View Poll Results: Cine va fi campionul la US Open 2019?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    1 14.29%
  • Rafael Nadal

    4 57.14%
  • Roger Federer

    2 28.57%
  • Dominic Thiem

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Juan Martin Del Potro

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • "Don" Fabio Fognini

    0 0%
  • Roberto Bautista-Agut

    0 0%
  • Key Nishikori

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Stan Wawrinka

    0 0%
  • Altul, numiti-l (Ex: David Goffin, Diego Schwartzman)

    0 0%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 133

Thread: ATP Grand Slam: US Open 2019

  1. #43
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Ce-l dati toti pe Medvedev sigur in fata lui Stan... Cred ca va inselati.

  2. #44
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Fabulos ce turneu face Berrettini asta. Totuși prost rău și Rublev, tactic zero barat, a dat la rupere în orice minge. Cu un joc mai variat cred ca nu pierdea azi, dar nu știe se pare sa joace și variat.

  3. #45
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Il vad in semifinala, mi se pare peste ailalti doi.

  4. #46
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Se mai duce un GS și tânără speranța Zverev iar nu prinde o semifinala. Nici sfert nu știu dacă are în GS - uri. Piticul argentinian joaca excelent, aproape fără greșeală.

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Ce meci avem, Wawrinka - Medvedev! Deja Stan a ajuns in saptamana a 2-a si asa cum stim, nu mai conteaza ce-a jucat in lunile sau anii ce-au precedat problema, cand ajunge in saptamana a 2-a la un GS pe hard sau zgura, devine dintr-o data un monstru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    O sa fie interesant meciul, Medvedev vine după 10 victorii consecutive parca, am avut ceva probleme fizice și el, dar cred ca poate câștiga și azi. Vad un meci de 5 seturi.

  7. #49
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Berrettini a jucat extraordinar ieri, de vazut daca va reusi sa mentina acest nivel.
    Cred ca e favorit in fata lui Monfils, dar e greu de dat un pronostic pentru meciul intre cei doi!

    Nadal nu a jucat fantastic, a inceput cam prea relaxat si s-a mai trezit cand i-a luat Cilic set.
    Schwartzman joaca foarte bine, nu m-as mira sa ii ia si el set lui Rafa daca nu chiar 2.
    Trebuie sa gandeasca foarte bine strategia spaniolul sa nu o pateasca la fel ca anul trecut si sa isi faca praf genunchiul in urmatoarele 2 tururi.

    Medvedev este obosit si usor accidentat, mira-m-as sa ii ia mai mult de un set lui Stanislas in conditiile astea.
    Daca e totusi apt fizic, mi se pare putin peste Wawrinka in acest moment.

    Federer cu Dimitrov, iar e greu de zis. Roger nu mi se pare in cea mai buna forma si nu stii cand bulgarul prinde o zi buna.
    Teoretic poate fi un meci lejer pentru elvetian, dar nu cred ca va fi chiar asa.

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Berrettini a jucat extraordinar ieri, de vazut daca va reusi sa mentina acest nivel.
    Cred ca e favorit in fata lui Monfils, dar e greu de dat un pronostic pentru meciul intre cei doi!
    Nu e, pt ca o data ce-i pui returul in teren si-o mai impingi de 2-3 ori inapoi la el, da-n fileu ca prostu. Monfils nu e Rublev la retur, ci cu 2-3 clase peste.

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Medvedev este obosit si usor accidentat, mira-m-as sa ii ia mai mult de un set lui Stanislas in conditiile astea.
    Daca e totusi apt fizic, mi se pare putin peste Wawrinka in acest moment.
    Ponturile de azi erau Svitolina 1.60 si Stan 1.90, le-am jucat pe ambele dar parca vad ca iar pierd pe un meci de handbal cota 1.13 ca si Flensburg par exemple.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    A inceput interesant meciul, Wawrinka cu motorul rece ca mai de obicei isi pierde serva in primul game, dar si prost rau in al 2-lea, Medvedev face 3 duble la rand si chiar si asa elvetianul nu-si poate lua serva inapoi!


    De Stan se stie ca pe masura ce avanseaza meciul, joaca tot mai bine - mai ales in seturile decisive, la Medvedev ma tem ca e invers, clacheaza des in meciurile astea de GS daca ajunge in decisiv. Pur is simplu face pipi pe el. Sa vedem ce va fi azi.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    iar pierd pe un meci de handbal cota 1.13 ca si Flensburg par exemple.
    Si fix egal s-a terminat 27 - 27, dupa ce-au avut 27 - 25 in ultimul minut, dar ca o echipa de pushlamale, nu stiu sa traga de timp pana-n ultimele 5 secunde cu mingea la mana cand au un gol avans, ei campioni ai Europei si-ai Germaniei in ultimii ani. Ii bun.
    Last edited by Johnny D; 3rd September 2019 at 22:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Stan a jucat prost finalul tiebreak-ului. Medvedev a luat setul cu 9 duble greseli si 21 de nefortate. Rusul nu are decat cum sa creasca din statistica asta.

    Hm, asta e primul meci la care ma uit din turneu.

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Set si serva Medvedev!

    Wawa de la 3-5 face 6-5, de la 2-5 in tiebreak face 6-5 si are serva pentru set si cumva reuseste sa piarda primul set cu 6-8! Medvedev acum are si serva in debutul setului 2! Tare e ca Wawrinka cu un set in spate e mult mai favorit decat era inainte de meci ca rusul are probleme la mushchiul unui picior.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Stan a jucat prost finalul tiebreak-ului. Medvedev a luat setul cu 9 duble greseli si 21 de nefortate. Rusul nu are decat cum sa creasca din statistica asta.
    Daca ii trece accidentarea, cam greu de crezut, de aia si cota de favorit clar al elvetianului din acest moment. Inainte de meci avea 1.90, acuma la 0-1 la seturi si 0-1 la game-uri, e 1.55.
    Last edited by Johnny D; 3rd September 2019 at 23:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Parca îl vreau și eu pe Stan în semifinale, pentru ca dacă ajunge rusul, Federer va defila, sunt șanse mari ca rusul sa abandoneze acolo. Deci sper sa revină Wawrinka.

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Lu Ciumetrov nu-i dai nici o sansa?


    6-7 1-2 si cota elvetianului continua sa scada, e 1.44 in acest moment!
    Poate in ritmul asta la 0-2 la seturi o sa fie favorit ultraputernic ca Federer cu 1.10!


    Nu stiu ce dracu fac astia cu cotele, la 6-7 1-2 si 30= Wawrinka avea 1.37 la victorie, Medvedev profita de la 40-30 si face 3p la rand pe prostiile elvetianului care la 6-7 1-3 e inca favorit cu 1.81! Tolomaci pot fi bookmaker-ii astia cateodata... aproape ca nu poti sa crezi.

    6-7 1-4 Stan nu mai e favorit! S-au trezit tampitii!



    O fi bagat rusul un fake cu accidentarea!? In cazu asta 1.80 cat are acum e megapont!
    Last edited by Johnny D; 3rd September 2019 at 23:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    2-0 la seturi pt Medvedev. Greu de-aici pt Stan The Man, care pana acum a jucat dezastru in momentele de echilibru ale seturilor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Mda. Wawrinka a jucat fix la fel, in timp ce Medvedev si-a ridicat semnificativ nivelul, mai ales la serviciu.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Conteaza mult sa servesti primul, de aia mereu zic set si serva!
    Cand adversarul tau va servi primul in setul urmator, e vital sa castigi tiebreak-ul setului curent, altfel e foarte greu sa nu ajungi fix unde a ajuns Wawrinka acum.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Medvedev si-a ridicat semnificativ nivelul, mai ales la serviciu.
    You've jinxed him!


    Oricum nu ma asteptam setul asta sa aiba multe sanse rusul avand in vedere ca serveste primul elvetianul! Setul urmator va servi primul rusul, acolo se joaca meciul, cine castiga setul 4, castiga si meciul.


    6-7 3-6 3-0 si Wawrinka e din nou favorit!
    Last edited by Johnny D; 4th September 2019 at 00:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Oare e gata rusul sau se păstrează pentru setul 4? 😁 În decisiv îl vad favorit pe Wawrinka.

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Nu e doar favorit, e ca si castigator in decisiv. Rusul mereu joaca prost decisivele iar Wawrinka de obicei traznet. Cum ziceam, in setul 4 se joaca meciul, un set cat o victorie pt oricare dintre cei 2.


    Incredibil ce prostie a facut acolo Wawrinka la minge de set, tot terenul liber de langa fileu, nici macar lung de linie ci cea mai simpla executie din tenis: dreapta de deasupra fileului in cross si-o da afara cu tot terenul liber, iar rusul se agata de la acea minge!


    A scapat Stan dupa cele 3 mingi de rebreak ale lui Medvedev, pe primele 2 le-a salvat cu serva insa la ce-a de-a 3-a cand rusul a izbit pe tusa cu dreapta, l-au salvat 2 lucruri: over rule din scaun ca tusieru o vazuse buna, si lipsa de challenger-uri ale rusului, altfel cred ca pierdea meciul in 3 seturi.


    Sincer, nu stiu ce credeti voi dar mie mi se pare o prostie sa dai over rule langa tusa de fund din scaun impotriva unui jucator care nu mai are challeger-uri, mai spurcat mod de-ati bate joc de el, rar posibil in tenis. Si la o minge colosal de importanta.
    Last edited by Johnny D; 4th September 2019 at 00:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    You've jinxed him!
    Nu. A servit perfect... mai putin in game-ul in care a incasat break.

    Si tot incearca rusul cu stopurile astea, cred ca i-a iesit unul din zece pana acum, dar tot incearca.

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    I-au iesit mai multe. In primul set i-au iesit o gramada, acuma iar i-a iesit in primul game din setul 4. A avut cateva in mijlocul meciului de pana acum nereusite, insa per total, schema a dat roade.


    Ia zi ce parere ai de asta?

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sincer, nu stiu ce credeti voi dar mie mi se pare o prostie sa dai over rule langa tusa de fund din scaun impotriva unui jucator care nu mai are challeger-uri, mai spurcat mod de-ati bate joc de el, rar posibil in tenis. Si la o minge colosal de importanta.
    Stan mai avea 2, putea cere daca era de cerut. Daca-si tinea aia gura.


    Dar Medvedev arunca totul in joc in debut de set 4, stie ca lupta pt viata lui pe care si-o poate castiga aici, si nu mai e nici un arbitru care sa-l impiedice s-o faca pe teren!


    Break la 0! Daca confirma break-ul cu 3-0, l-a cam pupat pe elvetian!
    Last edited by Johnny D; 4th September 2019 at 00:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Ete draci. Era pe partea ei. Daca a vazut afara, a vazut afara. Ce era vina ei ca Medvedev a cerut challenge la doua servicii clare inauntru?
    Ce a salvat Medvedev mingea asta de break!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •