View Poll Results: cine se califica

Voters
10. You may not vote on this poll
  • CFR

    3 30.00%
  • Celtic

    7 70.00%
Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 295

Thread: CFR Cluj - Celtic Glasgow (Tur 3 preliminar Champions League)

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    nu au aratat celtic sa te sperie!
    Pai tu n-auzi mai ca astia-s echipa de teren propriu?
    Slabi in deplasare si foarte buni acasa? Zici ca esti surd!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    CFR se califica, e clar.
    Clar! Trebuie sa-i tinem pumnii macar sa intre in EL, nu va fi usor barajul dupa asa efort emotional si fizic din ultima luna!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Daca intra foarfeca aia..

  3. #87
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Scorul este ok CFR a jucat foarte bine, mai bine era sa ramana 1:0 desigur.

    CFR in deplasare are nevoie de om sa o bage in poarta de cel putin 2 ori altfel nu pot califica, cand ai ocazii trebuie sa-i executi pe scotieni.

    Returul este imprevizibil si la CFR singurul care are ceva care poate sa le dea o definitiva ar fi Tucudean, meciul a fosu fain deci si returul va fi la fel.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #88
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai tu n-auzi mai ca astia-s echipa de teren propriu?
    Slabi in deplasare si foarte buni acasa? Zici ca esti surd!



    Clar! Trebuie sa-i tinem pumnii macar sa intre in EL, nu va fi usor barajul dupa asa efort emotional si fizic din ultima luna!
    pai un 20% sanse.. eu zic ca le mai au..
    Libera La LAZIO !

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    pai un 20% sanse.. eu zic ca le mai au..
    Tocmai asta ziceam si eu.
    E greu insa sa scoata un egal cu gol, incredibil de greu, astia acasa-s zmei!!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    da sa vedem.. adika.. au fost zmei cu echipe slabute!
    Libera La LAZIO !

  7. #91
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Cred ca o sa fie imprevizibil returul, Dan Petrescu o sa le pregateasca ceva o sa vedeti, problema este daca intra sau nu in poarta.

    Dincolo Celtic depinde cum o sa pregateasca meciul antrenorul asta este meci tactic.

    Meciul asta este pe bani multi si normal sa se joace la un nivel mai ridicat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #92
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    20%, au scazut de la 30% dinainte de meci.
    Doar la Pieleanu am mai vazut asa precizie
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #93
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tocmai asta ziceam si eu.
    E greu insa sa scoata un egal cu gol, incredibil de greu, astia acasa-s zmei!!
    Nu e vorba doar de "astia" care or venit sa faca "the dirty work". Inca nu am vazut surprizele care nici macar nu s-au obosit sa faca deplasarea la Cluj. Din pacate pierdem prea multe mingi in momentele cand se consuma energie pe "tranzitie pozitiva" prin pase prea tari sau prea slabe, asa e greu.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  10. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cred ca o sa fie imprevizibil returul, Dan Petrescu o sa le pregateasca ceva o sa vedeti, problema este daca intra sau nu in poarta.

    Dincolo Celtic depinde cum o sa pregateasca meciul antrenorul asta este meci tactic.

    Meciul asta este pe bani multi si normal sa se joace la un nivel mai ridicat.
    Da. Petrescu a jucat relativ prudent deoarece dorea sa vada cam cum se calibreaza CFR fata de o echipa zisa cu pretentii.
    Acum sunt sigur ca a vazut ce am vazut si eu. CFR e peste Celtic si cu mai mult curaj si risc asumat se poate castiga la Glasgow. Fundasii clujeni trebuie sa puna presiune mai mare in unu' contra unu' si sa faca mai mult decat sa taloneze prudent la doi metri.
    Apararea lui Celtic e lenta iar centralii lor sunt slabi de tot la jocul aerian desi sunt girafe. Se poate desface usor daca joci scurt si derutant pe jos totusi. Tehnica este la CFR pt asta. La faze fixe se poate juca dar e cam 50-50%.
    E clar ca scotienii nu construiesc nimic si lungesc mingile sa treaca peste mijloc direct la atacanti. Acolo au scheme prin deviere si se gasesc repede cu fata la poarta. Atunci si doar atunci sunt cu adevarat periculosi. Intra repede in 20 de metri si e posibil orice deoarece sunt bine antrenati la fazele astea de joc.
    Trebuie si noroc apoi inspiratie la atacantii clujeni astfel victorie la doua goluri diferenta in retur.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TZEFERU View Post
    Nu e vorba doar de "astia" care or venit sa faca "the dirty work". Inca nu am vazut surprizele care nici macar nu s-au obosit sa faca deplasarea la Cluj. Din pacate pierdem prea multe mingi in momentele cand se consuma energie pe "tranzitie pozitiva" prin pase prea tari sau prea slabe, asa e greu.
    Ai de ce sa fii mandru de data asta, CFR e cu o clasa peste toate panaramele Romaniei care s-au facut de kkt sezonu asta in Europa!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Trebuie si noroc apoi inspiratie la atacantii clujeni astfel victorie la doua goluri diferenta in retur.
    5-3, 6-4 pt CFR? Aia dau minim 2 goluri, asta-ti dau scris.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    5-3, 6-4 pt CFR? Aia dau minim 2 goluri, asta-ti dau scris.
    Ia nu mai paria aiurea ...

    Sa dea doua goluri trebuie sa aiba suturi pe poarta. Cate au dat azi?
    Orice echipa din divizia amatori poate suta spre poarta de zeci de ori ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Am crezut ca zici de CFR ca va avea victorie la 2 goluri in retur, esti total inconsecvent! Cine sa te mai inteleaga si pe tine?
    Eu am dat pariurile pentru meciul asta, H1(+1.5) in tur si 1 solist in retur. Dar voi juca doar W1 sperand intr-o minune, 3-3, 4-4.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Returul va fi unul de foc. Celticul va ataca din primul minut pana la ultimul. Acasa sunt dezlantuiti, ii ajuta si publicul.

  15. #99
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    De cand voiam eu sa intreb de o reteta de gulas
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #100
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    S-a demonstrat ca Celtic in deplasare e echipa pulii si de ce nu dau o flegma pe analistii pisdii, care prevesteau apocalipsa. Meci modest, un plus pt Cfr care mai are ceva sanse, dar iese oricum cu fruntea sus din 3 duble complicate. Acum e f clar: fara boii de edward si conceicao (ratati cu ifose), fara foamea de bani a bursucului isteric (avar, dar meserias) , Cfr ar fi facut lejer grupe de EL, anul trecut.

  17. #101
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da. Petrescu a jucat relativ prudent deoarece dorea sa vada cam cum se calibreaza CFR fata de o echipa zisa cu pretentii.
    Acum sunt sigur ca a vazut ce am vazut si eu. CFR e peste Celtic si cu mai mult curaj si risc asumat se poate castiga la Glasgow. Fundasii clujeni trebuie sa puna presiune mai mare in unu' contra unu' si sa faca mai mult decat sa taloneze prudent la doi metri.
    Apararea lui Celtic e lenta iar centralii lor sunt slabi de tot la jocul aerian desi sunt girafe. Se poate desface usor daca joci scurt si derutant pe jos totusi. Tehnica este la CFR pt asta. La faze fixe se poate juca dar e cam 50-50%.
    E clar ca scotienii nu construiesc nimic si lungesc mingile sa treaca peste mijloc direct la atacanti. Acolo au scheme prin deviere si se gasesc repede cu fata la poarta. Atunci si doar atunci sunt cu adevarat periculosi. Intra repede in 20 de metri si e posibil orice deoarece sunt bine antrenati la fazele astea de joc.
    Trebuie si noroc apoi inspiratie la atacantii clujeni astfel victorie la doua goluri diferenta in retur.
    O observatie daca o sa cronometrezi atacul CFR respectiv a lui Celtic pe faza pozitionala o sa vezi ca scotienii ies mult mai repede din jumatatea proprie, asta semnifica faptul ca Celtic sunt peste CFR la rezultatul inregistrat acum.

    Scorul fiind 1:1 Celtic are painea si cutitul, indiferent ce face Dan Petrescu mingea trebuie sa intre in poarta o sa vezi ca Omrani, Rondon ce mai sunt pe acolo au nevoie de multe ocazii ceea ce in retur nu se va intampla.

    Scenariul favorabil CFR-ului sa produca 2-3 faze fulgeratoare si sa intre mingea in poarta aici doar Tucudean ar fi capabil cu ajutorl lui Coulio, Deac si sa pui pe Celtic
    sa-si asume riscuri dupa ce conduci, apoi ii poti prinde pe contraatac aici cred ca suntem peste Celtic.


    ..desi se spune ca Celtic va ataca nu cred, posesie da o vor avea concluzie cam toate duc spre un rezultat favorabil lui Celtic, singura intrebare este Tucudean in rest nu ai de cine sa te agati la CFR.
    Aveau nevoie de un jucator de picior stang mic de statura cu capacitate de patrundere, nu au asa ceva poate Ionita era cheia, in momentul de fata nu ai sa ceva, Paun este de picior drept si tot timpul la tamponat capitanul lor...

    Sper sa castige desi stiu ce greu ii este si lui Dan Petrescu...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Greu spre imposibil. Am zis 20% dar acum si astea mi se par multe!
    Ca sa dai nr. egal de goluri acasa la Celtic trebuie sa scapi pe contra, doar asa, asta inseamna ca trebuie s-ai viteza... de unde viteza la CFR?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,371
    Reputatie
    1
    Usain Boltlel Omrani.

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Ar fi senzational! Hai c-a ramas dator in ultimele meciuri, ar fi cireasa de pe tortul sau in aceste 3 duble de preliminarii de CL!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    ... de unde viteza la CFR?
    Nu ai vazut meciul...
    Golul CFR-ului a fost marcat printr-un contraatc, cam toate fazele mai ok au fost cand scotienii au iesit din careul lor in rest nici o ocazie.
    Cat au stat scotienii in careul lor a fost o "foarfeca" a lui Tucudean pe final si aproape un autogol al scotienilor scoasa de portar ...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •