View Poll Results: Cine va fi campioana Wimbledon 2019?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    3 50.00%
  • Ashleigh Barty

    1 16.67%
  • Angelique Kerber

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Naomi Osaka

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    1 16.67%
  • Kiki Bertens

    0 0%
  • Sloane Stephens

    0 0%
  • Serena Williams

    0 0%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Aryna Sabalenka

    0 0%
  • Belinda Bencic

    0 0%
  • Marketa Vondrousova

    0 0%
  • Caroline Wozniacki

    0 0%
  • Elize Mertens

    0 0%
  • Caroline Garcia

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Victoria Azarenka

    0 0%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Alta, numiti-o!

    1 16.67%
Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 332

Thread: WTA Grand Slam: Wimbledon 2019

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Are unu, Cip si Dale parca-l cheama. Nu stiu exact. _X
    am zis antrenor. deci tot solo o arde? desene animate sa vada la tv.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Legat de Osaka, a făcut greČ™eala vieČ›ii ca a renunČ›at la Bajin. Dar nu are minte, a ajuns nr 1, .
    hmm, parca o rumunca o facut la fel.

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Garcia out, chinezuca i-a venit de hac. Nici o treaba cu iarba.


    Ce bine a jucat chinezoaica pentru prima ei victorie pe iarba la Wimbly ever!
    Oricine ar fi intalnit-o azi, n-o vedeam bine. Conteaza mult bulanul, ca de obicei.


    Auzi ca are cu nimeni in turul urmator, e de pus! Grozav tenis a aratat azi!
    Last edited by Johnny D; 1st July 2019 at 22:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    hmm, parca o rumunca o facut la fel.
    Hopa, acu mi-am dat seama c-ai iesit la vedere!
    Ia zi, ti-a placut ce Brexit le-au dat rumunacii englujilor tai la U21?
    Last edited by Johnny D; 1st July 2019 at 22:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Muguwuza Cum naiba a castigat asta Wimbledon? Prost sa fii, noroc ca esti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Hopa, acu mi-am dat seama c-ai iesit la vedere!
    Ia zi, ti-a placut ce Brexit le-au dat rumunacii englujilor tai la U21?
    Ce u21 ba? Ești beat? Ori ești beat ori ești pedofil.

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ca tot zici de brexit, ia zi, iti place cum le tremura chilotii la europozi cum vad ca gluma se îngroasă si nu primesc nici un ban?

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Ce u21 ba? Ești beat? Ori ești beat ori ești pedofil.
    Ce te-ai suparat asa? De 2-4 zici ca te-ai suparat!

    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Ca tot zici de brexit, ia zi, iti place cum le tremura chilotii la europozi cum vad ca gluma se îngroasă si nu primesc nici un ban?
    Eu am vazut Romanica cum le-a scos Brexitul din cap englezilor, tu ce-ai vazut?



    Masha a avut set si 5-2 cu Panaramtier aia, si a pierdut meciul, a abandonat la 0-5 in decisiv!... Stupid...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Monica in turul doi! Cu asta revine in top 100. Chit ca nu cred sa treaca si de Mertens.

    Senzationala Cori Gauff! A trecut de trei tururi de calificari si de Venus la doar 15 ani si un pic. Toate castigatoarele de la junioare din ultimii doi ani au fost mai batrane decat e ea acum. E cea mai tanara in turul doi de la Hingis incoace.
    Last edited by JJ; 2nd July 2019 at 21:57.

  10. #31
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Gauff va fi o jucatoare de temut cat de curand. Ruse a jucat bine azi cu Georges. Sper sa joace turnee WTA mai des.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Monica in turul doi! Cu asta revine in top 100. Chit ca nu cred sa treaca si de Mertens.
    Nici o sansa. Bani pe jos pe Mertens. Petkovic a jucat un tenis de locu 300-400 mondial si-a pierdut pe mana ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Sunt excited pentru meciul de azi. Regret ca trebuie sa piarda una din fete. Mi-as fi dorit sa o vad pe Miki sa lege niste victorii, dar la fel de mult o vreau pe Simo rea din nou si stiu ca a juca cu o colega o va motiva. Sper sa fie un meci frumos si fair play!

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Sa vezi ce o sa regret eu daca nu bate Halep!
    La Miki ma astept la putin respect, plm, o bat toate si fix amu s-ar gasi s-o bata pe Halep? Ia mai du-te tu si pune mana pe 2-3 victorii la rand in turnee WTA si pe urma cu d-astea! Ma astept Simona sa joace f bine! Daca nici cu astea ale tale de pe dupe blocuri nu joci bine, atunci cu cine?


    Va fi un duel interesant rever Simona, stanga Miki. Dar in momentul cand Simona va da reverul lung de linie, pe reverul lu Miki cu care nu se poate apara prea bine, va fi prapad. Doar sa-l dea! Si nu de fileu! Daca as fi antrenorul Simonei i-as sugera sa nu foloseasca dreapta lung de linie prea des, e lovitura ei mai slaba si oricum Miki e acolo cu dreapta s-o intoarca pervers in cross scurt, n-are sens. Doar rever in ambele directii si dreapta in cross pe reverul adversarului! Mi-e frica totusi de lipsa de frica a lu Miki... cand joaca fara frica are un tenis de speriat, foarte intepat, bun de iarba. Pe de alta parte e greu sa joci cu un adversar care e atat de bun la retur, mai ales cand punctu tau nevralgic e serva 2! Simo ar trebui sa bata.
    Last edited by Johnny D; 3rd July 2019 at 08:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Clasic Buburuza...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Esti prezenta Alina cu emotiile? 3-3....
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Ne-a scutit Simonica de emotii suplimentare mai apoi, 4 game-uri la rand de acolo, 6-3 1-0 si cam gatuca e... Asa trebuie, ca Nadal care si-i bate pe toti ai lui, spaniolii lui la care le arata cine-i shefu! Simonica e Nadalul nostru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Sunt foarte multe emotii acolo..si sper Simo sa inchida in 2.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Ar fi inchis cu reverul ala la 40-15 in lung de linie pentru 3-0, dar a insistat sa-i dea pe stanga si Miki de acolo si-a intrat in Dynamite - stadiul ei de gratie facand 4 game-uri bombastice la rand!

    Insa Simo se pare ca a avut noroc cu ceva spectator habauc ce-a oprit meciu si care a mai pus-o pe pauza de pe Dynamite!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Dar se pare ca tot nu fu suficient, trebuia sa moara de tot acolo sa fie pauza suficient de lunga! Nu degeaba mi-a fost frica de Miki... e rea, foarte rea, si de multe ori tot cand nu trebuie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Da, acum s-a umflat tarata in Buzarnescu, da 120%, eventual o scoate pe Halep si apoi pierde lamentabil cu neica nimeni in turul urmator.
    Exact genul de jucator care nu imi place mie... asa ca tin cu Simona azi ca are mai multe sanse in continuare.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Nu cu nimeni, se joaca cu Azarenka care vine cu o forma teribila dupa ea, tocmai ce-a sters iarba cu Tomljanovic 6-2 6-0! :| Ghinionista tragere la sorti...


    Cristi, toata lumea tine cu Simona! Chiar daca Miki are si ea ceva al ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •