View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 25.00%
  • egal

    0 0%
  • victorie Spania

    3 75.00%
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 149

Thread: Preliminarii CE: Romania - Spania 1-2

  1. #106
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Calificarea este aproape ratata in definitiv a jucat cu Stanciu, Marin , Keseru echipa lui Daum si un varful Puscas, eu m-as fi asteptat sa joace cu Grozav varf

    Va recomand calduros: Bianca Andeescu: Belinda Bencic o sa vedeti o partida pe cinste la 2 noaptea ...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Pai da, de ce Puscas sa fie exceptia? Grozav de mai era titular, si era completa retarzia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E greu sa obtii ceva atunci cand incepi meciul cu chilotii uzi si inspaimantat de adversar.
    Nici pe vremea lui Piturca nu incepeam cu cinci fundasi, cu aparare disperata in propriul careu si cu mingi bubuite de spaima atunci cand ajungeau prin picioarele alor nostri.

    Contra a fost la meciul asta un antrenor cacacios, marunt, ceva de genul alora de antrenau Albania si Luxemburg acum 40 de ani. Sa limitam proportiile scorului, "sa cadem de pe un cal frumos".
    Daca avea cojones juca prudent dar nu renunta la orice pretentie inca din start si aseza pe teren o echipa logica si cat de cat capabila sa joace fotbal.
    Si in loc sa joace la alibi cu "nume consacrate" ii baga pe astia mici din prima.

    Ne va costa infrangerea asta acasa cu Spania care nu mai e ce a fost si va da puncte prin Norvegia si Suedia.
    Camiloii aia nu se vor lasa batuti asa usor precum noi azi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #109
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Aia-i Uti! Il astept si pe Capitan sa ne spuna cum sta treaba!

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ne va costa infrangerea asta acasa cu Spania care nu mai e ce a fost si va da puncte prin Norvegia si Suedia. Camiloii aia nu se vor lasa batuti asa usor precum noi azi.
    Asta! Asa cred si eu, dar mai degraba la Suedia, Norvegia mi se pare pasta rau, mai ales la jocul pe jos, Spania le va da multe goluri daca nu joaca iar cu Alcacer in centru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #110
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Deci.. tinem cu Norvegia duminica?

  6. #111
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    din start si aseza pe teren o echipa logica.
    Cauti logica unde nu exista, el este un motivator in rest nu-l suspectez de multa analiza, scorul il scoate bine, vine cu pieptul in fata, trening frumos, salariul merge, carte de vizita ce mai vrei ? !
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Deci.. tinem cu Norvegia duminica?
    Desigur, Norvegia e mult mai usor de batut acasa decat Suedia, si la fel si cu Spania, mult mai putine sanse sa scoata ceva. Nemaivorbind de faptu ca le-am luat 2p acasa, suedezilor nu. 3p Norvegia in meci direct cu Suedia ne-ar da noua o sansa-n plus!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #113
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Superb Ganea asta: "Numa ghinionul ne-a lipsit sa obtinem 1p."
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #114
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    asta a fost oricum.. o mizerie de public la bucurestiu ala.... la. momentu de reculegere au inceput sa huiduie.. iarais petarde.. jucam fara suporteri cu suedia sau norvegia...
    Libera La LAZIO !

  10. #115
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cauti logica unde nu exista, el este un motivator in rest nu-l suspectez de multa analiza, scorul il scoate bine, vine cu pieptul in fata, trening frumos, salariul merge, carte de vizita ce mai vrei ? !
    Cred ca la meciul asta nu prea a fost nici motivator.

    Cat despre logica: cum naiba faci o aparare snur de 5 si joci fara inchizator si fara dublaj pe benzi impotriva Spaniei?
    Era clar ca pe centru si pe laterale trec astia ca uraganul Dorian.
    Cu Spania joci 4-4-2 sau 4-1-4-1 ca sa poti sa le inchizi jocul si pe centru si pe benzi.
    Si tii mingea sus, te aperi avansat ca altfel te fac aia tzaca-paca ca-s rapizi.
    Contra a jucat mult in Spania, ma asteptam sa-i cunoasca mai bine.
    Dar el chiar acum declara la teveu ca nu ne-am facut de rusine.
    Asta a vrut, asta am obtinut.

    Ma rog, sper ca va avea mai mult curaj duminica cu Malta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #116
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    asta a fost oricum.. o mizerie de public la bucurestiu ala.... la. momentu de reculegere au inceput sa huiduie.. iarais petarde.. jucam fara suporteri cu suedia sau norvegia...
    Eu as zice sa nu lasam suporterii cu Malta si sa convingem FIFA sa ni-l considere pe acela suspendat!

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ma rog, sper ca va avea mai mult curaj duminica cu Malta.
    Erou va fi, un fundas, maxim 2. I-a folosit pe toti azi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #117
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Aia-i Uti! Il astept si pe Capitan sa ne spuna cum sta treaba!
    a ramas ceva gaunos pe aici:

    https://forum.onlinesport.ro/threads...apitanu-Burcea


    ps. zic ca mai aide asteptat ceva vreme pana sa te bage'n seama

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  13. #118
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nu mie trebuie sa-mi comenteze, ci tuturor pe thread-ul nationalei, Novacel buclucash!

    Eu doar astept sa citesc, ca nu mi-a dat ignore.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #119
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Eu doar astept sa citesc, ca nu mi-a dat ignore.
    daca inca-i vezi postarile inseamna ca TU nu l-ai pus pe ignore nu el pe tine, off .

    ce posirca bei ma acolo?? .....incep sa-i dau dreptate lui Sevilla ref la capacitatea ta de procesare

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #120
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Românasii, la un pas sã facã ceea ce stiu ei mai bine... sã fure (un punct Spaniei).
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  16. #121
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    daca inca-i vezi postarile inseamna ca TU nu l-ai pus pe ignore nu el pe tine, off .

    ce posirca bei ma acolo?? .....incep sa-i dau dreptate lui Sevilla ref la capacitatea ta de procesare
    Pai atunci, care-i logica postului tau?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #122
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    eu zic ca primul. 11.... total gresit...
    Libera La LAZIO !

  18. #123
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Normal! Acuma toti cu Kakarushanu in gura! Eu zic ca daca juca Radu le scotea si el toate alea, ba mai apara si penalty si sarea pe Alcacer la golul 2 ca era clar ca se va pasa la el si bateam 1-0!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #124
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    eu zic ca primul. 11.... total gresit...
    Ultimul 11 cat de cat a fost cu Iordanescu cand a jucat Sanmartea, Rusescu ...sunt multi ani de atunci.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #125
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai atunci, care-i logica postului tau?
    e a doua oara cand te vad facand sluj Dogului doar doar te baga putin in seama - esti jenant uneori, zau

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  21. #126
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Este a 73-a oara cand confunzi respectul cu sugerile de paula specifice tie.
    Tu nu esti jenant, esti doar ridicol ca nu-ti dai seama de diferenta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •