Page 6 of 14 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 277

Thread: Casa Liga 1 - sezon 2019/2020

  1. #106
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asta e varianta inca si mai abjecta, il platim de 3 luni fara sa joace. Sunt mai mult de 20 de mii, deci

    Eu jucam cu Fabbrini mijlocas stanga, Corbu fundas dreapta, Grigore fundas stanga, central permutari din Ciobotariu, Popescu, Klimavicius. Neicutescu varf, cum a jucat prima repriza la Sepsi (cand a ratat cu poarta goala ). Mai multe altadata, am ceva de postat si pe DM

  2. #107
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Exact, risipa e mult mai mare.
    Si mai sunt si altii, de ex inca il avem pe Mamutu sub contract dar nu-l pun sa joace desi in umila mea opinie e mai bun decat Filip&Co.
    Si au reziliat contractele unor jucatori bunicei, am mai spus de Damian care a ajuns la Viitorul in timp ce noi n-avem fundasi laterali.

    Suna interesant formula peopusa de tine.
    Cu siguranta ca Grigore e ceva mai activ decat Ciobi jr pe post de fundas lateral.
    In aparare e jale, sper din suflet ca Puljic va aduce siguranta atat de asteptata.
    Insa fara inchizator bun si un sistem de joc care sa ajute apararea nu va fi suficient doar un fundas bun.
    De ex Klima juca mai bine cu Rednic pentru ca Strambu' stia sa-si aseze echipa ca sa ajute fundasii.
    Nu stiu daca Fabbrini ar alerga suficient pe post de mijlocas lateral. Dar e drept ca la Botosani parca juca mai mult pe flanc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #108
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Din pacate, Fabbrini e accidentat si va lipsi aproape o lună. Nu vad nicio scapare in derby, doar sa apere Piscitelli un snop de situatii unu la unu. Nu cred, va fi un esec de proportii. Ii spun derby, desi exista argumente juridice sa consideram ca jucam cu o echipa de la periferia capitalei. Tin minte ca Jegu' a debutat ca salvator la un meci cu fcsb, 0-2, acum sper sa inchida cercul tot dupa un meci cu fcsb.

  4. #109
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Vom vedea ce va fi la "derby" insa sansele sunt cam aceleasi cu sau fara Fabbrini.

    Pe de o parte au echipa mai buna dar antrenor mai prost, pe de alta parte orice rezultat e posibil pentru ca Dinamo a inceput sa mai lege jocul si sa inscrie si din pacate Fabbrini nu a ajuns sa fie decisiv pentru echipa.

    Intoarcerea croatilor la echipa (Puljic si Mzjlak) poate avea un impact mai mare decat lipsa lui Fabbrini pentru ca ei vin exact unde Dinamo are mai multa nevoie pe termen scurt.
    Italianul croseteaza frumos dar cred ca e cam lent deocamdata, i-ar trebui o viteza in plus ca sa devina piesa de fortza.
    Eu cred ca Nistor ramane singurul om decisiv la mijloc, fara el echipa se rupe si jocul e haotic.

    Altfel nu pot sa-mi doresc infrangerea pe teren pentru a fortza plecarea unuia din administratie.
    Last edited by Utilizator; 24th September 2019 at 07:57.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #110
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mi se pare un minus pt Uhrin sa nu integreze in primul 11 singurii 2 fotbalisti din lot. Un lux pe care, cu tot respectul, Neagoe cel balacarit nu l-a avut. In plus, ma dispera cu boul de Popescu, plus benzile facute zob. Ok, e simpatic baiatul, atacam cu naivitate, ne aparam cu stangacie, ce facem mai departe? Asa il preferam pe Multescu, net superior acestui domn. Stim lotul, stim cat de bou e pulea, dar nici sa ii acord circumstante la infinit nu pot. L-am ars pe Renic, de-alde Uhrin mananc 3 la micul dejun PS. Daca se apuca sa il urce pe Mrzljak, cum a spus, poate il baga pe Puljic la inchidere. Cu Uhrin parca esti la kinder cu surprize, nu mai inteleg nimic ce dreacu' fac astia acolo. Cum a marturisit si el, nici jucatorii nu prea inteleg. Si incep sa-i inteleg

  6. #111
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0


    Uhrin e obligat sa joace cu Nistor, croatii si italienii, nu are solutii mai bune pe posturile lor.

    Daca ii pune pe croati sa faca un pas inainte atunci va face un ***** pansat.
    De amandoi e nevoie disperata pe pozitiile lor consacrate unde acum suferim la greu.
    Iar Mrzljak nu are viteza de reactie suficienta pe faza de atac, e melc, se arunca in driblinguri si pierde mingea sufocat de viteza celor pe care incearca sa-i depaseasca.
    Daca-l avansezi creezi o noua vulnerabilitate in echipa.

    Pe laturile apararii nu are nicio solutie buna in momentul asta, dar ar fi bine sa mizeze pe raul cel mai mic si nu sa faca improvizatii aievea.
    Pralea a gresit major cand l-a dat afara pe Damian si chiar si cand l-a trimis in parc pe Mamut. Damian era clasa fata de ce avem la fundasi laterali.

    pentru mine echipa standard ar trebui sa fie cam asa:

    Piscitelli

    Corbu-Klima-Puljic-Grigore

    Mrzljak

    Sorescu-Fabbrini-Nistor-Neicutescu

    Montini/Popa

    As mai conta si pe Mihaiu care pare promitator, sunt semne ca si Moldoveanu va incepe sa produca, Sin ca mijlocas de banda, Ciobi jr pe centru, Moura ca fundas/mijlocas lateral (asta cred ca ar putea fi bun, are tehnica, are elan pe atac, face mai greu apararea in conditiile in care vine unul lansat pe contraatac).
    In rest rezerve si solutii de avarie mare.

    Eu cred ca Dinamo nu-si permite sa joace 4-3-3 cu lotul actual, e riscant si primesc goluri idioate dupa cum am si vazut.
    Iar de inscris oricum nu inscriu prea mult, nu e un lot care sa atace entuziast si sa umple de goluri poarta alorlalti..
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #112
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 11
    Dinamo - Voluntari 2-1 (1-0)


    Dinamo: Piscitelli - D. Ciobotariu, M. Popescu, A. Puljic, Corbu - Mrzljak ('70 Rauta), I. Filip - Sorescu, Nistor, Moldoveanu ('66 Neicutescu) - Montini ('82 Moura)
    Au marcat: Montini '51, Puljic '78

    Piscitelli a aparat un penalty complet eronat dat de Coltescu. Sorescu a fost eliminat pentru o simulare stupida si nu va juca cu FCSB. O fi bine, o fi rau vom vedea. In rest, Dinamo s-a cam chinuit cu cei de la Voluntari.
    Attached Images Attached Images

  8. #113
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    La cum a jucat Sorescu in ultima perioada nu e neaparat o pierdere. Sa vedem cu cine il inlocuieste.
    Ma astept ca Uhrin sa fie precaut cu fcsb, sa ramana doar cu Nistor, Montini si Moldoveanu in fata iar la mijloc sa intre cotogenarii Filip, Mrzljak si Rauta sper sa fie altul in locul ultimului, si soferul de autobuz dar doar retardul ala sa nu joace.

  9. #114
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 12
    FCSB - Dinamo 1-1


    Dinamo: Piscitelli - Ciobotariu, Puljici, Popescu, Corbu - Filip, Mrljak ('60 Rauta) - Moldoveanu ('93 Brito), Nistor, Neicutescu ('74 Neicutescu) - Montini

    Meci bun facut de Dinamo. Nistor a jucat foarte bine. Dinamovistii si-au creat multe ocazii, dar au si ratat mult. Arbitrul ne-a refuzat un penalty clar ca lumina zilei pentru un hent in careu.

  10. #115
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 13
    Dinamo - Gaz Metan


    Avem 3 accidentati: Montini, Fabbrini si Neicutescu. Salariile sunt platite. Ar fi frumos sa incheiem turul de campionat cu o victorie.
    Attached Images Attached Images

  11. #116
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo a predat astazi lectii de contraatac, lectie de fotbal.

  12. #117
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mare pacat ca am iertat mizeriile in etapa trecuta si nu am luat cele 3 puncte
    Urmeaza meciul cu slujitorul, avem ceva politze de platit.

  13. #118
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mare pacat, da.
    insa e de remarcat ca echipa se misca mai natural de vreo doua meciuri incoace.
    meciul cu Gaz Metan nu prea a avut multe semne de intrebare, Dinamo a controlat destul de categoric partida.

    daca joaca la fel si inving pe Viitorul in prima etapa a returului atunci sunt semne serioase de revenire.
    Desigur ca ideal ar fi sa bata Viitorul, Craiova si CFR sau daca nu sa scoata macar sapte puncte din astea doua meciuri.

    hai sa fie de bine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #119
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    mare pacat, da.
    insa e de remarcat ca echipa se misca mai natural de vreo doua meciuri incoace.
    meciul cu Gaz Metan nu prea a avut multe semne de intrebare, Dinamo a controlat destul de categoric partida.

    daca joaca la fel si inving pe Viitorul in prima etapa a returului atunci sunt semne serioase de revenire.
    Desigur ca ideal ar fi sa bata Viitorul, Craiova si CFR sau daca nu sa scoata macar sapte puncte din astea doua meciuri.

    hai sa fie de bine.
    later edit: din astea 3 meciuri, altfel ar fi cam greu sa ia 7 puncte din doua meciuri.

    btw, vad ca azi si Nistor spune acelasi lucru: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...fr-580794.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #120
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Primul meci e cel mai greu, cu slujitorul dar e acasa pe Dinamo si asta e bine. Cu o victorie prindem si mai mult moral ca sa mergem peste olteni. Nu ma sperie nici unul dintre cele 2 meciuri, putem lua 6 puncte.

  16. #121
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    bun plan, sa fie precum spui.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #122
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    La finalul turului, dupa 13 meciuri jucate, bilantul nu suna bine: 5 victorii, 2 egaluri si 6 infrangeri. Avem 18 goluri marcate si 21 primite si 17 puncte. Per total locul 9.

  18. #123
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ne cam trebuie minim 20 de puncte in retur ca sa ajungem in play-off. O sa fim la limita, pe ultimele etape, depinzand de altii

  19. #124
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fac un apel de suflet Lasati calculele, meciurile, rezultatele, nu ne mai folosesc decat pt a pastra intacta bruma de mandrie care a scapat imaculata in urma guvernarii Jegoita. Au mermelit cateva puncte, cativa regi, voievozi, fii de voievozi, dar la final drumul e oricum inchis. Suntem aproape de colaps, datoriile se ingroasa pe zi ce trece, echipa nu e platita, tinerii jucatori sunt expusi pe taraba, pe te miri ce, pt a asigura macar bugetul returului. Amintesc faptul ca din 19 noiembrie expira acordul de folosire a marcii Dinamo. Potentialii cumparatori sunt atrasi cu promotii la vanzare, dar datoriile subterane (catre firmele salvatorului, ce surpriza) sunt imense. Deci, ce sarbatorim noi ca am batut Slujitorul? Nici macar nu i-a plesnit nasul regelui, in loc de 4-1 am fost la o ciozvârtă de antricot sa facem 3-3

  20. #125
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    I-am lasat sa se bucure putin, da-i in plm, ca doar nu mergeai tu la Politie dupa sa dai declaratii pentru corupere de minori am dat in ei ca si Hitler in evrei, statea rejele saracul pe margine si nu intelegea nimic. Imi imaginez oricum ca i-a luat Uhrin la p..a in vestiar pentru adormirea din ultimele minute, mai bine asa decat sa se creada zmei.

    Acum legat de datorii si creditori doar nu crezi tot ce se scrie prin presa m-am saturat chiar si eu sa mai numar de cate ori a scris gesepe-ul sau diji ca ne desfiintam sau ca intram in faliment. Ramane cum am stabilit, fratele negoita e pe profit aici si nu pleaca prea curand. Poate doar daca il convingem pe arabul ala care vrea sa ii cumpere pe United sa se uite spre o echipa cu un potential mai bun

  21. #126
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    De cate ori Dinamo incepe sa miste si sa acumuleze puncte in campionat incepe tirul analfabetilor de la GSp.
    Oamenii astia fac orice pentru a distruge Dinamo. Nu stiu daca sunt platiti sau pur si simplu sunt hateri ce sustin echipa acronim. probabil ca e o combinatie de ambele.
    Nu cred ca e vreo echipa de Liga 1 cu salariile la zi, multi sunt la 2-3 luni restante, dar frecangii astia nu au gasit decat Dinamo.
    Or daca noi le dam apa la moara astora si intretinem o atmosfera ostila proriei echipe atunci intr-adevar falimentul va bate la usa.

    Vanzarea catre Florica a fost flaps de la inceput, am spus asta si pe aici.
    Nu zic ca Negoita e scula dar Florica e si si mai si. A avut nevoie de un pic de reclama si si-a facut-o.
    Iar daca a facut audit la club toata vara mi-e greu sa cred ca descoperea datoriile abia in octombrie.

    Strict la datorii: as fi curios sa vad catre cine datoreaza Dinamo 4 milioane de coco.
    Din cate stiu astazi e aproape imposibil sa aduni restante la plata darilor catre stat.
    Eu cred ca mare parte din datoriile astea sunt tot catre Negoita prin firmele lui.
    Cu alte cuvinte cam la fel cu ceea ce fac toti "finantatorii" din fotbalul romanesc.

    De acord ca asta e metoda mafiota de a tine in lanturi cluburile.
    Si de asta cred ca Dinamo merge pe sarma pentru ca nu poti sa fortezi mana mafiei.
    Dinamo scapa cu viata doar daca avem o trecere a actiunilor de la Negoita la alt investitor.
    Asa cum s-a intamplat si atunci cand Negoita a preluat de la fostul actionariat ce acumulase datorii de 20 mil (si multe la stat) se pregatea de tras obloanele.
    Nu exista club din lume care a supravietuit numai prin izgonirea actionariatului, e nevoie sa fie si cineva mai bun care sa preia si sa duca mai departe.

    De asta zic sa ne bucuram ca in conditiile date Dinamo si-a mai revenit, sa speram la un play-off, sa speram ca vor vinde jucatori cheie si sa speram ca dupa amar de ani vom prinde un loc de cupa europeana.
    In felul asta bugetul se va imbunatati, echipa va deveni iarasi interesanta si asa poate ca va atrage si investitori mai buni.
    Altfel nu va veni nimeni si plecarea lui Negoita va fi finalul clubului.
    Nu cred ca vrem asta asa ca pana la aparitia lui Fat-Frumos calare pe un cal alb singura carte castigatoare pentru Dinamo este coabitarea cu Negoita, sustinerea echipei si sa ne bucuram la orice victorie.

    Iar victoria de ieri a fost una frumoasa, chiar daca finalul a stricat-o un pic. Ce bine ar fi sa-i batem pe toti la limita si cu finalul de meci in corzi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •