Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 277

Thread: Casa Liga 1 - sezon 2019/2020

  1. #43
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Ok, deci suntem asigurati la toate capitolele.
    Sa-nteleg ca te-nhami alaturi de noi?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #44
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Bineinteles. Oricand va trag la raspundere cu placere.

  3. #45
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Asta e problema la toata suflarea dinamovista doar unii sa traga de carutza iar altii sa comenteze de pe margine

  4. #46
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Ai inteles perfect ce am vrut sa transmit.

  5. #47
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe mine mă tenta postul lui Iulică Mihaescu, cel care verifica daca e toata lumea in camere la ora 10 noaptea si daca minibarul e intact.

    Leo, povestea cineva pe un site al suporterilor ca scrisese la un moment dat si pe ols. Era un dinamovist din Cluuuj, un anume domn Gabriel. Stii cine ar putea fi? Zicea ca m-a recunoscut de pe ols Nu mi-am dat seama cine este, dar eu am si lipsit o perioada, cand am evoluat in dream-team-ul lui Tudose

  6. #48
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Nu stiu.

  7. #49
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Incepem cu 3 mijlocasi defensivi, o formula arhaica, perimata, scarboasa, antifotbal, impotriva rezervelor Clujului.

  8. #50
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In aparare nu ma uitasem, dar acum vad Bejan in locul lui Klimavicius Garoii astia vor sa scape de toti jucatorii adusi de Rednic, indiferent de valoarea lor. ****, baaa, jegurilor!

  9. #51
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    CFR Cluj - Dinamo 1-0

    A treia infrangere consecutiva sub conducerea lui Prunea. Cu Klimavicius rezerva si Montini care nu-si gaseste cadenta am pierdut la Cluj la limita, 1-0 printr-un penalty inexistent. Dar nu asta-i problema. Desi au legat mai bine jocul decat in cele 2 meciuri precedente, finalizarea lasa de dorit. Isi creaza cu mare greutate fazele de atac, le lipseste jucatorul de creatie. Trei meciuri in care nu au marcat niciun gol, dar au incasat 8.
    Niciodata in istorie Dinamo nu a avut asa o linie de clasament: 0 puncte, 0 goluri marcate, 8 primite, in trei meciuri.
    De acum inainte trebuie sa vina punctele si vor veni.

    Dinamo: Piscitelli - Moura, Bejan, R. Grigore, Sin - Mrzljak (46 Bru), Rauta, I. Filip (85 D. Popa) - Sorescu, Montini, Moldoveanu (78 Mihaiu).
    Rezerve: Straton - Klimavicius, D. Ciobotariu, G. Cretu.
    Antrenor: Sebastian Moga
    Last edited by Leo; 28th July 2019 at 14:12.

  10. #52
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dinamo - Academica Clinceni 4-2 (0-0)

    Primul meci castigat in acest sezon si primele 3 puncte. Daniel Popa reuseste hattrickul, iar Montini sparge gheata. Sa speram ca de acum incolo vor curge golurile pe banda rulanta.

    Dinamo: Straton -Moura, Klimavicius, Bejan, Sin - Al. Rauta, I. Filip (34 Sorescu) - Mihaiu, Bru (74 R. Grigore), Moldoveanu (46 D. Popa) - Montini.
    Rezerve: Piscitelli - D. Ciobotariu, M. Popescu, G. Cretu.
    Antrenor: Sebastian Moga

  11. #53
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O victorie foarte importanta, de moral, chiar daca a fost obtinuta cu greu impotriva celei mai slabe echipe din Liga 1.si e foarte bine ca atacantii au marcat.
    Sa speram ca vom incepe sa legam victorii si echipa sa se sudeze si sa castige incredere.
    In sensul asta ar fi excelent sa scoatem puncte in meciul urmator de la Iasi. Eu cred ca e fezabil sa luam trei puncte la lupta.

  12. #54
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Avem si noi accidentatii nostri. Nistor si Broto vor reveni abia in septembrie. Filip s-a accidentat dupa ultimul meci si va lipsi cu Poli Iasi. Filip Mrzjlak a lipsit in ultimul meci din cauza unor probleme la spate, dar se pare ca va fi apt la meciul cu moldovenii de la Iasi.

  13. #55
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dinamo l-a readus in lot pe Neicutescu, tanarul jucator care la inceputul campionatului a fost imprumutat la Chindia Targoviste.

  14. #56
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    E mai bun decat Moldoveanu, asta-i clar. Sa il vedem la treaba.

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hai sa incercam si cu Nepuțescu, poate o mai mermelim cateva saptamani, facem cateva puncte si uita lumea ca seful de la Rin se face ca vinde, iar noi, refutatii nea goe, nea paharnicu', nea labarescu ne luam salariile de mii de euro, iar stapanul nostru milioanele, fara sa ridice un pai. Pai, nu e treaba?

    Am inteles ca etapa trecuta pulea si popa, zisi si dumb&dumber, au dat mare palma morala cu hattrickul fantastic. Nenorocitul de Popa, care a dat 2 goluri in 30 de meciuri sez trecut, care a avut n luate k șanse de la nea Puriul. Si acum el da palme. Cui? Celui care i-a intins o mâna, care l-a scos din mizerie. Mare vorba aia cu tiganul ajuns imparat, mai intai pe ta-su l-a spanzurat.

    Multa multa clanta tiganilor, ********ilor si scursurilor care au organizat aceasta lovitura de cort! Mult succes domnului Teja de la gogoserie! E totusi o diferenta de stil: una e sa mananci gogosi, alta sa mananci căcat cu lopata, zi de zi! Haide Iasu', haide capitala noastra culturala!

  16. #58
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Poli Iasi - Dinamo 2-0

    Dinamo: Straton - Moura, Klimavicius, Ciobotariu, Sin - Sorescu (65 Moldoveanu), Rauta (82 R. Grigore), Bru, Mihaiu - D. Popa (84 G. Cretu), Montini.
    Rezerve: Piscitelli - M. Popescu, I. Serban, A. Lazar.
    Antrenor: Sebastian Moga

    Cartonase galbene: Rauta (69), Bru (90).

  17. #59
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dusan Uhrin jr in loc de Neagoe dar cu stafful lui Neagoe.
    Sa speram ca va fi bine desi nu sunt optimist, nu mi s-a parut niciodata ca Uhrin jr e mare antrenor.
    In situatia actuala eu il preferam pe Multescu aka SMURD.

  18. #60
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La ce sa fie antrenor, la rauți, popi, sini, mouri, bejani si alte goange pruniste? Mie, dimpotriva, mi-a lasat impresia ca e un antrenor care iubeste fotbalul, un maniac al fazelor fixe, provine dintr-o mare familie ceha de fotbalisti si antrenori de legenda Din pacate, nu putem valorifica acest antrenor, el a fost adus ca sa ascunda mizeria negofilo-prunista. Probabil va fi sacrificat cu nesimtire daca baietii nu vor zburda spre play-off.

  19. #61
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Cam indraznete obiectivele pentru Dusan cu lotul asta, castigarea Cupei Romaniei si accederea in playoff.

  20. #62
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Normal, cine credeati ca va plati nota la final de campionat? Bibicul Dușan cel inocent! Bai, ce infectie umana e acest prunea, incredibil! (

  21. #63
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Etapa 6
    Chindia - Dinamo

    Mrzljak, Ioan Filip, Brito si Bejan sunt in continuare accidentati si nu vor evolua contra Chindiei. Iar Bru a facut entorsa la antrenamentul de marti, este incert.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •