Page 9 of 14 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 169 to 189 of 277

Thread: Casa Liga 1 - sezon 2019/2020

  1. #169
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Etapa 21
    Dinamo - Sepsi 1-2

    Dinamo: Piscitelli - Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu - Mrzljak ('82 Fabbrini), Filip - Mihaiu ('58 D. Popa), Nistor, Sorescu - Perovic

    A marcat Nistor. Nistor inger si demon in seara asta. Dupa eliminarea lui ungurii rastoarna scorul si castiga. Un meci care trebuia castigat de Dinamo, au fost cateva faze bune dar Sorescu total neinspirat. Arbitrul nu a vazut respingerea cu mana din careu desi a fost foarte aproape, deci penalty clar ca buna ziua nedat.
    A doua infrangere consecutiva si pa pa play-off.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Leo; 13th December 2019 at 23:10.

  2. #170
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dupa infrangerea in fata botoseilor, Dinamo termina anul 2019 pe locul 9, 8 victorii, 4 egaluri, 10 infrangeri, 32 de goluri marcate, 37 de goluri primite, 28 de puncte.

  3. #171
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    locul 9...
    haha,cum ar spune domnu' Banciu,ce rrrusine colosala...
    granita la Orsova!

  4. #172
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    In ultimii ani am invatat ce inseamna modestia, jucam la locurile 6-10.
    Dar vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat.

    Craciun fericit tuturor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #173
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    I-auzi frate, Dinamo a ajuns sa ceara 50000 euro imprumut din fondul de solidaritate al LPF.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exc...-1-588905.html

    E de rau si bataie de joc din partea lui Negoita daca s-a ajuns la situatia in care echipa sa cerseasca maruntis ca sa poata lua licenta.
    Asta dupa ce au vandut jucatori in regim de urgenta si la pret de solduri.
    Stiu ca Negoita e sarantoc dar nici chiar asa, e scandalos ce face.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #174
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Onor pch-ul va tacea mâlc, doar a intrat cu acte-n regula in actionariat, alaturi de jegofil. Piniștilor li s-a creat iluzia ca si ei sunt importanti, dar si aceea ca se poate ciuguli cate ceva din banii naivilor care au cotizat. Sigur ca e degradant pt club, dar cand iti intra in buzunar 30 zile x 30 jucatori x 3 mese pe zi, cazare, recuperare, agrement, totul cu 500% adaos hotelier, incepe sa ti se para ceva normal sa stai cu mana intinsa. Plus povestea lacrimogenă aferenta, PR-ul care induioseaza oamenii sa cotizeze pt putorile de la pin si rin. Mie mi-a fost clar de mult, peluza trebuie boicotata, de acolo au inceput sa se imputa multe lucruri. Vin multi oameni in pin, n-au nicio vina... Probabil ca suntem cel mai usor de manevrat popor, cel mai naiv, căcăcios, hoț, parsiv, incult si prost. Si asta exploateaza jegoita si camarila lui de ********i.

  7. #175
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    A iesit prunea parca ieri la teveu sa spuna ca bugetul lunar pentru salarii ajunge la 160k, cu tot cu taxe. Asta inseamna cam 2 milioane de euro pe an, bani care ii iei doar din drepturile tv. Alte cheltuieli sa mi le spuneti voi, doar nu am adus jucatori pe bani deci ciugulelile astea de 4-500k luati pe 2-3 jucatori vanduti anual, plus sponsorii care nu au fost putini pana acum (gen Orange, unibet s.a.m.d) si banii luati pe bilete/abonamente care acopera inchiriatul la cele 2 stadioane pe care jucam meciurile de acasa. Concluzia o trage fiecare, eu tot zic ca negoita e pe profit si nu lasa el o vaca de muls care ii aduce bani faini in fiecare an.

    Despre pch am mai discutat, sunt mana-n mana cu bossu'

  8. #176
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Mda, Triunghiul Bermudelor.

  9. #177
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Claudiu, vezi, bre, ca am pus mai sus ecuatia rinistă prin care se sifoneaza cateva milioane pe an. Legal, tot ce vrei, cum a invatat nea Gelu la unitatea 2 si 15 secu. Toate activitatile echipei sunt by-pasate de Rin, cu adaosuri porcesti. Salarii 2 milioane, corect. Pana la 4 mil jumate buget, cum a zis jego, sunt bani sifonați. In mod normal, daca esti patron, incerci sa relaxezi cheltuielile. Dar cum el e cămatar cu guler alb - greu de explicat cretinilor din pin care il slugaresc, pune biruri comparabile cu ce facea in evul mediu inalta poarta. Desigur, cu complicitatea lacheilor labarescu, pulea, gelu eftimie si, acum oficial, pin.

  10. #178
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Faza nasoala e ca o fac asa in vazul tuturor, fara nici o jena. Acum asteapta sa il paseze rusii pe Nedelcearu prin italia, au si acolo parca 20% din transfer - bani cu care se vor acoperi datoriile clubului, bineinteles

    Hai ca de negoita, balanescu si ceilalti din satra inteleg ca is pe facut bani din afacerea asta...dar sa se bage si pch-ul la asemenea mizerii doar pentru un profit financiar...plange baiatul ala in ceruri, ca a murit pentru echipa asta si acum galeria care-i poarta numele e "pe manevre" cu viata clubului.

  11. #179
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sper ca liga nu va accepta milogeala calicului si nu va acorda licența acestei clici de impuțiți Cam ce inseamna cuvantul profesionist din denumirea ligii, daca accepti sa faci protectie sociala cu toti boschetii? In primul rand, trebuia sa ceara garantii financiare la inceputul sezonulji, asa cum se procedeaza peste tot. Nu te obliga nimeni sa faci fotbal profesionist. Fa agrement in liga 3,cu pietoni, tarlungeni si faurei O sa mai vanda o **** echipa din liga 2,3 sau desfiintata. Hai sa platim o data pretul asta (teribil! ) si sa scapam de gunoaie! Si odata cu ele, sa tragem apa si peste mari 'dinamovisti' ca lucescu, dinu, prulea, lupescu si alti căcănari. Sigur, din istorie nu ii poti scoate, dar e timpul sa dam refresh acestui cancer. Daca se doreste. Din fericire (pt voi ) nu se doreste, asa ca vorbim discutii.

  12. #180
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Tu ai dreptate dar repet ce spuneam mai deunazi: daca clica asta de jigodii ingroapa Dinamo, atunci sa fii sigur ca echipa nu va renaste. Vom ramane cu un alt monstru in devenire actualmente tinut de Badea in Liga a 4 a.
    Daca nu apare nimeni sa preia echipa acum cand inca mai exista ceva continuitate a marii echipe de altadata si exista un bazin inca mare de suporteri, nu vad de ce ar reinfiinta-o cineva dupa desfiintare. De ce ar face-o? Nu e echipa oraseneasca sa fie sustinere locala, iar palmaresul de acum 30 de ani e un argument prea putin convingator.

    M-as bucura enorm sa se aleaga praful de sleahta asta de paduchi dar cred ca ar fi un pret prea mare sa moara tragand si exhipa dupa ei.

    Revenind, le urez pomanagiilor si nenorocitilor astora tot binele pe care l-au facut ei echipei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #181
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Etapa 23
    Dinamo - Astra

    Dinamo:
    Piscitelli - Kostrna, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa - Mrzljak, Rauta - Mihaiu, Fabbrini, Sorescu - Perovic
    Rezerve: Straton, Bejan, Kilyen, Sin, Lazar, R. Moldoveanu, D. Popa

  14. #182
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    O surpriza placuta evolutia dinamovistilor in seara asta. Au marcat: Perovic si Grigore R.
    Attached Images Attached Images

  15. #183
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    I-am batut pe astia cu Rauta in teren, cam asta e rezumatul partidei. Nu au nici o treaba fara Budescu in teren.
    Legat de ai nostri avem asa:
    - mult mai ok cu Fabbrini la mijloc in locul lui Nistor. Scoate usor oameni din joc, inteligent si la faza cu 11m. Nu imi place ca pare extremde fragil si te astepti ca la fiecare faza cand e faultat sa fie scos pe targa si sa lipseasca 2 luni de pe teren
    - baietii aia 2 de pe laterale (cu nume imposibile) si-au facut treaba, nu ai ce sa le reprosezi. Ala de pe stanga l-a si prins de cateva ori pe Alibec, cred ca i-a zis cineva ca trebuiesc platite niste polite aici e meritul lui Uhrin, si-a dat seama ca Ciobotariu si Corbu sunt petarde si ne omoara meci de meci asa ca a schimbat oamenii, a iesit si cu ceva bani si cu un meci ok pentru moment
    - bun Grigore ca si fundas central, nu am inteles pana acum de ce l-au tot fortat in alte pozitii. Puljic o sa ii dea si mai multa incredere acolo langa el si, cel mai probabil, o sa fie urmatorul produs scos la vanzare pentru supravietuirea clubului...cam pe 300k euro

  16. #184
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu vreu sa spun vorbe mari dar si eu ma gandeam ca poate ca nu e rau ca a plecat Nistor pentru ca era asa de laudat incat echipa ajunsese sa se bazeze doar pe el si mai putin pe grup. Sper sa nu ma insel, dar echipa parca functioneaza mai bine acum cand a disparut "Mesia" din schema, nu mai astepta minuni de la Ceapa ci incepe sa se bazeze pe fortele proprii.
    Lateralii slovaci sunt decenti, un mare pas inainte fata de ametiti Ciobi & Corbu.

    Grigore nu a fost o supriza, el e fundas central si are potential de crestere daca e jucat pe post. Sau la inchidere, dar nu lateral.

    Un meci bun, tot inainte la si mai bune.
    Last edited by Utilizator; 3rd February 2020 at 00:53.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #185
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un meci bun, dar un timing prost Adevarul e ca nici nu trebuia sa vina cineva anume, doar sa plece. Jucam la - 2 cu Ciobi si Corbu, basca Filip si Moldoveanu. Punctele de care si-a batut joc Ceapa in meciul cu Pepsi nu ne lasa decat varianta cupei. Misiune grea pt Dusan sa aleaga intre Ricci si Popescu, tare mi-e teama ca va avea castig de cauza baciul refuzat de St Mirren Fabbrini, Mrzljak si Mihaiu, astia sunt remarcatii mei. Daca nu ar uhrina pe toate fazele fixe, Sorescu ar fi top 3-4 extreme fara probleme.

    Continua campania jenanta 'dati un leu pt jegoita'. Lindicul e actionar, patron, salvatore si prostavanii ii platesc acareturile si parul de plastic. Ce tara, pacat ca e locuita de atatia cretini!

  18. #186
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da, prost timingul dar asta a devenit aproape o constanta in ultimii 3 ani.

    Este interesant insa de ce nu s-au reparat pana acum problemele din echipa.
    Pentru ca achizitiile din iarna asta arata destul de clar ca Uhrin vedea si el ca pe laterale este partie pentru adversari.
    Un raspuns partial ar sta in regula de doi U21 si in vanzarea lui Ciobi, dar daca e asa atunci s-a platit un pret prea mare pentru asta.
    E drept ca nu prea erau solutii multe dar parca a fost aleasa cea mai proasta solutie posibila.

    Vorbind de regula U21, Ricci pare o solutie mai buna in aparare sau poate chiar la inchidere langa croat.
    Pentru al doilea loc, Mihaiu e indiscutabil o solutie mult mai buna decat Moldoveanu.

    Ramane insa un mister de ce a tot insistat cu iar Filip la mijloc, care e departe de a fi indreptatit la capitanie dupa cum singur se autopropunea.
    Pana si mamutu mi se pare preferabil.

    Altfel colecta PCH mi se pare admirabila. Indiferent de substrat, sunt singurii care au facut ceva concret intr-o situatie de rahat.
    Ma bate serios gandul sa ma inscriu la ei, ramane sa verific cat de transparent se gestioneaza malaiul.

    Este insa ciudat ca au primit 10% din actiuni pentru 100k, pare a fi o alta manevra negoiteasca de a bloca orice vanzare.
    Last edited by Utilizator; 3rd February 2020 at 11:03.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #187
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A reusit Negoita sa ne faca sa fim mandri ca ii bagam bani in buzunar, asta da exercitiu de evolutie sociala

    Da, este adevarat ca suporterii, ca peluza, ca noi, dinamovistii etc. In acte, acestea se rezuma mai simplu: Bucurica si Tararache, membri fondatori ai asociatiei Pch, detin 10% din actiuni. Au bagat mana la borcanul cu miere puslamalele astea

    Intrebarea mea e simpla: permite aceasta asociatie PCH controlul membrilor cotizanti, dupa modelul socios din strainatate? Nu cred. Si de aia treaba pute.

    Nu uita ca ei au blocat adpd timp de un an, cand au realizat ca se poate ciuguli ceva de aici. Ca ei nu cred in socios, apoi, subit, au clonat acel proiect initial. Ecce!

    Si care e viitorul? Dam 200 de lei pe luna pana reuseste sa vanda Negoita? Ramane doar un amanunt, sa il convingem sa isi doreasca

  20. #188
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    PS. Oricum, din ce citesc printre randuri, asociatia a imprumutat clubul cu 100 de mii, in schimb primind 10% din actiuni pt un leu? Deci, banii teoretic vor fi recuperati? Daca da, se mai intorc la membri sau investim in alte ptoiecte poate chiar colaterale fotbalului Dar actiunile inspre ce buzunar vor apuca? Teoretic, le pot vinde si la vier photen daca vor Nicu Tararache si Elias Bucurica

  21. #189
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ideea din spate e simpla, e o cotizatie anuala de 230 de lei...daca e sa fim seriosi (ceea ce noi dinamovistii suntem in permanenta ), cu 230 de lei intr-o seara buna nici nu pot sa ma imbat, plec doar nervos acasa din oras ce vreau sa zic e ca nu e un capat de tara sa dam fiecare banii aia, si la o adica, cu peste 15.000-20.000 de cotizanti ajungi acolo la un milion de euro anual. Nu e o suma cu care sa te bati la champions league dar e suficient sa vezi ca strangi capital doar de la suporteri si asa vor veni si mai multi si se poate si dubla suma de cotizatie. Ca doar ce mi-s 230 de lei, ce mi-s 460. Si de aici te poti uita la alte orizonturi, un potential investitor cred ca ar fi si el atras de ideea ca un club are o masa de oameni destul de semnificativa care se implica anual in desfasurarea clubului.
    Ce zici tu Capitane e cheia, la cel mai mic pas gresit facut de sefii din pch se cam duce totul pe p..a, deja nu mai pot fi prostiti oamenii atat de usor sa mai cotizeze in continuare daca se ivesc mizerii cu banii donati. Si in masa aia de 20.000 de cotizanti nu sunt doar copii de 18-20 de ani, ci sunt si oameni care mai au legaturi prin diverse locuri si care nu se vor bucura sa fie pacaliti pe banii lor.
    Se poate povesti mult si bine pe treaba asta, momentan eu am zis ca ma bag cu cotizatia aia, macar sa imi iau o piatra de pe inima ca am facut tot ce a depins de mine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •