View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Romania

    6 100.00%
  • Germania

    0 0%
Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 204

Thread: Semifinala Euro U21: Romania - Germania 2-4

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    la antecedentele tale nu trebuie sa te mire ca-ti iei bobarnace chiar si de la apartinator; nu (vreau sa) caut in spate dar chiar si Miril care are masterul luat in evitarea clinciurilor inutile ti-a spus, de vreo trei ori chiar, ca ... ne obosesti cu astfel de personal issues expuse pe forum


    o o o, tu batmane!
    Inca o data-ti spun, ca unui copil de 5 ani. Parizianul a deschis subiectul, nu e frumos sa lasi omul neraspuns.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Germania e detinatoarea titlului care a batut dificil Anglia in semifinale la editia trecuta. Noi am batut sever Anglia la editia asta.
    Nu si daca te uiti la ocazii de gol si posesia mingii.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Germanii vor specula exact ce au vazut cu Anglia sa nu credeti ca ce vad eu nu au observat si ei, plus altele pe deasupra.
    De acord cu tine, cu o singura observatie referitoare la acest quote: ei nu au un Abraham negrotel care sa vina de pe banca si sa faca prapad. Negroteiul ala a fost extrem de inspirat. Daca bati Anglia poti bate pe oricine, insa trebuie s-ai bulan. Bulanul e 50% din viata si-am avut cu Anglia cat incape, mai trebuie cu Germania si Spania si-am rezolvat. Pe urma mai trebuie cu Spania, Suedia si Norvegia si-am rezolvat si acolo! Doar sa intre astia, nu aia batranii impotentii.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Acum calculati si voi cati dintre baietii astia sunt titulari in nationalele mari. Daca nici asta nu e mancatorie de căcat, nu stiu care mai este!
    Iti inteleg pct. de vedere Capitane, dar de data asta sunt mai degraba de acord cu Hajirel al mare, cu tot respectul care-l am fata de tine si Lucescu Jr, Sr, El, Mr, etc. Si asta dintr-un simplu motiv: mentalul! Echipele de care vorbesti, Germania si Spania au mental de supercampioni, ma refer la echipele mari, astia mici ai lor sunt sub ei. La noi astia mari au mental de impotenti, poate cu exceptia lu Sapunaru si Tatarusanu, singurii care ar trebui mentinuti in lot, iar nationala mica e cu totul altceva, e diferenta cataclismica intre obisnuinta de martzogi paralizati a celor mari si dorinta de revansa a celor mici care vor sa demonstreze ca ROMANIA CONTEAZA si au si cu ce, nu e vorba doar de mental exuberant neacoperit tehnic si tactic!


    Apropo de mentalul echipelor mari si mici, Andrei Niculescu de la Jiji TV a postat pe facebook ceva interesant: in semifinale U21 avem reprezentantele mici ALE ULTIMELOR 3 CAMPIOANE MONDIALE MARI! Si ce mai avem noi acolo? Si... ROMANIA. (In pofita retarzilor de la echipa mare) Asta spune tot.


    Mai zicea cineva ceva, in anii 70 sau ceva de genu, echipa mica U21 la handbal a invitat echipa mare care era campioana mondiala sa joace MANO a MANO pentru dreptul de-a participa in competiile mari. Tineretu i-a batut, astia mari surprinsi si nervosi au cerut revansa, tineretu i-a batut iar! Si de-acolo tineretu a devenit la noi echipa mare, care a mai luat 2 titluri mondiale, si asta fu cand eram CEA MAI BUNA NATIONALA DIN LUME, dominam handbalul copios. Azi nici ca se pomeneste asa ceva, nationala e de pishat iar tineretu e din cu totul alt material. Sa faca daraca un meci nationala mica si mare, si cine castiga, sa-si declare drepturile. Simplu, cum am facut-o la handbal pe vremea cand aveam nationale extraordinare si mica si mare!


    PS: L-as mai tine si pe Cipcigau. Astia 3 doar Cipcigau, Tatarusanu si Sapunaru, restu... material de pamflet pentru Suedia si Norvegia.
    Last edited by Johnny D; 26th June 2019 at 08:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Asta voiam sa zic și eu, aia au o baza de selecție uriașă, era evident ca nu vor ajunge toți la naționala mare. Nici de la noi nu vor ajunge, dar vreo 6-7 titulari din ăștia de acum, cred ca vor face pasul spre naționala mare și vor juca constat în următorii ani.

  3. #24
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    ...si Maxim.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Acuma bietu Maxim l-au tot balanganit ba l-au convocat, ba nu l-au convocat. Ramane tot asa cu el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Puiu Paul Anghel Iordanescu la digi: Germania poate fi păcălita in aparare

    Cum, domnule, atat poate antrenorul secolului? Bai, baieti, atunci asa jucam, e o tactica pursange, sper sa se tina cont de ea!

    Contra a declarat si el ca finala, apoi titlul, sunt posibile. S-au trezit toti martalogii cu heirupisme, cu fariseisme, astia care se inchina la Nicu Stanciu, Grigore si Grozav. Te doare capu', bai, nene!

    JJ, ia si 2015, Suedia campioana europeana u21, vezi cati au facut pasul la nationala mare. Hai ca Suedia nu are aria de selectie a Spaniei, poate asta e un exemplu si mai bun.

    Rejele e lesinat dupa cascaval, vrea 11 titulari de la Slujitorul, mai ales ca are inca o gura de hranit, odata cu sosirea presedintelui Popescu. Ăsta hămesit si mai tare, de cand l-a saltat fiscul de turul pantalonilor.

  6. #27
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    @JJ: si noi avem grupe bune! Uite la nationala u19, nenorocita de Morutan! A fost aproape de calificarea la european, dar s-a califucat Ucraina, care mai apoi a luat si titlul. Asa se scrie istoria, dragi morutani.

  7. #28
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Meciul asta care vine este o necunoscuta pentru mine Sper sa facem ceva ce nu am facut niciodata intr-un meci oficial cu Germania.

    Daca lumea spera la echipe slabe cum au fost cele aliniate de Daum, Contra, aceasta echipa Under21 are anumite mijloace chiar daca intalneste un colos, cum spuneam se aseamana cum ai bate Barça...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #29
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Tricolorii mici pot castiga si acest meci cu putin noroc. Au aratat ca sunt o echipa si ambitiosi pe deasupra. Vor scoate oamenii in strada daca vor castiga.

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Meciul asta care vine este o necunoscuta pentru mine Sper sa facem ceva ce nu am facut niciodata intr-un meci oficial cu Germania.
    Sa facem ce-am facut in amical! Sa le reamintim, ca sigur au uitat!

    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Tricolorii mici pot castiga si acest meci cu putin noroc. Au aratat ca sunt o echipa si ambitiosi pe deasupra. Vor scoate oamenii in strada daca vor castiga.
    Eh, aia care au chef de zbenguieli. Eu nu, un film, o l*b* trista si la culcare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Am. emotii sa nu luam vro 4 5... atata tot
    Libera La LAZIO !

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ba sa luam, daca dam cu una mai mult!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ba sa luam, daca dam cu una mai mult!
    Cel mai haios moderator tu esti )
    Libera La LAZIO !

  13. #34
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    stai sa-l vezi cand inventeaza cuvinte...
    granita la Orsova!

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ai vrea tu sa mai fie unu ca mine, sa-ti puna pe tava flori si bucurii ce nu exista prin lume, dar tre sa pretuiesti ce ai, cat mai ai!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Azi una din doua. Iesim in strada si ii ridicam in slavi sau ii injuram de mama cu Mirela cu tot. Ca asa suntem noi, pasionati
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Cipiz(d)ati, adica!
    Last edited by Johnny D; 27th June 2019 at 13:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Romania U21: I. Radu - Manea, Nedelcearu, Pascanu, Fl. Stefan - T. Baluta, Cicaldau - Man, I. Hagi, A. Ivan- Puscas
    Rezerve: Cabuz, Vlad, Boboc, Coman, Petre, R. Grigore, Dragomir, Ghita, Nedelcu, Rus, Ciobanu, Olaru
    Selectioner: Mirel Radoi

    Germania U21: Nubel - Klostermann, Tah, Baumgartl, Mittelstadt - Eggestein - Neuhaus, Amiri, Oztunali - Waldschmidt, Amiri
    Rezerve: Muller, Schubert, L. Nmecha, Richter, Eggestein, Anton, Serdar, Uduokhai, Koch, Maier, Lowen
    Seletioner: Stefan Kuntz

  18. #39
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Sper ca Spania sa faca o figura frumoasa si sa mai "lumineze" putin finala
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #40
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Spania - Romania, n-ar fi rau.

  20. #41
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai da. Sa ii trecem pe toti prin foc si sabie! Ca parem in forma
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #42
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Meritam sa pierdem daca jucam cu panarama de Ivan in loc de Coman.
    Eu oricum nu mai sustin nationala de prin 2015, dupa cum am mai spus.

    Vreau doar sa vad cum joaca Mann si Coman.

    Hai Germania!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •