Hai sa fim seriosi!" Crapa matzu-n Contra cred, dar era de milioane, jur! Radu era zeul meu de zicea asta!
    A jucat 30 de minute si ce a facut?
    Prima repriza, cu Stanciu, a fost mai buna decat a doua repriza. A intrat Marin si ne-a calarit Malta pe final

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Se spune ca odata cu intrarea lui Stanciu si Keseru nu a mai avut ocazii echipa nationala, nu am vazut meciul asa ca nu pot sa-mi dau cu parerea
    Stanciu nu a "intrat", a fost titular.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    De ce nu ai vazut meciul?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #50
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Tu de ce nu l-ai vazut?
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Stanciu nu a "intrat", a fost titular.
    www.livescore.com nu este de acord cu ce spui tu ai vazut alt meci
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    1 - 0 norvegia.. na belea...
    Era bine de se termina asa, dar pana la urma e bine ca n-a fost rau, vorba lu Hagi.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    A jucat 30 de minute si ce a facut?
    Prima repriza, cu Stanciu, a fost mai buna decat a doua repriza. A intrat Marin si ne-a calarit Malta pe final



    Stanciu nu a "intrat", a fost titular.
    Ignorand partea cu Stanciu titular, ca eu nu dau omului in cap imediat, admit ca poate face greseli evidente, cele neevidente fiind mai importante de corijat; de faptu ca Marin e pasta, nu intamplator nu mai are loc nici macar ca substitut de pe banca de rezerve la Ajax in ultimele meciuri, e intr-adevar o problema ce e de vazut in meciurile urmatoare. Insa daca am vazut bine tabla, Contra e atat de tampit incat sa nu-l foloseasca nici el pe Marin in pozitie centrala unde juca el bine la Standard, fix ca Ajax si se mira ca are aceleasi rezultate...

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Tu de ce nu l-ai vazut?

    www.livescore.com nu este de acord cu ce spui tu ai vazut alt meci
    Stai asa, el nu se uita la meciurile nationalei. La cate stie el de nationala, probabil ii confunda pe Stanciu cu Tatarusanu! sTELIJTI DA!
    Last edited by Johnny D; 9th September 2019 at 08:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    @ Novac GRESIT BA!

  11. #53
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bine ca am batut Malta si mai putem trai cu intensitate meciurile cu nordicii.

    E clar ca nu avem jucatori pentru o echipa nationala puternica, dar e la fel de adevarat ca selectionerul e pagubos.
    Dupa ce in meciul cu Spania a jucat ca sa piarda cat de cat strans (si i-a iesit) in meciul cu Malta Guritza ne-a dat cu sfaturile-n gura si ne-a aratat el cat de rau e sa bage un prim 11 de la U21.
    Nu cred ca ne va duce la europene daca dupa ce ca greseste nu recunoaste si mai e si plin de fumuri de mare antrenor si foarte ranchiunos.


    In perspectiva meciurilor cu Suedia si Norvegia as spune ca:

    Puscas e singurul fotbalist pur-sange: are viteza, explozie, plasament, e bataios. E singurul pe care-l urmaresc pe teren cu placere.
    Tatarusanu e de neinlocuit in acest moment, clar portar matur de valoare. Radu nu e rau dar e necopt, inca face gafe si are multe fitze de vedeta care nu-l recomanda drept titular la nationala.
    Chiriches e inca o solutie chiar daca nu joaca titular; are experienta si daca nu revine la iesirile alea riscante din aparare e fundasul central nr. 1 din vechea garda.
    Nedelcearu cred ca a devenit destul de matur in joc ca sa fie titular in centrul apararii.
    Rus cred ca merita sa continue. Nu a fost perfect cu Malta dar a aratat ca stie, ca poate si ca vrea.
    Poate si Ghita de la Viitorul merita luat in lot, poate si Pascanu dupa ce va incepe sa joace la CFR.
    Chipciu si Benzar sunt doua solutii bune pe dreapta apararii, cred ca e singurul post bine acoperit. Chipciu poate juca si mijlocas dreapta in 4-4-2, am avea un flanc destul de puternic.
    Stam prost la fundasi stanga, nu stiu ce ar putea sa fie acolo, Tosca e slab, Stefan nu e nici el o solutie.
    Hagi jr nu pare inca jucator de 90 de minute dar e de luat in calcul in lipsa de altceva. La fel si Andone si Marin, ultimul in eclipsa mare de forma dupa transferul la Ajax.
    Cicaldau e bun.
    Daca Contra nu ar fi atat de incuiat l-ar lua inapoi si pe Mitrita care pare sa miste binisor in SUA.
    Ar trebui sa mai ia si un mijlocas la coordonare pentru alternanta cu Hagi. Eu cred ca Nistor ar fi o solutie foarte buna.
    Ca tot stam prost pe flancul stang, cred ca Paun de la CFR trebuie luat serios in seama.
    Si Man e de luat in cercul largit atunci cand isi va reveni. Poate si Fl. Coman, poate si D Sorescu de la Dinamo.
    In rest umplutura clasica pe care si-o doreste selectionerul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Cred ca e clar de ce Hagi si Marin fac tusa la echipele lor.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Hagi da niste pase de Stanciu sta cu ochii beliti sa-i suga icotele pwlii! Nici nu incape comparatie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ferko View Post
    Cred ca e clar de ce Hagi si Marin fac tusa la echipele lor.
    Cu Marin inteleg nu este creativ, nu intercepteaza, se pozitioneaza prost, nu da filtrante are calitati ofensive trage la poarta, poate patrunde in careu in forta, chiar daca ar juca in centru la Ajax nu este ce viseaza olandezii.

    La Ianis nu cred ce spui, cred ca va juca in Champions League oricum postul de nr 10 este greu, momentan nu poata alerga 90 de minute, nici la Viitorul nu putea, insa executii are, nu mai enumar calitatile, scouterii le stiu.

    Poate unii o sa faca bascalie insa singurul jucator nr10 care poate ajunge in elita jucatorilor mari internationali este Matan de la Viitorul, nu cunosc anturajul, caracterul insa este cel mai complet nr 10 din Romania are nevoie doar de conditie fizica.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Slava Domnului ca selectionerul Frunce a schimbat liniile, prea incepuseram sa traim cu impresia ca astia de la u21 sunt fotbalisti. Eu unul imi recunosc spasit aceasta fantezie

  16. #58
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Raspunsul este simplu echipa aceea U21 a fost construita de Isaila, mai erau Nedelcu, Coman in stanga , Man in dreapta, daca te uiti atent prin meciuri Marin cam era rezerva la Under 21 il baga cand dorea sa conserve rezultatul, nu mergi cu Marin sa construiesti cu el distrugi.


    Motivul pentru care am si creat un topic despre Marin cand a plecat la Ajax, cunoscand calitatile lui mi-am spus ca este o teapa, nu ca nu ar ave calitati insa Ajax stiu ca joaca cu jucatori creativi si asta nu are treaba.

    Inca un lucru Marin chiar putea marca pe o patrundere care este chiar calitatea lui, insa Andone s-a opus si nu este U21 Una este una si alta este alta...
    Last edited by iulian_1976; 9th September 2019 at 20:25.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. 10th September 2019, 00:51
    Reason
    gresit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •