Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 277

Thread: Casa Liga 1 - sezon 2019/2020

  1. #85
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Da, voi fi la meci, maine. Ma scot dulaii astia din casa. Nu cred ca facem panarama, probabil Fedy o sa vina cu ideea sa bem o bere la McDonalds iar noi o sa fim incantati de asa isprava Da-mi un pm daca esti prin zona, Cleo!
    Ai auzit tu de ardeleni care sa nu faca ceea ce au zis? la noi cuvantul e lege ma!
    Pe la 2 jumate plec cu un prieten din Sibiu spre capitala, vedeti ce faceti cu traficul pe acolo noi stam la peluza, facem economie totusi McDonalds's-ul ala e acolo la mall?

  2. #86
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E pe colț, aleea stadionului cu Pantelimon. Hai ca vedem. Aveti grija la drum, luati trenul daca vedeti numere de Bucuresti in trafic.

  3. #87
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nimic, nicio parere despre meciul cu Liverpul din Botosani? Am zis asa pt ca noi am parut Woking, liga a 5-a. Sincer, asta nu e fotbal. Vin 8000 si tu esti facut magarus de tractoristul Croitoru, ridiculizat, numarat la podea. Ultimul lucru pe care o sa-l mai fac e asta sa despic firul in 4, cu 'exista speranta', 'parca jucam mai bine', se vede o schimbare', 'intra Pulici si Brito si vom fi Manchester City'. Ma pis pe ei de fotbalisti de căcat si in special pe cine i-a adus. Am urmarit si moviola, de pe stadion oricum nu se vede nimic. I-am zis lu' Tori ca mi s-a parut ca a lovit Neicutescu, min 1, era sa ma ia la palme Singurul lucru pozitiv era infrangerea, dar iite cum ne rapesc astia si micile placeri nevinovate ale vietii

  4. #88
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Pai diferența e ca dacă încă era Nea Goe pe bancă am fi luat 4 lejer. E pe meserie Uhrin da' tre sa lucreze cu materialul clientului și așa nu poate să facă minuni peste noapte. Mai joci și cu 2 oameni în minus un meci întreg meciul (fundașii laterali), poți zice ca e echitabil egalul.
    Io inca îs supărat pe tine ca nu ai adus 2-3 beri pe stadion sa fie discuția mai serioasă

  5. #89
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si Jean Grama daca arbitra si tot luam o trilulă. Prea multa ocară de ascuns dupa un 1-1, meciul a fost pierdut de p.ulea si gunoaiele riniste care s-au batut cu pumnul in piept ca sunt miezul din dodoașcă. Uhrin sa il pupe si-n culcare si-n sculare pe Pigliacelli, ca ii tine fecioria intactă. Asta e toata smecheria, a aparat testo di cazzo ăla cat 3 căcărușeni, altfel umblam cu cățuia pe 16 metri sa nu retrogradam.

    PS. M-au lucrat astia batrani. Au zis ca n-au gasit loc de parcare decat la 2 km de restaurant. Stiau ca daca ne apropiam de mall vedeam meciul in vitrină la Altex

  6. #90
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dinamo a jucat foarte prost si fragil inclusiv in meciurile castigate. Si Sibiul a avut momente de control si tot Pigliacelli a salvat meciul.

    Stam foarte prost in special la dundasi laterali si inchiaator, e partie cand ataca adversarii.
    Puljic ar putea rezolva centrul apararii dar pentru restul e enevoie de alti jucatori urgent.
    Corbu e foarte slab, Ciubotariu nu e pe poaitia lui si are limite mari. Macar sa-l fi pastrat pe Dussault ca sa nu spun de Aliji care era scula de jucator.
    Filip e muncitor dar rudimentar si cam atat.
    Nu inteleg de ce nu-l mai joaca pe Mamut daca tot nu scapa de el, ar fi o solutie de avarie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #91
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    PS. M-au lucrat astia batrani. Au zis ca n-au gasit loc de parcare decat la 2 km de restaurant. Stiau ca daca ne apropiam de mall vedeam meciul in vitrină la Altex


    Vezi poate bagi aceeasi scuza si la meciul cu fecesebeu promit ca stau si eu tot la T2 atunci daca bem berile alea inainte de meci


    @Uti,

    Ciobotariu era sufocat dupa 15 minute din meci ne trage in jos regula cu U21, mai bine l-ar lasa pe Sorescu fundas dreapta si sa inceapa cu Neicutescu si Mihaiu in linia de 3 din fatza, ca sa fim acoperiti si cu regula vietii

  8. #92
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Asta spuneam si eu mai de mult pe aici, dar e drept ca il strici pe Sorescu in loc sa iei un fundas lateral de meserie.
    Regula U21 se poate fenta daca accepti sa schimbi un U21 dupa 10-15 minute. De ex incepi cu doi inchizatori dintre care unui e Grigore sau Ciobi jr si-l inlocuiesti rapid cu Fabrinni. Iar lateral as mai incerca cu Moura care zic eu ca e mai bun decat solutiile actuale.

  9. #93
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dar e tare ca ne mandrim cu generatiile tinere de la Dinamo, cu trofee la juniori, dar cand sa joace la echipa mare canci, mai niciunul nu corespunde si avem probleme sa punem 2 U21 in primul 11. Cred ca fotbalistul roman e mai retard, se maturizeaza cand altii au confirmat de mult si eventual confirma cand altii se gandesc la retragere.
    De asta cred ca regula cu 2 U21 ar trebui schimbara in 2 U23 sau U24. Tot tineri ar fi si aia.

  10. #94
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Asta spuneam si eu mai de mult pe aici, dar e drept ca il strici pe Sorescu in loc sa iei un fundas lateral de meserie.
    Corect, cea mai ok solutie e sa aduci fundasi laterali buni dar la ce avem acum se poate incerca cu Sorescu acolo. Se simte mult mai bine pe pozitia avansata insa ma gandesc si la ideea de constructie si el sa apara ca si surpriza in atac. Acum are cine sa ii paseze, altcumva deschizi jocul pe benzi cu Fabrinni si Nistor ca si pasatori acolo. Ciobotariu nu are nici o treaba cu faza ofensiva, e mana moarta.

  11. #95
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Ideal ar fi sa aduca tot ce-i mai bun in tara (asa cum era odata candva), dar...

  12. #96
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu trebuie sa aduca ce-i mai bun, trebuie sa ai scouteri care sa bata tara si sa fie capabili sa vada valoarea si potentialul. E imposibil sa nu gasesti jucatori pe care sa-i lustruiesti un pic ca sa iasa fotbalisti.

  13. #97
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Abia am spus mai sus ca Dussault ar fi fost de pastrat si iete ca Viitorul abia l-a transferat. Bravo lor, baieti destepti.
    Ne statea rau cu el fundas dreapta, e mai misto cu improvizatiile.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #98
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 10
    Astra - Dinamo 3-2 (0-1)


    Dinamo: 93. Piscitelli - 13. Ciobotariu, 2. Klimavicius, 16. M. Popescu, 33. Corbu - 4. I. Filip - 22. Sorescu, 10. Nistor, 31. Fabbrini ('53 Bru), 21. Neicutescu ('73 Moldoveanu) - 43. Montini

    Au marcat: Popescu si Moldoveanu.

    Ce ar fi de spus despre acest meci? Apararea lasa de dorit. Cand va intra Puljic poate va arata altfel, mai bine. Pacat ca se fac multe greseli, multe cadouri pentru adversari.

  15. #99
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Gol Ionică Dumiter, la debutul pt Chindia. Atat am vrut sa spun. Si traditionalul nuie jegoita, nuie pulea!

  16. #100
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Il vrei la Dinamo?

  17. #101
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    L-a vrut Renic, dar nu am avut 50 de mii. Ca si pt Peteleu. Vad ca altii isi fac treaba cu ei.

  18. #102
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Prunea a platit peste 20 de mii ca sa rezilieze Perovic. Ce mizerie de om

  19. #103
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    o gramada de incompetenti la Dinamo: au adus jucatori slabi sau cu probleme iar pe unii i-au platit ca sa plece, au ratat transferuri bune pentru ca s-au scumpit la doi lei.
    Altfel nu Dumiter e marea pierdere, si Neicutescu dadea gol la Chindia iar la Dinamo nu inca.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #104
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Neipuțescu a ajuns conjunctural, el fusese rechemat acasa ca sa fie vandut. Cum transferul a cazut, paharnicul a aparut pe cal alb, vorbind la telefon (ma rog, unul dintre momentele rare cand il tine deschis) vezi Doamne e lucratura lui acest transfer. Ok, mie mi-a placut la Chindia, nu arăta rau, l-am sustinut, deocamdata e insa mizerabil. Probabil sunt baieti pe care atunci cand ii scoti dintr-un modjo in care intra si asa f greu uita si țîța pe care au supt-o. Valabil si pt Montini. Dumiter era tinta clara pt noi, insa Dinamo se pregatea pt o lovitura de cort, nu avea rost din principiu sa mai transferi jucatorii lui Rednic. In prima zi a noii conduceri a aparut informatia ca Pulea aduce un mijlocas de la Fiorentina Intoxicatie clara, mi-am adus aminte de taburile de pe Batistei...

    Oricum, n-ai ce sa comentezi f mult despre joc. 7 dintre flacaii astia ar fi fost cei mai prosti si daca ne strangeam sa facem o miuta intre blocuri. Primele doua goluri sunt de antologia unor căcați pansați, dupa aia nu m-am mai uitat. Dar cel mai teama imi e ca nu ne vindem...

  21. #105
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Oricum, n-ai ce sa comentezi f mult despre joc. 7 dintre flacaii astia ar fi fost cei mai prosti si daca ne strangeam sa facem o miuta intre blocuri. Primele doua goluri sunt de antologia unor căcați pansați, dupa aia nu m-am mai uitat. Dar cel mai teama imi e ca nu ne vindem...
    Mah nu stiu altii cum sunt dar eu m-am cam ingrasat si nu mai pot juca 11 la 11 ca alerg in reluare si mor repede.
    La un five aside m-as baga ca la cum sunt flacaii din aparare trec si cu spatele.
    Golurile primite au fost mizerabile, nu credeam sa vad asta vreodata tocmai la echipa cainilor rosii.

    Cu vanzarea mai vedem, daca nu ne vindem la nea Florica se cheama ca si asta e precum Negoita, un rupt in cur in cautare de publicitate.
    Ceea ce banuiam de mult, omul a fost inclus in loturile Microsoft si foarte probabil ca a ciupit ceva.
    Insa nu stiu daca a pus deoparte deajuns ca sa facat ceea ce se lauda ca ar face la Dinamo.
    Cert e ca nu e inclus in niciun clasament Forbes iar alte afaceri vizibile nu pare sa aiba.
    Asa ca poate te bucuri ca ne vindem, dar daca se face emotional e posibil sa fie doar o trecere de la nea Insolventa la tovarasu' Faliment.
    Mecla lui nu-mi inspira incredere financiara, insa e foarte posibil sa fie parte din sistemul baietilor care altadata aveau ochi albastri iar azi sustin pe umeri lor statul de drept.


    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Prunea a platit peste 20 de mii ca sa rezilieze Perovic. Ce mizerie de om
    Stai asa ca nu-i asa, Perovic a revenit la antrenamente.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exc...mo-578122.html
    Last edited by Utilizator; 23rd September 2019 at 20:30.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •