Page 9 of 14 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 169 to 189 of 274

Thread: Cupa Romaniei 2019/2020

  1. #169
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Ce rau imi pare de Dinamo, chiar ca....nu credeam ca va ajunge aici.Sper sa se refaca, sa scape de retrogradare. Ce dor imi este de un Rapid Steaua Dinamo in prima liga...dueluri calumea, fotbal calumea,nu ce e acum.

  2. #170
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Ce rau imi pare de Dinamo, chiar ca....nu credeam ca va ajunge aici.Sper sa se refaca, sa scape de retrogradare.
    pai astia si Steaua au fost cancerul fotbalului romanesc timp de decenii,de ce sa-ti para rau de ei?
    lasa-i sa pice,un an doi de purgatoriu nu le strica dupa toate magariile pe care le-au facut...ba chiar ar fi si mult prea putin...
    Last edited by cip; 29th June 2020 at 19:24.
    granita la Orsova!

  3. #171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Noi ne-am ispasit pedeapsa, desi eram cel mai putin vinovati, de departe dintre cei 3! Acum e randul comunistilor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #172
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce au facut comunistii a fost pistol cu capse fata de siluirea regulamentelor, in democratie. Numai Politehnica a reusit sa fuzioneze, sa (se) dezradacineze, sa cumpere locuri de vreo 3-4 ori, dupa retrogradari care mai de care mai rusinoase Sa aduca in Banat echipe ca Dacia Pitesti si Aek Bragadiru trebuie sa recunoastem ca nici macar comunistilor nu le-a basit mintea Nu mai spun despre ceilalti oprimati, pentru care liga a inventat barajul din joben, demolat la tas de judecatori care s-au crucit mai ceva ca Moromete cand a vazut camila

  5. #173
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ce au facut comunistii a fost pistol cu capse fata de siluirea regulamentelor, in democratie. Numai Politehnica a reusit sa fuzioneze, sa (se) dezradacineze, sa cumpere locuri de vreo 3-4 ori, dupa retrogradari care mai de care mai rusinoase Sa aduca in Banat echipe ca Dacia Pitesti si Aek Bragadiru trebuie sa recunoastem ca nici macar comunistilor nu le-a basit mintea Nu mai spun despre ceilalti oprimati, pentru care liga a inventat barajul din joben, demolat la tas de judecatori care s-au crucit mai ceva ca Moromete cand a vazut camila
    da bai,hai ca m-ai zabunit de cap si nu mai stiu de unde am plecat,asa ca tre sa recunosc pana la urma...asa e,noi am desfiintat gheata de aur,noi am avut sateliti,noi am inventat cooperativa,noi am luat jucatori cu japca din toata tara si am trimis echipe in B ca nu s-au conformat si au batut pe cine nu trebuia,noi am venit cu arbitraje gen fratii burlescu si cu fanta de lumina peste voi...pe scurt,m-ai invins,Rodioane...
    Last edited by cip; 30th June 2020 at 18:31.
    granita la Orsova!

  6. #174
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce tot vorbiti voi 2, dar on topic, noroc cu Dinamo, sa mai bata si fîcîsîbî pe cineva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #175
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Apsolut. Pai, se stie, albitrii, federatia, miliția, partidul, extraterestrii, toti au pus o piedica la propasirea echipelor violete. Mie imi pare rau ca s-a prapadit Ioan Pop Reteganul, ca ajungea milionar daca publica basmele cimisene de adormit mitzurka Inca n-am vazut pe nimeni prigonit ca a venit in capitala. Uite la Gica Popescu, a recunoscut ca nu mai voia sa plece de la tska, l-au adus aia indarat cu securitatea si judeteana de partid. Asa mult isi doreau sa nu vina, incat ajunsi aici nu mai voiau sa plece. Idem pt toti opincarii pripasiti prin capitala, vorba lui sir ilie dunitrescu

  8. #176
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Apsolut. Pai, se stie, albitrii, federatia, miliția, partidul, extraterestrii, toti au pus o piedica la propasirea echipelor violete. Mie imi pare rau ca s-a prapadit Ioan Pop Reteganul, ca ajungea milionar daca publica basmele cimisene de adormit mitzurka Inca n-am vazut pe nimeni prigonit ca a venit in capitala. Uite la Gica Popescu, a recunoscut ca nu mai voia sa plece de la tska, l-au adus aia indarat cu securitatea si judeteana de partid. Asa mult isi doreau sa nu vina, incat ajunsi aici nu mai voiau sa plece. Idem pt toti opincarii pripasiti prin capitala, vorba lui sir ilie dunitrescu
    bai si era cat pe ce sa te laud,am vazut acolo la play-out o postare de-a ta in care ti-ai infrant obsesia asta cu Timisoara
    si ai postat strict la subiect
    asa ceva,bravo domnu Jackie,i-ai marcat in anii '80 de nu si-au mai revenit nici pana in ziua de azi...
    granita la Orsova!

  9. #177
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da' de unde, incerc sa te tin de musteriu, ca ultimul nostru trofeu a venit in cupa ligii, un 1-0 (parca ) impotriva Politehnicii antrenate de Popa Ionut, Dumnezeu sa-l ierte

    PS. Vezi ca v-am batut la 8 procente in topul promovabilitatii la Bac, asa ca mai usor cu miticii si cu fudulia, ca se intoarce impotriva voastra. Bine, n-ar fi prima data

    Vezi ca baciul sibian a rupt, a prins podiumul in top absolventi. Nu as fi banuit, avand in vedere ce reprezentant au trimis la Cotroceni. Deci, pe parcurs e demonstrat ca acolo se nasc talente care mor sperante

  10. #178
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    auzi la el,cica Bacu...
    pai ce treaba sa avem noi cu chestii de astea slabe,important e sa avem spaitzu plin si sa fie aliniate tablele de slana cu soncu si carnatu,aproape la milimetru...
    Ioane,acum incepi sa pricepi ce vorbesc eu cu toa'su capitan pe aici?
    granita la Orsova!

  11. #179
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    da bai,hai ca m-ai zabunit de cap ,asa ca tre sa recunosc pana la urma...noi am avut sateliti
    Nu, nu ati avut sateliti, voi ati fost satelit, mai pe romaneste, sluga. Sau maritza, cum vrei sa-i zici. Acum sunteti liberi, independenti...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  12. #180
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    iaca si enotul itind capul din stufaris...bai Cala,te vad destul de vesel dupa trilula,ce se intampla?
    te-ai uitat pe clasament si l-ai tinut invers?
    granita la Orsova!

  13. #181
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Se stie cupa este pentru looseri.

  14. #182
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Da' de unde, incerc sa te tin de musteriu, ca ultimul nostru trofeu a venit in cupa ligii, un 1-0 (parca ) impotriva Politehnicii antrenate de Popa Ionut, Dumnezeu sa-l ierte

    PS. Vezi ca v-am batut la 8 procente in topul promovabilitatii la Bac, asa ca mai usor cu miticii si cu fudulia, ca se intoarce impotriva voastra. Bine, n-ar fi prima data

    Vezi ca baciul sibian a rupt, a prins podiumul in top absolventi. Nu as fi banuit, avand in vedere ce reprezentant au trimis la Cotroceni. Deci, pe parcurs e demonstrat ca acolo se nasc talente care mor sperante

    Ba si simteam miros de invidie cand intram pe forum dar doar acum am vazut postarea Capitanului
    Doar spre supararea voastra...ala de la Cotroceni a dat meditatii pentru mediile alea mari de la bac

    0-1 la pauza diseara si parca il vad pe Cipanu cum ne cere sa ii imprumutam CD-ul peste cateva saptamani

  15. #183
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Doar spre supararea voastra...ala de la Cotroceni a dat meditatii pentru mediile alea mari de la bac
    Acum inteleg de ce e mai mult plecat din post.
    Omul are treburi mai importante in judet: meditatii, pus gresie si faianta...d'aia e asa de tacut, e obosit omul.

    E greu de intors un 3-0, pacat ca au fost nuli in tur.
    Insa cine stie, minunea de la Liberec s-a prafuit, ar cam fi nevoie de una noua de la Bucuresti si ar veni la momentul potrivit.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #184
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    ia uite unde erau barcelonezii,in Groapa
    numai remontade vad ca aveti in cap...
    granita la Orsova!

  17. #185
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #186
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    razi ca DVD-ul la player-ul dinamovist...
    granita la Orsova!

  19. #187
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Vand dvd-uri blank ideale pentru stocat minuni!
    La doua dvd-uri comandate, primiti cado la alegere o iconita cu Arsene Ciocaboca sau o gheata de aur parfumata pentru agatat la retrovizoare!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #188
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    E gata!

    1-0 in minutul 2
    Daca rasii nu inventeaza ceva motive ca sa arunce prosopul prevad trilule multiple si traumatizante.
    Last edited by Hingherul; 8th July 2020 at 20:14.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #189
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Oricum tot de 4 goluri aveau nevoie sa se califice!



    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •