View Poll Results: Cine se va impune in acest meci si cu ce scor?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • Rapid le rupe capul

    1 50.00%
  • Rapid le scoate fotbalul din cap

    2 100.00%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 44

Thread: Rapid București - Politehnica Timișoara

  1. #22
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,319
    Reputatie
    0
    Zicea bine Daniel Niculaie la începutul sezonului, ca Rapid nu are lot de a promova. Nu știu ce a fãcut Pancu vara asta, dar are o echipã de mijlocul clasamentului. Dacã promoveazã e boss.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Cam asa ceva, dar eu inca sper sa fie boss!


    Il salut pe Resita, ca-l vad in bara! Meciul va fi pe viata si pe moarte, sa nu crezi ca veti avea meciu usor sau ca vom juca atat de prost ca si azi sau acu 4 zile! Cu Rapidu nu stii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0


    crapid cfr, mancatori de lebede!

  4. #25
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    La cat te pricepi tu la fotbal, deja m-am linistit: batem la minim 2 goluri!

    Ati castigat printr-un autogol. Vai de voi si de promovarea voastra.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    N-ai auzit c-am avut penalty clar si gol valabil anulat de orbii aia?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    N-am vazut meciul, dar am inteles ca a fost offside la golul nevalidat.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    N-a prea fost, cam pe linie.
    Si cica se da credit atacantului.. mai e si gazda atacantul asta..


    Bine ca tusieru ala vede 1 milimetru de offside, dar alalalt nu vede un hentz cat Dumnezo de mare cand fundasu era singur pe linia lui de observatie!


    Oricum nu am jucat nu stiu ce, echipa a fost schimbata si nu in bine.
    De vazut ce e cu Rapidu va fi la Resita, alt test important, daca-l cadeam si p-ala, atunci cam salut. Insa daca-l trecem, revenim cu sanse bune in lupta la primele 3 locuri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Iar joaca Jorza ala, baga-mi-as pwla-n maa-ta si-n favoritismele tale Pancone!
    Deschide-ti dracu ochii si scoate panarama din teren!


    Greu, greu... 1-0 chinuit cu autogol impotriva unei echipe la retrogradare si iertati de un cartonas rosu clar.
    Aveti sansa porcului de craciun la promovare la anu' si in nici un caz cu Pancu. N-are treaba, e depasit.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #30
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De vazut ce e cu Rapidu va fi la Resita, alt test important, daca-l cadeam si p-ala, atunci cam salut. Insa daca-l trecem, revenim cu sanse bune in lupta la primele 3 locuri!
    mda, pana ieri am eram sigur ca va urcam pe garduri... dupa umilinta ce ne-am luat-o de la o echipa de juniori nu stiu ce sa mai cred.

    alt fapt interesant, ieri la rapid vs. poli a fost si un mic grup de resiteni iar din discutiile acestora cu rapidistii si polistii se pare ca, rapidistii promit 500 de sustinatori la Resita (300 rapidisti din bucuresti+100 polisti din tm iar restul gura casca din resita ) deci si meciul din tribune merita urmarit... asta daca nu se-ntampla ca si cu cei de la "U" cand spuneam ca o sa vina 300-350 si au venit 26

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post


    Greu, greu... 1-0 chinuit cu autogol impotriva unei echipe la retrogradare si iertati de un cartonas rosu clar.
    Ce iertati c-a dat rosu!
    In inferioritate numerica am inscris! Sau mai bine zis, au inscris ei!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Aveti sansa porcului de craciun la promovare la anu' si in nici un caz cu Pancu. N-are treaba, e depasit.
    Eu as zice sa nu te grabesti, inca suntem la inceput.

    Quote Originally Posted by resita View Post
    mda, pana ieri am eram sigur ca va urcam pe garduri... dupa umilinta ce ne-am luat-o de la o echipa de juniori nu stiu ce sa mai cred.
    Tocmai asta e, ca totul e posibil. Noi avem 7p si doar intr-un meci din 4 am jucat bine.
    E greu de crezut ca vor trece 3 meciuri la rand fara sa jucam ceva. Orice se poate intampla.

    Quote Originally Posted by resita View Post
    alt fapt interesant, ieri la rapid vs. poli a fost si un mic grup de resiteni iar din discutiile acestora cu rapidistii si polistii se pare ca, rapidistii promit 500 de sustinatori la Resita (300 rapidisti din bucuresti+100 polisti din tm iar restul gura casca din resita ) deci si meciul din tribune merita urmarit... asta daca nu se-ntampla ca si cu cei de la "U" cand spuneam ca o sa vina 300-350 si au venit 26
    Nah, rapidistii isi iubesc echipa ca nimeni altii. De aia noi nu facem concesii cu Steaua/FCSB, le spunem si pe fata si pe spate sa-si tufa de-amiaza banii, sa si-i bage pe tzur in sus!
    Last edited by Johnny D; 25th August 2019 at 17:04.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    mda, rapidisti, progresisti, amarasteni doar antiSTEAUA. de aia va luam fata in pila pe unde va prindem. indemn sm ul acestui forum la mult calm, calm, calm...

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Ce iei tu? Loc retrogradabil, asta iei! Sa-l folosesti sanatos!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    am impresia ca vrei si desen. am spus si REPET , solutia finala a problemei natiei de ciorditori cocalari. baga la capatana.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Meciul m-a binedispus ca o inmormantare de lesbiene. Timisoara e material retrogradare, antifotbal, pielea pulii, spuneti-i cum vreti Rapid se lafaie in niste bugete astronomice de cand generalul ******** Malureanu a semnat renasterea pasarii Penix a Giulestiului. Nu e nicio realizare promovarile prin decret, cu Tudorache pe piept in locul Soarelui , dimpotriva, echipa joaca o pulã belitã. Iata cum doua echipe care se bateau pe burtile pline cu parizer si borhot ca sunt anti sistem, azi ii dau limbi si se lafaie pe ºtatele de plata ale asistatilor sociali.

  15. #36
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tare mi-e ca strici prietenia cu Ionelu' dupa asta
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    am impresia ca vrei si desen. am spus si REPET , solutia finala a problemei natiei de ciorditori cocalari. baga la capatana.
    Pai solutia e sa se mute de la FC FCSB la Steaua in Liga a 4-a, nu cred ca mai dureaza mult oricum!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Solutia finala? Asta e cu tenta nazista, nu stie Ionelu' pentru ca nu citeste carti si nu se uita la ducumentare.
    Va trebui sa caute pe google sa priceapa.

    Zic si eu si sa fie fara suparare, pe langa cocalarii despre care vorbesti si multi olteni ar fi avut bilet de tren doar dus.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Prost moment ti-ai ales sa faci astfel de remarci, tocmai am vazut o gramada de documentare: 13th (2016), Hail Satan? (2019), Mars (2016) sau The Confession Tapes (2017) si altele. The Confession Tapes e foarte bun, primul sezon cel putin, cum baga oameni nevinovati la inchisoare pe viata dupa ce-i chinuie in interogatorii de zeci de ore si le mai si dau in prealabil in cap cu teste poligraf (the computers don't lie).

    Nu exista porcarie mai mare decat testu poligraf si cine l-a inventat, dar bietii oameni nu stiu ce-i ala, cred ca e o masina a adevarului, cand colo e doar o porcarie care-ti masoara reactiile emotionale pe care le poti avea oricand, de la orice, indiferent daca e adevarat sau fals. Mitocanie mai mare n-a existat, culmea, si produsa in masa!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Tare mi-e ca strici prietenia cu Ionelu' dupa asta
    El e doar cipilit ca Dinamo e pe duca! Rapidul s-a dus deja, acuma incearca sa revina, cum poate.


    PS: Sa nu uit de Chernobyl (2019), poate cel mai tare documentar facut vreodata. L-am vazut de vreo 5 ori!
    Last edited by Johnny D; 26th August 2019 at 07:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Chernobyl este o miniserie, dramatizare istorica, nu documentar. Ma gandeam sa te trec la perle cu asta, dar te iert
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #41
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    E si un documentar de 30 de minute daca la ala se refera.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nup, la ala de 5 episoade. Este superb. Lasa-l tu pe Homunculus Sevilliculus.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •