View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    4 30.77%
  • Liverpool

    5 38.46%
  • Tottenham

    0 0%
  • Chelsea

    0 0%
  • Arsenal

    1 7.69%
  • Manchester United

    2 15.38%
  • Alta. Care?

    1 7.69%
Page 5 of 71 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1471

Thread: Barclays Premier League 2019/2020.

  1. #85
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Luci este un baiat
    Care nu s-a maaturbat
    El a dat in pasarica
    De cand avea tzatza mica
    Acum are tzatza mare
    Poc poc ca o ciocanitoare )

    Ggmu !!!

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Shittenham Hotspurs strike again. Le spun asa ca sigur le servesc rahat la micul dejun, la cum castiga ei mereu in ultimele 5 min.

    Nu e o exagerare, cred ca 1/3 victorii pe care le-au obtinut in ultimul an, in modalitatea asta se intampla si deja e foarte penal ca se intampla mereu pentru si niciodata impotriva. Bulanul asta trebuie sa inceteze, sau macar sa se mai echilibreze balanta, sa mai piarda si puncte asa.

  3. #87
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Prea multa gargara si misto de pe la noi, Dieci. Puscas, bulanul e de partea celor temerari, shit happens sau vrei sa te referi la bulanul din retur cu MU? COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Nu mereu Mirile, nu mereu!

    Sunt o droaie de echipe care se urca pe adversar late in games sa obtina ceva, dar nu stiu daca sansele de reusita(adica din 0 pct sa iasa 1 sau din 1 sa iasa 3) trec de 50%. Asta pentru o echipa oarecare, la Spurs se intampla in peste 90% din cazuri in ultima vreme.

    Mai pierde cate un adversar mingea prosteste la 20 m, mai sare din picior in picior zici ca e biliard, fix la Kane care e practic cu poarta goala si aia e. Sa nu vorbesc de golul de 1-1 care iar s-a intamplat cu mult noroc.

  5. #89
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Prea multa gargara si misto de pe la noi, Dieci. Puscas, bulanul e de partea celor temerari, shit happens sau vrei sa te referi la bulanul din retur cu MU? COYS!
    Ce gargara ma?Atat pupati campionatul asta si veniti cu echipe gen West Ham sau Norwhich de nivel Arsenal Tula.
    Huooo ba!

  6. #90
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    AP, si cu Ferguson cum era? Norocul lui Spurs in sezonul trecut a fost ca a avut noua jucatori in semifinalele CM. Noroc si cu Son care a jucat cele mai multe meciuri din Premier League, 78. Noroc ca acest Kane a fost o perioada indelungata accidentat. Noroc ca Spurs nu a facut nicio achizitie in sezonul trecut si noroc ca se dopeaza economic cu banii poporului rus si cu banii arabilor. Cata dreptate ai. Shit, zici? Inteleg ca e greu de ingurgitat. Dieci, n-avem repere comune in afara ca tinem cu Inter. Sa auzim numai de bine. Incearca si tu dialogul nebombastic in locul monologului sau iti place sa te auzi numai pe tine?
    Last edited by miril; 10th August 2019 at 23:19.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    ..nu era asa. Nu la fel de frecvent, nici pe departe.
    Si de ce se recurge mereu la vremuri demult apuse in asemenea argumente? Daca zici ceva de arbitrii, "pai pe vremea lui Ferguson cum era?"
    Daca zici ceva de victorii cu bulan, pai frate, "FERGIE TIME"

    Asuma-ti frate in plm ceva, inteleg ca esti fan dar nici chiar asa. Sunt chestii pentru care nu exista explicatii sau nevoie explicita de contra-argument, asta se incadreaza.
    Bulan infect si foarte foarte des intalnit si gata, end of story. Nu-mi veni mie cu povesti vechi de 10 ani sau cu lipsa transferurilor si accidentarilor ca n-au nici o treaba cu chestia asta.

    Liverpool si City bat de indoaie de la inceput mai mereu, Spurs o fac in ultimele 5 minute. Punct.
    Locul 3 si atat, nimic mai mult. Si inainte de a veni cu replica despre United am zis clar ca suntem material de locul 5 at best sezonul asta, eu n-am ochelari de cal si nici n-as vrea sa pacalesc fotbalul daca printr-o minune s-ar ivi ceva mai mult de atat.

  8. #92
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Nu am inteles de ce daca bati pe final e bulan?
    Bravo lor ca nu renunta si forteaza tot meciul.Ce bulan?Pai e bulan ca suteaza Ndombele bine?

  9. #93
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Ieri am spart w.c.-ul.Curgea diareea din mine ca gainatul din gaina.Am fost stricat la stomac fiindca am mancat pepene rosu cu iaurt.

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bah, voi ati observat c-a dat gol ala? De cica-i roman, sau nu conteaza?


    PS: De-acord cu tine Pushcashule, dar ce vina are Spurs ca retardatul ala imputit de cica-i jucator mai bun ca Giroud dar se kk pe el in meciurile importante de Aubumerang da-n bara din penalty in minutu 90? Daca o baga-n poarta, aveam nu doar St. Totteringham in buzunar si ci locul de CL. Dar cand cumperi panarame fara creier si dai afara atancatii adevarati la Chelsea ca sa le castige lor trofee europene, de parca ei n-au si noi avem o gramada...
    Last edited by Johnny D; 11th August 2019 at 01:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Nu am inteles de ce daca bati pe final e bulan?
    Bravo lor ca nu renunta si forteaza tot meciul.Ce bulan?Pai e bulan ca suteaza Ndombele bine?
    Tu ai vazut golul de 2-1? Daca ala nu e bulan nimic nu mai e...
    Si da, poti sa nu renunti niciodata si sa fortezi tot meciul dar cine dracu mai obtin atatea rezultate pe final cum obtin Spurs? Nimeni...
    Am si zis, pentru o echipa oarecare poate un 50/50 sa fie, sa obtii ceva atacand furibund pe final. La astia e 90/10 ca na, n-au transferuri, au accidentati si Zeul fotbalului compenseaza.

    Bulan e inclusiv ce zice Ioan, ca rateaza Aubameyang penalty in minutul 90 sau ca ii fura pe City arbitrii in minutul 90+ si pa semifinale Champions League. Si aia au crezut si au fortat si guess what? Tot mighty Spurs au avut de castigat.

    Se intampla aproape mereu PENTRU, niciodata IMPOTRIVA.
    Last edited by A.Puscas; 11th August 2019 at 08:43.

  12. #96
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Golul 2 a fost o balbaiala in apararea lui Villa si mingea a ajuns cu noroc la Kane.Si?Daca nu centrau sa greseasca aia nu exista faza.
    Bulan inseamna sa degajeze Lloris vreo 60 de metri,mingea sa-l loveasca pe Kane in ceafa(care nu era atent ca vorbea cu unul din tribuna),sa sara peste Heaton si sa se scurga incet in poarta lovind si bara pe drum.
    Napoli pe vremea lui Cavani facea acelasi lucru,poate mai rau intr-o perioada inclusiv odata in Ghencea.
    Acu e norocul lor ca rateaza altu penalty?Hahaha

  13. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    AP, cum am zis. Shit, zici? Inteleg ca e greu de ingurgitat. Dieci ti-a explicat, eu nu mai am de comentat. Ah, important este sa ai disciplina si taria sa lupti pana in ultima secunda a jocului. COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bah, voi ati observat c-a dat gol ala? De cica-i roman, sau nu conteaza?
    Raspunsul e ca nu conteaza... ma rog.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #99
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Nu stiam ca David Luiz a ajuns la Arsenal !

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pe o noime din suma care am dat-o lu Lille pe nu stiu ce!
    Cum sa dai la Lille atatia bani? Cred ca ne-am tampit cu totii!


    Maitland-Niles!
    Chiar nu stiu de ce l-ai scoate pe omu asta din fundas dreapta si pentru cine!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu stiam ca David Luiz a ajuns la Arsenal !
    Normal ca nu stiai, ca doar am scris eu aici alaltaieri toata ziua.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sa-l iei pe Luiz cu 8 milioane de lire mi se pare aiurea rau, chilipir e putin spus!
    O fi fost el plictisit de tot de Chelsea, aproape ca mine, dar chiar asa la pret de dumping!?
    E chiar aiurea, avnad in vedere ca pe necunoscutu ala de la Lille dai 72 de milioane de lire, e ca si cum ai zice ca Acel Necunoscut = 9xLuiz! Un lucru e clar, cand dai atatia bani pe un nimeni, acel nimeni e doar 1 din 2 lucruri: ori e scula de scula ori e tzeapa tzepelor!
    Last edited by Johnny D; 11th August 2019 at 18:30.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Am ramas socat cand am vzt banca lui City

    Aguero, Cancelo, Gundogan, Otamendi, Bernardo Silva, Sane accidentat, si tot primul 11 arata bomba...
    probabil vor lua campionatul lejer anul asta.

    Tottenham, tipic lor minutul 90..deja e clasica asta la ei...

    si Newcastle ce prosti. Arsenal va fi buna sezonul asta.
    Dar sa ii prinzi cum i-a prins Newcastle astazi, cu un prim 11 slab, fara Ceballos, Lacazette, Torreira, Pepe, Ozil etc, si sa nu scoti 1 pct acasa

    psz: urmeaza derby-ul echipelor cu sanse mici la top 4: Man Utd - Chelsea.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Avand in vedere c-a plouat tot meciul si noi am jucat cu un mijloc oarecum experimental (Luiz si Torreira pe banca, Nelson si Willock titulari), rezultatul este unul excelent, 1-0 final pt noi.

    Sincer, nu stiu pe cine a incurcat ploaia mai mult, nici noi n-am aratat nu stiu ce, dar Newcastle a fost varza totala. Noi in deplasare de obicei avem emotii mari in aparare, meciul asta a fost lejer, o singura ocazie au avut in prima repriza cand a patruns frumos atacantul lor pe centru si-a tras pe Leno, in rest, nimic, mai ales c-am condus mai bine de jumatate in a 2-a repriza.

    Au intrat alea 72 de milioane de lire si s-au plimbat pe teren vreo 20 de minute!
    Dar nu e relevant cand conduci in deplasare in ultimele 20 de minute, il vom vedea ce poate cand avem nevoie de gol si vom domina, mai ales in meciurile de pe teren propriu.

    Tare-mi e sa nu-l fi luat pe atacantul gresit de la Lille, uite Victor Osimhen a dat 2 goluri pt Lille azi, ambele decisive cand scorul era egal, si are doar 20 de ani! Sa nu cumva scouterul nostru sa-l fi vazut pe ala si sa-l fi scris gresit pe Pepe asta de la noi pe foaie! Lille cred c-au deschis sampania deja si si-au platit toti o luna de concediu in Bahamas si Maldive daca l-am luat pe ala care nu trebuie! Si le-am si dat niste banoci pe el cum nu vede si nici n-o sa mai vada Franta vreodata in afara tranzactiilor PSG-ului, nici macar pe-aproape!

    Si are si 24 de ani, acu am vazut! Am crezut c-are maxim 21! Daca mai e si necunoscut la 24 de ani e perfect, bine ca n-am dat 200 de milioane pe el crezand ca e Neymar! M-am uitat si ce-a facut in ultimii ani, anu trecut a fost cat de cat bun, in rest praf! Extraordinar ba frate cum poti sa arunci cu banii, asta valoreaza maxim 30 de milioane de lire, cu multa indulgenta! Ata ete, daca sunt prosti, sunt prosti. Dar despre cine vorbim noi aici? Despre cei care-l dau pe Giroud ca sa te cace-n freza in finala in fata unicului trofeu european pe care il luai, daca-l aveai pe Giroud! Si jucai si-n CL.
    Last edited by Johnny D; 11th August 2019 at 19:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce echipa trimite Lampard Fără Pulisic, Kante și Alonso. Aveam ceva speranțe, dar la cum arata primul 11, șanse mici sa luam un punct.

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu tot la egal sper, nu-mi trebuiti peste noi, nici voi, nici ailalti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Sincer, speram sa vad alt joc la Arsenal dar pentru prima etapa e ok.

    Referitor la debutul lui Pepe, a atins mingea vreodata sau doar s-a plimbat pe teren? Stiu sunt rau, sunt primele lui minute si conduceam cu 1-0 dar totusi...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •