View Poll Results: cine se califica?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Maccabi

    2 33.33%
  • CFR

    4 66.67%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 194 of 194

Thread: CFR Cluj - Maccabi Tel-Aviv (Tur 2 preliminar Champions League)

  1. #190
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Cine, ma? Transfermarkt ?
    Astia sunt din aia care anunta meciurile FCSB in EL pe Ghencea?

    Baga la cutie acolo ce-ti zic. E adevarata istorie recenta a fotbalului romanesc, o stiu deoarece am trait-o. Si daca nu ma provoci am de spus multe interesante si despre Steaua din epoca aia ... nu neaparat de rau. Le stiam din club, nu din presa sau tribune

    Tare cred, din pacate, ca nu vei mai vedea echipa romaneasca in semifinale Europa sau macar jucator roman acolo ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #191
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dadeau meciurile Craiovei pe TVR in anii '70? Esti nascut in Bucuresti, licentiat la Dinamo din 1976.
    Ai vazut maxim meciurile din Europa la tv sau deplasari ale Craiovei la Bucuresti.

    Nu poti sa spui nimanui cu certitudine unde juca Donose meci de meci.

    Cu cateva minute in urma imi spuneai ca era mai mult rezerva. Acum imi spui ca juca, dar pe mai multe posturi. Si vrei sa pun baza pe spusele tale?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  3. #192
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Ce spui tu acolo, copile?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #193
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Se exagereaza cu Craiova la nationala, acolo erau mai multe grupuri de interese functie de cine a fost antrenor isi aducea jucatori apropiati, va suna cunoscut ?

    Cateva exemple:
    -Piturca nu ar fi meritat poate niciodata sa evolueze la nationala
    -Lacatus dupa 1991 nu mai avea treaba ca valoare cu nationala totusi era propulsat doar prin numele lui
    -Silviu Lung de asemenea dupa 1991 era depasit si totusi era impins la nationala
    -Andone dupa 1990 un fundas lent si masiv

    Sunt o groaza de jucatori care au fost selectionati doar pentru numele lor dealungul timpului bula se sparge odata cu vre-o umilinta, un esec notoriu .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #194
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Da stiu. Inainte de anii '80 se tot aduceau stelisti si tot pierdeam in serie calificari. Dar era raspuns pt epoca '68-'75 cand erau numai dinamovisti etc ...
    A venit Lucescu si a bagat craioveni la gramada dupa care a introdus incet incet hunedoreni si dinamovisti. Pe final a descoperit si pe aia de la Sportul (Coras si Hagi) cu care a plecat in Franta la Euro 84.

    Da, eu vorbem de epoca '80 iar tu de '90. Esti mai tanar
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •