View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Italia

    2 50.00%
  • Spania

    1 25.00%
  • Anglia

    0 0%
  • Germania

    0 0%
  • Croatia

    0 0%
  • Romania

    0 0%
  • Belgia

    0 0%
  • Franta

    1 25.00%
Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 257

Thread: Euro U21 2019

  1. #106
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Goooooooooooooooolllllll
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Si m-au omorat! Tocmai un african de la engluji, de aia am zis sa nu egaleze prea devreme! 1X poftim!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Lovitura de teatru. Autogol si Franta castiga.

    Ce meci urmeaza... englezii vor rupe tot.
    Last edited by Leo; 18th June 2019 at 23:57.

  4. #109
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Ce prostovan ala. Ce bun era egalul pentru noi. Anglia subțire în aparare, trebuie sa câștigăm dacă vrem semifinale.

  5. #110
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    senzationala victoria Romaniei...eu clar nu m-as fi asteptat la asa ceva...

    marin (chit ca nu joaca aici), hagi, puscas, chiar au un viitor in fata...

    pe ivan sper sa nu-l mai vad titular...

    also, azi, desi nu imi plac reveniri de genul, cu 2 goluri dupa min 90, africanii au fost mai buni...si 11 vs 11 si evident 11 vs 10...

    ala, wan bissaka, cu cota de transfer de 500 de milioane de euro...ar fi bine sa-i mai scada cota...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #111
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,056
    Reputatie
    0
    Probabil ca echipa Romaniei are valoare, daca are cu adevarat va bate si Anglia si Franta nu merge cu jumatati de masura
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Mda, va trebui sa jucam cu ei la totul sau nimic, egalul nu ne e nu stiu cat de bun ca apoi tre sa bati Franta.... cel mai prost rezultat a iesit acolo. Romania - Anglia va fi un meci nebun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #113
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,056
    Reputatie
    0
    Nu castiga asta este, nu au suficienta valoare asa cum spune dlp@
    ...Franta:Romania va fi un meci foarte interesant.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #114
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Eram sceptic inainte de meciul impotriva croatilor. Zarurile insa ne-au fost favorabile pe toata durata meciului, cum ar zice nea Piti. Insa daca stai sa gandesti la rece, Anglia si Franta sunt mult superioare nationalei noastre si asta nu doar pe hartie. Va fi interesant vineri seara, unde un egal cu Anglia, pastreaza sanse bune de calificare in ultimul meci cu francezii. Pacat ca nu e sistemul cu macar 4 grupe si sferturi de finala, in loc de formatul actual.

    Italia nu m-a convins, chiar daca a batut Spania, o echipa usor visatoare.

    In mod normal, avem Italia, Spania, Germania si Franta in semifinale. Insa imi doresc Romania in locul Frantei...

  10. #115
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Italia, Franta si Germania isi vor castiga grupele.
    Nu stiu cine va fi a 4-a...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #116
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Intre noi si Spania cica se da batalia, dar ne mai trebuie o victorie, ca Spania va bate tot, zic eu!
    La fel de posibil e daca nu chiar mai posibil, Anglia sa bata tot si sa se bata cu Spania la locu 2 si noi sa spunem pa.


    Sa iasa englezii ciuca batailor, sa-i prindem de vreo 3-4 ori pe contra-atac? Ar fi de vis!
    In cazul asta, in care i-am bate pe englezi, Franta n-o sa vrea sa ne dea cu terenu-n cap, si lor le convine sa mergem noi mai departe decat Spania, chiar or sa vrea sa ne bata doar la limita ca noi sa ne folosim de golaveraj sa terminam in fata lor!
    Last edited by Johnny D; 19th June 2019 at 12:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #117
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Wan Bissaka a facut cel mai slab meci de cand il stiu. A adunat toate greselile posibile cat n-a facut in tot sezonul trecut din Premier League. Este un fundas excelent dar ii dau dreptate lui YoNuTzz, sa-i scada pretul si... Sa-l ia Spurs nu MU. Choudhury si el este un jucator cu potential urias dar greseala nu se iarta, de cartonas rosu, direct. Pana la ëliminare, Anglia trebuia sa aibe ca si noi, in prima repriza, vreo trei-patru la unu. Gray, mare ratangiu. Francezii nu au stralucit dar au avut noroc cu greselile flagrante ale adversarilor. Mi-a placut Thuram cel mic.

    Arbitrajul este deja in era aia care va deveni regula de saptamana viitoare, cu exceptia acestui turneu. Loveste balonul mana, 11 metri fara daca si cu parca. Eu zic ca e gresit si invita la ce am avertizat inca de cand s-a stabilit schimbarea de FIFA. Jucatorii smecheri vor profita si vor tinti mana adversarului. Total nesportiv, zic eu. Si se mai uita ceva, mana indepartata de corp ajuta in pastrarea echlibrului. De asta nu se mai taie coada la caini. Sa vedem daca se ajunge la tactica... amputarilor.

    Cat despre Romania, e drept un rezultat nu aduce si calificarea dar echipa asta vrea ceva, ceea ce nu am vazut de mult la o echipa romaneasca. Mi-au placut Cicâldău, Baluta si Nedelcearu, in afara de Hagi, ala micu. Si, da, mi-a placut de Radoi, n-as fi crezut ca o spun vreodata, verbal, autoritar in sens contructiv si bun organizator, cel putin in meciul asta. E adevarat ca echipa Croatiei a fost praf dar nu-i vina romanilor. Ce involutie pe acest Halilovic care la 16 ani era vazut ca un mic Messi. Ta'su, Mamic si restul mafiei croate au facut o ultima jerfa. si sa nu uit...
    Hai Romania!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #118
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu ti-a placut de Baluta, omu' meciului!?


    Subordonatul dupa meci il vedea pe Cicaldau absent ca Baluta n-avea cum sa fi lipsit la cate de bine a jucat, daca Marin al mic ar fi putut veni! Dar inainte de meci Cicaldau era punct fix, n-aveai cum sa te atingi de el! Cine stie, poate juca Radoi cu toti 3! Norocul lui pe undeva ca n-a mai fost nevoit sa aleaga. Eu in momentul asta daca ar veni Marin la echipa, ar fi greu sa nu-l bag! Practic ar trebui sa schimb sistemul, ba rupi o aripa, fie Ivan, fie Man, ba rupi un fundas central si joci cu 3. Dar nici pe Cicaldau si Baluta nu-i poti lasa pe langa la cum joaca!


    Baluta e maronc, l-as folosi pe post Johnny Joker, cand in spate, cand in centru. Ar putea ocupa locul unui fundas central in anumite faze ale jocului. Dar mai e si nevoie ca el sa fie dispus la extra-efort, mai ales daca vrea sa vina si pe atac de 2-3 ori pe meci, cand el urca, unul dintre Marin sau Cicaldau sa-i ocupe locul, dar atunci chiar i-ar trebui plamani de otel.
    Last edited by Johnny D; 19th June 2019 at 14:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #119
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu ti-a placut de Baluta, omu' meciului!?
    Ce am spus eu mai sus, citat: "Mi-au placut Cicâldău, Baluta si Nedelcearu, in afara de Hagi, ala micu".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #120
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Spania a inceput bine meciul si conduce cu 1-0.

    Spania castiga cu 2-1. A fost mai buna, mai periculoasa, a castigat pe merit. Belgia e eliminata.
    Last edited by Leo; 19th June 2019 at 21:24.

  16. #121
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Senegal - Coasta de Fildes a fost un meci interesant, cu ratari incredibile, greseli de caca, faulturi de grotă si autogoluri de divizia gospodari. Fizicul a fost la inaltime, mintea la mare cautare. Nu prea am gasit ingrediente din cultura fotbalistica a celor doua rivale, insa baietii care s-au prezentat au facut o buna propaganda fotbalului sosit cu piroga.

    Mare trabahador Kloppo ăsta. Cum l-a piciorizat el pe acest mizerabil Solanke si l-a luat pe Orighi, care i-a marcat in cele mai importante meciuri ale anului. Ahoe!

  17. #122
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Trebuie sa bata baietii cu pizza in meciul care sta sa inceapa acum iar in ultima etapa un egal intre polaci si spanioli. Asa stim sigur ca locul 2 din prima grupa ramane cu 4 puncte si golaveraj cat de cat limitat.

  18. #123
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Trebuie sa bata baietii cu pizza in meciul care sta sa inceapa acum iar in ultima etapa un egal intre polaci si spanioli. Asa stim sigur ca locul 2 din prima grupa ramane cu 4 puncte si golaveraj cat de cat limitat.
    Nici daca iese asa nu intereseaza. Cel mai bun loc 2 vine din grupa Germaniei cu sapte puncte.

  19. #124
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Norocosi polonezii...

  20. #125
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Gol anulat aiurea, a fost la limita.

  21. #126
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    A fost offside.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •