View Poll Results: Scudetto 19-20 ?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Juventus

3 50.00%
  • Napoli

0 0%
  • Inter

2 33.33%
  • alta

1 16.67%
Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 219 of 219

Thread: Serie A: 2019-2020

portocaliu
    Reputatie
    1
    Pai au fost chinezi dar au ingropat clubul in datorii.
    Arabii nu vin deoarece e concurenta mare in Serie A. Ei vin doar cand sunt siguri ca vor castiga repede titluri. Parerea mea e ca trebuie un patron gen Berlu care sa bage acolo din pasiune. Altfel AC se duce iar in B ca in anii '70-'80
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pai au fost chinezi dar au ingropat clubul in datorii.
    Arabii nu vin deoarece e concurenta mare in Serie A. Ei vin doar cand sunt siguri ca vor castiga repede titluri. Parerea mea e ca trebuie un patron gen Berlu care sa bage acolo din pasiune. Altfel AC se duce iar in B ca in anii '70-'80
    Sigur sunt si chinezi ok si cu multi bani.
    Oricum ciudat si cu grupul asta de investitii Elliott...Nu inteleg dc ar vrea sa pastreze clubul...

- Bani din UCL nu mai vin niciodata.
    - In Serie A drepturile Tv sunt slabe, mai ales pentru locurile 10-20
    - Piatek si Calhanoglu nu vad tricouri precum Neymar...
    - Bani din bilete nu prea fac, nejucand cu de-al de Barcelona cu 80 000 de oameni.
    - In schimb salarii destul de maricele trebuie sa plateasca. Mai fac si transferuri scumpe si proaste...

Ei vor sa isi recupereze banii pierduti dupa episodul cu acel chinez, dar mi se pare ca merg din pierdere in pierdere...
    Last edited by YoNuTzz; 4th November 2019 at 01:44.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

portocaliu
    Reputatie
    1
    Am spus ca e la fel ca la Colony Capital la PSG. Cunosc bine problema.
    Acolo nu e un patron ci un consiliu de administratie unde actionarii majoritari habar n-au de fotbal si nici nu-i intereseaza. Ei au iaht de platit si vile prin insule acolo.
    Cine decide? Decide majoritatea in functie de bani incasati sau nu. Nu e unul acolo care sa se priceapa la fotbal. La nivelul nostru totul e aberant dar aia traiesc pe alta lume.
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Reputatie
    0
    Am spus ca e la fel ca la Colony Capital la PSG. Cunosc bine problema.
    Acolo nu e un patron ci un consiliu de administratie unde actionarii majoritari habar n-au de fotbal si nici nu-i intereseaza. Ei au iaht de platit si vile prin insule acolo.
    Cine decide? Decide majoritatea in functie de bani incasati sau nu. Nu e unul acolo care sa se priceapa la fotbal. La nivelul nostru totul e aberant dar aia traiesc pe alta lume.
    Pai asta spun si eu. Ar trebui sa depinde de banii incasati. Si eu vad ca nu incaseaza nimic, ba din contra merg din pierdere in pierdere, in opinia mea...Fara Europa fara nimic...
    Cred ca singura optiune a lor ar trebui sa fie sa vanda.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

portocaliu
    Reputatie
    1
    Ai o analiza suporter. Aia nu.
    Daca Milan castiga CL peste doi ani dar pierde bani atunci baga clubul in faliment. Aia an de an isi numara banii. Deci nu vand atat timp cat pot castiga bani in B ani de zile sau in C eventual. E moarte sigura cu astia, crede-ma.
    De vandut? Da dar trebuie un miliard. Cine se lanseaza?

Reputatie
    0
    Ai o analiza suporter. Aia nu.
    Daca Milan castiga CL peste doi ani dar pierde bani atunci baga clubul in faliment. Aia an de an isi numara banii. Deci nu vand atat timp cat pot castiga bani in B ani de zile sau in C eventual. E moarte sigura cu astia, crede-ma.
    De vandut? Da dar trebuie un miliard. Cine se lanseaza?
    in afara de arabi, nimeni. si nici cu aia nu sunt sigur

deci cam da...sanse mari de moarte lenta...

Reputatie
    0
    Milan continua 0-ul barat, Juve isi continua cinismul.

Recunosc, Milan tb sa ia 1 pct si cu Roma, si cu Lazio si cu Juve...cumva a facut 0/9 )

Doar cu Inter meritau sa piarda.
    Last edited by YoNuTzz; 11th November 2019 at 02:18.

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Bah, ce lăbar e acest conte di cazzo! Plange ca n-are experienta la echipa, dar se pișa pe Wanda, Perizici si Naingolazzo. Il face de căcat pe Barella, care ii raspunde cu o torpila in vinclu si-i castiga meciul pulifriciului.

PS. Vai Naingolazzo, ce ștachie di merda!

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Eu tot aud expresia asta "Gialo Rossi", ce naiba o fi insemnand!
    Grupul celor gelosi pe Rossi!? Nici nu-i de mirare ca-s unde-s in clasament!
    Last edited by Johnny D; Yesterday at 14:15.
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

Dubel, te astept cu berea la meci!