View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Romania

    6 100.00%
  • Germania

    0 0%
Results 1 to 21 of 204

Thread: Semifinala Euro U21: Romania - Germania 2-4

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    la antecedentele tale nu trebuie sa te mire ca-ti iei bobarnace chiar si de la apartinator; nu (vreau sa) caut in spate dar chiar si Miril care are masterul luat in evitarea clinciurilor inutile ti-a spus, de vreo trei ori chiar, ca ... ne obosesti cu astfel de personal issues expuse pe forum


    o o o, tu batmane!
    Inca o data-ti spun, ca unui copil de 5 ani. Parizianul a deschis subiectul, nu e frumos sa lasi omul neraspuns.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Germania e detinatoarea titlului care a batut dificil Anglia in semifinale la editia trecuta. Noi am batut sever Anglia la editia asta.
    Nu si daca te uiti la ocazii de gol si posesia mingii.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Germanii vor specula exact ce au vazut cu Anglia sa nu credeti ca ce vad eu nu au observat si ei, plus altele pe deasupra.
    De acord cu tine, cu o singura observatie referitoare la acest quote: ei nu au un Abraham negrotel care sa vina de pe banca si sa faca prapad. Negroteiul ala a fost extrem de inspirat. Daca bati Anglia poti bate pe oricine, insa trebuie s-ai bulan. Bulanul e 50% din viata si-am avut cu Anglia cat incape, mai trebuie cu Germania si Spania si-am rezolvat. Pe urma mai trebuie cu Spania, Suedia si Norvegia si-am rezolvat si acolo! Doar sa intre astia, nu aia batranii impotentii.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Acum calculati si voi cati dintre baietii astia sunt titulari in nationalele mari. Daca nici asta nu e mancatorie de căcat, nu stiu care mai este!
    Iti inteleg pct. de vedere Capitane, dar de data asta sunt mai degraba de acord cu Hajirel al mare, cu tot respectul care-l am fata de tine si Lucescu Jr, Sr, El, Mr, etc. Si asta dintr-un simplu motiv: mentalul! Echipele de care vorbesti, Germania si Spania au mental de supercampioni, ma refer la echipele mari, astia mici ai lor sunt sub ei. La noi astia mari au mental de impotenti, poate cu exceptia lu Sapunaru si Tatarusanu, singurii care ar trebui mentinuti in lot, iar nationala mica e cu totul altceva, e diferenta cataclismica intre obisnuinta de martzogi paralizati a celor mari si dorinta de revansa a celor mici care vor sa demonstreze ca ROMANIA CONTEAZA si au si cu ce, nu e vorba doar de mental exuberant neacoperit tehnic si tactic!


    Apropo de mentalul echipelor mari si mici, Andrei Niculescu de la Jiji TV a postat pe facebook ceva interesant: in semifinale U21 avem reprezentantele mici ALE ULTIMELOR 3 CAMPIOANE MONDIALE MARI! Si ce mai avem noi acolo? Si... ROMANIA. (In pofita retarzilor de la echipa mare) Asta spune tot.


    Mai zicea cineva ceva, in anii 70 sau ceva de genu, echipa mica U21 la handbal a invitat echipa mare care era campioana mondiala sa joace MANO a MANO pentru dreptul de-a participa in competiile mari. Tineretu i-a batut, astia mari surprinsi si nervosi au cerut revansa, tineretu i-a batut iar! Si de-acolo tineretu a devenit la noi echipa mare, care a mai luat 2 titluri mondiale, si asta fu cand eram CEA MAI BUNA NATIONALA DIN LUME, dominam handbalul copios. Azi nici ca se pomeneste asa ceva, nationala e de pishat iar tineretu e din cu totul alt material. Sa faca daraca un meci nationala mica si mare, si cine castiga, sa-si declare drepturile. Simplu, cum am facut-o la handbal pe vremea cand aveam nationale extraordinare si mica si mare!


    PS: L-as mai tine si pe Cipcigau. Astia 3 doar Cipcigau, Tatarusanu si Sapunaru, restu... material de pamflet pentru Suedia si Norvegia.
    Last edited by Johnny D; 26th June 2019 at 07:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •