View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    4 30.77%
  • Liverpool

    5 38.46%
  • Tottenham

    0 0%
  • Chelsea

    0 0%
  • Arsenal

    1 7.69%
  • Manchester United

    2 15.38%
  • Alta. Care?

    1 7.69%
Page 1 of 71 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1471

Thread: Barclays Premier League 2019/2020.

  1. #1
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0

    Barclays Premier League 2019/2020.

    Al 28-lea sezon de Premier League debuteaza vineri 09.08.2019 cu Liverpool vs Norwich.
    Este primul sezon de PL cu pauza competitionala de iarna(in februarie), tot odata este primul sezon de PL in care se foloseste sistemul VAR. Au mai fost modificate niste reguli care afecteaza pasa inapoi, loviturile de penalty , henturile si schimbarile(link cu modificarile: https://www.goal.com/en/news/footbal...e1qe1qbwdct06a)
    Echipele nou promovate sunt Norwich City, Sheffield United si Aston Villa. Norwich si Aston Villa au revenit dupa o absenta de 3 ani in timp ce Sheffield nu a mai jucat in PL de 12 ani.
    Retrogradarea lui Cardiff City inseamna ca acest sezon este primul dupa 8 ani in care nu o sa avem o echipa din tara galilor in PL.

    Au fost trei schimbari manageriale. Chris Hughton a fost dat afara de la Brighton si inlocuit cu Graham Potter. Chelsea l-a adus pe Lampard in locul lui Sarri iar Benitez a plecat de la Newcastle si a fost inlocuit cu Steve Bruce.
    Primele patru locuri merg in Champions League, locul cinci duce in Europa League.

    Cand vine vorba de transferuri nu are rost sa le mai postez pe toate, le avem aici cu update automat: https://www.premierleague.com/news/1213395

    In Romania schimbarea cea mai mare vine de la Eurosport, unde o sa avem si meciurile de duminica - toate in HD.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asha ba-baiatule! Tot te-am asteptat, nu ca alt'dat!


    Cred ca avem o sansa foarte mica spre infinitezimala sa castigam, dar tot cred in ea!


    Pana colo prin etapa a 4-a cand avem deja 2 infrangeri si-un egal!


    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    In Romania schimbarea cea mai mare vine de la Eurosport, unde o sa avem si meciurile de duminica - toate in HD.
    Pai le-aveam si pe al(e)a de luni, nu? Vinerea parca nu sunt meciuri in PL, inseamna ca le-avem pe toate! Asta era important!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Respect Eurosport !
    Format HD + meciurile de duminica, pe langa cele uzuale de sambata.

    City, clar principala favorita, Liverpool probabil vor termina pe 2, dar nu cred ca se vor mai putea bate la titlu pana la final.
    Tottenham pe 3.

    Batalie mare pe locul 4 intre Arsenal, Chelsea si Man Utd.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. 3rd August 2019, 01:26

  5. #4
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Va saluta Luci Boy...

    ggmu !!!
    Last edited by delaparis; 3rd August 2019 at 01:39.

  6. 3rd August 2019, 01:31

  7. #5
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Chelsea nu emite pretenții la top 4 sezonul asta. Ar fi o mare realizare sa termine īn primele 4, dar nu prea cred. Antrenor nou, a plecat Hazard, a venit doar Pulisic, plus meciuri īn CL, unde ai nevoie de lor valoros. Va fi un sezon chinuitor. City și Liverpool singurele care pot cāștiga campionatul.

  8. #6
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Chelsea nu emite pretenții la top 4 sezonul asta. Ar fi o mare realizare sa termine īn primele 4, dar nu prea cred. Antrenor nou, a plecat Hazard, a venit doar Pulisic, plus meciuri īn CL, unde ai nevoie de lor valoros. Va fi un sezon chinuitor. City și Liverpool singurele care pot cāștiga campionatul.
    De ce esti dusman si nu recunosti ca United are sanse mari si ea sa ia titlul.Eu stiu ca e o rāca sufleteasca de-a ta care te macina si arunci cu secretii puturoase din glande dar da-i Cezarului cei al Cezarului.

    Eu zic ca United o sa ia titlul anul asta fiindca avem numai jucatori de top (l-am luat si pe Maguire) iar Ole Gunnar Solskjaer trebuie doar sa inchege jocul ca o flegma de tebecist.

    I-am luat pe Daniel James de la Swansea care este un jucator tanar si foarte promitator.Are viteza ca Ferrari.

    Aaron Wan Bissaka este cel mai bun fundas dreapta care il piteam lua.Este si el foarte tanar.In amicale a fost omul meciului.

    Harry Maguire sper sa se ridice la nivelul lui Van Dick de la Liverpool fiindca s-a platit pe el o avere.Am luat fundasi la preturi de atacanti.

    Ne trebuie un mijlocas central iar Bruno Fernandes de la Sporting Liasabona mi se pare cea mai buna varianta insa cer si aia o gramada de bani pe el.

    In orice caz...ce trebuie sa stiti voi este ca pisicul meu s-a rahatit in cosuletul cu cuburi.

    ggmu !!!

  9. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Vad ca nu e thd deschis dar azi a avut loc Community Shield.
    Manchester City a castigat la penaltyuri contra Liverpool. La finalul jocului a fost 1-1.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #8
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Dap..ce performanta City: 4/4...au luat TOT !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #9
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce meci! City dominata copios īn a 2 a repriza, Liverpool trebuia sa īnchidć meciul. Am fost sigur ca pierd la 11 m. Nemeritat totuși dupć ce s-a jucat.

  12. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Totusi campionatele astea ale Frantei si Angliei incep prea devreme. Echipele nu sunt pregatite. Trofeele astea fac parte din seria meciurilor de pregatire si se vede ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #11
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    De ce esti dusman si nu recunosti ca United are sanse mari si ea sa ia titlul.Eu stiu ca e o rāca sufleteasca de-a ta care te macina si arunci cu secretii puturoase din glande dar da-i Cezarului cei al Cezarului.

    Eu zic ca United o sa ia titlul anul asta fiindca avem numai jucatori de top (l-am luat si pe Maguire) iar Ole Gunnar Solskjaer trebuie doar sa inchege jocul ca o flegma de tebecist.

    I-am luat pe Daniel James de la Swansea care este un jucator tanar si foarte promitator.Are viteza ca Ferrari.

    Aaron Wan Bissaka este cel mai bun fundas dreapta care il piteam lua.Este si el foarte tanar.In amicale a fost omul meciului.

    Harry Maguire sper sa se ridice la nivelul lui Van Dick de la Liverpool fiindca s-a platit pe el o avere.Am luat fundasi la preturi de atacanti.

    Ne trebuie un mijlocas central iar Bruno Fernandes de la Sporting Liasabona mi se pare cea mai buna varianta insa cer si aia o gramada de bani pe el.

    In orice caz...ce trebuie sa stiti voi este ca pisicul meu s-a rahatit in cosuletul cu cuburi.

    ggmu !!!
    Nu avem nici o sansa la nimic. Eu nu vreau decat sa scapam de gunoaie sezonul asta, atat. Din pacate e deadline day curand si nu am facut curat. E inadmisibil.

    Jones, Smalling, Mata, Darmian, Sanchez, Lingard trebuie sa dispara dracului din lot. Deja imi creste pulsul cand ma uit pe lot si ii vad pe astia de 4-5 ani aici(in afara de Sanchez) desi sunt absolut penali in disciplina pe care o practica. Si mai au si salarii absurde.

    Promovati Mason Greenwood si Angel Gomes si atat. Nu am asteptari de la nimic dar nici nu vreau sa vad handicapati prinzand minute.

  14. #12
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    N-auzi ca spargem tot.114 puncte in Premier League si 300 de goluri marcate si 1 primit

    ggmu !!!

  15. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Voi vedeti ca nu aveti cum sa vindeti pe Pogba. El vrea sa plece, voi vreti sa plece ... dar nimeni nu vrea sa-l ia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #14
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Harry Maguire sper sa se ridice la nivelul lui Van Dick de la Liverpool fiindca s-a platit pe el o avere.Am luat fundasi la preturi de atacanti.
    Parca si Mou l-a vrut pe Maguire acum un an... Si atunci ar fi fost si mai ieftin bine.
    Si... tocmai vad ca ati reusit sa faceti din Maguire cel mai scump fundas, iar din Wan-Bissaka cel mai scump fundas dreapta din istorie.

  17. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    N-auzi ca spargem tot.114 puncte in Premier League si 300 de goluri marcate si 1 primit

    ggmu !!!
    Nasol, Lucicus!
    Ca eu m-am gandit ca Arsenal ia titlu anu asta cu golaveraj negativ, batem 6 meciuri la rand 1-0 si pierdem tot al 7-lea cu 0-7!


    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #16
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Mai flacai,eu zic ca asa va fi clasamentul final :

    United 114 pct
    City 92
    Pool 81
    Arsenal 75
    Tottenham 74
    Chelsea 61


    @delaverdedeparis

    Poga vrea sa plece insa nu vrea clubul sa il vanda si bine face...oricum ne mai trebuie un mijlocas central iar Bruno Fernandes pare cel mai potrivit

    @JJ

    Erau cele mai bune optiuni din Premier League iar cluburile isi dubleaza preturile la jucatori fiindca stiu ca United are bani si nu se prea uita cand da.

    @Johnny

    Va administram un scor de va sinucideti in masa pe Emirates.Noi suntem United

    ggmu !!!

    Pitulicea motata

  19. #17
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Totusi campionatele astea ale Frantei si Angliei incep prea devreme. Echipele nu sunt pregatite. Trofeele astea fac parte din seria meciurilor de pregatire si se vede ...
    Zicea si Klopp de asta si are dreptate(https://www.mirror.co.uk/sport/footb...eague-18824705). Ai si tu dreptate, din cauza asta super cupa nu a contat niciodata in Anglia.
    Ideea anul acesta este sa inceapa repede sa termine repede ca avem campionat european dar si asa, daca restul pot, Anglia-Franta de ce nu?

    Facem liga de fantasy anu asta? Se ocupa cineva?

  20. #18
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Everton sparge top 6 anu asta. Sa vedem cine ramane pe-afara. Am o vaga idee ca ar fi United
    PS: Dupa Moise Kean, urmeaza Wilfried Zaha COYB

  21. #19
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Everton sparge top 6 anu asta. Sa vedem cine ramane pe-afara. Am o vaga idee ca ar fi United
    PS: Dupa Moise Kean, urmeaza Wilfried Zaha COYB
    Noi nu l-am vrut pe Usmanov, acum isi face echipa la Everton.
    WestHam are sanse la top 6, au echipa buna. Leicester, Wolves. Multe echipe bune anu asta.
    Arsenal iese din Top 6 daca nu aducem macar un fundas.

    Faci liga de fantasy?

  22. #20
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Da. Vin imediat cu linkul, poate se baga si Puscasu
    Il invitam si pe Ionete sa avem si noi un codas

    Update: Codul pt Fantasy este nfgrvx
    Link: https://fantasy.premierleague.com/
    Last edited by dardar_3; 6th August 2019 at 10:40.

  23. #21
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Se mai uita cineva la campionatul asta?
    Eu vreau sa vad tehnica,fler,dribbling nu fotbal tenis cum joaca astia ca la liga a IVa?
    Liga I e fara viteza dar ce jucatori!ce valoare!ce fotbalisti!
    Pai se compara Zaha cu Florinel?
    Jagielka mai are putin si moare dar ia uite la Marius Constantin.Ala da ba!Exemplu!
    Vardy e overrated!O panarama.Cu nimic peste Tsoumou.
    Iar virginii aia de Ozil si David Silva cica sunt fotbalisti!Hahahah pai i-ati vazut pe Eric si Djokovic?Aia playmakeri ba!
    Alex-Arnold a crescut mult si pot sa spun ca in sfarsit e la nivelul lui Cretu.
    Singurul fotbalist e Lallana ba!Ala da ba!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •