View Poll Results: U Craiova - FCSB

Voters
7. You may not vote on this poll
  • 1

    6 85.71%
  • X

    0 0%
  • 2

    1 14.29%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 124 of 124

Thread: Etapa 9: U Craiova - FCSB 0-1

  1. #106
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Deci Becali le va pune gazon de top celor de la Craiova
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #107
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Dupa ce l-a batut pe Hagi, azi pe Piti, weekend-ul viitor urmeaza Dan Petrescu.

    Daca Gigi face 9 din 9, e antrenorul anului

  3. #108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu face.


    Dupa ce joaca cu Lazio, o sa li se para oile niste jucaraie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #109
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De Pigliacelli nimic?
    Nu prea joci fotbal, nu stii cum vine o minge cu "pamantul" poti sa o iei in fata, sa te sara, sa o iei in piept cum a primit-o el, a fost minge grea.

    Cred ca te uiti la fotbal international, banuiesc portarii mari o resping in fata o jumatate de metru si apoi o prind.

    Pigliacelli imi pare limitat ca portar, totusi Tsoumou are niste deprinderi de prin fotbalul german cu urmarirea mingii dupa momentul lovirii mingii, pare un lucru simplu insa in Liga1 nu e practica, se spune ca a marcat un gol chiar lui Bayern.
    Last edited by iulian_1976; 16th September 2019 at 00:20.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #110
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu prea joci fotbal, nu stii cum vine o minge cu "pamantul" poti sa o iei in fata, sa te sara, sa o iei in piept cum a primit-o el, a fost minge grea.
    Nu prea joc. Doar in fiecare duminica la mine in DH la sectia noua peste 50 incepand din sezonul asta

    Da, stiu ca e dificil dar depinde si de nivelul portarului. Barthez o prindea direct, Lloris la fel ... uite ca Pigliacelli a respins-o la fel ca Buffon cu Manchester United. Probabil stil italienesc
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #111
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Golul a fost o schema ficisibizda, exersata la Schitu Darvari de cativa calugari budisti - din aceia de umbla cu televizorul copiilor in portbagaj, sa nu ieie pe dracu' din emisiuni subversive, cat sunt ei plecati sa isi rupa rozeta. Gigi a spus clar la sms: Argese, vreau un sut hoț, asa ca mine. Si s-a dus băsicuța, topaind ca coaiele lu' moș vâslă snagoveanul. Gol imparabil va spune orice expert care isi trage renta din cariciul voievodal. Asta si ăla a lu' Roberto Carlos, cu Franta, cele mai frumi.

    PS. Bineinteles, fazele litigioase sunt bagate la 'si altele', sa nu strice digestia de seara a poporenilor. Ce jeguri!

  7. #112
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De Pigliacelli nimic?
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu prea joc. Doar in fiecare duminica la mine in DH la sectia noua peste 50 incepand din sezonul asta

    Da, stiu ca e dificil dar depinde si de nivelul portarului. Barthez o prindea direct, Lloris la fel ... uite ca Pigliacelli a respins-o la fel ca Buffon cu Manchester United. Probabil stil italienesc
    Pigliacelli a mai comis din astea insa nu tot timpul a si primit gol, la Piturca sa o bage in poarta este problema, asta o are nu de astazi, o sa faca multe meciuri nule si victorii chinuite, asta este stilul sau...

    Lloris a comis altele, lasa...
    Last edited by iulian_1976; 16th September 2019 at 01:37.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #113
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bă, ma uitam la Cicâldau, saracul are tatuajele mai lungi decat mainile. Rebutul clasic exportat de academie, 0 pase notabile, 0 goluri (parca a dat unul din lovitura libera, nu mai stie nimeni amanunte ), baiat talentat, mort speranta. Cand da Domnul sa faca si ei o faza, sar ca din pusca, zici ca au marcat in finala de CM. Ai mingea si poarta goala in fața, pui piciorul ca la felcer, țeapan, fuge scarbita pana si bașica aia mizerabila. Astia sunt decarii cu care regele nas de avocado scoate ochii pulimii ca el face performanta. Inflatie de decari, care mai de care, parca mai ieri citeam despre Mățan ca e urmatorul GarinchaPeleSocratesPuulankizdă

  9. #114
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu sunt deprimat ca dinamovistii si rapidistii. Din contra, ma uit spre viitor cu incredere!
    Am incredere in jucatori si in echipa! Ce a fost mai rau a trecut.

    O sa fim mai puternici cu fiecare etapa ce trece! Crestem in omogenitate si in relatii de joc!

    Revine Man!!!
    I-am stricat debutul lu' Piti in fata unui stadion plin. Cica e prima oara cand pierde primul meci la o echipa
    Steaua si-a revenit. O sa fim si mai puternici dupa ce revine Man. Viitorul arata bine, de ce sa nu fim optimisti? De ce sa nu fim increzatori?

    Meciul cu CFR va fi unul foarte greu, deschis oricarui rezultat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #115
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    s au scurs vreo 12 ore de la victoria "antrenorului" GgB si in continuare mult sange din jugulara pudeilor rapanosi.
    in alta ordine de idei, pute a hoit, o fi de la zdreanta aia cu potai calare...

    ADEVARATA STEAUA ESTE IN LIGA 1!!!
    fmm GgB!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #116
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Le-am mai umplut inca o data gura cu sperma imbecililor care ne cantau prohodul. Daca aduce Becali si un antrenor si nu se mai baga cand nu trebuie la echipa ne batem cu Clujul la campionat fara probleme.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #117
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Bă, ma uitam la Cicâldau, saracul are tatuajele mai lungi decat mainile. Rebutul clasic exportat de academie, 0 pase notabile, 0 goluri (parca a dat unul din lovitura libera, nu mai stie nimeni amanunte ), baiat talentat, mort speranta. Cand da Domnul sa faca si ei o faza, sar ca din pusca, zici ca au marcat in finala de CM. Astia sunt decarii cu care regele nas de avocado scoate ochii pulimii ca el face performanta. Inflatie de decari, care mai de care, parca mai ieri citeam despre Mățan ca e urmatorul...
    Cicaldau nu este decar nr 10, el este inchizator, gen sa spunem Dorinel Munteanu asta a jucat la Viitorul si Under 21, ca antrenorii il baga avansat este altceva, nu inghiti tot ce vezi, nu tot ce zboara se si mananca

    Matan este nr 10 100% si el a calificat de unul singur cred ca Under17(nu stiu care Under exact) la turneul de elita.

    Odata cu rascumpararea lui Ianis de la Fiorentina, Matan a fost trecut pe linie moarta, a fost trimis la Voluntari nu stiu motivul, pentru mine este poate cel mai tehnic jucator din Romania sa spunem ca Eric ar fi mai bun.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #118
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe asta nici daca il mulge Porumboiu cu aparatele sofisticate de la ferma lui de vaci Holsten nu umple un degetar cu sperma, auzi ce viseaza unchesul...

    Nu il mai arunca pe porumbacu la inaintare, cotoharla mica si ticaloasa, stie toata lumea ce brigazi de barbut facea cu jiji, seche si dragomir. Ma pis pe porumbacu si pe verticalitatea lui! La el, coloana incepe si se termina in jurul slitzului. Vertical am vazut cat a fost, cand au stat capra, la 0-4 cu spurky. Un godac imputit.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 16th September 2019 at 18:53.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #119
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    ”Nu cred ca mai este o rivalitate atat de mare. FCSB este un club nou”

    Nu sunt de acord cu rivalitatea. Exista rivalitate intre cluburi noi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #120
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Asa spun si dinamovistii... dar si ei si oltenii vin in numar mare la stadion doar in meciurile cu noi.
    Nu mai zic de coregrafii 3D cred ca doar la meciurile cu noi se mai fac.

    Chit ca ne batem la titlu sau suntem pe ultimul loc, se prezinta la stadion de parca ar juca cu Real
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #121
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu mai zic de coregrafii 3D cred ca doar la meciurile cu noi se mai fac.
    Pentru ca sunteti, fara doar si poate, suporterii cu cel mai mare talent in fotografie e singurul moment in care lasati pungile de seminte deoparte in timpul meciurilor numa' zic, nu dau cu parul

  17. #122
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0

  18. #123
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Stiu eu pe unul care pune mereu poze de la stadion.
    Eu nu tin minte sa o fi facut. Pai, care dintre noi e talentat in fotografie?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #124
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am pus de la meciurile Sibiului sa se vada peisajele din Ardeal

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •