View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Romania

    6 100.00%
  • Germania

    0 0%
Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 169 to 189 of 204

Thread: Semifinala Euro U21: Romania - Germania 2-4

  1. #169
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    eu cred totusi in copii astia.. cel putin Puscas nu are ce sa mai caute la Palermo ..
    Libera La LAZIO !

  2. #170
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Va mai aduceti aminte de generatia medaliata cu bronz, in Australia, la campionatul mondial de tineret? Cea mai mare performanta la nivel de echipa nationala. 1979, Romică Gabor jucatorul turneului. Da, asa credeam si eu. Hai sa fim seriosi, sa lasam in teaca sabiile jedi, mai e mult pana departe.
    1981 chiar. Nu stiu cat de relevante sunt rezultatele de la tineret. Vad ca a jucat Qatar finala dupa ce a eliminat Brazilia si Anglia...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  3. #171
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Spania zici ca joaca cu natinala Giulestiului...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #172
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ce jambiere roz bombon are arbitrul...

  5. #173
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    1981 chiar. Nu stiu cat de relevante sunt rezultatele de la tineret. Vad ca a jucat Qatar finala dupa ce a eliminat Brazilia si Anglia...
    Cu echipa aia Lucescu s-a calificat la Euro 84 ulterior. A eliminat in preliminarii campioana mondiala Italia.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #174
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Tratamentul UEFA la competitia asta sub asteptari, ora de disputare, nu ai tu 4 grupe in 2019, 2 semifinale in aceasi zi, organizarea sub asteptari, apoi schimbarea a fost facuta din cauza noastra trebuia astazi Anglia:Germania

    Spania:Franta 0:1....

    Jucatori ptr Nationala mare cu exceptia lui Ciobanu toti sunt de nationala, pentru mine Cicaldau trebuia titular de cand au castigat campionatul cu Viitorul o sa fie greu cu Anton, Stanciu si mai ales Marin unu si unu
    Last edited by iulian_1976; 27th June 2019 at 22:27.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #175
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca nu pune si ceva fibră sub tatuajele alea, Cicâldău e jucator de maximum Ludogorets si Mol Vidi. Nu ca ar fi putin lucru, dar e putin la ce perspective sunt.

  8. #176
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cu echipa aia Lucescu s-a calificat la Euro 84 ulterior. A eliminat in preliminarii campioana mondiala Italia.
    Italia a terminat pe locul 4 in grupe, din 5 echipe si cu doar o victorie din 8 meciuri. Italia a jucat prost cu toate adversarele in acel an.

    Am comparat lotul din meciul din finala mica Australia '81 cu lotul din meciul castigat contra Italiei in preliminariile pentru Euro 84. Se regasesc doar doi jucatori, Rednic si Andone.

    Nu mai vorbiti din amintiri sa pierd eu timpul verificand

    https://www.fifa.com/u20worldcup/mat....html#nosticky
    https://www.uefa.com/uefaeuro/season...397/index.html
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  9. #177
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Oare Torje a plans la finalul meciului?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #178
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Pacat ca nu am inchis meciul în prima repriza, la 3-1 nemții erau ca și acasă. Hagi e slab pe faza defensiva, face multe prostii, nu e primul meci când o comite. Dar pana la urma, merita tot respectul echipa asta! Sa te iei la trântă cu Anglia, Franța și Germania e ceva. Nemții sunt buni tată, dar cred ca vor pierde cu Spania în finala.

  11. #179
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Italia a terminat pe locul 4 in grupe, din 5 echipe si cu doar o victorie din 8 meciuri. Italia a jucat prost cu toate adversarele in acel an.

    Am comparat lotul din meciul din finala mica Australia '81 cu lotul din meciul castigat contra Italiei in preliminariile pentru Euro 84. Se regasesc doar doi jucatori, Rednic si Andone.

    Nu mai vorbiti din amintiri sa pierd eu timpul verificand

    https://www.fifa.com/u20worldcup/mat....html#nosticky
    https://www.uefa.com/uefaeuro/season...397/index.html
    Ai verificat un rahat.
    Vorbeam de echipa in ansamblu si competitia in ansamblu. Gasesti acolo generatia si lotul lui Lucescu. Gabor, Iorgulescu, Andone, Vaetus, Klein, Balint, Augustin etc ...
    Se adauga Craiova in 1984, evident. Lucescu nu a considerat jucatorii craioveni initial. Greseala mare care l-a costat probabil calificarea in finala.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #180
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cu echipa aia Lucescu s-a calificat la Euro 84 ulterior. A eliminat in preliminarii campioana mondiala Italia.
    Asta ai spus "cu echipa aia". Echipa din '81, jucatorii, nu s-au regasit in echipa din '84, cu doar doua exceptii din intreg lotul.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #181
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post

    Am comparat lotul din meciul din finala mica Australia '81 cu lotul din meciul castigat contra Italiei in preliminariile pentru Euro 84. Se regasesc doar doi jucatori, Rednic si Andone.
    Absolut. A fost mai fină așa aluzia, am vrut sa demonstrez inca o data ca nu poti promova in bloc 11 insi, cum vrea Regele, care facuse spume la gura ca un martalog, boxand cu umbra lui Savidis.

    Performantele u21 sunt inselatoare, vezi si calendarul oficial care e foarte relaxat si nu obliga datul cu subsemnatul. Si asta a fost generatie de top, medaliata, nu cativa terchea-berchea, care au pierdut toate meciurile la europeanul u21, organizat acasa. Printre ratatii de atunci, 1998, care erau vazuti mari fotbalisti, generatia care va rupe norii, regaseam un Reggae, Iencsi, Lutu, Lincar, Ciocoiu, Miu, Lița, Tararache, Mihalcea, Trică etc. De abia ai scos un Contra, Lobont, Danciu si, asa cu indulgența, Căcă Munteanu, Fl Petre , pt nationala mare.

    Dar altceva voiam sa spun Spania a schimbat vreo 5 jucatori fata de echipa din meciul cu Italia. Nu zic de valoare, prea evident, dar bine echilibrat lotul. La noi, chemi fundas in locul lui Dragus si refuzi orice alternativa la acest Phenix Man, sa nu cumva sa-i stirbesti briliantului cota de 25 de milioane...

  14. #182
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    A fost 2:1 pentru Romania la pauza, stadion plin de romani toate premisele sa batem, daca imi spuea cineva ca o sa avem 2:1 la pauza contra Germaniei nu cream totusi nu au stiut sa gestioneze rezultatul.

    Cel mai bun jucator roman de la acest turneu a fost Puscas pentru mine.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #183
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Rezultatele sunt temporare si nu reflecta intotdeauna adevarul fotbalistic. Ai la pauza, la final poti sa nu mai ai. Nu mai judecati fotbalul si fotbalistii exclusiv dupa rezultate, nu mai fiti fecesebisti!

    E o competitie fara date oficiale , la care marii jucatori nu au venit. Nu o sa recunoastem, dar nu conteaza. Noi o s-o tinem langa pentru rezultate, cand de fapt am castigat, sau suntem cu pepita in mana, ne frige, mandria de a fi jucat fotbal, de a fi fost pozitivi, de a lasa in urma ciupeala si a o da parte-n parte cu baietii cu coaiele mari. Noi, cei carora ni se susura nu se poate in ureche de cand intram pe teren.

    Inca o treaba. Terminati cu pese-pisdismele astea lacrimuizde cu 'bravo, baieti', ' bravo, copii'. Ce am facut noi aici e treaba de oameni mari, tobă de fotbal si corazon, care n-au mai tras cu prastia dupa cirese, s-au cocoțat dupa ele si le-au cules, singuri. Inca nu ne tin balamalele sa o ducem pana la capat, dar vom pleca spre casa (sper) cu ideea de a continua de unde am lasat-o. Sigur, daca ai un neuron, ca Nicu Stanciu si Mitrita, te poti face șeic sau cowboy. Insa, cine o vrea si pe viitor cu fotbalul, sa ne mai caute Noi suntem aici pt ei. Hai Romania!

  16. #184
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Palizii aia?
    4-1 v-au dat, cum ti-am promis. Si in finala, isi vor recupera titlul pierdut prosteste la germani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #185
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Elegant, ca de obicei, Mirel a concluzionat: baietilor le-a fost luată finala!

    Mirele, taci dreacu', ii faci de râs pe Fotbalistii care te-au facut mare...

  18. #186
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Rezultatele sunt temporare si nu reflecta intotdeauna adevarul fotbalistic. Ai la pauza, la final poti sa nu mai ai. Nu mai judecati fotbalul si fotbalistii exclusiv dupa rezultate, nu mai fiti fecesebisti!

    E o competitie fara date oficiale , la care marii jucatori nu au venit. Nu o sa recunoastem, dar nu conteaza. Noi o s-o tinem langa pentru rezultate, cand de fapt am castigat, sau suntem cu pepita in mana, ne frige, mandria de a fi jucat fotbal, de a fi fost pozitivi, de a lasa in urma ciupeala si a o da parte-n parte cu baietii cu coaiele mari. Noi, cei carora ni se susura nu se poate in ureche de cand intram pe teren.

    Inca o treaba. Terminati cu pese-pisdismele astea lacrimuizde cu 'bravo, baieti', ' bravo, copii'. Ce am facut noi aici e treaba de oameni mari, tobă de fotbal si corazon, care n-au mai tras cu prastia dupa cirese, s-au cocoțat dupa ele si le-au cules, singuri. Inca nu ne tin balamalele sa o ducem pana la capat, dar vom pleca spre casa (sper) cu ideea de a continua de unde am lasat-o. Sigur, daca ai un neuron, ca Nicu Stanciu si Mitrita, te poti face șeic sau cowboy. Insa, cine o vrea si pe viitor cu fotbalul, sa ne mai caute Noi suntem aici pt ei. Hai Romania!
    Sa zicem ca meriti o bere pentru ce ai pus pe foaie aici

  19. #187
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Cam da insa, ce e de stiut e ca olimpiada e mai importanta decat un kkt de european! Olimpiada si Mondialul conteaza!
    Pentru mondial sunt prea batrani insa la olimpiada, aia chiar iti pun droange la gat daca termini in primii 3! Si dau bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #188
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Mai au drept de joc la olimpiada astia de 22 si 23 de ani? Chiar si astia de 21 la anu' vor avea 22.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #189
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Desigur, la Olimpiada se extinde pana la 23 de ani tocmai de aceea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •