View Poll Results: cine se califica?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • City

    2 66.67%
  • Sahtior

    0 0%
  • Zagreb

    0 0%
  • Atalanta

    1 33.33%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 50 of 50

Thread: UCL 19-20 Grupa C: Manchester City, Sahtior, Zagreb, Atalanta

  1. #43
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    atatea ineptii cate am citit despre atalanta.
    si pana la urma atalanta se califica.
    am ras bine la unele postari.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Atalanta e genul de echipa care ma enerveaza pe mine, poate pierde cu Cagliari acasa si bate Juventus in deplasare. Inconsistenta e ce ma enerveaza cel mai mult.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    atatea ineptii cate am citit despre atalanta.
    si pana la urma atalanta se califica.
    am ras bine la unele postari.
    Atalanta se califica clar din cauza grupei execrabil de slabe...

    Draq au luat 0-4 si 1-2 acasa primele 2 etape de la Zagreb si Sahtior...Apoi 5 de la City...
    Sa nu ignoram fapte clare...

    Dar nah...bulan ne-bulan, raman cu optimile...in timp ce Inter e eliminata 2 ani la rand, din grupe criminale ce-i drept.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #46
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Se impusca aia de la Inter ca se califica toti italienii in afara de ei.
    Yonutzz, ar fi maare diferenta daca in loc de Sahtior vine de ex. Benfica din urna doi.

    Crunt arbitrajul la Sahtior... Ofsaid la primul gol, dup-aia rosu luat dupa ce unul de la Atalanta a simulat ca a fost lovit in fata. Insa golurile doi si trei au picat dupa o naivitate in aparare ceva de speriat. Cum puii mei te aperi la o lovitura libera care e practic la 1 m de corner fara sa pui om la prima bara?!
    Cred macar ca scapam de rusi...
    Lokomotiv si Zenit, ambele loc 4 si Out...
    CSKA e umilita prin Europa League etc...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #47
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Uite ca am avut dreptate si Atalanta s-a calificat in aceasta grupa, după ce unii (YoNuTzz ) după 3 meciuri nu-i mai dadeau nicio sansa.

    Iata ce spuneam pe 23 octombrie:
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    In grupa asta putem fi siguri doar ca City castiga la pas grupa. In rest, toate celelalte echipe au sanse la locul 2, chiar si Atalanta.
    YoNuTzz imi raspunde:
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Atalanta ar fi trebuit sa inceapa cu 4/6: egal la Zagreb si victorie acasa cu Sahtior, avand in vedere ca aveau dubla cu City apoi.

    Asa...cand incepi cu 0/12 esti pa...Si nu cred ca o bat pe City in retur

    iar pe 11 Decembrie, la Sahtior nu vor avea sanse.
    Apoi eu ii raspund:
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nu fii asa sigur. Daca reuseste un egal cu City, englezii fiind deja calificati, si bat pe Zagreb in casa, in ultimul meci va fi care pe care, bineinteles daca Zagrebul si Sahtarul fac egal in meciul urmator. D-aia am spus ca si Atalanta are sanse la locul 2.
    Si chiar asa s-a intamplat. Cu macaroanele nu-i de glumit. Astia atata timp cat au sanse matematice joaca/lupta pana la capat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. 12th December 2019, 10:03
    Reason
    off-topic

  7. 12th December 2019, 10:44
    Reason
    off-topic

  8. #48
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Uite ca am avut dreptate si Atalanta s-a calificat in aceasta grupa, după ce unii (YoNuTzz ) după 3 meciuri nu-i mai dadeau nicio sansa.

    Iata ce spuneam pe 23 octombrie:

    YoNuTzz imi raspunde:

    Apoi eu ii raspund:

    Si chiar asa s-a intamplat. Cu macaroanele nu-i de glumit. Astia atata timp cat au sanse matematice joaca/lupta pana la capat.
    Adevarat !
    Dar sa analizam si cum s-au intamplat

    Zagreb minutul 93 conducea cu 3-1 pe Sahtior si s-a terminat cumva 3-3 ! Asa ceva se int odata la 10 ani
    Apoi in ultima etapa Sahtior a cam fost furata.
    Nu s-a dat rosu ptr Atalanta.
    Apoi primul gol a fost ff la limita, in opinia mea sensibil offside...
    Apoi eliminare Sahtior...

    Cumva s-au aliniat toate astrele. Ok e si meritul Atalantei, evident, dar cu ff mult bulan.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #49
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Adevarat !
    Dar sa analizam si cum s-au intamplat

    Zagreb minutul 93 conducea cu 3-1 pe Sahtior si s-a terminat cumva 3-3 ! Asa ceva se int odata la 10 ani
    Apoi in ultima etapa Sahtior a cam fost furata.
    Nu s-a dat rosu ptr Atalanta.
    Apoi primul gol a fost ff la limita, in opinia mea sensibil offside...
    Apoi eliminare Sahtior...

    Cumva s-au aliniat toate astrele. Ok e si meritul Atalantei, evident, dar cu ff mult bulan.
    Recunosc ca asa s-a intamplat. Mai mult, mi-a parut rau de Sahtior. Si, intr-adevar, au fost furati ca-n codru. Dupa ce bergamasci au fost iertati de un rosu clarism, ma rog al doilea galben, care insemna rosu (fault din spate in situatie periculoasa), ucrainenii au fost ei cei sanctionati cu rosu (direct), dupa o lovire extrem, dar extrem de usoara, parca l-a mangaiat. Golul de 1-0 a fost la limita, dar a fost gol valabil. De fapt VAR-ul l-a acordat, pt. ca initial se acorda-se ofsaid.

    In concluzie, calificare nemeritata a italienilor. Insa ceea ce spuneam dupa 3 meciuri din grupa s-a adeverit - toate cele 3 echipe aveau sanse la calificare, inclusiv Atalanta, care in acel moment avea 0 puncte.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. 12th December 2019, 11:54
    Reason
    off-topic

  11. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa ne traiesti, Dubel!
    Sa mai dai pronosticuri multi ani de-acu-nainte, mult si bine!


    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •