View Poll Results: Cine promoveaza in Liga 1?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • U Cluj

    1 7.69%
  • Rapid

    2 15.38%
  • Petyrolul

    4 30.77%
  • Farul

    2 15.38%
  • UTA

    4 30.77%
  • Concordia Chiajna

    0 0%
  • Dunarea Calarasi

    0 0%
  • Ripensia

    3 23.08%
  • ASU Poli Timisoara

    0 0%
  • Pandurii Tg Jiu

    1 7.69%
  • FC Arges

    1 7.69%
  • Daco - Getica

    0 0%
  • Sportul Snagov

    0 0%
  • Metaloglobus

    0 0%
  • Luceafarul Oradea

    0 0%
  • CS Mioveni

    0 0%
  • FK Csíkszereda

    0 0%
  • CSM Resita

    0 0%
  • Turris-Oltul Turnu Magurele

    3 23.08%
  • Gloria Buzau

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 305

Thread: Liga 2 - sezon 2019/2020

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0

    Liga 2 - sezon 2019/2020

    Retrogradate din Liga I 2018-2019:
    Concordia Chiajna
    FC Dunarea Calarasi

    Promovate din Liga a III-a 2018-2019:
    SCM Gloria Buzau
    Rapid Bucuresti
    Turris-Oltul Turnu Magurele
    CSM Scolar Resita
    FK Csíkszereda

    Ramase din Liga a II-a 2018-2019:
    CS Mioveni
    UTA Arad
    Luceafarul Oradea
    Metaloglobus Bucuresti
    FC Arges Pitesti
    Ripensia Timisoara
    Sportul Snagov
    Farul Constanta
    ASU Politehnica Timisoara
    Daco-Getica Bucuresti
    Pandurii Targu Jiu
    FC Petrolul Ploiesti
    FC Universitatea Cluj


    Se anunta un sezon spectaculos.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    Daniel Niculae (36 de ani), fostul jucator al Rapidului, nu crede ca giulestenii pot ajunge in Liga 1 in actuala formula.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/con...ea-571543.html

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    44,755
    Reputatie
    0
    Necredinciosul!
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

    Dubel, te astept cu berea la meci!

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    LIGA 2, PROGRAMUL COMPLET AL TURULUI
    Etapa 1 - 03 august 2019

    Rapid București - SSC Farul Constanța
    Concordia Chiajna - Daco-Getica București
    Turris-Oltul Turnu Măgurele - Pandurii Târgu Jiu
    ASU Politehnica Timișoara - CS Mioveni
    CSM Reșița - Universitatea Cluj
    Luceafărul Oradea - Sportul Snagov
    FC Argeș - Ripensia Timișoara
    SCM Gloria Buzău - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Metaloglobus București - Petrolul Ploiești
    UTA Arad - Dunărea Călărași

    Etapa 2 - 10 august 2019

    SSC Farul Constanța - Dunărea Călărași
    Petrolul Ploiești - UTA Arad
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Metaloglobus București
    Ripensia Timișoara - SCM Gloria Buzău
    Sportul Snagov - FC Argeș
    Universitatea Cluj - Luceafărul Oradea
    CS Mioveni - CSM Reșița
    Pandurii Târgu Jiu - ASU Politehnica Timișoara
    Daco-Getica București - Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Rapid București - Concordia Chiajna

    Etapa a 3-a - 17 august 2019

    Concordia Chiajna - SSC Farul Constanța
    Turris-Oltul Turnu Măgurele - Rapid București
    ASU Politehnica Timișoara - Daco-Getica București
    CSM Reșița - Pandurii Târgu Jiu
    Luceafărul Oradea - CS Mioveni
    FC Argeș - Universitatea Cluj
    SCM Gloria Buzău - Sportul Snagov
    Metaloglobus București - Ripensia Timișoara
    UTA Arad - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Dunărea Călărași - Petrolul Ploiești

    Etapa a 4-a - 24 august 2019

    SSC Farul Constanța - Petrolul Ploiești
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dunărea Călărași
    Ripensia Timișoara - UTA Arad
    Sportul Snagov - Metaloglobus București
    Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzău
    CS Mioveni - FC Argeș
    Pandurii Târgu Jiu - Luceafărul Oradea
    Daco-Getica București - CSM Reșița
    Rapid București - ASU Politehnica Timișoara
    Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Măgurele

    Etapa a 5-a - 31 august 2019

    Turris-Oltul Turnu Măgurele-SSC Farul Constanța
    ASU Politehnica Timișoara-Concordia Chiajna
    CSM Reșița-Rapid București
    Luceafărul Oradea-Daco-Getica București
    FC Argeș-Pandurii Târgu Jiu
    SCM Gloria Buzău-CS Mioveni
    Metaloglobus București-Universitatea Cluj
    UTA Arad-Sportul Snagov
    Dunărea Călărași-Ripensia Timișoara
    Petrolul Ploiești-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Etapa a 6-a - 07 septembrie 2019

    SSC Farul Constanța-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Ripensia Timișoara-Petrolul Ploiești
    Sportul Snagov-Dunărea Călărași
    Universitatea Cluj-UTA Arad
    CS Mioveni-Metaloglobus București
    Pandurii Târgu Jiu-SCM Gloria Buzău
    Daco-Getica București-FC Argeș
    Rapid București-Luceafărul Oradea
    Concordia Chiajna-CSM Reșița
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-ASU Politehnica Timișoara

    Etapa a 7-a - 14 septembrie 2019

    ASU Politehnica Timișoara-SSC Farul Constanța
    CSM Reșița-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Luceafărul Oradea-Concordia Chiajna
    FC Argeș-Rapid București
    SCM Gloria Buzău-Daco-Getica București
    Metaloglobus București-Pandurii Târgu Jiu
    UTA Arad-CS Mioveni
    Dunărea Călărași-Universitatea Cluj
    Petrolul Ploiești-Sportul Snagov
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Ripensia Timișoara

    Etapa a 8-a - 21 septembrie 2019

    SSC Farul Constanța-Ripensia Timișoara
    Sportul Snagov-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Universitatea Cluj-Petrolul Ploiești
    CS Mioveni-Dunărea Călărași
    Pandurii Târgu Jiu-UTA Arad
    Daco-Getica București-Metaloglobus București
    Rapid București-SCM Gloria Buzău
    Concordia Chiajna-FC Argeș
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-Luceafărul Oradea
    ASU Politehnica Timișoara-CSM Reșița

    Etapa a 9-a - 28 septembrie 2019

    CSM Reșița-SSC Farul Constanța
    Luceafărul Oradea-ASU Politehnica Timișoara
    FC Argeș-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    SCM Gloria Buzău-Concordia Chiajna
    Metaloglobus București-Rapid București
    UTA Arad-Daco-Getica București
    Dunărea Călărași-Pandurii Târgu Jiu
    Petrolul Ploiești-CS Mioveni
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Universitatea Cluj
    Ripensia Timișoara-Sportul Snagov

    Etapa a 10-a - 05 octombrie 2019

    SSC Farul Constanța-Sportul Snagov
    Universitatea Cluj-Ripensia Timișoara
    CS Mioveni-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Pandurii Târgu Jiu-Petrolul Ploiești
    Daco-Getica București-Dunărea Călărași
    Rapid București-UTA Arad
    Concordia Chiajna-Metaloglobus București
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-SCM Gloria Buzău
    ASU Politehnica Timișoara-FC Argeș
    CSM Reșița-Luceafărul Oradea

    Etapa a 11-a - 12 octombrie 2019

    Luceafărul Oradea-SSC Farul Constanța
    FC Argeș-CSM Reșița
    SCM Gloria Buzău-ASU Politehnica Timișoara
    Metaloglobus București-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    UTA Arad-Concordia Chiajna
    Dunărea Călărași-Rapid București
    Petrolul Ploiești-Daco-Getica București
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Pandurii Târgu Jiu
    Ripensia Timișoara-CS Mioveni
    Sportul Snagov-Universitatea Cluj

    Etapa a 12-a - 16 octombrie 2019 (intermediară)

    SSC Farul Constanța-Universitatea Cluj
    CS Mioveni-Sportul Snagov
    Pandurii Târgu Jiu-Ripensia Timișoara
    Daco-Getica București-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Rapid București-Petrolul Ploiești
    Concordia Chiajna-Dunărea Călărași
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-UTA Arad
    ASU Politehnica Timișoara-Metaloglobus București
    CSM Reșița-SCM Gloria Buzău
    Luceafărul Oradea-FC Argeș

    Etapa a 13-a - 19 octombrie 2019

    FC Argeș-SSC Farul Constanța
    SCM Gloria Buzău-Luceafărul Oradea
    Metaloglobus București-CSM Reșița
    UTA Arad-ASU Politehnica Timișoara
    Dunărea Călărași-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Petrolul Ploiești-Concordia Chiajna
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Rapid București
    Ripensia Timișoara-Daco-Getica București
    Sportul Snagov-Pandurii Târgu Jiu
    Universitatea Cluj-CS Mioveni

    Etapa a 14-a - 26 octombrie 2019

    SSC Farul Constanța-CS Mioveni
    Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
    Daco-Getica București-Sportul Snagov
    Rapid București-Ripensia Timișoara
    Concordia Chiajna-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-Petrolul Ploiești
    ASU Politehnica Timișoara-Dunărea Călărași
    CSM Reșița-UTA Arad
    Luceafărul Oradea-Metaloglobus București
    FC Argeș-SCM Gloria Buzău

    Etapa a 15-a - 2 noiembrie 2019

    SCM Gloria Buzău-SSC Farul Constanța
    Metaloglobus București-FC Argeș
    UTA Arad-Luceafărul Oradea
    Dunărea Călărași-CSM Reșița
    Petrolul Ploiești-ASU Politehnica Timișoara
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Ripensia Timișoara-Concordia Chiajna
    Sportul Snagov-Rapid București
    Universitatea Cluj-Daco-Getica București
    CS Mioveni-Pandurii Târgu Jiu

    Etapa a 16-a - 09 noiembrie 2019

    SSC Farul Constanța-Pandurii Târgu Jiu
    Daco-Getica București-CS Mioveni
    Rapid București-Universitatea Cluj
    Concordia Chiajna-Sportul Snagov
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-Ripensia Timișoara
    ASU Politehnica Timișoara-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    CSM Reșița-Petrolul Ploiești
    Luceafărul Oradea-Dunărea Călărași
    FC Argeș-UTA Arad
    SCM Gloria Buzău-Metaloglobus București

    Etapa a 17-a - 13 noiembrie 2019 (intermediară)

    Metaloglobus București-SSC Farul Constanța
    UTA Arad-SCM Gloria Buzău
    Dunărea Călărași-FC Argeș
    Petrolul Ploiești-Luceafărul Oradea
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-CSM Reșița
    Ripensia Timișoara-ASU Politehnica Timișoara
    Sportul Snagov-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Universitatea Cluj-Concordia Chiajna
    CS Mioveni-Rapid București
    Pandurii Târgu Jiu-Daco-Getica București

    Etapa a 18-a - 16 noiembrie 2019

    SSC Farul Constanța-Daco-Getica București
    Rapid București-Pandurii Târgu Jiu
    Concordia Chiajna-CS Mioveni
    Turris-Oltul Turnu Măgurele-Universitatea Cluj
    ASU Politehnica Timișoara-Sportul Snagov
    CSM Reșița-Ripensia Timișoara
    Luceafărul Oradea-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
    FC Argeș-Petrolul Ploiești
    SCM Gloria Buzău-Dunărea Călărași
    Metaloglobus București-UTA Arad

    Etapa a 19-a - 23 noiembrie 2019
    UTA Arad-SSC Farul Constanța
    Dunărea Călărași-Metaloglobus București
    Petrolul Ploiești-SCM Gloria Buzău
    FK Csikszereda Miercurea Ciuc-FC Argeș
    Ripensia Timișoara-Luceafărul Oradea
    Sportul Snagov-CSM Reșița
    Universitatea Cluj-ASU Politehnica Timișoara
    CS Mioveni-Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Pandurii Târgu Jiu-Concordia Chiajna
    Daco-Getica București-Rapid București

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    Noul sezon din Liga 2 va fi in direct la Digi Sport. Noul sezon al Ligii 2 va debuta pe 3 august si se va incheia pe 30 mai 2020.

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    LOTUL RAPIDULUI PENTRU LIGA 2

    Portari: Stefan Ciuculescu (25 ani), Virgil Draghia (28 ani), Alexandru Achiriloaie (18 ani)
    Fundasi: Robert Bajan (23 ani), Alexandru Iacob (30 ani), Bogdan Manole (22 ani), Matei Babaua (18 ani), Adrian Neacsu (18 ani), Alin Demici (19 ani), Facundo Mallo (24 ani), Ionut Voicu (34 ani)
    Mijlocasi: Alexandru Catrici (17 ani), Antonio Sefer (19 ani), Rares Lazar (20 ani), Marian Draghiceanu (20 ani), Alin Carstocea (27 ani), Lucian Goge (27 ani), Enrichi Finica (17 ani), Stefan Pănoiu (18 ani), Sandro Djuric (25 ani), Amir Jorza (20 ani), George Tudoran (23 ani), Cătălin Hlistei (24 ani), Alexandru Dulca (21 ani), Cătălin Oanea (20 ani)
    Atacanti: Matias Roskopf (21 ani), Brighton Labeau (23 ani), Marian Vlada (31 ani), Gabriel Dodoi 22 ani, Gabriel Toma (18 ani)

    Antrenor: Daniel Pancu (41 ani)

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    FRF a anuntat astazi schimbarea numelui echipei FC Arges. Astfel, Fotbal Club Arges Pitesti, club de drept public, devine Asociatia Club Sportiv Campionii Fotbal Club Arges, club privat. Prin aceasta decizie, formatia antrenata de Nicolae Dica primeste dreptul de a putea promova in Liga 1.
    FC Arges nu a avut drept de promovare in Liga 1 in ultimii doi ani pentru ca echipa era de drept public, iar regulamentele FIFA si UEFA interzic promovarea in aceste conditii. Acum, situatia s-a schimbat.


    Tot astazi, FRF a aprobat ca ACS Petrolul 52 Ploiesti sa participe sub denumirea marcii Petrolul Ploiesti, iar Fotbal Club Rapid 1923 S.A. sa se numeasca Fotbal Club Rapid.

  8. #8
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    Etapa 1

    Vineri, 2 august
    CSM Resita - U Cluj 18:00, televizat

    Sambata, 3 august
    Chiajna - Daco-Getica 11:00
    Turris Tr. Magurele - Pandurii 11:00
    ASU Poli - CS Mioveni 11:00
    Luceafarul Oradea - Snagov 11:00
    UTA - Dunarea Calarasi 13:00, televizat
    Rapid - Farul 18:00, televizat

    Duminica, 4 august
    Gloria Buzau - Csikszereda 11:00
    Metaloglobus - Petrolul 13:30, televizat

    Marti, 6 august
    FC Arges - Ripensia 19:30, televizat

    meciurile sunt transmise de Digi, Telekom, Look

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    Meciul Rapid - Farul se joaca direct sambata, 3 august. Astept un egal drept cadou din partea Rapidului.

  10. #10
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    28,655
    Reputatie
    1
    Forza Ripi,CSM si ASU!
    in aceasta ordine
    granita la Orsova!

  11. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0

    Daca nu e una, e cealalta.

  12. #12
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    28,655
    Reputatie
    1
    poti sa razi pana iti creste par pe limba...
    granita la Orsova!

  13. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    Papagalule.

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    44,755
    Reputatie
    0


    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Meciul Rapid - Farul se joaca direct sambata, 3 august. Astept un egal drept cadou din partea Rapidului.
    Vei primi de 3 ori acel cadou deoarece Rapidul va face 3p, nu doar 1p cat speri tu Leo, draga!


    Multumim pentru afisarea lotului!
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

    Dubel, te astept cu berea la meci!

  15. #15
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    28,655
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Papagalule.
    vad ca mai nou il tot amuzi pe Gagauta cu postarile tale...
    daca nici asta nu mai e o situatie ciudata,apai alta nu stiu care mai e...
    granita la Orsova!

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    44,755
    Reputatie
    0
    O bucata Timisoara sa se bata la promovare vreodata, dintre atatea!
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

    Dubel, te astept cu berea la meci!

  17. #17
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    28,655
    Reputatie
    1
    nu-i musai pampalocule,tu nu intelegi ca noi avem alte prioritati aici in Banat?
    granita la Orsova!

  18. #18
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    55,811
    Reputatie
    0
    Cum ar fi?

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    44,755
    Reputatie
    0
    Evitarea retrogradarii!
    Last edited by Johnny D; 30th July 2019 at 21:35.
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

    Dubel, te astept cu berea la meci!

  20. #20
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,175
    Reputatie
    1
    Asa, ma, Zicu antrenor la Farul?!

    Speram si eu la un egal sambata, dar ce sa facu cu panarama de Zicu? Cum sa debuteze ratatul ala ca antrenor in Liga 2 la Farul? A fost delasator ca jucator, ce disciplina sa aiba ca antrenor? Talent a avut, i-a lipsit doar vointa si caracter. Ce antrenor sa iasa din zdreanta asta?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    44,755
    Reputatie
    0
    Facem golaveraj. Merge si H1 linistit.
    Asta in conditiile in care ne lipseste coordonatorul de joc Cristocea.
    Cand revine, spulberam tot, rupem fashuri, spargem geamuri.
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

    Dubel, te astept cu berea la meci!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •