View Poll Results: Sepsi - CFR Cluj

Voters
2. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • X

    0 0%
  • 2

    2 100.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 40 of 40

Thread: Etapa 6: Sepsi - CFR Cluj 1-1

  1. #22
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Parerea mea este ca trebuia convocat Paun, asa cum am spus ca trebuia convocat Deac in epoca Daum, asa cum am spus de Budescu cand era inca la Petrolul, asa cum am spus de Rusescu ...

    Paun o sa mai demonstreze lucruri pe teren nu il imping eu de la spate.
    Last edited by iulian_1976; 18th August 2019 at 21:14.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Toata lumea vede ca trebuie convocat, in afara de steo-muisti, pana si din aia sunt mai breji cativa....
    Cu Celtic a intrat de pe banca si ti-a facut diferenta, golul lui Omrani de 3-3 e mai mult opera lui decat a lu Omrani sau Cutzudean.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu ma refeream neaparat la meritul lui de a fi convocat sau nu, ma refeream la faptul ca este propus la nationala de catre un antrenor care nu are incredere in el. Nici cu Slavia nu a fost titular, a intrat in minutul 72.

    Afirmatia lu' Petrescu mi se pare nesimtita. Cum sa spui ca trebuie luat la nationala cand tu te temi sa-l joci in meciurile importante. Il joci doar cu rezervele in campionat. Asta este Paun pentru el, o rezerva.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E un lot bine echilibrat, daca ies doua echipe care fac rezultate, cu atat mai mare e meritul bursucului. Fcsb, de ex, plange cu handicapu' la vedere ca ei joaca cu rezervele. Ne doare in **** Afirmatia e facuta in contextul in care bâlbâitul scuipa flegmã convoaca toti rapenii, inclusiv aceast mizerabil gicu grozav.

  5. #26
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu ma refeream neaparat la meritul lui de a fi convocat sau nu, ma refeream la faptul ca este propus la nationala de catre un antrenor care nu are incredere in el. Nici cu Slavia nu a fost titular, a intrat in minutul 72.

    Afirmatia lu' Petrescu mi se pare nesimtita. Cum sa spui ca trebuie luat la nationala cand tu te temi sa-l joci in meciurile importante. Il joci doar cu rezervele in campionat. Asta este Paun pentru el, o rezerva.
    O rezerva nu poate juca la nationala ?

  6. #27
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Trebuie sa-ti desenez?

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu ma refeream neaparat la meritul lui de a fi convocat sau nu, ma refeream la faptul ca este propus la nationala de catre un antrenor care nu are incredere in el.
    Ma refer la ipocrizia lu' Petrescu. Vre sa ti-l ruleze Contra in meciuri importante pentru tine si tu-l tii rezerva.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #28
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    E rezerva intr-un anumit mecanism.

    De jucat a jucat destul.

    Inteleg ce zici dar in acelasi timp poate Petrescu nu da doi bani pe valoarea nationalei si crede ca Paun poate juca acolo.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai da, CFR > Romania, CFR 2 <=> Romania = > Paun trebuie convocat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ionelu' nu pricepe nici macar daca-i desenezi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Deseneaza, si mai vorbim!


    Ca nota distincta, eu nu faceam apropo neaparat la conversatia voastra, dadeam doar un motiv pentru o convocare meritorie. Vezi vreun quote undeva?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ca nota distincta, ma vezi pe mine ca l-am mentionat pe Paun in postarea de mai sus?
    Am spus un truism. Tu nu pricepi in general mai nimic, nu ma refeream neaparat la convocarea cu pricina
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  12. #33
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Dupa logica ta a fost introdus in returul cu Celtic de florile marului si totul este o intamplare, cand realitatea arata ca ii face muci cam pe toti in Liga 1.

    Voi nu vedeti unii jucatori cate sanse li se ofera? De cate ori s-a incercat fara succes Tamas, Torje si Grozav ?

    Priviti Stanciu ce presa buna are ca a dat assist nu stiu ce faza cu CFR cand a fost praf tot meciul, cine sa-l scoata pe Stanciu de la nationala ?

    Priviti Marin ce presa buna are cand Ajax cu greu il tine 50-60 de minute...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #34
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Eu vorbeam despre Petrescu, dar hai sa vorbim si despre Paun.

    Ianis, Puscas, Coman si Mitrita ar fi competitia lui pe postul de aripa stanga. L-ai mai adus in discutie pe Grozav.

    Paun - 3 goluri in 10 meciuri sezonul asta
    Mitrita - 7 goluri in 22 de meciuri la americani
    Ianis - 1 gol in 4 meciuri in Belgia
    Puscas - 3 goluri in 3 meciuri la englezi
    Grozav - 3 goluri in 3 meciuri la unguri
    Coman - 4 goluri in 10 meciuri


    Paun se bate pe post cu Omrani la CFR. Evident, nu este Paun prima alegere. Nu o sa apuce sa joace prea mult dupa returul cu Slavia cand Omrani va fi folosit si in campionat. Si nici la nationala nu ar fi prima alegere. Poate nici macar a treia.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  14. #35
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Puscas este varf hai sa sa nu o dam in balarii , joaca astazi in deplasare

    Mitrita este in vacanta, eu urmaresc MLS, nivelul este jos, organizarea MLS este super stadion,marketing insa nu au nivel fotbalistic, nu au inca jucatori.

    Despre Grozav ce sa-ti spun este o prietenie asta este, nu are legatura cu fotbalul selectia.

    Ianis este nr 10 singurul cu care intra intr-o concurenta est Coman deci din cei de mai sus ar fi rezerva lui Coman
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #36
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ianis a mai fost folosit pe stanga si la Viitorul si in meciul cu Malta in iunie.
    Eu zic de Mitrita si tu-mi spui de nivelul din MLS. Spune-mi ce crezi despre Mitrita nu despre marketingul din State

    Nu poti sa selectionezi 40 de jucatori. Alegi mai ales jucatori polivalenti, care au jucat pe mai multe posturi. Paun joaca doar pe stanga, din cate am vazut. Eu zic ca Paun ar veni dupa Ianis, Coman si Mitrita. Chiar si Grozav are un inceput bun de sezon, a marcat in toate meciurile pana acum. Trei meciuri, trei goluri. Daca mai pui si ca e rezerva la CFR, nu-l pot considera selectionabil.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #37
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Cate meciuri cu miza cunosti in care Mitrita a marcat un gol hotarator?

    Ca sa joci cu el trebuie sa-l lasi libertate de miscare sa joace ce doreste el, fie extrema si varf retras cum juca la Craiova, vezi ca nici asa nu este un killer, nu este exact in fata portii.

    Sper sa ma contrazica prin joc, la Craiova era un fel de Mutu la nationala nu stiu unde mai prinde el favorul asta
    Last edited by iulian_1976; 21st August 2019 at 23:17.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #38
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Si revin la argumentul de mai devreme, Paun nici macar nu este folosit in meciurile cu miza.
    El cand a marcat, cu Chindia si cu Sepsi? Are 17 goluri marcate in toata cariera.

    Mitrita are 20 de goluri in ultimele 12 luni. Ambii au 24 de ani.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  18. #39
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Meciul cu Celtic nu a fost cu miza....

    Ok Paun nu merita macar o rezerva ii lasam pe Grozav, Mitrita doar au demonstrat tot inainte...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #40
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai ce, Paun a marcat cu Celtic?
    A jucat 30 de minute in toata dubla.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •