View Poll Results: Dinamo - Botosani

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 1

    2 40.00%
  • X

    2 40.00%
  • 2

    1 20.00%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 156 of 156

Thread: Etapa 9: Dinamo - Botosani 1-1

  1. #148
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Junatate de ora s-a insistat pe simularea tiganului. Daca au vazut ca nu e nimic de ciugulit, au trecut la planul B: ba, dar de ce a fost arogant arbitrul cu hotul, cu cersetorul, cu milogul, ca noi, ortodocsii, suntem buni de pusi la rozeta de videochatist ficisibizd!

    Se intreba cineva cum a mutat faultul din careu in afara lui. Pai, **** mea, la fel cum a mutat, exemplu aleator, din afara in careu, la CM, arbitrul de la Romania - Urss. A, atunci nu ne-a deranjat, ca a fost pentru popor.

    Cretinii sa bage la tigva: daca era blat cu arbitrul, cel mai clar valida gol la Montini, dadea 44 de galbene la faulturile repetate si mizerabile ale moldovenilor, dadea penalty la Nistor. In plus, acest Radulescu e prieten la catarama cu homalaul Deaconu, promovat pe dpagi si influebta ficisibizda. Deci, e pur si simplu incompetent, ca si seful lui.

  2. #149
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    FCSB - Botosani 0-2
    Dinamo - Craiova 0-2
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  3. #150
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Se intreba cineva cum a mutat faultul din careu in afara lui. Pai, **** mea, la fel cum a mutat, exemplu aleator, din afara in careu, la CM, arbitrul de la Romania - Urss. A, atunci nu ne-a deranjat, ca a fost pentru popor.
    Eu as avea un exemplu din acelasi meci si as zice ca a mutat faultul din careu in afara precum au dat un offside imaginar la golul perfect valabil al lui Montini.

    Penalti nu dai daca nu esti sigur si atacantul botosanean a fost faultat pe cand iesea din careu intr-o faza in viteza.
    Daca nu erau reluari nu vedeai nici la televizor prea bine unde a inceput faultul.

    La fel, offside nu dai daca nu esti 100% sigur, regulamentul spune ca se da credit atacantului care in acest caz era perfect pe linie.
    Nu ca avea un varf de unghie in spatele aparatorului, rahaturi de astea exista numai pe la noi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #151
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Dinamo - Craiova 0-2
    Pe vremea aia Craiova avea antrenor

  5. #152
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Aici chiar nu pot sa te contrazic...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  6. #153
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nici pe vremea lui Postelnicu sau a lui Borcea, dinamo nu fura intr-un asemenea hal cum a facut-o aseara cu Botosaniul. Daca atunci securitatea sau Borcea, cel care controla si vantul, dupa cum bine a afirmat, faceau acele mizerii, acum nu-mi dau seama cine sta in spatele arbitrajului scandalos al acestui Radulescu. Sa fie Burleanu, care doreste ca mimamo sa ajunga in play-off in contraseviciu pentru votul de acum 1 an pt. presedintia FRF? Poate ne spune capitanu' sulii, acest maimutoi care abereaza incontinuu, iar cativa prostali de pe aici, cu taranul din Zalau in frunte, ii tin isonul.
    Mai suferi si de altceva pe langa TAMPENIE ????
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  7. #154
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Junatate de ora s-a insistat pe simularea tiganului. Daca au vazut ca nu e nimic de ciugulit, au trecut la planul B: ba, dar de ce a fost arogant arbitrul cu hotul, cu cersetorul, cu milogul, ca noi, ortodocsii, suntem buni de pusi la rozeta de videochatist ficisibizd!

    Se intreba cineva cum a mutat faultul din careu in afara lui. Pai, **** mea, la fel cum a mutat, exemplu aleator, din afara in careu, la CM, arbitrul de la Romania - Urss. A, atunci nu ne-a deranjat, ca a fost pentru popor.

    Cretinii sa bage la tigva: daca era blat cu arbitrul, cel mai clar valida gol la Montini, dadea 44 de galbene la faulturile repetate si mizerabile ale moldovenilor, dadea penalty la Nistor. In plus, acest Radulescu e prieten la catarama cu homalaul Deaconu, promovat pe dpagi si influebta ficisibizda. Deci, e pur si simplu incompetent, ca si seful lui.
    Ai dreptate, dar crezi ca ii pasa cuiva ??? NUUU !!!!
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  8. #155
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko View Post
    Mai suferi si de altceva pe langa TAMPENIE ????
    Mizerie, stiu ca adevarul supara, dar trebuie sa vi-l spun, copil fara creier. Mimamo a fost, este si va fi echipa care a fost ajutata cel mai mult de arbitrii. De ce? Securitatea, iar acum si urmasii ei, unii si pe aici, stiu de ce.

    P.S.
    Era sa uit, si in meciul cu Hermannstadt ati fost iertati de un penalty clarism, la 0-0 sau 1-0, nu mai tin minte precis. Poate ma ajuta Claudiu si poate recunoaste ca asa s-a intamplat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #156
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    S-a dat penalty si l-a ratat Caiado ne-a ajutat si atunci arbitrul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •