View Poll Results: Cine se califica?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • FC Astana

    5 55.56%
  • CFR Cluj

    4 44.44%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 141 of 141

Thread: FC Astana - CFR Cluj (Tur 1 preliminar Champions League)

  1. #127
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Meciul a fost fain, CFR-ul mi-a placut cat au jucat sus
    Imi pare rau de Tucudean...

    Cand se baga cu fundul in poarta sunt gata, o sa fie greu sa marcheze fara Tucudean, mi-a placut Pereira cat a jucat...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #128
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Daca-si luau nr. 9 decent era altceva, Rondon ala e praf. Omrani e f bun cand nu e varf impins. E ceva-n gen Mbappe, iti bati joc de el daca-i elimini tehnica si viziunea de joc ca-l bagi in centru careului. Bine, nu se compara cu Mbappe dar ca idee generala cam asa e.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #129
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu ca ar conta, dar Maccabi Tel Aviv e mai ieftina ca CFR pe Transfermarkt.

  4. #130
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Meci nerecomandat... lu' Tucudean
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Se revanseaza cu Cel Aviv aia de cica-s buni!
    Revine la sfarsitul lui august, la o luna dupa dubla cu israelienii.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #131
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Nu stiu nivelul lui Maccabi , CFR nu are varf, poate revine Tucudean nu se stie sigur...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #132
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu ca ar conta, dar Maccabi Tel Aviv e mai ieftina ca CFR pe Transfermarkt.
    Si-au vandut cel mai bine cotat jucator pe 5 mil in Franta.
    Daca pastrau lotul de sezonul trecut, ar fi fost cotati mai bine decat CFR.

    Sa vedem daca transfera ceva pana la meciul cu CFR.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  7. #133
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    patetici, singuri si tristi.

    in afara faptului ca s-au kkt pe oi cu stropi in ultimii 2 ani, ma mai bucura biogradarea (mucegairea, pt cei ne-ingineri) a tribunei intai.
    isi cere gruia inapoi dreptul la civilizatie ("intoarcerea spre natura", cum zicea maestrul fieman) la cat pitecantropism ne-a fost sa sustinem in ultimul deceniu, pe deal.
    macar astia de la zalau sunt remote, nu se simte duhoare pe frecventele tehnologiei.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  8. #134
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Uite ca-n fine avem si-un Eeeeesssss! Il asteptasem mai devreme, dar e bine si asa, la victorie, decat deloc!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Revine la sfarsitul lui august, la o luna dupa dubla cu israelienii.
    E bashtan, revine doar in play off-ul de CL!



    Ar mai fi ceva de zis...

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pfai de plm ce ocazii au avut aia! Mi-a stat inima in loc de 2 ori! X_X


    Gata... offside de 1 metru si gunoiu care a vazut offside de 2 cm in prima repriza, nu l-a vazut p-asta ce era sa ne elimine! Dumnezaii maa-tii de arbitrii retardati!
    Asa se da credit atacantului, daca joaca la oricine in afara de CFR. :|
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Aaaa, da, era sa uit, sa felicitam cunoscatorii: delaparis, Johnny D, Leo, pif
    Si clampăii: CaptainClaw, cip, Hingherul, JJ, Sevilla86
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #136
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cel mai șifonat a iesit analistul de etnie romă Ilie Guzgănescu, autorul unor borâturi analitice dupa meciul tur, cum rar am vazut pana si la Dinu Cordel. Ultimul are totusi scuza ca e batran, bolnav si singur, de cand a murit Nero, singurul sau prieten...In schimb, acest fiu de florareasa cu buricul la gleznă nu-si poate depasi conditia de analist de cort al mizeriei albaneze care l-a dat afara in suturi, dar pe care inca o slugareste, in speranta de a mai primi un buric in cap. La el, totul e negru, apocaliptic, dezastruos, numai oita barsana are rozeta roz si zburda din **** in penis

    Mi-a fost si scarba sa mai urmaresc dupa meci 23 augustul lui Ilie dar imi pare bine ca Bursucul s-a pișat pe el cu jet. Pe el si pe alti pseudo-analisti de talk-show. Ia ****, Ilie si luati **** toti care sugeti hartia de impachetat branza!

  11. #137
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Usor cu pianu' pe scari. CFR a trecut de turul 1 preliminar. Vorbeste lumea pe aici de parca s-a calificat in grupe. Nu stiu pe cine s-a pisat bursucul, stiu doar ca ne-a demonstrat ca se poate chinui pana in ultimul minut cu kazahii care erau trecuti de ora de culcare. Sa fie clar ca Petrescu nu are in minte viitorul acestei echipe si supravietuirea ei.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Steaua are trei jucatori sub 25 de ani cotati la peste 3 mil euro fiecare. In total 7 jucatori cotati la cel putin 1 mil euro, toti under 25. CFR nu are nici macar unul.
    A creat o echipa batrana care poate, cel mult, sa-i mai treaca un trofeu in palmares punand bazele unui nou contract de foarte scurta durata prin Rusia. Dupa el, potopul! Nu a consolidat echipa pe termen lung. Din contra, se revolta impotriva regulei jucatorilor U21.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cfr...ie-571362.html

    O sa plece la prima oferta, dupa cum probabil are clauze in contract ca poate sa faca asta la orice moment. Asta este prima conditie pe care o pune cand semneaza un contract in Romania. Doar el conteaza, nu echipa. O sa lase in urma un CFR cu visteria goala si fara viitor.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cel mai șifonat a iesit analistul de etnie romă Ilie Guzgănescu, autorul unor borâturi analitice dupa meciul tur, cum rar am vazut pana si la Dinu Cordel. Ultimul are totusi scuza ca e batran, bolnav si singur, de cand a murit Nero, singurul sau prieten...In schimb, acest fiu de florareasa cu buricul la gleznă nu-si poate depasi conditia de analist de cort al mizeriei albaneze care l-a dat afara in suturi, dar pe care inca o slugareste, in speranta de a mai primi un buric in cap. La el, totul e negru, apocaliptic, dezastruos, numai oita barsana are rozeta roz si zburda din **** in penis

    Mi-a fost si scarba sa mai urmaresc dupa meci 23 augustul lui Ilie dar imi pare bine ca Bursucul s-a pișat pe el cu jet. Pe el si pe alti pseudo-analisti de talk-show. Ia ****, Ilie si luati **** toti care sugeti hartia de impachetat branza!
    El a antrenat la Aek Atena si la Paok, pe cand Danila Prelpeleac era la Sportul! Insa nu ne-a spus si ce-a facut pe-acolo!
    A ales meseria asta de analist, nu i-a fost aleasa! Nicidecum!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Usor cu pianu' pe scari. CFR a trecut de turul 1 preliminar. Vorbeste lumea pe aici de parca s-a calificat in grupe.
    Lumea e fericita si pe drept, pentru ca anul trecut a fost dezastru si la fel si inceputul asta de sezon! Iar anul trecut nu s-a jucat cu echipa de valoarea lu Castana, cel putin de market daca nu de joc! In plus, s-a intors un 0-2 cu astia, de unde aveai nevoie de 3 goluri, este de-nteles c-ai respirat usurat, ba chiar ai simtit putina fericire! Este motiv de mica sarbatoare si de crestere de moral pentru urmatoarele aventuri, atat VS. Europa cat si VS. FC FCSB!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #139
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Astana s-a calificat de fiecare daca de cate ori a castigat acasa cu 1-0. Cu APOEL in 2015, Sutjeska in 2018 si din nou cu APOEL in 2018.*
    Astana a ajuns de 4 ori la rand in grupe in Europa in ultimele 4 sezoane. Incearca acum pentru a 5-a oara.



    * acele victorii au fost fie in tur sau in retur
    Uite aici analiza pertinenta

  14. #140
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter View Post
    hmmm, tipic de sub pod!

    onn: peste 1.5
    Ete unde era parioru Lasa bre ca eu am noroc in dragoste

  15. #141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ar trebui sa ai 100 de femei pe zi, cel putin!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •