View Poll Results: pronostic

Voters
6. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    2 33.33%
  • victorie Franta

    1 16.67%
  • egal

    3 50.00%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 148

Thread: Romania U21 - Franta U21 0-0

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1

    Romania U21 - Franta U21 0-0

    Se joaca luni 24 iunie la ora 22.00 pe Dino-Manuzzi, Cesena.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    In celelalte doua grupe locul doi are maxim sase puncte, deci ar fi o chestie de golaveraj. Unde doar Germania ne e net superioara.
    Oare cum ar fi aratat meciul asta cu Arnold, Jadon si Rashford la englezi? Cred ca si Dele Alli avea drept de joc.
    Pai jucam cu Germania daca ocupam locu 1, nu e bine asa!

    In minutu 93 daca e egal, facem de-un autogol asa sec, sa-i dam pe francezi pe mana lor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    tare, luata de pe facebook!

    meci greu cu frantujii, mai bine zis selectionata afro-europeana. un egal si se vede semifinala!
    HAI ROMANIA!!!

  5. #5
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    sa vedem daca francezi o sa vrea sa facem egal.. desi la cum au jucat cu hrvatska nu mi sau parut cine stie ce!
    Libera La LAZIO !

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    sunt la nivelul croatilor si sub englezi. de batut, parerea mea.

  7. #7
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    sunt la nivelul croatilor si sub englezi. de batut, parerea mea.
    Nu cred ca se joaca la victorie!
    Libera La LAZIO !

  8. #8
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu stiu cum ganditi voi dar eu vreau trofeul si am fost crescut cu mentalitatea ca daca vrei sa fii cel mai bun atunci trebuie sa ii bati pe cei mai buni nu mai conteaza daca ii prindem pe nemti in semifinala sau in finala, trebuie batuti si punct deci victorie si cu Franta, nu stam la discutii

  9. #9
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Initiatorul topicului nu are nici o parere

    Doua echipe de calitate, echipa Romaniei este fizic cazuta, fara acele executii marca Coman probabil meciul era pierdut pe final.

    Franta este tot o echipa de forcing si pot lovi cu Dembele si Ikone crescut de PSG , ceea ce este de remarcat Romania produce fazele ei si cred ca avem nevoie de Coman si sa loveasca necrutator in momente cheie.

    As vrea Ivan sa marcheze din pacate nu este cel mai exact jucator si daca vrei sa ajungi sus trebuie sa fii killer in fata careului, mi-as fi dorit un Tucudean la fazele care le-a avut Ivan
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Franta e o echipa din asta cu negrii cu curu bombat. Tot ce stiu e sa tina de minge si sa fuga 5 metri cu ea apoi uita de ce-au ajuns la minge si ce trebuie sa faca cu ea. Dar germanii nu-s asa.


    Partea tare e ca echipa a realizat ce si-a propus: calificarea la olimpiada prin calificarea in SF!
    Last edited by Johnny D; 22nd June 2019 at 16:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Initiatorul topicului nu are nici o parere
    Parerea mea e ca multi gresesc in analiza echipei Frantei. Ca de obicei sentimentul asta anti-francez ii face pe unii sa nu mai inteleaga ce au vazut.
    In primul rand cu valoarea cica sub Anglia sa vedem ceva statistici de la meci:
    18 suturi la 5
    7 suturi pe poarta la 1
    posesie 55-45 %
    cornere 6 la 4
    ....
    toate astea in favoarea Frantei

    Pt cine are ochi sa vada Anglia a dominat prima jumatate de ora dupa care au fost asediati de francezi. Iar daca nu ratau ca prostii, francezii castigau la scor.

    Sa nu va inselati, francezii nu sunt slabi la tineret. Dovada ultimii 10 ani de competitii si vedeti palmares relativ de top cu un CM castigat. Apoi la noi se lauda lumea cu academia lui Hagi care tot face si drege. Pai sa stiti ca academii din astea sunt cu sutele prin Franta in terirtoriile colonizate si fostele colonii iar zecile de cluburi serioase care formeaza jucatori pe banda rulanta, nu mai vorbim.
    Jucatorii sunt foarte bine formati, asa negri cum ii vedeti voi, nu sunt africani. Fizic si tactic sunt la top. Tehnica ramane punctul slab deoarece relativ lipsa de talent. Dar compenseaza prin vointa si simt tactic superior fata de adversar.
    Eu zic, atentie la meciul asta. Daca englezii au un complex cu noi, noi avem un complex cu francezii. Ne bat mai tot timpul indiferent ca joaca mai bine sau nu.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nu exista nici un complex francez au avut echipe mai bune atata tot, cand Franta a scartait chiar cu jucatori de top s-a terminat meciul la egalitate chiar uneori nemeritat in defavoarea Frantei.

    Din ce spune Courbis la RMC teama lor este chiar forta ofensiva a Romaniei nu neaparat Romania ca echipa pentru ca in fata ne pot rezolva cu un gol sau doua si speranta lor ar fi un Guendouzi de care eu nu stiu nimic, mie cei mai de top imi par Dembele si mai ales Ikone care este chiar in zona unde Romania este destul de slaba.

    Ca idee Franta a avut peste 600 de pase in meciul cu Croatia in timp ce Croatia doar 300.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pt cine are ochi sa vada Anglia a dominat prima jumatate de ora dupa care au fost asediati de francezi. Iar daca nu ratau ca prostii, francezii castigau la scor.
    Doar pt ca ati avut om in plus, altfel va mai dadeau englezii vreo 2 boabe!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu zic, atentie la meciul asta. Daca englezii au un complex cu noi, noi avem un complex cu francezii. Ne bat mai tot timpul indiferent ca joaca mai bine sau nu.
    Pai asta si vrem, sa mearga ei la germani sa-i bata la cap.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ca idee Franta a avut peste 600 de pase in meciul cu Croatia in timp ce Croatia doar 300.
    Si un croat imbecil a dat in bara singur cu portaru, cand avea si om liber cu poarta goala si putea egala usor la 1.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Parerea mea e ca multi gresesc in analiza echipei Frantei. Ca de obicei sentimentul asta anti-francez ii face pe unii sa nu mai inteleaga ce au vazut.
    In primul rand cu valoarea cica sub Anglia sa vedem ceva statistici de la meci:
    18 suturi la 5
    7 suturi pe poarta la 1
    posesie 55-45 %
    cornere 6 la 4
    ....
    toate astea in favoarea Frantei

    Pt cine are ochi sa vada Anglia a dominat prima jumatate de ora dupa care au fost asediati de francezi. Iar daca nu ratau ca prostii, francezii castigau la scor.

    Sa nu va inselati, francezii nu sunt slabi la tineret. Dovada ultimii 10 ani de competitii si vedeti palmares relativ de top cu un CM castigat. Apoi la noi se lauda lumea cu academia lui Hagi care tot face si drege. Pai sa stiti ca academii din astea sunt cu sutele prin Franta in terirtoriile colonizate si fostele colonii iar zecile de cluburi serioase care formeaza jucatori pe banda rulanta, nu mai vorbim.
    Jucatorii sunt foarte bine formati, asa negri cum ii vedeti voi, nu sunt africani. Fizic si tactic sunt la top. Tehnica ramane punctul slab deoarece relativ lipsa de talent. Dar compenseaza prin vointa si simt tactic superior fata de adversar.
    Eu zic, atentie la meciul asta. Daca englezii au un complex cu noi, noi avem un complex cu francezii. Ne bat mai tot timpul indiferent ca joaca mai bine sau nu.
    Nu ai ce intelege la echipa """Frantei""" pt ca nu este franta aia.. aia este o nationala africana.. la meciul cu angila nu au avut nici macar un alb in primul 11 .. la meciul cu hrvatska.. au avut 1 sau 2.. si aia creolati nu albi .. asa ca nu vad ce e atata de inteles la echipa asta !?
    Libera La LAZIO !

  15. #15
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Vorbim despre fotbal sau despre culoarea pielii? Nu sunt moderator pe sectiunea asta postul de mai sus l-as sterge.

    Franta poti sa o bati tactic, totusi in zona lui Nedecearu se intampla lucruri, in zona lui Stefan, mijlocul a cazut dupa min75 , iti pica mijlocul, Franta te toaca fin daca nu ai mijloc.

    Rezumat francez :https://www.youtube.com/watch?v=cDOQa6AhjVs
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Egalul tot scade la pariuri, sa stie ei ceva mai mult decat noi?

  17. #17
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Egalul tot scade la pariuri, sa stie ei ceva mai mult decat noi?
    Pai daca nici aia nu stiu .. cine alcineva ?
    Libera La LAZIO !

  18. #18
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Nu au ce sa știe, asa cum majoritatea se așteaptã la egal, asa vad și ei meciul. Au mai fost meciuri din astea la turneele finale în ultima etapa.

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Corect, o sa o dea la pace, intre Germania si Spania, Franta si Romania vor alege un egal de salon, ambele sunt foarte periculoase, ba chiar noi meritam un adversar mai accesibil pe Germania pentru ca vom castiga grupa!


    Italia deja are 2-0, are nevoie de 4-0 ca Romania daca pierde la doar 1 gol sa mearga ei mai departe. Eu zic ca le ajunge maxim 3-0, sa nu facem prea multe meschinarii in stil de jeguri italiene, zic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Deci nu suport gunoaiele astea imputite de italieni si arbitrii lor, jur! Faulteaza gunoaiele din spate FARA NICI O TREABA CU MINGEA, nu e galben, faulteaza belgienii in spiritul jocului JUCAND MINGEA FUTU-TI MORTII MATII DE ARBITRU GOLAN, galben!
    N-ai cum bah frate sa-ti doresti carpa asta sa mearga mai departe! Hai Spania cu inca un gol!


    Gol Spania 4-0 Atat! Afara cu gunoaiele astea furacioase!
    Last edited by Johnny D; 23rd June 2019 at 00:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    M-am distrat teribil citind comentariile tale, Johnny!!! Sunt chiar mai amuzante aici!
    Referitor la meciul de ieri, nu pot uita golul 3 al nostru si cum a gafat portarul..
    Cu Franta luam bataie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •