View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Romania

    6 100.00%
  • Germania

    0 0%
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 204

Thread: Semifinala Euro U21: Romania - Germania 2-4

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1

    Semifinala Euro U21: Romania - Germania 2-4

    Joi 27 iunie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    poate ne intelegem si cu nemtalai, vezi meciul cu franta!

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Sa te intelegi la ce? Care sa evite Spania?


    Eu cred ca noi o vom evita, insa am votat cu Romania, din dorinta mai mult decat credinta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Romania uber alles!

  5. #5
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Meci greu mai greu decat asta de azi si poate la fel de greu ca ala cu anglia... dar ne jucam sansa! Hai Romania!
    Libera La LAZIO !

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Asa ma gandeam si eu, Germania e putin peste nivelul Angliei, poate putin mai slaba ofensiv dar mult mai puternica defensiv.
    Iar Spania putin peste nivelul Germaniei, putin mai slaba defensiv, dar mult mai puternica ofensiv.
    Driblacii aia santimbalici cu finalizari spectaculoase vor face varza Franta, din pacate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Iar pariaza Johnny

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Mereu! Iti mi-am luat teapa pe Anglia c-am pus de la live cand conduceau, si-au condus de 3 ori degeaba.
    Pe meciul nostru am jucat 1X pe Franta, desi 0-0 final era de pariat solo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    zic ca decat sa te tot plangi pe fistece topic despre (in)succesurile tale din viata de parior prafuit sa devii barbat deschizand un topic jmecher, personal, pe pariuri


    caruia musai sa-i dai un nume reprezentativ, ca sa ademenesti audienta clickuitoare inocenta, gen: Soldu' lu' IONEL zaBrave

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post



    De bine, de rau, ei mai au cate un verzishor, eu mi-s lefter, sunt pe minus vreo 60 de milioane anu asta, de nu 80. Dar incerc sa ma incurajez.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Pai delaPARIUS a deschis subiectul, nu e frumos sa lasi omul neraspuns.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    la antecedentele tale nu trebuie sa te mire ca-ti iei bobarnace chiar si de la apartinator; nu (vreau sa) caut in spate dar chiar si Miril care are masterul luat in evitarea clinciurilor inutile ti-a spus, de vreo trei ori chiar, ca ... ne obosesti cu astfel de personal issues expuse pe forum


    o o o, tu batmane!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  12. #12
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    meci greu aici ! Germania are cel mai bun atac de la acest Euro si nu a luat gol decat din penalty

    posibil ca experienta mai mare sa isi spuna cuvantul , sa nu uitam ca jucam cu detinatoare trofeului

    daca e sa iesim , sa iesim cu capul sus !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #13
    junior CaptainClaw's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Arad
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Maxima Bologna joi: 39 gr, la ora meciului (18:00) un 37-38 tot o fi. Presupun ca si italienii au niste reguli care spun ca activitatea se intrerupe la temperaturi de peste 35 gr Stiu ca germanii in mod sigur nu-s obisnuiti cu astfel de temperaturi, dar nici ai nostri nu au crescut ca niste beduini prin Sahara sau Egipt.

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    pauza de hidratare
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    De aia e bine sa ai africani in echipa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #16
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    bine ca nu jucam cu negrii frantei la 40 C

    meciul va fi afectat grav de caldura...

    ptr noi, meciul asta e doar un bonus, presiunea e pe nemti.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #17
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Germania e detinatoarea titlului care a batut dificil Anglia in semifinale la editia trecuta. Noi am batut sever Anglia la editia asta.
    Toate astea ne pot da sperante dar e dificil de comparat generatiile la tineret. Trebuie analizat pe moment valoarea echipelor si nu ce valoare aveau acum doi ani fata de azi etc ...
    Eu nu am vazut cum joaca Germania decat in rezumat la editia asta si cred ca avem sanse serioase sa trecem aici. Jocul nostru e derutant, cu ruperi de ritm si rapid pe contra cand ocazia se prezinta. Avem si jucatori talentati care pot face diferenta individual. Trebuie disciplina mare in aparare si sa nu ne retragem de tot. Daca ii mentinem la 30 de metri distanta de poarta noastra atunci nu vom avea probleme mari.
    Last edited by delaparis; 25th June 2019 at 22:11.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #18
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Bun eu am vazut Germania si cred ca sunt peste noi la toate capitolele poate portarul sa fie mai bun al nostru
    ... intrebare este cat poate sa scoata Radu, Anglia pe final ne-a dominat si nu am vazut o interceptie a fundasilor, a mijlocasilor 3 interventii de exceptie, o bara si un cap peste poarta in 10 minute,in concluzie puteam lua 5 de la Anglia.

    Germanii vor specula exact ce au vazut cu Anglia sa nu credeti ca ce vad eu nu au observat si ei, plus altele pe deasupra.

    Sper sa se intample ceva neobisnuit favorabil echipei Romaniei care sa-i scoata din ritmul lor.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #19
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce țărănuș obraznic si infect e acest rege fotbalist, cand isi supraevalueaza posibilitatile, altele decat cele fotbalistice!

    Bunaoara, il ia la pulă pe Lucescu jr, care si-a dat si el cu parerea ca doar 5-6 dintre flacaii astia din semifinala vor face pasul spre nationala mare.

    Daca era corect, ne spunea si care tari au reusit sa promoveze in bloc 11 insi de la tineret, cum vrea el.

    Bine, ma, reje, dar hai sa ne uitam cum reusesc altii sa implementeze problema! De lehamite, doar un singur exemplu!

    Finala u21 din 2017, Germania- Spania.

    Jărmania.

    GK 12 Julian Pollersbeck
    RB 2 Jeremy Toljan
    CB 5 Niklas Stark
    CB 15 Marc-Oliver Kempf
    LB 3 Yannick Gerhardt
    DM 19 Janik Haberer
    RM 17 Mitchell Weiser
    CM 7 Max Meyer
    CM 10 Maximilian Arnold (c) Y
    LM 11 Serge Gnabry
    CF 22 Maximilian Philip

    Spania, iaca:


    GK 1 Kepa Arrizabalaga
    RB 2 Héctor Bellerín
    CB 4 Jorge Meré
    CB 5 Jesús Vallejo
    LB 19 Jonny Castro
    CM 8 Saúl Niguez
    CM 22 Marcos Llorente
    CM 6 Dani Ceballos
    RF 11 Marco Asensio
    CF 12 Sandro
    LF 7 Gerard Deulofeu (c)
    DF 3 José Luis Gaya
    FW 15 Inaki Williams
    FW 9 Borja Mayoral

    Acum calculati si voi cati dintre baietii astia sunt titulari in nationalele mari. Daca nici asta nu e mancatorie de căcat, nu stiu care mai este!

    PS. Pe ce se bazeaza rejele, de fapt, ca saracul, cand a scos pliscul in Europa, i l-au umplut cu căcat, care mai de care.

  20. #20
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    E o mica diferenta insa. Ambele au si in alte grupe de varsta jucatori cu adevarat buni. Uite, Spania a castigat U21 in 2013. De acolo vin De Gea, Isco, Morata, Koke, Thiago.

    O comparatie mai buna ar fi cu o prezenta meteorica in fazele superioare la tineret. Un exemplu pe care il stiu e Elvetia, campioana mondiala la U17 in 2009 si vicecampioana europeana la U21 in 2011. Din 14 jucatori in finala din 2011, 10 au jucat de destule ori pentru nationala mare (plus inca unul pentru Albania). Trei din astia si doi din U17 sunt titulari si acum, la opt ani distanta.

  21. #21
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,373
    Reputatie
    1
    Hai ca aia cand l-a facut pistolar pe Vavydis a fost buna.
    Chiar am ras.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •