View Poll Results: Cine promoveaza in Liga 1?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • U Cluj

    1 5.88%
  • Rapid

    4 23.53%
  • Petyrolul

    4 23.53%
  • Farul

    2 11.76%
  • UTA

    7 41.18%
  • Concordia Chiajna

    0 0%
  • Dunarea Calarasi

    0 0%
  • Ripensia

    3 17.65%
  • ASU Poli Timisoara

    0 0%
  • Pandurii Tg Jiu

    1 5.88%
  • FC Arges

    1 5.88%
  • Daco - Getica

    0 0%
  • Sportul Snagov

    0 0%
  • Metaloglobus

    0 0%
  • Luceafarul Oradea

    0 0%
  • CS Mioveni

    1 5.88%
  • FK Csíkszereda

    0 0%
  • CSM Resita

    0 0%
  • Turris-Oltul Turnu Magurele

    4 23.53%
  • Gloria Buzau

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 23 of 36 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast
Results 463 to 483 of 745

Thread: Liga 2 - sezon 2019/2020

  1. #463
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nucă m-ar deranja ca se trag sforile pt Rapid ca in vremurile bune cand Mircea Lucescu povestea cum era ordin de partid ca aceasta echipa muncitoreasca sa nu retrogradeze. 'O amenda acolo, nimic mai mult' in Austria, de ex, inseamna 12 puncte penalizare. Lask Linz a fost ușuita de pe primul loc pt nerespectarea regulilor sanitare. Fair-play-ul sanitar, cum s-ar spune pe la noi Pai, daca vreti jurisprudența, avem aici exemplu. Nu e bine nici asa, hai sa facem mereu ca la noi. Mai un baraj din joben, o injumatatire din incheietura, dupa aia ne miram de ce suntem pielea pulii in fotbal! Satisfactia, dar una nemaipomenita, nu asa oricum, e ca Rapid a devenit mai rau ca aia impotriva carora luptă, ideologic, de-o viata

  2. #464
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Barajul ala l-am castigat de-ampwlea. Macar sa nu-l jucam atunci.
    De ce ni se ia ce-am castigat?
    Sa luam si noi, daca nu puncte, macar un antrenament, doua, zic.
    Ce putem si noi!

    LE: Si de ce mama dracului am mai jucat baraj, daca am terminat pe 8 in clasament?
    Era clar ca suntem cei mai buni pe teren, chiar a fost fara rost.
    Ne-a pus sa jucam doar ca eram saraci si n-aveam bani de salarii, asteptam sezonul urmator si drepturile TV ca sa le putem plati, si dupa ce-am platit vreo 2 luni din 12 restanta, ne-au retrogradat in plin sezon punandu-ne in imposibilitatea de-a plati jucatorii ce si-au facut datoria pentru club tot anul, pe burta goala! Aia da dreptate.
    Last edited by Johnny D; 30th May 2020 at 13:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #465
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Unde mai exista vreodata vreun club la care sa joace jucatorii gratis un an intreg din simpla iubire pentru el, daramite sa-si mai si atinga obiectivele cu brio? Pe burta goala? Nicaieri! In maxim juma de an orice stelist sau dinamovist se pisha de sus pe culori daca nu e platit, iubirea pentru Rapid insa e din alt material facuta.

    In acel moment Rapidul era puternic sportiv vorbind chiar daca era foarte slabit din multe alte puncte de vedere, pentru ca nu erau bani, dar rapidisti talentati in teren mereu am avut. Din pacate azi nu ni-i permitem inca deoarece jucam la un nivel sub valoarea jucatorilor ce au Rapidul in suflet, si trebuie sa incercam sa promovam cu acesti mercenari pe care ni-i putem permite deocamdata. Dar cand vom reveni in Liga 1, ne vom permite sa-i aducem inapoi si apoi toti ne vor sti de frica. Chiar si acum, asa cu mercenari cum ne permitem si tot starnim invidii si ciudoshenii de grandioase proportii, depunctare, excludere din play off, auzi la ei! Berbecii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #466
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 1 (4 iulie 2020)
    UTA Arad - Petrolul
    Turris Turnu - FC Arges
    Rapid - CS Mioveni

    Etapa 2 (11 iulie 2020)
    Petrolul - Rapid
    FC Arges - Mioveni
    UTA - Turris

    Etapa 3 (18 iulie)
    Turris - Petrolul
    CS Mioveni - UTA Arad
    Rapid - FC Arges

    Etapa 4 (25 iulie 2020)
    Petrolul - FC Arges
    UTA - Rapid
    Turris - CS Mioveni

    Etapa 5 (1 august 2020)
    CS Mioveni - Petrolul
    Rapid - Turris
    FC Arges - UTA

    Meciurile de baraj pentru promovarea in Liga 1 la care va participa ocupanta locului 3 din acest play-off se vor disputa pe 5 și 9 august 2020.

  5. #467
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asa, batem tot, rupem din ei, le mancam ficatii, ii trimitem la mamica acasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #468
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pana si suporterii echipei decedate recunosc ca actuala clona finanta din banii Primariei Sectorului 1 n-are nicio legatura cu rapidul familentar. Ia si citeste Ionica, cel cu putza mica: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/gal...sa-602151.html
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #469
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Numa prostii citesc minciunile GSP, numa mersi frumos, Dubel.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #470
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ha, ha!!! Numai prostii nu cred când li se spune acelasi lucru de majoritatea celor care urmăresc fenomenul fotbalistic, dar mai ales pe cei care sunt de aceeasi parte a baricadei ca si ei, adică suporteri ai echipei decedate, asa cum este si cel care a scris acel articol.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #471
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Tu esti majoritatea!? Sa traiti, majoritatea dumneavoastra!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #472
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce spui, totusi, de Bogdan Fechita, suporter declarat al echipei decedate, care si semneaza acel articol?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #473
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu ma intereseaza bai, ala nici nu-i rapidist daca zice asa ceva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #474
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Deci daca spune adevarul nu-i rapidist?! Ma zebzecule, tu gandesti cand scrii ceva?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #475
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ori nu e, ori e prost. Ce sa-i fac eu?

    La noi scrie "Rapid" in nume, Dubelo, nu ca la voi!
    Nu-mi mai aduce toti retardatii cu ce spun ei, ma doare fix in pl. de ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #476
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    fc r(omanes)

  15. #477
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Desi altii se balbaie ca tiganii FC FC!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #478
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Arges a scos un egal la Turris, excelent, era important sa nu bata Turris!
    De fapt egalul era cel mai bun si Argesul l-a scos cu om in minus o repriza!
    Turris e neinvinsa acasa de 2 ani, dar acest play off parca se joaca pe teren neutru.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #479
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Apelul facut de UTA Arad la TAS, care viza decizia privind injumatatirea punctelor din play-off-ul Ligii 2, a fost respins.

  18. #480
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Era evident. Maine avem meci mare, trebuie sa batem ca sa ramanem cu sanse reale la promovare.
    Pana acum n-am prea fost instare sa profitam de pasii gresiti ai contracandidatelor, daca nici acum, greu sa mai promovam.

    Insa daca vom profita, vom urca pe locul 2! Care e sfant, nu infect ca al fcsb-ului!

    In nocturna jucam bine, de aia i-am si batut cu 5-1 p-astia cu care jucam maine. Si e cam si singurul nostru meci in nocturna din acest play off. Daca nici in nocturna nu mai batem, e clar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #481
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Meci de 0-0. Mioveniul se apară bine acasă, iar Rapidul dă un gol la 10 meciuri.

  20. #482
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ciorditorii vor lua o distinsa mwie . ionica are de ales?

  21. #483
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Adicacum mwie distinsa? Isi pun bavetica si o servesc cu furculita de argint?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •