View Poll Results: Cine promoveaza in Liga 1?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • U Cluj

    1 5.88%
  • Rapid

    4 23.53%
  • Petyrolul

    4 23.53%
  • Farul

    2 11.76%
  • UTA

    7 41.18%
  • Concordia Chiajna

    0 0%
  • Dunarea Calarasi

    0 0%
  • Ripensia

    3 17.65%
  • ASU Poli Timisoara

    0 0%
  • Pandurii Tg Jiu

    1 5.88%
  • FC Arges

    1 5.88%
  • Daco - Getica

    0 0%
  • Sportul Snagov

    0 0%
  • Metaloglobus

    0 0%
  • Luceafarul Oradea

    0 0%
  • CS Mioveni

    1 5.88%
  • FK Csíkszereda

    0 0%
  • CSM Resita

    0 0%
  • Turris-Oltul Turnu Magurele

    4 23.53%
  • Gloria Buzau

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 10 of 36 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 190 to 210 of 745

Thread: Liga 2 - sezon 2019/2020

  1. #190
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    S-a mers pe ideea ca suporterii celor doua echipe ar avea o agenda comuna, de asta s-au insinuat la milogeala, pe langa CS. Nu e asa si daca nu ma credeti intrebati-l pe Bubu, suporterul ucis de un rapidist si un stelist. Nu am uitat, jegurior!

    In primul rand, e cererea umilitoare a Rapidului: cum, ba, sa te cobori intr-atat, incat sa cersesti stadionul echipei impotriva caruia, pasamite, tu lupti, ideologic, de la una mie nousa sute douăștrei. Deja se vazusera cu sacii in caruta, am citit zeci de comentarii in care, desi CS a aprobat initial, cu naivitate, cererea de a juca in Groapa, tot maimutoii o dadeau in corsicaneli si calambururi de triaj. Ei bine, daca sunteti mizerii, jucati in **** mea la coropisnite si cu asta-basta!

    PS. Da, noi nu mai jucam acolo, dar e suficienta istorie in spate care nu te lasa sa pleci capul. Am citit si destule pareri zen ale cainilor, ca trebuia sa nu reactionam asa. Ma piș pe ei suntem oricum o țara de cretini. Ce ar mai urma? Sa joaca Uta pe Paltinisanu? Dinamo in Ghencea? Craiova pe Dinamo? Cultivam aceasta rivalitate since 1948 eu unul stiu ca asta voi lasa mostenire urmasilor. Daca altii vor sa lase altceva, am spus deja ca ma piș pe ei

  2. #191
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    cererea de a juca in Groapa, tot maimutoii o dadeau in corsicaneli si calambururi de triaj. Ei bine, daca sunteti mizerii, jucati in **** mea la coropisnite si cu asta-basta!
    Cam asa le zici la aia de au stadion, nu joaca pe el ca sunt prea buni pentru propriu lor stadion, si nu te lasa nici pe tine ca daca ei nu sunt, tu nici asa. Multumesc Dinamo, o echipa adevarata! S-o multumesc si pe Leo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #192
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Lasa, nici voi nu v-ati oferit sa faceti o deparazitare.
    Pai, cine v-ar primi asa infestati la ei?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #193
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Coropishtiritzele stau in pamant, nu-n haine sau piele! IQ deficitarule!
    Sau poate te gandesti c-avem pamant sub unghii si le caram la ei?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #194
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Jucati pe Arena Nationala ca aveti bani destui.

  6. #195
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Avem pe saracia noastra. Si acolo gazonu nu e mare diferenta fata de Regie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #196
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe spanioli nu i-a deranjat gazonul, au facut vreo 800 de pase cu magarusii, au avut 8 ocazii cu portarul, au dat doua goluri. Pana in min 60, cand li s-a facut lehamite de asa adversar de căcat. Numai la noi, perlele si brazilienii Ieuropii, auzim văicăreala asta cu gazonul. Zici ca avem si mare fotbal in viteza, echipe de posesie, driblinguri, executii. Te piși pe tine, bă, se vaită jucatori care nu stiu sa faca un stop, sa dea o pasă joaca tot in spate si lateral, ca pisdele. Uite, de ex, labagiul ala de Nistor, decarul pulii, are lovitura de la 18 metri si trage la nivelul gleznei, ca Ronaldinho. Gunoaiele astea sa faca ciocu' mic in mortii lor de inapti!

    Bine, Rapidu' se si vede un fel de Boca River Estudiantes, nu poate sari mingea din francezul ăla Labă Tristă decat pe masa de biliard. Sau din varful ala argentinian. Am vazut o lovitura libera, cu Pandurii, a facut mingea unghi obtuz, mai era un pic si ajungea pe lacul Ciurel. Hai, ba, terminati cu vrajeli din astea, de grupa mică.

  8. #197
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Pe spanioli nu i-a deranjat gazonul, au facut vreo 800 de pase cu magarusii, au avut 8 ocazii cu portarul, au dat doua goluri. Pana in min 60, cand li s-a facut lehamite de asa adversar de căcat.
    Nu a facut pe dracu, a fost cat pe ce la ultima faza sa fie 2-2, in loc de 0-5.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Uite, de ex, labagiul ala de Nistor, decarul pulii, are lovitura de la 18 metri si trage la nivelul gleznei, ca Ronaldinho. Gunoaiele astea sa faca ciocu' mic in mortii lor de inapti!
    Ala o fi Nistor, dar Sefer de la noi da acel gol penibil cu Tg. Jiu de zici ca nu stie suta pe gazonul varza de acasa, cum are gazonul excelent sub picioare din Trivale, cum arunca o torpila in bara transversala de jos, din unghi de la 25 de metri.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Bine, Rapidu' se si vede un fel de Boca River Estudiantes, nu poate sari mingea din francezul ăla Labă Tristă decat pe masa de biliard. Sau din varful ala argentinian. Am vazut o lovitura libera, cu Pandurii, a facut mingea unghi obtuz, mai era un pic si ajungea pe lacul Ciurel. Hai, ba, terminati cu vrajeli din astea, de grupa mică.
    Tocmai, pe gazonu' ala de kkt. Nu e vorba doar de minge, ci si de picior. Fuge de sub tine si n-ai incredere in picioare cand fugi la ea nici din lovitura libera! Ti-ai dat raspunsul singur. Cu vrajeli terminati voi, zici ca s-a kkt Iisus Hristos in stadionul vostru si e de neintinat de-aci inainte, doar Dinamo in Champions League va avea pretentia de-a juca! Adica il veti inchide pe veci!
    Last edited by Johnny D; 20th September 2019 at 07:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #198
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cand o sa aveti si voi o casa si n-o sa mai umblati cu cortul prin straini, o sa vedeti ce mult inseamna 'acasa'. Oricum, s-au dat prea multe explicatii unor gunoaie care nu meritau decat verboten. Ca sa incheiem discutia, ma refer la Raped personajul colectiv, nu poti sa dai cu barda in toti rapidistii. Valabil pt toate echipele pomenite aici Ca sa nu se cace cineva pe el fara pampers, zic.

  10. #199
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Acolo a marcat Dudu cu Internazionale of Milano, ce **** mea sa explici unei primarii de agarici, care a infiat o academie de ********i. La coropisnite, ramane cum am stabilit!

  11. #200
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce-ai mancat de dimineata dar pari sa scoti kkt pe gura, si e un fenomen mai des intalnit in ultimele luni.
    Insa trecem peste, ca deocamdata aceste momente sunt minoritare in fata celor de culegere. Deocamdata...



    Aaa, cred ca stiu ce-i baiu: ciuda ca la voi nu se face stadionu nici in deceniul care urmeaza!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #201
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pana mea, au o peluza numita Catalin Hildan. Cum sa lasi galeria Rapidului sa stea acolo? Si dupa aia cum mai scoti mirosul?

    Capitanu' se lasa orbit de nervi si nu mai judeca rational doar cand vine vorba de Steaua, in rest sunt de acord cu tot ce spune. Totusi, si asta e o exceptie, nu as aduce in discutie primariile. Nu sunt tocmai ei in masura sa dea cu piatra. Tinem cu totii minte ce coregrafie frumoasa 3D au facut baietii la lansarea lu' Ponta. Bijuterie, nu alta, cred ca i-a dat si pe CNN
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #202
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Inca te mai urmareste amintirea cu crainicul de la voi strigand ca disperatul: "dati vestele jooooos!"?

  14. #203
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Ce? C-am dat pe ei cu de toate? Sa stii ca nu sunt mandru de multe tiganii dar de aia sunt!
    De fapt la murdaria lor morala, cred ca i-am chiar curatit putin!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #204
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Un mic moment de glorie in 10 ani de umilinte. Da, tin minte
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #205
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Haide U, numai U!


    Haide zi cu mine Leo, c-ai votat in poll!
    Haide U, numai U!
    mUist de mic!


    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #206
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    U nu joaca nimic, Petrolul ar fi trebuit sa mature cu ei pe jos

  18. #207
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Nici cu peTROLUL sincer nu prea ma mandresc, 0-0 la pauza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #208
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    clar, mortii mati de fluierasi si de craciun

  20. #209
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Gol si Rapidul ramane peste peTROLUL care a avut 2 meciuri cu ultimele 2 clasate si nu fu instare sa bata pe nici una! Asta da defilare, Stoicane! D-asta sa tot avem!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #210
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Ce-au baut cei de la U la pauza?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •