Results 1 to 5 of 5

Thread: Liga 2 - sezon 2019/2020

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,454
    Reputatie
    0

    Liga 2 - sezon 2019/2020

    Retrogradate din Liga I 2018-2019:
    Concordia Chiajna
    FC Dunarea Calarasi

    Promovate din Liga a III-a 2018-2019:
    SCM Gloria Buzau
    Rapid Bucuresti
    Turris-Oltul Turnu Magurele
    CSM Scolar Resita
    FK Csíkszereda

    Ramase din Liga a II-a 2018-2019:
    CS Mioveni
    UTA Arad
    Luceafarul Oradea
    Metaloglobus Bucuresti
    FC Arges Pitesti
    Ripensia Timisoara
    Sportul Snagov
    Farul Constanta
    ASU Politehnica Timisoara
    Daco-Getica Bucuresti
    Pandurii Targu Jiu
    FC Petrolul Ploiesti
    FC Universitatea Cluj


    Se anunta un sezon spectaculos.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,454
    Reputatie
    0
    Daniel Niculae (36 de ani), fostul jucator al Rapidului, nu crede ca giulestenii pot ajunge in Liga 1 in actuala formula.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/con...ea-571543.html

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    42,007
    Reputatie
    0
    Necredinciosul!
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

    Dubel, te astept cu berea la meci!

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,454
    Reputatie
    0
    LIGA 2, PROGRAMUL COMPLET AL TURULUI
    Etapa 1 - 03 august 2019

    Rapid București - SSC Farul Constanța
    Concordia Chiajna - Daco-Getica București
    Turris-Oltul Turnu Măgurele - Pandurii Târgu Jiu
    ASU Politehnica Timișoara - CS Mioveni
    CSM Reșița - Universitatea Cluj
    Luceafărul Oradea - Sportul Snagov
    FC Argeș - Ripensia Timișoara
    SCM Gloria Buzău - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Metaloglobus București - Petrolul Ploiești
    UTA Arad - Dunărea Călărași

    Etapa 2 - 10 august 2019

    SSC Farul Constanța - Dunărea Călărași
    Petrolul Ploiești - UTA Arad
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Metaloglobus București
    Ripensia Timișoara - SCM Gloria Buzău
    Sportul Snagov - FC Argeș
    Universitatea Cluj - Luceafărul Oradea
    CS Mioveni - CSM Reșița
    Pandurii Târgu Jiu - ASU Politehnica Timișoara
    Daco-Getica București - Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Rapid București - Concordia Chiajna

    Etapa a 3-a - 17 august 2019

    Concordia Chiajna - SSC Farul Constanța
    Turris-Oltul Turnu Măgurele - Rapid București
    ASU Politehnica Timișoara - Daco-Getica București
    CSM Reșița - Pandurii Târgu Jiu
    Luceafărul Oradea - CS Mioveni
    FC Argeș - Universitatea Cluj
    SCM Gloria Buzău - Sportul Snagov
    Metaloglobus București - Ripensia Timișoara
    UTA Arad - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Dunărea Călărași - Petrolul Ploiești

    Etapa a 4-a - 24 august 2019

    SSC Farul Constanța - Petrolul Ploiești
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dunărea Călărași
    Ripensia Timișoara - UTA Arad
    Sportul Snagov - Metaloglobus București
    Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzău
    CS Mioveni - FC Argeș
    Pandurii Târgu Jiu - Luceafărul Oradea
    Daco-Getica București - CSM Reșița
    Rapid București - ASU Politehnica Timișoara
    Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Măgurele

    Etapa a 5-a - 31 august 2019

    Turris-Oltul Turnu Măgurele-SSC Farul Constanța
    ASU Politehnica Timișoara-Concordia Chiajna
    CSM Reșița-Rapid București
    Luceafărul Oradea-Daco-Getica București
    FC Argeș-Pandurii Târgu Jiu
    SCM Gloria Buzău-CS Mioveni
    Metaloglobus București-Universitatea Cluj
    UTA Arad-Sportul Snagov
    Dunărea Călărași-Ripensia Timișoara
    Petrolul Ploiești-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Etapa a 6-a - 07 septembrie 2019

    SSC Farul Constanța-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Ripensia Timișoara-Petrolul Ploiești
    Sportul Snagov-Dunărea Călărași
    Universitatea Cluj-UTA Arad
    CS Mioveni-Metaloglobus București
    Pandurii Târgu Jiu-SCM Gloria Buzău
    Daco-Getica București-FC Argeș
    Rapid București-Luceafărul Oradea
    Concordia Chiajna-CSM Reșița
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-ASU Politehnica Timișoara

    Etapa a 7-a - 14 septembrie 2019

    ASU Politehnica Timișoara-SSC Farul Constanța
    CSM Reșița-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Luceafărul Oradea-Concordia Chiajna
    FC Argeș-Rapid București
    SCM Gloria Buzău-Daco-Getica București
    Metaloglobus București-Pandurii Târgu Jiu
    UTA Arad-CS Mioveni
    Dunărea Călărași-Universitatea Cluj
    Petrolul Ploiești-Sportul Snagov
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Ripensia Timișoara

    Etapa a 8-a - 21 septembrie 2019

    SSC Farul Constanța-Ripensia Timișoara
    Sportul Snagov-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Universitatea Cluj-Petrolul Ploiești
    CS Mioveni-Dunărea Călărași
    Pandurii Târgu Jiu-UTA Arad
    Daco-Getica București-Metaloglobus București
    Rapid București-SCM Gloria Buzău
    Concordia Chiajna-FC Argeș
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-Luceafărul Oradea
    ASU Politehnica Timișoara-CSM Reșița

    Etapa a 9-a - 28 septembrie 2019

    CSM Reșița-SSC Farul Constanța
    Luceafărul Oradea-ASU Politehnica Timișoara
    FC Argeș-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    SCM Gloria Buzău-Concordia Chiajna
    Metaloglobus București-Rapid București
    UTA Arad-Daco-Getica București
    Dunărea Călărași-Pandurii Târgu Jiu
    Petrolul Ploiești-CS Mioveni
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Universitatea Cluj
    Ripensia Timișoara-Sportul Snagov

    Etapa a 10-a - 05 octombrie 2019

    SSC Farul Constanța-Sportul Snagov
    Universitatea Cluj-Ripensia Timișoara
    CS Mioveni-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Pandurii Târgu Jiu-Petrolul Ploiești
    Daco-Getica București-Dunărea Călărași
    Rapid București-UTA Arad
    Concordia Chiajna-Metaloglobus București
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-SCM Gloria Buzău
    ASU Politehnica Timișoara-FC Argeș
    CSM Reșița-Luceafărul Oradea

    Etapa a 11-a - 12 octombrie 2019

    Luceafărul Oradea-SSC Farul Constanța
    FC Argeș-CSM Reșița
    SCM Gloria Buzău-ASU Politehnica Timișoara
    Metaloglobus București-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    UTA Arad-Concordia Chiajna
    Dunărea Călărași-Rapid București
    Petrolul Ploiești-Daco-Getica București
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Pandurii Târgu Jiu
    Ripensia Timișoara-CS Mioveni
    Sportul Snagov-Universitatea Cluj

    Etapa a 12-a - 16 octombrie 2019 (intermediară)

    SSC Farul Constanța-Universitatea Cluj
    CS Mioveni-Sportul Snagov
    Pandurii Târgu Jiu-Ripensia Timișoara
    Daco-Getica București-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Rapid București-Petrolul Ploiești
    Concordia Chiajna-Dunărea Călărași
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-UTA Arad
    ASU Politehnica Timișoara-Metaloglobus București
    CSM Reșița-SCM Gloria Buzău
    Luceafărul Oradea-FC Argeș

    Etapa a 13-a - 19 octombrie 2019

    FC Argeș-SSC Farul Constanța
    SCM Gloria Buzău-Luceafărul Oradea
    Metaloglobus București-CSM Reșița
    UTA Arad-ASU Politehnica Timișoara
    Dunărea Călărași-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Petrolul Ploiești-Concordia Chiajna
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Rapid București
    Ripensia Timișoara-Daco-Getica București
    Sportul Snagov-Pandurii Târgu Jiu
    Universitatea Cluj-CS Mioveni

    Etapa a 14-a - 26 octombrie 2019

    SSC Farul Constanța-CS Mioveni
    Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
    Daco-Getica București-Sportul Snagov
    Rapid București-Ripensia Timișoara
    Concordia Chiajna-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-Petrolul Ploiești
    ASU Politehnica Timișoara-Dunărea Călărași
    CSM Reșița-UTA Arad
    Luceafărul Oradea-Metaloglobus București
    FC Argeș-SCM Gloria Buzău

    Etapa a 15-a - 2 noiembrie 2019

    SCM Gloria Buzău-SSC Farul Constanța
    Metaloglobus București-FC Argeș
    UTA Arad-Luceafărul Oradea
    Dunărea Călărași-CSM Reșița
    Petrolul Ploiești-ASU Politehnica Timișoara
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Ripensia Timișoara-Concordia Chiajna
    Sportul Snagov-Rapid București
    Universitatea Cluj-Daco-Getica București
    CS Mioveni-Pandurii Târgu Jiu

    Etapa a 16-a - 09 noiembrie 2019

    SSC Farul Constanța-Pandurii Târgu Jiu
    Daco-Getica București-CS Mioveni
    Rapid București-Universitatea Cluj
    Concordia Chiajna-Sportul Snagov
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-Ripensia Timișoara
    ASU Politehnica Timișoara-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    CSM Reșița-Petrolul Ploiești
    Luceafărul Oradea-Dunărea Călărași
    FC Argeș-UTA Arad
    SCM Gloria Buzău-Metaloglobus București

    Etapa a 17-a - 13 noiembrie 2019 (intermediară)

    Metaloglobus București-SSC Farul Constanța
    UTA Arad-SCM Gloria Buzău
    Dunărea Călărași-FC Argeș
    Petrolul Ploiești-Luceafărul Oradea
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-CSM Reșița
    Ripensia Timișoara-ASU Politehnica Timișoara
    Sportul Snagov-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Universitatea Cluj-Concordia Chiajna
    CS Mioveni-Rapid București
    Pandurii Târgu Jiu-Daco-Getica București

    Etapa a 18-a - 16 noiembrie 2019

    SSC Farul Constanța-Daco-Getica București
    Rapid București-Pandurii Târgu Jiu
    Concordia Chiajna-CS Mioveni
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-Universitatea Cluj
    ASU Politehnica Timișoara-Sportul Snagov
    CSM Reșița-Ripensia Timișoara
    Luceafărul Oradea-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    FC Argeș-Petrolul Ploiești
    SCM Gloria Buzău-Dunărea Călărași
    Metaloglobus București-UTA Arad

    Etapa a 19-a - 23 noiembrie 2019
    UTA Arad-SSC Farul Constanța
    Dunărea Călărași-Metaloglobus București
    Petrolul Ploiești-SCM Gloria Buzău
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-FC Argeș
    Ripensia Timișoara-Luceafărul Oradea
    Sportul Snagov-CSM Reșița
    Universitatea Cluj-ASU Politehnica Timișoara
    CS Mioveni-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Pandurii Târgu Jiu-Concordia Chiajna
    Daco-Getica București-Rapid București

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,454
    Reputatie
    0
    Noul sezon din Liga 2 va fi in direct la Digi Sport. Noul sezon al Ligii 2 va debuta pe 3 august si se va incheia pe 30 mai 2020.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •